*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۷ شوال ۱۴۴۰ \ Thursday, June 20, 2019
کد خبر: 475434 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۲:۱۵ | سرویس: استان‌ها 42
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور:
حوزویان در مقابل شبهات منفعلانه حرکت نکنند
حوزه/معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور با تاکید بر ضرورت پاسخگویی به عالمانه به شبهات، گفت: در مقابل شبهات موجود در جامعه منفعلانه حرکت نکنید.

به گزارش خبرگزار «حوزه» از گرگان، خانم ظهیری درجمع بانوان مداح که به میزبانی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان برگزار شد، گفت: خداوند به پیامبر(ص) فرمود؛ «انذر عشیرتک الاقربین؛ یعنی ابتدا خویشاوندان خود را انذارکن»؛ بر این اساس، بعد از تفقه در دین، افراد قوم و دیگران را انذار نمائید.

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور، قول لین را از ویژگی های تبلیغ دانست و افزود: با زبان نرم و قول لین، شاید انسان منقلب شود و بترسد .

وی، تبلیغ را کار پیغمبر و رسالات الهی دانست و بر تبلیغ چهره به چهره تاکید کرد و بیان داشت: کار تبلیغ نیاز به فصاحت و بلاغت دارد. اگر کلام امام علی علیه السلام نافذ و جذاب بود، به دلیل وجود چهار ویژگی فصاحت، بلاغت، زیبایی و تاثیر نفوذ در کلام ایشان است.

ظهیری، یکی از راه های تاثیرگذاری تبلیغ را برقراری ارتباط با مخاطب دانست و تبلیغ را به انواع مختلف دیداری، شنیداری، گفتاری و نوشتاری تقسیم کرد و این که تبلیغ عام است، چون نشر معروف است.

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات باید تیم های تبلیغی داشته باشد تا بتواند اثر گذارد؛ دشمن از انواع شیوه ها برای اثرگذاری استفاده می کند، همچون؛ تحلیل، شیوایی، تمثیل، و ...

ظهیری با اشاره به این نکته که اثرگذاری از قواعد امر به معروف است، تاکید کرد: انسان باید جایی سخن بگوید که اثرگذار باشد؛ گاهی یکی از ابزار اثرگذاری در تبلیغ، هنر است و یکی از وسایل هنر، مدح.

وی در پاسخ به این شبهه که دشمن بر اطعام و نذر مردم به ویژه در ایام خاصی مثل محرم، اشکال وارد می کند، پاسخ داد: یکی از راه های جذب، گردهم آمدن و اطعام دهی است که این کار اثرگذار است و هرجایی که اثرگذار باشد، دشمن ورود پیدا می کند.  

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور خطاب به مبلغان گفت: در مقابل شبهات موجود منفعلانه حرکت نکنید.

ظهیری با توصیه بر نذر فرهنگی و کسب علم و معارف اسلامی تاکید کرد و گفت: کارتان را بزرگ بشمارید و با شرکت در دوره های تخصصی خود را ارتقا دهید.

وی خطاب به مداحان اظهار کرد: اگر مقتل خوانی می کنید، به اندازه دلی که منقلب شود، اطلاعات ناصحیح ندهید، بلکه مستند سخن بگویید و مردم را با معارف آشنا کنید.

انتهای پیام

کلید ‫واژه‌های مطلب:

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی