*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۲ رجب ۱۴۴۰ \ Tuesday, March 19, 2019
کد خبر: 471647 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۱:۱۵ | سرویس: استان‌ها 55
مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) کامیاران:
روحانیت مانع بزرگ تعبیر شدن خواب های استعمارگران است
​حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران گفت: همه ادوار، استعمار روحانیت را مانع بزرگ خود در رسیدن به اهداف استعماری دیده اند، لذا از طریق نیروهای خارجی و نفوذی خویش همواره به دنبال تحریف نقش و جایگاه روحانیت در جوامع اسلامی هستند.

حجت الاسلام سیدجلال حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان، اظهار داشت: یکی از محوری ترین برنامه های بلندمدت حوزه های علمیه برای طلاب و روحانیون تقویت و تشویق آنان برای حضور مستمر در جامعه است.

مدیر مدرسه علمیه امام باقر(ع) شهرستان کامیاران ادامه داد: از صدر اسلام روحانیت و جامعه ارتباط تنگاتنگی داشته اند و هرگز این دو از هم جدا نبوده اند که این امر را باید از نقاط قوت اسلام دانست.

این استاد حوزوی با اشاره به اینکه طرح جدایی و فاصله افتادن بین جامعه و روحانی از برنامه های بلندمدت استعمار است، گفت: در بیشتر انقلاب ها و قیام های مردمی علیه استبداد حضور روحانیون به عنوان رهبران جنبش امری طبیعی و حتمی بوده است، لذا امروز نیز روحانی و طلبه باید در مسیر اسلاف خود حرکت کند.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: همه ادوار، استعمار روحانیت را مانع بزرگ خود در رسیدن به اهداف استعماری دیده اند، لذا از طریق نیروهای خارجی و نفوذی خویش همواره به دنبال تحریف نقش و جایگاه روحانیت در جوامع اسلامی هستند.

مدیر مدرسه علمیه امام باقر(ع) شهرستان کامیاران با تاکید بر اینکه امروز تبلیغات رسانه ای عظیمی علیه روحانیون توسط دشمنان صورت می گیرد، گفت: متاسفانه برخی از افراد جامعه با استناد به اخبار و گزارش های کذب رسانه های بیگانه، روحانیت را قشری مرفه و بی درد معرفی می کنند، لذا جامعه باید نسبت به این تبلیغات دروغین بسیار هوشیار باشد.

این استاد حوزوی ادامه داد: بنابراین برای از بین بردن این همه شبهه علیه روحانیت و حوزه های علمیه، باید ارتباط با مردم و روحانی گسترده شود که این امری لازم و ضروری است که موجب می شود دشمنان در برنامه استحاله فکری امت اسلام ناکام بماند.

حجت الاسلام حسینی در ادامه سخنان خود یادآور شد: با این وجود روحانیت در عمر 40 ساله انقلاب اسلامی نشان داده همواره در کنار مردم بوده است و این را وظیفه دینی و شرعی و انسانی خود می داند.

مدیر مدرسه علمیه امام باقر(ع) شهرستان کامیاران در پایان سخنان خود گفت: در بحث تربیت طلاب مجرب برای ورود به جامعه اسلامی، اساتید حوزوی باید به خوبی برنامه ریزی داشته باشند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی