*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۸ شوال ۱۴۴۰ \ Friday, June 21, 2019
کد خبر: 483792 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۲۲:۵۸ | سرویس: بین الملل 128
شورای بین المللی حمایت از محاکمه عادلانه و حقوق بشر:
روحانیون شیعه در بحرین باید آزاد شوند/ شهروندان شیعه بحرین در برابر تبعیض قرار دارند
حوزه/ دولت بحرین همچنان اصلاحات دروغین خود را به پیش می برد و دوره چهلم نشست حقوق بشر سازمان ملل با آنان تسامح می کند، این در حالی است که شهروندان شیعه به طور مستمر در معرض تبعیض مذهبی و آزار و اذیت قرار دارند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، شورای بین المللی حمایت از محاکمه عادلانه و حقوق بشر  ICSFT تاکید کرد دولت بحرین همچنان اصلاحات دروغین خود را به پیش می برد و دوره چهلم نشست حقوق بشر سازمان ملل با آنان تسامح می کند، این در حالی است که شهروندان شیعه به طور مستمر در معرض تبعیض مذهبی و آزار و اذیت قرار دارند.

این شورا در صفحه تویتر خود و در یک سری از توییت های  مرتبط با جلسه شورای حقوق بشر در مورد آزادی مذهب و عقیده، عنوان کرده است که باید برای سیاست های مصونیت نیروهای وابسته به دولت از محاکمه، تعصب ها و تبعیض های دینی و مذهبی از سوی دولت بحرین، حدی گذاشته شود.

این شورا خاطرنشان کرد که شهروندان شیعه بحرین در برابر تبعیض سیستماتیک قرار دارند و حق آنها برای عمل به اعتقادات و باورهایشان از سوی خاندان حاکم که مذهب دیگری دارند سرکوب می شود. همچنین نیروهای امنیتی روحانیون و رهبران شیعه را هدف قرار می دهند و این مورد در مراسم عزاداری محرم بیشتر به چشم می خورد.

در ادامه تویت های این شورا آمده است: بحرین و عربستان سعودی باید از ارائه داستان های جعلی و فریبکارانه  به شورای حقوق بشر خودداری کنند و روحانیون مذهبی شیعه که به طور خودسرانه بازداشت شده اند را آزاد کنند. آنان باید با تعصب مذهبی و عدم همزیستی مسالمت آمیز مذاهب مختلف در داخل کشورهایشان مقابله کنند، همچنین در ادامه امده است که آزار و اذیت های قضایی و سرکوب مسلمانان شیعه از امروز به بعد قابل گذشت نیست.

شورای بین المللی خاطرنشان ساخت که رهبران شیعه و چهره هایی همچون شیخ علی سلمان و حسن مشیمع مورد توهین قرار گرفته و به واسطه دستگاه قضایی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.  اذیت هایی همچون عدم ارائه خدمات پزشکی و اعمال تبعیض مذهبی علیه آنان.

لازم به ذکر است که دادگاه بحرین در تاریخ 24 اکتبر 2018 حکم تبرئه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق و حسن سلطان و علی الاسود دو نماینده سابق پارلمان بحرین را به اتهام جاسوسی برای قطر لغو و آن ها را به حبس ابد محکوم کرد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی