*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Friday, July 19, 2019
کد خبر: 491863 | تاریخ مخابره :۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۳:۴۷ | سرویس: استان‌ها 50
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گیلان:
جلوگیری از تحریف انقلاب وظیفه اصلی روحانیت است
حوزه/ معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گیلان، روحیه انقلابی را راه حل مشکلات فعلی جامعه دانست و تصریح کرد: برای حل مشکلات باید ببینیم که در هر بخشی، اسلام چه چیزی را از ما خواسته است؛ برخی سعی در تحریف «انقلاب اسلامی» و معرفی آن به عنوان یک آئین احساسی و عصبانی و بدون برنامه دارند اما انقلاب اسلامی یعنی انقلابی که اسلام واقعی را نشان بدهد و این کار، وظیفه اصلی روحانیت است.

خانم مهدوی، استاد حوزه علمیه خواهران گیلان در گفت گو با خبرنگار «حوزه» در گیلان، با اشاره به ضرورت انقلابی ماندن حوزه های علمیه و روحانیت، تصریح کرد: برای تحلیل صحیح از کارکرد حوزه علمیه انقلابی در جامعه باید به تاریخ نگاه کرد.

وی افزود: ماجرای تحریم تنباکو و پیروزی انقلاب اسلامی نمونه هایی از وقایع بسیار مهم و تأثیرگذار در تاریخ معاصر ایران و جهان هستند که نقش روحانیت و حوزه علمیه انقلابی بخوبی در آنها قابل مشاهده است.

 مهدوی ادامه داد: در ماجرای تنباکو، عده‌ای نزد میرزا آمدند و پیروزی نهضت تنباکو را به ایشان تبریک گفتند، اما جناب میرزای شیرازی به گریه می‌افتد که از حالا به بعد استکبار و استعمار نقطه قوت اصلی را که روحانیت است شناخته‌ و به جان آن می‌افتند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گیلان بر ضرورت خودباوری و توجه طلاب بر جایگاه و میزان تاثیرگذاری حوزه های علمیه و روحانیت تاکید و اظهار کرد: طلبه باید باور داشته باشد که چقدر می تواند تأثیرگذار باشد و مثل حضرت امام(ره) و ... با یک فتوا دنیا را تکان دهد. در طول تاریخ، فرهنگ و اقتصاد و سیاست جوامع بسیاری را علما پایه گذاری کرده اند.

وی افزود: طلاب و روحانیون باید در عرصه های مهم و حیاتی ورود کنند. بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری سیاست، اقتصاد و فرهنگ سه موضوع اصلی اجتماع می باشند که هر کدام زیربنای مورد بعدی می باشد. لذا تا زمانی که سیاست ما درست نباشد، نمی توان انتظار اقتصاد سالم و پویایی داشت و همینطور بدون اقتصاد قوی در عرصه فرهنگ موفق بود.

 مهدوی با اشاره به فعالیت های سیاسی و اقتصادی اهل بیت علیهم السلام خاطرنشان کرد: اهل بیت علیهم السلام بخش عمده ای از فعالیت ها و تلاش های خودشان را معطوف به زمینه های سیاسی و اقتصادی نمودند چرا که می دانستند اگر سیاست و اقتصاد زمین بخورد، فرهنگ نیز نابود می شود.

استاد حوزه خواهران، روحیه انقلابی را راه حل مشکلات فعلی جامعه دانست و تصریح کرد: برای حل مشکلات باید ببینیم که در هر بخشی، اسلام چه چیزی را از ما خواسته است؛ برخی سعی در تحریف «انقلاب اسلامی» و معرفی آن به عنوان «اسلام انقلابی» به عنوان یک آئین احساسی و عصبانی و بدون برنامه دارند، اما انقلاب اسلامی یعنی انقلابی که اسلام واقعی را نشان بدهد و این کار، وظیفه اصلی روحانیت است.

وی ادامه داد: ما باید با نگاه به ریشه ها، بُعد سیاسی خود را تقویت کنیم و توجه داشته باشیم تا زمانی که سیاست ما درست نشود، اقتصاد و فرهنگ موفقی نیز نخواهیم داشت. امامین انقلاب با تاکید و حمایت از برگزاری انتخابات، درصدد رشد سیاست کشور برآمدند و ما نباید اجازه دهیم بدخواهان با منحرف نمودن آن به مقاصد خود برسند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران در پایان خاطرنشان کرد: روحانیت باید با الگو گرفتن از اهل بیت(ع)، تفکر انقلابی داشته و با جهان بینی، نسبت به مسئولیتی که در قبال جامعه دارد آگاه باشد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی