*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Thursday, July 18, 2019
کد خبر: 483865 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۰ | سرویس: استان‌ها 40
معاون استانداری خراسان جنوبی:
اقامه نماز باعث افزایش بهره وری و نظم می شود
حوزه/ معاون اقتصادی و توسعه انسانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به نقش نماز در افزایش بهره وری و افزایش نظم گفت: از اختصاص نماز در اوقات مشخص شبانه روز در می یابیم که برای سایر امور نیز باید زمان تعیین کنیم و نیز توجه به مسائل مختلف در نماز سبب افزایش دقت در مسائل پیرامونی برای افراد نمازگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» از بیرجند، مشیر الحق عابدی معاون اقتصادی و توسعه انسانی استانداری خراسان جنوبی، امروز در اجلاسیه استانی نماز اظهار داشت: یکی از مصادیق سبک شمردن نماز تاخیر در اقامه آن است .

وی با بیان اینکه نماز عامل خوشبختی است و شرط قبولی اعمال دیگر استف عنوان کرد: نماز مایه آرامش دل هاست و رسیدن به آرامش روحی و روانی با خواندن نماز و زنده نگه داشتن یاد خدا تحقق می یابد.

معاون اقتصادی و توسعه انسانی استانداری خراسان جنوبی بیان داشت: انسان در گذر زمان دچار خستگی های روحی و جسمی فراوان می شود و لذا نیاز به تکیه گاهی است که روح خود را به آرامش برساند و این تکیه گاه چیز دیگری جز نماز و یاد خدا نیست.

عابدی یک از ویژگی های مثال زدنی امام خمینی را آرامش روحی و روانی ایشان برشمرد و گفت: تأمل در سیره رفتاری و عملی امام نشان می دهد که این آرامش در ذکر و یاد خدا برجسته می شود.

وی اضافه کرد: ایشان هیچ کاری را حاضر نبودند با نماز معاوضه کنند و دقت نظر در باب این موضوع نشان از توجه مرحوم امام در کیفیت نماز بود.

معاون اقتصادی و توسعه انسانی استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: نمازی که امام(ره) در بیابان های بین کویت و عراق خواند با نمازی که در جماران در کنار سران کشورهای اسلامی و روسای جمهور خواندند و نمازی که در بستر بیماری رد پایان عمرشان خواندند از باب توجه و اخلاص یکی بود.

عابدی با اشاره به اینکه رهبری همواره بر اهمیت نماز به خصوص برای قشر جوان تأکید می کنند مطرح کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که روح نماز چیزی جز تضرع و خشوع نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر کشور ایران در جنگ اقتصادی نابرابری است، گفت: امروزه چگونگی پیشرفت اقتصادی از مهمترین مسائل جهان است و در استان نیز بعضی از موضوعات اقتصادی مترتب مردم گردیده است.

معاون اقتصادی و توسعه انسانی استانداری خراسان جنوبی اضافه کرد: نقش نماز در اقتصاد این است که با ایجاد هنجارهای هماهنگ از بروز ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی جلوگیری کرده است.

عابدی تصریح کرد: اقامه نماز پیامدهای جدی از منظر اقتصادی از جمله باعث پایین آمدن هزینه های اقتصادی، افزایش پس انداز و ... دارد .

وی گسترش و افزایش نوآوری و خلاقیت و رشد اقتصادی را از جمله آثار نماز بر اقتصاد دانست و گفت: محو زمینه های بروز مفاسد اقتصادی و اداری، بالارفتن اثربخشی کاری، افزایش قدرت انظباق اجتماعی و تقویت کل جامعه از آثار این موضوع است.

معاون اقتصادی و توسعه انسانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به نقش نماز در افزایش بهره وری و افزایش نظم کاری عنوان کرد: از اختصاص نماز در اوقات مشخص شبانه روز در می یابیم که برای سایر امور نیز باید زمان تعیین کنیم.

عابدی افزود: توجه به مسائل مختلف در نماز سبب افزایش دقت در مسائل پیرامونی برای افراد نمازگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه کار گروهی رابطه صحیح و روابط انسانی در محیط کار می باشد مطرح کرد: این را می شود از رابطه نمازگزاران با امام جماعت الگو گرفت و در ارتقای فرهنگ جامعه استفاده کرد.

معاون اقتصادی و توسعه انسانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه برپایی نماز انسان را از فحشا و منکر باز می دارد، اظهار داشت: عدم برنامه ریزی و نبود اخلاص در کار و شتاب بی مورد و ناسازگاری در هنگام کار در میزان بهره وری تاثیر زیان باری دارد و با نماز مرتفع می گردد .

عابدی ادامه داد: نماز باید در حالت هوشیاری و بدون کسالت انجام شود که تمرین خوبی برای کارهای دیگر خواهد بود که نیاز به هوشیاری دارد.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی