*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۲ شوال ۱۴۴۰ \ Sunday, June 16, 2019
کد خبر: 494627 | تاریخ مخابره :۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۰۸:۳۷ | سرویس: استان‌ها 45
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران:
وهابیتِ کج فهم و تندرو برداشت نادرست از دین دارد
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران با اشاره به فرا رسیدن سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابیت، گفت: انگیزه این جریان خبیث کج فهمی، تندروی و برداشت نادرست از دین است.

حجت الاسلام صدرالله اسماعیل زاده، معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران با اشاره به فرا رسیدن سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابیت، گفت: انگیزه این جریان خبیث کج فهمی، تندروی و برداشت نادرست از دین است.

وی با بیان این که جنایت وهابیت امروز نیز ادامه دارد، افزود: گروه های تکفیری تروریستی که مردم منطقه را به خاک و خون کشیدند، محصول تکفر خبیث وهابیت بوده است.

معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران ادامه داد: احترام به قبور بزرگان سابقه تاریخی دارد و تنها مربوط به اسلام نیست، چنانکه قبر حضرت ابراهیم، اسحاق، یعقوب و همسران ایشان در شهر الخلیل وجود دارد و به واسطه حضور حضرت ابراهیم به الخلیل شهرت یافت.

حجت الاسلام اسماعیل زاده با بیان این که رژیم جنایت کار و سفاک سعودی امروز نماد وهابیتِ خبیث است، خاطرنشان کرد: جنایاتی که رژیم سعودی در طی دوران عمر نکبت بار خود مرتکب شده در تاریخ نظیر ندارد.

استاد حوزه علمیه مازندران به کشتار بی رحمانه مردم مدینه و کربلا با رهبری عبدالعزیز بن سعود در سال 1344 پس از اشغال مکه اشاره کرد و گفت: این روش در حکومت سعودی امروزه نیز حکم فرما است و کشتار بی رحمانه مردم یمن در ادامه همان مسیر است.

معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران با بیان این که آل سعود همواره برداشت انحصاری خود از دین را صحیح دانسته و قائل به تکفیر سایر مذاهب است، خاطرنشان کرد: سعودی ها با جنایت هایی که مرتکب شده اند امروز همردیف رژیم صهیونیستی قرار دارند.

حجت الاسلام اسماعیل زاده در ادامه سخنان خود وظیفه امروز علمای اسلام را بیدادگری و روشنگری در خصوص جنایت های آشکار رژیم سفاک آل سعود دانست و تصریح کرد: وظیفه علمای اسلام در شرایط خاص امروز جهان اسلام بسیار حساس تر از هر زمان دیگری است و باید تلاش کنند تا چهره واقعی آل سعود را به جهان بشریت بیشتر معرفی کنند.

وی همچنین به طرح خائنانه سه مثلث شوم آمریکایی، اسرائیلی و سعودی اشاره کرد و گفت: دنیای اسلام نباید در برابر حرکت تفرقه افکنانه رژیم آل سعود که دست در دست صهیونیست های غاصب قرار داده و پیاده کننده برنامه های آنها در منطقه است، سکوت کند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی