*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ \ ۲۳ شوال ۱۴۴۰ \ Thursday, June 27, 2019
کد خبر: 465040 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۳:۰۸ | سرویس: استان‌ها 48
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)؛
CFT باعث فلج شدن اقتصاد کشور خواهد شد/ مردم ایران می خواهند «آقا» باشند نه نوکر آمریکا
حوزه/ فعال سیاسی و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: مردم این سؤال را از مسئولین دارند چرا مانند فضای نظامی نمی‌توانیم در فضای اقتصادی کارا و مقتدر عمل کنیم؟ ما توانایی ساخت موشک‌های پیشرفته و پهبادهایی در کلاس جهانی داریم، اما چرا نمی‌توانیم صنایع ساده خود را پیشرفت دهیم؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از تهران، نوید عمیدی به عنوان اولین سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز ( 20 مهرماه ) تهران، اظهارداشت: تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی بر ما روشن کرده است که غبار توطئه های رنگارنگ دشمن را جز با زلال تبیین نمی توان زدود. به حق یکی از مهم ترین عرصه های تبیین همین تریبون نماز جمعه است که مدت زیادی است از آفت رخوت و عدم صراحت رنج می برد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) با بيان اينكه حاميان FATF حتی یک استدلال منطقی نداشتند، گفت: متهم شدن دوباره جمهوری اسلامی به پولشویی توسط آمريكا نتیجه راهبرد بهانه زدایی اين آقايان است.

این فعال سیاسی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی ایران در روزگاری به سر می‌­برد که در عین دستیابی به اقتداری درون­زا و هویتی عزتمندانه، با اتکا به ایمان الهی و اعتماد به ایستادگی مردم، روز به روز نه تنها باعث حیرت کشورهای آزادی­خواه عالم شده که لرزه بر تن تمامی مستکبران خارجی و منافقان داخلی انداخته است.

وی ادامه داد: در دورانی که دشمنان بیرونی و نفوذیان داخلی تمام تلاش خود را صرف رخنه کردن در پایه­های نظام و تغییر رفتار جمهوری اسلامی کرده‌اند ضرورت ایفای نقش فعالانه نهادهای نظارتی به عنوان حافظان این مرز و بوم بیش از پیش احساس می­ شود. در این میان مجلس شورای اسلامی بیش از همه نهادهای دیگر نمایانگر تحقق جمهوریت نظام و قطع  دست عوامل خارجی است که با قانون‌گذاری بومی، امکان اثرگذاری در ساخت قدرت را از بدخواهان انقلاب سلب نموده و حاکمیتی ملی و مستقل را نهادینه کرده است.

عمیدی تاکید کرد: در همین جهت آنچه که از مجلس انتظار می‌رود حرکت در مسیر تقویت استقلال نظام و تحقق خواست ملت و توجه به صلاح آنان است نه تمکین و تمشیت از دشمن. لذا مشی نمایندگان در قانون‌گذاری باید به نحوی باشد که مصوبات آن‌ها خیر و مصلحت مردم بالأخص اقشار مستضعف جامعه را در پی داشته باشد نه اآنکه به پیروی از مسیر طراحی‌شده توسط دشمنان، قوانینی وضع شود که جز ضرر و زیان نتیجه دیگری را‌ برای کشور در پی نداشته باشد.

وی افزود: چندسالی است که دشمنان اسلام و انقلاب مشخصا، آشکارا قراردادهایی استعماری را در مقابل دولتمردان و مسئولین ما قرار داده‌اند که یکی از دیگری ننگین‌تر و زیان‌بارترند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: قریب به دو سال است که دولت با پذیرش پیوستن به لوایح چهارگانه موسوم به FATF بار دیگر و پس از تجربه‌ شکست‌خورده برجام، به جای کار جهادی و تدبیر امور اقتصادی کشور، حل مشکلات اقتصادی را به سازش با غرب گره زده است.

عمیدی تاکید کرد: افرادی که نماد تحقیر شدن تاریخی ملت ایران در برابر غرب هستند، امروز با لباس‌های شیک و اتوکشیده و با یقه‌های سفید بسته در برابر ملت ایران می‌ایستند، چشم در چشمان مردمی که سمبل اعتمادبه‌نفس و خودباوری‌اند می‌دوزند و سپس از ناتوانی و تسلیم در برابر آمریکا و اروپا سخن می‌گویند.

وی گفت: بگذارید صریح بگویم! آقایان غرب‌زده برای پیشبرد اهداف خود دائم دم از خستگی ملت ایران می زنند. آری ملت ایران خسته شده اند، اما نه از ایستادگی و مقاومت که از بی‌عرضگی و بی‌تدبیری ها.

 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) ادامه داد:  به بهانه‌ همین خستگی و عدم توان ایستادگی در برابر هجوم اقتصادی دشمن، برجام بی نفع و باضرر را امضا کردند و کشور را به سراب فروپاشی دیواره تحریم‌ها بردند و روزنامه‌هایشان نیز تیتر «صبح بدون تحریم» زدند تا تکمیل‌کننده پازلشان باشند.

وی تصریح کرد: تحریم­ ها که فرو نریخت هیچ، درِ صنعت هسته ­ای که حاصل خون شهیدان دانشمند کشور بود را نیز تخته کردند و امروز و با بهانه‌ای جدید لایحه‌های موسوم به FATF را دستور کار قرار دادند.

وی گفت: حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی در همین راستا ضمن هشدار نسبت به این مسیرهای طراحی‌شده و سازوکارهای صوری تحت عنوان کنوانسیون‌های به‌ظاهر بین‌المللی در دیدار 30 خرداد امسال خطاب به نمایندگان مجلس فرمودند: «این معاهدات ابتدا در اتاق‌های فکر قدرت‌های بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آن‌ها پخت‌وپز می‌شود و سپس با پیوستن دولت‌های همسو یا دنباله‌رو یا مرعوب، شکلِ به‌ظاهر بین‌المللی می‌گیرد.»

این فعال دانشجویی ادامه داد: اخیراً یکی از این لوایح، موسوم به cft، جهت تصویب در مجلس در دستور کار قرار گرفت. لایحه‌ای که موظف شدن به شفافیت تام مالی برای نهادهای غربی، که امروز اتاق‌های فکر تحریم ملت ایران نیز در آن‌ها شکل گرفته است را به دنبال دارد.

وی گفت: این اتفاقی است که نه‌تنها باعث بهبود اوضاع کشور و وضعیت اقتصادی نمی شود بلکه باعث فلج شدن اقتصاد کشور به جهت مطلع شدن دشمن از اطلاعات تجاری مملکت و نیازهای محرمانه مردم می­‌گردد و از همین رو راه دور زدن تحریم‌ها را در دوران جنگ اقتصادی به کلی مسدود می­ کند. آقایان ادعا می‌کنند که در صورت نپیوستن به این لایحه اوضاع اقتصادی سخت‌تر می‌شود. دروغ می گویند! شبیه آنچه در برجام گفته شد و تحریم‌ها به کلی برداشته نشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) اظهارداشت: بیش از دو سال است که از امضای این معهده می‌گذرد و 37 بند از 41 بند آن اجرا شده است. چرا تاکنون اتفاق مثبتی در وضعیت معیشتی مردم رخ نداده است بلکه اوضاع بدتر هم شده است؟

وی گفت: لازم می دانم به ملت شریف ایران اعلام کنم بیش از دو سال است که کارشناسان اقتصادی و حقوقی، جمعی از اساتید دانشگاه، بسیج دانشجویی و سایر تشکل‌های انقلابی دانشجویی مطالعات مفصلی را بر روی این معاهدات انجام داده اند و ضررهای و خطرات فراوان آن ها را به نمایندگان محترم مجلس و ملت شریف ایران گوشزد کردند.

عمیدی اضافه کرد: بارها از موافقان دولتی و نمایندگان مجلس درخواست شد تا دلایل موافقت خود را در مجامع علمی و دانشگاهی بیان کنند، اما تا همین امروز حتی یک نفر نیز حاضر به پذیرش این مسئله نشده است. در این چند ماه تنها با برچسب‌­زنی و هوچی گری‌های رسانه‌ای سعی در تخطئه مخالفان داشتند اما دریغ از حتی یک استدلال منطقی.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: این افراد مطالبه مردم و دانشجویان نسبت به پاسخگویی علل موافقتشان را تهدید قلمداد کردند و از طریق نهادهای امنیتی برخی از آنان را بازداشت کردند. چرا؟! به جرم آنکه از وکلای خود  درخواست پاسخگویی داشتند؟

وی افزود: همگان به خوبی مشاهده کردیم که اخیراً نیز برخی از مراجع عظام تقلید صراحتاً با این لوایح مخالفت کرده و برخی آن را تحریم نمودند. این اوج نفاق است که برخی نمایندگان در موقع انتخابات‌ دور و بر برخی از مراجع تقلید جمع می‌شوند و از آبروی ایشان برای خود رأی جمع می‌کنند و پس از پیروزی در انتخابات خلاف رأی و نظر صریح آن‌ها قدم برمی‌دارند.

وی افزود: هرچند که این رفتار و این رویه البته قبلاً نیز سابقه داشته است. در ماجرای تصویب برجام نیز با همین حربه‌ها و با موافق جلوه‌دادن رهبری با برجام آن هم به دروغ و اجازه ندادن به مخالفان برای نطق و ارائه تذکر و اخطار، اجازه ندادند تا به صورت کامل و کافی این تحفه آمریکایی اروپایی بررسی کارشناسانه شود و حالا باید شاهد باشیم که هر روز از یک طرفش عیب و ایرادی بیرون بزند و کاری هم نتوان کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) ادامه داد: ای‌کاش لااقل از برجام و اشتباه و عجله‌ای که کردند عبرت می‌گرفتند و این‌قدر ساده‌لوحانه باز هم دستان کشور را با دستبند دیگری نمی‌بستند.

وی گفت: در چند روز گذشته، ما در حالی شاهد تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم یا همان cft بودیم که به اصطلاح نمایندگان مردم در گذشته نزدیک، طرح‌هایی مانند شفافیت آراء نمایندگان، نظارت بر نمایندگان مجلس و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را رد کرده بودند اما امروز برای منافع سیاسی خود در دوران جنگ اقتصادی، نظام مالی کشور را برای دشمنان شفاف کردند.

عمیدی  ادامه داد: آقایان نمایندگان مجلس! ترس از افشای رأی و نظر شما در مجلس را باور کنیم یا سینه‌چاکی برای شفافیت اطلاعات محرمانه ممکلت را؟ با صدای بلند اعلام می‌کنیم که نتیجه این اشتباهات مکرر در این شرایط تحریم چیزی نیست جز تنگ‌تر شدن سفره مردم و سخت‌تر شدن اوضاع معیشت‌شان.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) تاکید کرد: اما سؤال ما از این آقایان این است که تا کجا می‌خواهند به این روند ادامه دهند؟ آیا حد یقفی برای بهانه‌ها و زورگویی‌های دشمن قائل‌اند؟ اگر نه با چه توجیهی کشور را ذره ذره گرفتار دست دخالت و زیاده‌خواهی دشمن می‌کنند؟ برایمان بسیار شگفت‌انگیز است.

وی افزود: امام خمینی در پیام پذیرش قطعنامه فرمودند: «نکته مهمى که همه ما باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کىْ و تا کجا ما را تحمل مى‏ کنند و تا چه مرزى استقلال و آزادى ما را قبول دارند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: آرى، اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامى و انقلابى خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین- علیهم السلام- را با دستهاى خود ویران نماید، آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بى‏فرهنگ به رسمیت بشناسند؛ ولى در همان حدى که آنها آقا باشند ما نوکر، آنها ابرقدرت باشند ما ضعیف؛ آنها ولىّ و قیّم باشند ما جیره خوار و حافظ منافع آنها؛ نه یک ایران با هویت ایرانى- اسلامى».

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) اظهارداشت: لازم است تا به ملت ایران اعلام کنیم که نتیجه راهبرد بهانه زدایی آقایان، متهم شدن دوباره جمهوری اسلامی به پولشویی توسط خزانه‌داری آمریکا در روز گذشته گردید. به بهانه ناراحت نشدن دشمنان اول و آخر این مملکت منافع و مصالح ملی را زیر پا می گذارند.

وی گفت: مردم ایران شاهد اقتدار و قدرت‌نمایی سپاه پاسداران و ارتش مقتدر ایران در فضای نظامی هستند، اما این سؤال را از مسئولین دارند چرا مانند فضای نظامی نمی‌توانیم در فضای اقتصادی کارا و مقتدر عمل کنیم؟ ما توانایی ساخت موشک‌های پیشرفته و پهبادهایی در کلاس جهانی داریم، اما چرا نمی‌توانیم صنایع ساده خود را پیشرفت دهیم؟

 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) یادآور شد: در این چند روز ۹۰۰ استاد دانشگاه، اعلام آمادگی کرده‌اند که با ارائه نظرات کارشناسی خود زمینه رفع معضلات کنونی اقتصادی را فراهم آورند. کارشناسان و متخصصین اقتصادی از وجود راه‌حل برای حل این بحران‌ها سخن می‌گویند؛ اما چه می‌شود که نظام اقتصادی کشور نسبت به متخصصین خود بی‌اعتنا می‌شود؟

عمیدی گفت: در بحران ارزی به گفته رئیس دیوان محاسبات کشور، حکم انفصال از خدمت برخی از مدیران بانک مرکزی و رئیس کل آن صادر شده بود. چرا اجازه اجرای این حکم داده نشد تا مشکل ارزی تبدیل به بحران ارزی شود؟.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) اضافه کرد: امروز دیگر فرصت امتحان نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده است و متأسفانه جز 120 نفر از نمایندگان که زیر بار پذیرش آن معاهده ننگین نرفته اند و حاضر به شفافیت رای خود نیز شدند، سایر نمایندگان از این آزمون سربلند بیرون نیامدند.

وی افزود: زمان کنونی مجال امتحانی است برای شورای محترم نگهبان تا شجاعانه از این ملت مظلوم و مقتدر در برابر توطئه دشمن صیانت کند. شورای نگهبان به دور از مصلحت سنجی و تنها با توجه به منافع ملی و قانون اساسی کشور اجازه ندهند تا ضربات مهلکی در آینده به این کشور وارد آید. طبیعتا حمایت ملت غیور ایران از این شورا سرمایه گرانسنگی است که اعضای محترم شورا با اتکا به آن می توانند در برابر طوفان فشار ها و تحمیل ها ایستادگی کنند.

انتهای پیام  313/17

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی