*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۱ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Saturday, February 16, 2019
کد خبر: 471046 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۴:۴۳ | سرویس: حوزه علمیه قم 3

بیانیه حوزه خواهران در محکومیت کشتار زنان و کودکان بی‌گناه در یمن
حوزه/ مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با صدور بیانیه ای، کشتار زنان و کودکان بی‌گناه در یمن را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»،‌ متن بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در محکومیت کشتار زنان و کودکان بی‌گناه در یمن، به این شرح است:

نَصرُ مِن اللهِ و فَتحٌ قریب

چند سالی است که شاهد جنایات فجیع آل سعود نسبت به مردم یمن هستیم. این جنایات، یک روند سازماندهی شده است که ریشه در طرح نسل­‌کشی مسلمانان دارد. در پنج نسل­‌کشي دردآور عليه مسلمانان در سال‌هاي اخير، ده­ها هزار مرد، زن و کودک بی­گناه کشته شدند: حمله به اردوگاه صبرا و شتيلای پناهندگان فلسطيني در لبنان؛ بمباران شيميايي حلبچه در سليمانيه عراق؛ تیرباران مردم شهر سربرنيتسا در صربستان؛ حمله طالبان به روستای شیعه نشین پاراچنار در پاکستان؛ کشتار خونین مسلمانان ميانمار. و اکنون جهان نظاره­گر کشتار هزاران مرد، زن و کودک بی­گناه یمنی است. اقدامات نظامی آل سعود بر علیه یمن، علاوه بر کشتار زنان و کودکان بی‌گناه، منتهی به معلولیت، بی‌سرپرستی، عدم دسترسی آنها به آموزش، بهداشت،‌ مواد غذایی و ... شده است. در واقع، رِژيم سفاک آل سعود، پا جای پای رژیم صهیونیستی کودک­کش گذاشته و گویا در کشتار کودکان بی‌گناه، گوی سبقت را از اربابان صهیونیست خود ربوده است.

 

اگر سکوت مجامع بین المللی نبود، این جنایات ادامه پیدا نمی­کرد؛ در حالی که در اسناد بین المللی خشونت علیه زنان و کودکان ممنوع شده است و دولت­ها در عرصـه بين‌المللي بــا تــصويب قـرارداد و معاهدات حقـوق بــشري مــتعهد گشـتند، بـراي تحقـق حقـوق بشـر و مقابلـه بـا تجـاوز به حقـوق و آزادي­هاي اساسـي زنان تـلاش نــمايند (مانند اعلامیه رفع خشونت نسبت به زنان، مصوب سال 1993 و سند پکن مصوب 1995؛ بند 4 ماده 38 پیمان نامه حقوق کودک).

لذا مرکز مدیریت حوزه ­های علمیه خواهران با حمایت از مردم یمن و محکومیت کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان اعلام می­دارد که خون زنان و  کودکانی که در یمن ریخته می‌شود، امروز چهره و جایگاه قاتلان آن‌ها را آلوده و نقاب را از چهره واقعی آن‌ها برمی‌دارد. در واقع، کشتار جمعی کودکان و زنان در یمن نشان­دهنده ورشکستگی سیاسی و نظامی و ناامیدی بزرگ دشمن است. دشمنان گمان می­کنند که توانایی به زانو درآوردن ملت یمن را دارند؛ اما عقب­نشینی و سرسپردگی ملت یمن به هیچ وجه امکان­پذیر نیست. لازم است سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و همه کشورها از تمامی ظرفیت‌های قانونی خود در حمایت از بشریت و زنان و کودکان در کشور یمن استفاده نمایند تا برخورد با ناقضان حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه از طریق ظرفیت‌های قانونی و بر اساس یک عزم و اراده بین‌المللی محقق گردد.

در پایان تأکید می­کنیم پایداری ملت یمن در مقابل حمله متجاوزان و اشغالگران به یاری خدا و به رغم ادامه تجاوز سعودی امریکایی و متحدانش به پیروزی این ملت می انجامد (إِن یَنصُرْكُمُ اللّهُ فَلاَ غَالِبَ لَكُمْ).

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی