*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Thursday, July 18, 2019
کد خبر: 485805 | تاریخ مخابره :۱۳۹۸/۱/۵ - ۰۹:۴۵ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
معاون فرهنگی- تربیتی المصطفی:
حجاب و عفاف، صیانت از اصالت انسانی و الهی است
حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری با تأکید بر اینکه حجاب و عفاف همان تأکید بر صیانت از اصالت انسانی و الهی است، گفت: حجاب برای حضور زن مسلمان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و علمی هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌کند.

معاون فرهنگی- تربیتی المصطفی، در گفت‌وگو با  خبرگزاری «حوزه»، گفت: تأکید و ارج نهادن بر جایگاه والای بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و علمی و نیز ارائه زندگی اسلامی و الگوی زن مسلمان و موفق، از برجسته‌ترین فلسفه‌های وجودی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی است.

وی با تأکید بر اینکه اصل مسئله حجاب نیازمند اعطای بینش و شناخت درست از فلسفه آن است، اظهار داشت: خواهران باید با فلسفه، حقیقت و ماهیت و ثمرات حجاب آشنا باشند و به این نکته توجه نمایند که حجاب، محدودیت نیست.

معاون فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی با تأکید بر این که حجاب برای حضور زن مسلمان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و علمی هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌کند، خاطرنشان ساخت: حجاب و عفاف همواره بر صیانت از اصالت انسانی تأکید دارد.

وی با بیان این که برگزاری نمایشگاه در عینی‌سازی فلسفه و ثمرات حقایق بسیار مؤثر است، تصریح کرد: نمایشگاه این حقایق را در قالب امر تبلیغاتی مبتنی بر حقیقت، رسانه‌ای نموده، حقیقت و ماهیت حجاب را به زنان و بانوان فرهیخته جوامع نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری آشنایی بانوان و دختران با زنان عفیف و موفق در عرصه‌های مختلف، از ثمرات نمایشگاه عفاف و حجاب دانست و یادآور شد: لازم است در نمایشگاه‌های مرتبط با آیات و روایات مربوط به حجاب، بر جنبه‌های معرفتی فرهنگ حجاب تصریح بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان این که زنان محجبه در روند فعالیت‌های خود هیچ محدودیتی ندارد، اظهار داشت: حجاب، برطرف‌کننده محدودیت‌های شئون انسانی و حضور اصالت‌آفرین بانوان در عرصه‌های گوناگون اجتماعی است.

معاون فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی ارائه مدل‌های مختلف حجاب و جذابیت‌آفرینی در این امر را بسیار مهم ارزیابی نمود و اذعان داشت: حجاب می‌تواند به انحای مختلف و براساس فرهنگ‌های گوناگون بین‌المللی، پوشش اسلامی را به منصه ظهور برساند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری تنوع‌بخشی به انواع رویکردهای حفظ حجاب را از جذابیت‌های این گونه نمایشگاه‌ها دانست و اذعان داشت: با برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب، ضمن تبیین فلسفه و چرایی لزوم صیانت از این مهم، باید روز به روز نگرش معرفتی و ارزشمندی صیانت از حجاب و عفاف را در بانوان و دختران افزایش داد.

وی، در بخش پایانی این مصاحبه، ضمن تأکید بر جایگاه تأثیرگذار جامعةالمصطفی، به ویژه مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، در نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب و ارائه سبک زندگی فاطمی(س)، خاطرنشان کرد: تأکید بر جایگاه والای بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و علمی و ارج نهادن به آن، از برجسته‌ترین فلسفه‌های وجودی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری با بیان اینکه بانوان با تأکید بر ارزش‌های الهی و انسانی می‌توانند پا به پای مردان، قله‌های معرفتی و عملی را فتح نمایند، تصریح کرد: فلسفه وجودی و نوع آموزش‌ها و تربیت‌های مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی - همگی- به دنبال تبیین حقیقت ارزشمندی زن در عرصه‌های اجتماعی و علمی و نیز ارائه الگوی زندگی اسلامی و زن مسلمان و تأثیرگذار است.

کلید ‫واژه‌های مطلب:

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی