*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Sunday, July 21, 2019
کد خبر: 459064 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۰۰:۰۷ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
یکی از فضلای حوزه:
امامان(ع) درهمه حال تسلیم محض خدا بودند/ امامان(ع) از تبیین ولایت لحظه ای غافل نبودند
حوزه/ امام(ع) با وجود همه مقامات در درجه اول تسلیم خدا است و بندگی می کرد و همین مسئله را به دوستان و آشنایان توصیه می کردند.

 به گزارش خبرنگارخبر گزاری«حوزه»، حجت الاسلام صادقی واعظ در مراسم شب شهادت امام محمد باقر(ع) که با حضور روحانیون و اقشار مختلف در منزل آیت الله محسن فقیهی از اعضاء جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد گفت: خدای متعال در قرآن به موضوع دعا اشاره کردند و همه انبیاء الهی نیز بالاترین دعایشان، درخواست بندگی و پیروی از خدای متعال است.

سخنران این مراسم افزود: حضرت ابراهیم(ع) بعد از بنای خانه کعبه درخواستی می کند و آن دعا و درخواست، تسلیم امر به خدای است.

وی عنوان کرد: حضرت ابراهیم(ع) قبل از این هم درخواست های از خدا داشته است که ازجمله آن موقع افتادن در آتش و تسلیم امر خدای دراین حادثه بوده است.

حجت الاسلام صادقی واعظ گفت: در سیره حضرت ابراهیم می بینیم در همه شرایط تسلیم خدا بود و بندگی می کرد.

سخنران این مراسم افزود: انبیاء و اولیاء الهی اگر به جایگاه رفیعی رسیدند به واسطه تسلیم شدن و بندگی است.

حجت الاسلام صادقی واعظ گفت: تسلیم محض خدا بودن هم از جمله خصوصیت امام باقر(ع) است.  این امام(ع) با وجود همه مقامات در درجه اول تسلیم خدا است و بندگی می کرد و همین مسئله را به دوستان و آشنایان توصیه می کرد.

سخنران این مراسم افزود: در سیره امام باقر(ع) دارد که ایشان وقتی چشمشان به کعبه افتاد شروع به اشک ریختن کرد وقتی وارد حجر اسماعیل شد سربه سجده گذاشت و اشک ریختند.

وی عنوان کرد: امام(ع) با این موضوع می خواستند بفهمانند با بندگی است که انسان به مقامی می رسد و دراین بندگی و تسلیم بودن فرقی بین امام و غیر امام(ع) نیست.

حجت الاسلام صادقی واعظ گفت: دومین مسئله ای که از ویژگی های امام باقر(ع) است، آغاز کرسی موضوع تشیع و ترویج فرهنگ ولایت مداری است.

سخنران این مراسم بابیان اینکه تفسیر آیات و روایت با ولایت است، اظهار داشت: امام باقر(ع) درموارد و جمع های مختلف به تبیین موضوع ولایت و پیروی از آن می پرداختند.

 

313/40 

      

      

      

 

      

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی