*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ \ الأحد ٢٣ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Sunday, January 22, 2017
آیه ها و آینه ها(۹۳) اولین امام جماعت صبح در حرم حضرت معصومه(س) قبول شدن تمام اعمال انسان وابسطه به قبول نمازاست است واین خود نشانگر عظمت صلاة نزد خالق یکتاست که درجه اعلای این عمل نیک به جماعت خواندن ان است و نظم، وحدت، عظمت و شکوه اسلام را نشان می دهد.
۱۳۹۴/۹/۲۲ - ۱۰:۰۰
آیه ها و آینه ها(۹۲)؛ وقتی آخوند خراسانی بدون پیراهن کلاس می رود حوزه/ مرحوم آخوند خراسانى در زمان تحصیل یک پیراهن بیشتر نداشت و روزى یگانه پیراهنش را شسته بود و منتظر بود تا خشک شود،...
۱۳۹۴/۹/۱۷ - ۱۳:۵۷
آیه ها و آینه ها(۹۱) پذیرایی زاهدانه شیخ انصاری از نماینده دولت عثمانی هر چه آدمی ساده تر زندگی کند، خیالش آسوده تر است و در آخرت حسابرسی راحت تری دارد؛ اگر بزرگان دین ما راه ساده زیستی را پیش بگیرند، مردم نیز وقتی می بینند حرف و عمل آنان یکی است از این سنت حسنه تبعیت می کنند.
۱۳۹۴/۹/۱۶ - ۱۰:۳۵
آیه ها و آینه ها(۹۰)؛ خاطره آیت الله مکارم شیرازی از پیاده روی اربعین حوزه/ بحمد الله عشق و محبت شیعیان نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) وعلی الخصوص سید الشهدا بسیار زیاد است که نماد آن را در پیاده روی چندین میلیونی روز اربعین براحتی می توان دید و این واقعه می تواند معرف دین مبین اسلام در کل جهان باشد.
۱۳۹۴/۹/۱۴ - ۱۷:۱۱
آیه ها و آینه ها(۸۹)؛ خدمت صادقانه را از این عالم ربانی بیاموزیم حوزه/ روحيه تعاون و همدردى نسبت به يكديگر و خدمت صادقانه به خلق خدا نقش مهمى در پیشبرد اهداف یک جامعه و پیوند برادری در آن دارد، اسلام همواره مى‏كوشد روح همبستگى و خدمت را در ميان پيروان خود ايجاد كند.
۱۳۹۴/۹/۱۰ - ۰۸:۳۷
آیه ها و آینه ها(۸۸)؛ همسرداری به سبک میرزا جواد آقا تهرانی(ره) حوزه/ هیچکدام از ما از حضرت علی (ع) بالاتر نیستیم؛ این حضرت در کار خانه بسیار به حضرت زهرا (س) کمک می کردند و ما نیز اگر می خواهیم علی وار زندگی کنیم باید سیره آن حضرت را در زندگی پیاده کنیم.
۱۳۹۴/۹/۷ - ۰۸:۲۹
آیه ها و آینه ها(۸۷) مرحوم شاه آبادی چگونه نهی از منکر کرد!؟ حوزه/ امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مسلمین است و با انجام این دو عمل نیکو گناه در جامعه به حداقل می رسد؛ چه خوب است که این کار با زبان نرم و زیبا انجام شود تا هم تأثیر آن بیشتر باشد و هم زیبایی اسلام حفظ شود.
۱۳۹۴/۹/۵ - ۰۹:۲۳
آیه ها و آینه ها(۸۶)؛ فکر باز ملا عباس تربتی در تعریف حجاب حوزه/ برخی از مؤمنين به دليل شدت محبت نسبت به معشوق گاهي پا را از محدوده قوانين الهي فراتر مي‌گذارند و به عبارتي عاميانه مي‌توان گفت؛ آنها در انجام وظايف بندگي خويش دو آتشه و تندرو مي‌شوند که خداوند سبحان از این امر نهی کرده اند.
۱۳۹۴/۹/۲ - ۰۸:۵۶
آیه ها و آینه ها(۸۵)؛ این گونه از مرگ نهراسید حوزه/ هر مقدار که عشق و دلبستگی به این دنیا در فردی بیشتر باشد، ترس از مرگ نیز در او بیشتر است و این ترس موجب فرار از مرگ می گردد، اما اگر انسان به این یقین برسد که نمی توان از مرگ فرار کرد، علاقه به این دنیای فانی را از دل بیرون می کند.
۱۳۹۴/۸/۳۰ - ۱۶:۳۰
آیه ها و آینه ها( ۸۴)؛ مانند شیخ انصاری نیکی کنیم حوزه/ یکی از زیبایی های زندگی، کمک کردن به نیازمندان و افراد آبرومند است، قطعا آن کمکی نزد خداوند متعال ارزشمندتر است که آدمی در حین نیازمندی، از خود گذشتگی کند و ببخشد.
۱۳۹۴/۸/۲۸ - ۰۸:۳۶
آیه ها و آینه‌ها(۸۳) اندر حکایت زور آزمایی علم و هوای نفس یکی از موانع ایمان، هوای نفس است و هر چیزی که موجب ضعف ایمان، می‌شود را می‌توان تحت عنوان هوای نفس خواند، هوای نفس دل آدمی را می‌رباید و نمی‌گذارد دلی برای او باقی بماند تا محلی برای ورود ایمان شود.
۱۳۹۴/۸/۲۷ - ۰۰:۰۵
آیه ها و آینه ها(۸۲)؛ خدایا من یاغی نیستم! یکی از مقدمات دین، این است انسان در باطن خود به یاد خدا باشد و دینداری او فقط در ظاهر نباشد و اگر انسان خداوند را فراموش نکند گر چه لغزشهایی داشته باشد، بالاخره در مسیر هدایت قرار می گیرد وبه سعادت می رسد.
۱۳۹۴/۸/۲۴ - ۰۸:۴۲
آیه ها و آینه ها(۸۱)؛ نذر اخلاقی آیت الله بروجردی (ره) حوزه / شخصیت هر کسی را با اخلاقش می توان سنجید و نمایانگر اخلاق انسان زبان اوست، انسان می تواند با این زبان دلی را بدست بیاورد یا خدای نکرده می تواند با انواع گناهان زبانی راه جهنم را در پیش بگیرد.
۱۳۹۴/۸/۱۵ - ۱۷:۳۳
آیه ها و آینه ها(۸۰) آه شیخ چگونه جوان گناهکار را زمین‌گیر کرد حوزه/ امر به معروف و نهی از منکر، دو فرضیه بزرگ از فروع ده‌گانه اسلام است که حفظ دین وقوام شریعت به نوعی وابسطه به آن دو است، قرآن کریم نیز عنایت خاصی نسبت به این موضوع دارد.
۱۳۹۴/۸/۱۱ - ۰۹:۱۳
آیه ها و آینه ها(۷۹) مرحوم کوهستانی با هم حجره ای خود چه پیمانی بست؟ حوزه/ گرچه کلام یکی از راه های انتقال دانش و فضیلت است اما دوری از بیهوده گویی هم نشانه کرامت انسان است و پروردگار حکیم در قرآن کریم، آدمیان را از سخنان بی فایده نهی می کند.
۱۳۹۴/۸/۹ - ۱۲:۳۵
آیه ها و آینه ها(۷۸)؛ بلند نظری آیت الله بروجردی برای ساخت مسجد در آلمان مسجد از جایگاه جلیلی نزد خداوند متعال و نزد مسلمانان برخور دار است و مساجد از آنِ خداوند می باشند، ینابراین در ساختن مسجد باید در حد توان کوشید.
۱۳۹۴/۸/۷ - ۰۸:۳۶
آیه ها و آینه ها(۷۷)؛ ابن سینا علم اخلاق را چطور آموخت؟ حوزه/ در منطق قرآن، عزت واقعی و کامل متعلق به خداوند و متعلق به هر کسی است که در جبهه‌ خدایی قرار می گیرد و در جامعه اسلامی جایگاه افراد با تقوای آنان مشخص می شود.
۱۳۹۴/۸/۴ - ۰۹:۱۲
آیه ها و آینه ها(۷۶)؛ حکایت خواندنی مرحوم شیخ انصاری در مصرف بیت المال حوزه/ مردم پس از تلاش فراوان مقداری از دست رنج خود را به عنوان وجه شرعیه به مرجع تقلید خود می سپارند و او را امین می دانند، احتیاط در مصرف این وجوهات و ساده زیستی مراجع می تواند نگاه معتمدانه مردم به مراجع را تقویت کند.
۱۳۹۴/۷/۳۰ - ۰۹:۰۲
آیه ها و آینه ها(۷۵)؛ دیگ فروشی شهید مدرس برای کمک به فقیر حوزه/ یکی از وظایف مهم افراد در جامعه اسلامی، دستگیری از نیازمندان است و هر کس به اندازه توان خویش وظیفه دارد که خلاء های موجود در زندگی افراد را جبران کند؛ خداوند همانگونه که نیازمند را با فقر امتحان می‌کند، ثروتمندان را نیز با ثروتشان می‌آزماید.
۱۳۹۴/۷/۲۸ - ۰۹:۵۴
آیه ها و آینه ها(۷۴)؛ قانون خدا را نمی توان به خاطر افراد تعطیل کرد حوزه/ اقوام و ملل پیشین از آن جهت سقوط کردند و منقرض شدند که دراجراي قانون خدا تبعیض می کردند.
۱۳۹۴/۷/۲۵ - ۰۹:۵۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس