*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Thursday, February 21, 2019
کد خبر: 469238 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۲۲:۳۹ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی:
اختلاف‌افکنی میان علما و بزرگان سبب سوءاستفاده دشمنان می‌شود
حوزه/ امام جمعه موقت تهران گفت: ایجاد تفرقه و اختلاف‌افکنی میان علما و بزرگان حوزه و حوزویان سبب سوءاستفاده دشمنان می‌شود و باید از شکاف و اختلاف در حوزه جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی سه شنبه شب در مراسم سالگرد آیت الله سید رضا  بهاءالدینی که بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم  در یادبود شخصیتی بزرگ، عالمی عارف و فقیه، اسوه اخلاق و مظهر زهد است.

وی با اشاره به جلوه های  قدرت و رحمت خداوند گفت: خداوند عالم هیچ موجودی را به حال خودش رها نکرده است و ملائکه هر موجودی را از مبدا تا مقصد همراهی می کنند.

امام جمعه موقت تهران افزود: در میان موجودات، بشر گرفتاری هایی دارد و گرفتار نفس عماره و طغیان خواست های نفسانی قرار دارد لذا این جهت هرکسی گرفتار نفسش شد سقوط کرد و حتی قرآن در این خصوص به علما هم هشدار می دهد.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که تحت تأثیر هوس، قدرت، شهرت و شهوت و در کل جاذبه های دنیایی قرار ،فکر فردا را نمی کنند و گویا خودشان را همیشه دنیایی می دانند و ابدیت را از یاد برده اند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه فطرت انسان ها در ابتدا فطرت توحیدی است گفت: خدا ما را به گونه ای آفریده که علاقه به دین و رسیدن به درجات بالا در ما وجود دارد و خداوند چراغ عقل را به عنوان حجت الله در درون ما روشن کرده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: مراجع و علما از ابتدا در میدان بودند و این همه خون های شهدا برای تحکیم حکومت اسلامی بوده است، حال عده ای می خواهند حوزه ها را به دو دسته تقسیم کنند و مسئله آخوند حکومتی را مطرح می کنند، آیا کسی که از حکومتی که با انقلاب و خون مردم و جوانان شکل گرفته حمایت کند با کسی که اهتمامی به امور مسلمین ندارد و عبایش را سرش می کشد و نمازش را می خواند با هم یکسان اند.

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه مطرح کرد: آنکه هدایت ها را استخرا ج و اکتشاف می کند بعثت انبیا است وخداوند انبیا را برای تعلیم و تربیت بشر فرستاد لذا انبیا معلم اند و کتب آسمانی مواد درسی است.

وی با اشاره به اینکه علمای ما هدایتگراند ابراز کرد: از جمله کسی که وجودش هدایت، نور و الگو بود و نفسش تاثیر داشت و قدرت تصرف داشت و از ولایت تکوینی برخوردار بود آیت الله بهاء الدینی بود.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه عالم فتنه گر انسان را از خدا دور می کند افزود: رسول خدا  در حدیثی بیان می دارد که پیش کسانی بنشینید که شما را به تردید وادار نمی کند؛ برخی در عمل و قول مردم را نسبت به شهدا و ولایت گرفتار تردید می کنند و لذا عالمی که مردم را به تردید می اندازند مؤمن نیستند.

وی گفت: کسی که زبان گویا دارد و عالم است اما دلش با خدا نیست و با بیگانگان است و ظاهر سازی می کند خطرناک است و پیغمبر از این گروه می ترسید؛ جاهل متمسک و روشنفکرانی که فتوا، اسلام و تعبد به احکام اسلامی را قبول ندارند، قبله این ها کاخ سفید و غربی ها هستند؛ افرادی که دم از اسلام می زنند، ولی اسلام را قبول ندارند و انواع خیانت ها را می بینند و این شبکه های مجازی که قتلگاه جوانان شده را خبر دارند، ولی سر بلند نمی کنند و اهمیتی نمی دهند.

رئیس هیات امنای بنیاد بین المللی غدیر ادامه داد: حوزه های ما امروز از قداستی برخوردار اند و امروز مدافعین حرم مایه سربلندی هستند؛ حوزویان خود به میدان می روند و سپس به مردم را همراه می کنند که این روش رسول خدا بوده است و حوزه ها در ابعاد مختلف از آبرو و حیثیتشان برای اسلام مایه می گذارند.

وی با بیان اینکه آیت الله بهاءالدینی  سر سوزنی غبار دنیا بر او نبود و آزاد از همه تعلقات عالم بود و چیزی نتوانست دلش را بلرزاند گفت: ایشان آوازه ای برای خود درست نکرد و اهل تبلیغات نبود و با طلاب رفتار خوبی داشت و بسیار متواضع بود.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: آنکه برای جامعه ما خطر است کسانی هستند که جامعه را دو قطبی کرده و حزب درست کرده و می خواهند حوزه ها را به جان هم بیندازند و اوضاع را به هم بزنند که طبق حدیث رسول خدا نباید با این افراد ارتباط داشت، لذا ایجاد تفرقه و اختلاف‌افکنی میان علما و بزرگان حوزه و حوزویان سبب سوءاستفاده دشمنان می‌شود و باید از شکاف و اختلاف در حوزه جلوگیری شود.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی