*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۷ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Friday, February 22, 2019
کد خبر: 471513 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۲۲:۳۷ | سرویس: استان‌ها 56
حجت الاسلام حسینی خواستار شد:
اجرای تفاهم نامه اوقاف و دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد همدان
حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان همدان گفت: به منظور توسعه و هدفمندی فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و پرهیز از موازی کاری و همچنین ارتقاء سطح همکاری های فرهنگی- اجتماعی و هنری و بهره گیری بهینه از امکانات موجود تفاهم نامه ای میان اوقاف و دبیرخانه کانون های مساجد همدان تنظیم و اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در همدان حجت الاسلام سیدعلی حسینی، عصر امروز در نشستی با مدیر ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد  استان همدان اظهار کرد: به منظور توسعه و هدفمندی فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و پرهیز از موازی کاری و همچنین ارتقاء سطح همکاری های فرهنگی- اجتماعی و هنری و بهره گیری بهینه از امکانات موجود در جهت تحقق اهداف مشترک، تفاهم نامه ای میان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان و دبیرخانه نظارت بر کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان همدان تنظیم و با تشریک مساعی طرفین، اجرا خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه همدان ابراز کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری از آنجا که هم افزایی سازمان و تشریک مساعی در اجرای برنامه ها یکی از ابزارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است، لذا این رویداد فرصت مناسبی برای فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرستان محسوب می شود.

وی افزود: با همکاری و تعامل این دو نهاد علاوه بر اینکه صرفه جویی در وقت و امکانات فراهم  می شود می توان بر روی بخش گسترده تری از شهرستان نیز تأثیر گذاشت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه همدان با اشاره به محورهای همکاری دو جانبه، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل فعالیت های هنری و لزوم بهره گیری از زبان هنر در جهت انتقال مفاهیم و پیام های مختلف فرهنگی؛ دبیرخانه کانون های مساجد تدابیری جهت فرهنگ سازی بیشتر در خصوص وقف و موارد وقفی به عنوان صدقه جاریه و باقیات الصالحات اندیشیده و به طور خاص اجرای نمایش را با موضوع مذکور در دستور کار خود قرار می دهد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت حمایت مالی و امکاناتی از فعالیت های فرهنگی هنری، اداره اوقاف مبنای کار خود را سمت دهی و هدایت نیات واقفین و خیرین در جهت حمایت از فعالیت های فرهنگی اجتماعی بخصوص راه اندازی جنبش مردمی خیرین کتاب در جهت اعتلای فرهنگ کتابخوانی و وقف کتاب، قرار می دهد.

حجت الاسلام حسینی با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی کتاب های خوب، اظهار کرد: برگزاری مسابقات بزرگ کتابخوانی به مناسبت های مختلف از برنامه های مشترک هر دو نهاد خواهد بود.

وی در پایان گفت: اداره اوقاف آمادگی همکاری  برای ثبت نام اعضا کانون ها در مرکز حفظ مجازی جهت حفظ قرآن کریم را اعلام می نماید.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی