*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۳ رجب ۱۴۴۰ \ Wednesday, March 20, 2019
کد خبر: 455689 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۲۰:۰۵ | سرویس: استان‌ها 41
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تأکید کرد:
ضرورت فعالیت همگانی اقناعی در عرصه عفاف و حجاب
حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های مختلف برای ارتقای وضعیت حجاب و عفاف استفاده کنیم، تصریح کرد: حرکت و فعالیت دسته‌جمعی در مباحث اقناعی درزمینه عفاف و حجاب ضرورت جامعه ما امروز است.

حجت‌الاسلام علی خادمی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، به واقعه مسجد گوهرشاد و کشتار مردم معترض به کشف حجاب از سوی عمال رضاخان اشاره کرد و گفت: اسناد تاریخی نشان‌دهنده آن است که داشتن حجاب پیشینه طولانی داشته و تنها مختص به اسلام نیست.

وی با بیان اینکه وقتی به شخصیت‌های برجسته قرآنی نگاه می‌کنیم می‌بینیم موضوع پوشش و حیا از خصائل برجسته این بزرگواران بوده، افزود: مثلاً در داستان حضرت موسی(ع) و دختران حضرت شعیب می‌بینیم که وقتی این دو دختر می‌خواهند گوسفندهای خود را سیراب کنند به دلیل برخورداری از عفت و حیا به میان مردان نمی‌روند و حضرت موسی(ع) به آن‌ها کمک می‌کند.

حجت‌الاسلام خادمی با اشاره به اینکه با ظهور اسلام حجاب و عفاف به‌صورت روشن‌تری مطرح شد، اضافه کرد: اسلام برای موضوعات مختلف ازجمله نحوه پوشش حد و مرز و برای انسان چهارچوب قرار داده است.

وی ادامه داد: انسان آمیخته‌ای از عقل و غرایز بوده و یک غریزه وی جنسی است، اسلام برای این‌ها حد و مرز قرار داده؛ به‌گونه‌ای که امتیاز انسان و حیوان در حیا است انسان حیا دارد ولی حیوان فاقد حیا است.

عضو شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با بیان اینکه حجاب حرم بوده و گوهر کرامت زن باید در داخل حرم قرار گیرد تا از نگاه‌های مسموم و قلب‌های مریض در امان بماند، اظهار کرد: در اسلام نگاه به همسر از روی مهربانی ثواب دارد، اما اگر به نامحرم باشد تیری از تیرهای شیطان است.

حجت‌الاسلام خادمی در ادامه با بیان اینکه به پای گوهر عفاف و حجاب خون‌های فراوانی ریخته شده، ادامه داد: رضاخان فعالیت فراوانی علیه حجاب کرد و اعتقاد داشت چادر دشمن ترقی و پیشرفت مردم ما است و به همین دلیل هم بسیاری از مردم معترض به کشف حجاب را به خاک و خون کشید.

وی با اشاره به راهکارهای ارتقای حجاب در جامعه کنونی، خاطرنشان کرد: باید زیبایی‌های حجاب و عفاف در جامعه ارائه شده و با فعالیت‌های جذاب و برخورد مناسب حجاب را بیش از پیش در جامعه خود معرفی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های مختلف برای ارتقای وضعیت حجاب و عفاف در جامعه استفاده کنیم، تصریح کرد: آنچه لازم است حرکت دسته‌جمعی در مباحث اقناعی درزمینهٔ عفاف و حجاب است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی