*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Tuesday, July 16, 2019
کد خبر: 481754 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۴:۲۷ | سرویس: علمی، فرهنگی 70

"هفت گفتار پیرامون انقلاب اسلامی" منتشر شد
حوزه/ در آستانه آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی و با هدف نشر تئوریک اندیشه های انقلابی و تبیین نگاهی نو به نشاط انقلابی و درجهت نیل به اهداف متعالی حکمرانی خوب و توجه ویژه به مردمسالاری دینی، کتاب "هفت گفتار پیرامون انقلاب اسلامی" توسط اندیشکده مطالعات راهبرادی کریمه و با همکاری انتشارات کتاب نما منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، در آستانه آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی، و با هدف نشر تئوریک اندیشه های انقلابی و  تبیین نگاهی نو به نشاط انقلابی و درجهت نیل به اهداف متعالی حکمرانی خوب و توجه ویژه به مردمسالاری دینی، کتاب "هفت گفتار پیرامون انقلاب اسلامی" نوشته دکتر مجتبی اشرافی و دکتر مرتضی اشرافی توسط اندیشکده مطالعات راهبرادی کریمه و با همکاری انتشارات کتاب نما  با تیراژ یک هزار نسخه منتشر شد.

در این کتاب نویسندگان بیان می دارند که رابطه میان ملت و حاکمیت چه زمانی در حالت مطلوب خود قرار دارد و چگونه می توان این رابطه مطلوب را حفظ و از تداوم و ثبات به تعالی و پیشرفت رسید. 

کتاب "هفت گفتار پیرامون انقلاب اسلامی" در قالب هفت گفتاربه بررسی رابطه متقابل ملت و حاکمیت در ایران می پردازد. 
در گفتار اول انقلاب و مفهوم شناسی مؤلفه های انتقال قدرت مورد بررسی قرارگرفته است. 
گفتارهای دوم و سوم  به بیان ریشه های تاریخ سیاسی و اجتماعی شکل گیری انقلاب اسلامی اختصاص یافته و گفتار چهارم به نظریه های مختلف در باب انقلاب اسلامی پرداخته است. 
گفتار پنجم به عنوان محوری ترین گفتار کتاب، نظریه مجتبی اشرافی و مرتضی اشرافی و مدل ششگانه تحول انقلاب اسلامی (مدل نشاط انقلابی) را مورد بررسی قرار داده است. 
گفتار ششم به گفتمان انقلاب اسلامی با تأکید بر تحول گفتمان توسعه در جمهوری اسلامی و گفتار هفتم به بررسی دست آورد های انقلاب اسلامی بر مبنای نظریه سیستم ها و آینده پژوهی انقلاب اسلامی اختصاص یافته است.
️علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به قم، مجتمع ناشران، طبقه چهارم، واحد 401 مراجعه نموده و یا از طریق ایمیل  ketabnema@gmail.com  و یا تماس با شماره تلفن 09128530854 ، نسبت به دریافت کتاب مذکور اقدام نمایند.
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی