*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰ \ Wednesday, May 22, 2019
کد خبر: 469100 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۲۳:۰۵ | سرویس: بین الملل 130

مغازه دار مسلمان اسکاتلندی برق رایگان برای نیازمندان تهیه می کند
حوزه/ یک مغازه دار مسلمان در شهر پیزلی اسکاتلند که شاهد معضل فقر انرژی می باشد، پروژه «بانک انرژی زمستانی» راه اندازی کرده و کارت های اعتباری برق خانواده ها را به صورت رایگان شارژ می کند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، یک مغازه دار مسلمان در شهر پیزلی اسکاتلند یک «بانک انرژی زمستانی» راه اندازی کرده و کارت های اعتباری برق خانواده های نیازمند را به صورت رایگان هر بار 5 یورو شارژ می کند تا بتوانند پول برق را بپردازند.

رحمان افضل 32 ساله در این باره می گوید: دسترسی به گرما در منازل به اندازه  مواد غذایی و دیگر احتیاجات ضروری می باشد. حمایتی که ما فراهم می کنیم مهم و تاثیر گذار است و اینکه خانواده ها بتوانند یک غذای گرم به جای غذای سرد بخورند تاثیر زیادی در سلامت شان دارد.

وی افزود: ما باید هر دو جنبه های فیزیکی و روانی سلامتی را مدنظر داشته باشیم. ما شاید هنوز ندانیم که نداشتن یک جای گرم و دلپذیر در فصل سرمای زمستان چه اثرات نامطلوبی می تواند بر روی بدن انسان بگذارد.

پروژه فاضل که در مغازه ای در شهر اسکاتلندی کار می کند؛ تاکنون ده ها نفر را جذب کرده که از بانک انرژی او استفاده می کنند.

این جوان مسلمان انگلیسی معتقد است که فقر سوخت یکی از بدترین مشکلات تاثیر گذار بر روی مردم است و مصمم می باشد علیه آن بجنگد. بانک انرژی مورد حمایت اهداء کنندگان سخاوتمندی قرار گرفته و تجار محلی گفته اند که برای گسترش این پروژه کمک می کنند.

 

گفته می شود سرمای زمستانی در بریتانیا چندین ماه به طول انجامیده و بسیاری از نیازمندان در این کشور نمی توانند از پس خرج و مخارج سنگین گرم کردن خانواده هایشان بربیایند. در این میان بسیاری سالمندان به چشم می خورند. این درحالی است که فقر انرژی در این کشور نه تنها به نیازمندان سرایت کرده بلکه برخی خانواده های طبقه متوسط نیز آن را احساس می کنند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی