*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٢٧ ذو الحجّة ١٤٣٨ \ Tuesday, September 19, 2017
آیه ها و آینه ها(۱۶۷) وقتی نادر شاه اذعان می کند در مقابله با پشه ناتوان است! حوزه/ همه چیز و همه کس در این جهان محتاج غیر است و فقط قادر بی‌همتاست که بر همه چیز تسلط دارد، پس چه بهتر است که شخص گرفتار، به جای کمک خواستن از بندگان، به خالق یکتا رجوع کند.
۱۳۹۵/۴/۹ - ۱۵:۳۷
آیه ها و آینه ها(۱۶۶)؛ میرزای شیرازی بانی ازدواج جوان سنی حوزه/ از مسائلی که مورد تأیید همه ادیان و مذاهب است و تقریباً همه آن را تصدیق می‌کنند، اخلاق نیکو داشتن در برخورد با یکدیگر است تا جایی که سیره پیامبر اکرم(ص) به ما نشان می‌دهد در مقابل تندخویی و اهانت کفار هم با نیکی رفتار کنیم.
۱۳۹۵/۴/۱ - ۱۸:۳۴
آیه‌ها و آینه‌ها (۱۶۵)؛ صف اهل سنت برای دست بوسی عالم شیعه حوزه/ از ساده‌ترین راه‌های دعوت مردم به سمت حق‌تعالی که البته هنرمندی خاص خودش را می‌خواهد، دعوت مردم به فرامین اسلامی و خوش‌رفتاری است که حتی می‌تواند دشمن انسان را به دوست، تبدیل کند.
۱۳۹۵/۳/۲۸ - ۱۴:۴۳
آیه‌ها و آینه‌ها (۱۶۴) آیه‌ای که تفسیر آن نزدیک به سی روز طول کشید حوزه/ برخی آیات قرآن کریم صریح و برخی دیگر متشابه‌اند و این پیچیدگی که نشإت گرفته از اعجاز قرآن است، به گونه ای است که در روایات برای قرآن تا هفتاد بطن ذکرشده است که شامل آیات محکم هم می‌شود.
۱۳۹۵/۳/۲۷ - ۰۹:۱۲
آیه ها و آینه ها(۱۶۳)؛ وبایی که با دستورالعمل یک مجتهد مهار شد حوزه/ انفاق و صدقه دادن به افراد مستحق طبق برخی روایات باعث می شود انفاق کننده و خانواده‌اش را از بلایای اتفاقی محفوظ بدارد و چه زیباست اگر انسان روزش را با صدقه آغاز کند.
۱۳۹۵/۳/۲۶ - ۰۱:۳۹
آیه‌ ها و آینه‌ ها (۱۶۲) ماجرای شاه قاسم فیض بخش و شبهه در لااله‌الاالله بعضی مواقع نیکی کردن به دیگران بیشتر به نفع نیکوکار می‌باشد، چون حس زیبایی به او می دهد همانطور که بدی کردن فرد ظالم را منزوی می کند و بدی ظلم اول از همه بر سر خودش خراب می گردد چنان که ضرب المثل معروف می گوید: چاه مکن بهر کسی...
۱۳۹۵/۳/۲۳ - ۰۵:۰۵
آیه‌ها و آینه‌ها (۱۶۱)؛ سید کاظم یزدی اهل نجف را از شر بیگانگان نجات داد عزیزترین چیز برای انسان ها در این دنیا جانشان هست و نفس آدمی در دین اخلاق مدار اسلام به اندازه ای اهمیت دارد که خداوند متعال در قرآن کریم نجات جان یک انسان را برابر نجات همه مردم خوانده است.
۱۳۹۵/۳/۲۱ - ۱۶:۳۰
آیه ها و آینه ها(۱۶۰)؛ واکنش میرزای قمی به جهالت اهالی یک روستا! حوزه/ بهترین سرمایه برای انسان داشتن علم است که اگر همراه با عمل باشد موجب سعادت در دو جهان می‌گردد و در مقابل آن جهل است که البته جاهل بیش از اینکه به خودش آسیبی برساند، اطرافیان خود را اذیت می کند و گاهی در مقابل جاهل کاری جز سکوت نمی توان کرد.
۱۳۹۵/۳/۲۰ - ۰۱:۴۰
آیه‌ها و آینه‌ها (۱۵۹)؛ درماندگی سفیر انگلیس در مقابل تدبیر مرجع شیعه حوزه/ در طول تاریخ مستعمران و کفار سود جو همواره به دنبال سلطه داشتن بر مسلمین بوده اند که به لطف پروردگار و تدبیر علماء مبارز به خواسته خود نرسیده‌اند و مسلمین باید به گونه ای عمل کنند که هیچگاه تحت سلطه وبه نوعی محتاج کفار نباشند.
۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۰۹:۲۶
آیه‌ها و آینه‌ها (۱۵۸)؛ برتری اسلام بر ارامنه و یهودی‌ها با دعای حاجی کلباسی! حوزه/ یکی از صفات مذموم محتاج دیگران بودن و درخواست از غیر خدا کردن است که موجب ذلت انسان می‌گردد، اما مگر خواهش و خواسته از خالق یکتا باشد خداوند وعده اجابت بندگان را داده است.
۱۳۹۵/۳/۱۵ - ۲۰:۱۰
آیه‌ها و آینه‌ها (۱۵۷)؛ وقتی پسر پای دار پدر سوت و کف می زند حوزه/ شاید مهم‌ترین دغدغه والدین در زندگی، تربیت فرزندان صالح ومفید برای جامعه باشد، اما گاهی می‌بینیم از افراد با‌ایمان فرزندی ناخلف بجا می‌ماند که علل مختلف دارد و ازجمله موارد مهم در پرورش فرزند صالح، لقمه حلال و شیر پاک دادن به اوست.
۱۳۹۵/۳/۱۳ - ۰۰:۰۱
آیه‌ها و آینه‌ها (۱۵۶)؛ عیدی حضرت رضا علیه‌السلام به شیخ ابراهیم صاحب‌الزمانی(ره) حوزه/ معامله کردن در این دنیا انواع مختلف دارد، گاهی سود دارد و گاهی ضرر و برخی اوقات انسان از انجام معامله‌ای بشدت پشیمان می‌شود اما بهترین معامله ای که هیچ گاه ضرر و پشیمانی ندارد، معامله با خداست و بیشترین سود از این ناحیه نصیب انسان می شود.
۱۳۹۵/۳/۱۱ - ۰۹:۱۴
آیه‌ ها و آینه‌ ها (۱۵۵)؛ خرمنی که در میان آتش سالم ماند! حوزه/ نعمت‌های زیادی در زندگی انسان وجود دارد، شکر این الطاف خداوندی را هیچ‌گاه نمی‌توان آن گونه که پسندیده است بجا آورد؛ یکی از نعمت های بزرگ الهی، قرآن کریم است اما آن چنان که در شأن کلام خداوند است نتوانسته ایم بهره کافی را ببریم.
۱۳۹۵/۳/۹ - ۰۹:۰۱
آیه‌ها و آینه‌ها (۱۵۴)؛ صاحب تفسیر مجمع البیان چگونه از قبر بیرون آمد! چه بسیار است قضایایی که به ظاهر خوش‌آیند ما نیست، ولی در واقع آن کار به مصلحت ماست و چه بسا کارهایی که به ظاهر زیباست، اما به ضرر ماست؛ در همه مقدرات الهی حکمتی نهفته است که ما از آن بی اطلاعیم، لذا به مصلحت ماست آنچه رقم می‌خورد راضی باشیم که خیر نیز در آن است.
۱۳۹۵/۳/۷ - ۱۷:۵۷
آیه ها و آینه ها(۱۵۳)؛ سالم بودن جسد شیخ صدوق بعد از نهصد سال! حوزه/ اجساد برخی از افراد متقی و با ایمان بعد از گذشت مدت ها در قبر، سالم می ماند، علت آن را شاید بتوان تقوای بالا و طهارت روح آن بزرگواران نامید، اما هر چه هست، سلامت جسم پس از مرگ یک موهبت الهی برای صالحان است.
۱۳۹۵/۳/۵ - ۰۸:۲۲
آیه ها و آینه ها(۱۵۲)؛ گریه مرحوم مقدس در مقابل فرستاده شاه! انسان مومن باید عبد درگاه معبود یکتا باشد و به نوعی همیشه خود را در محضر خداوند بداند و هرچه او بدان امر کرده دوست بدارد و انجام دهد و نسبت به آنچه مورد نهی قرار گفته است، کراهت داشته و از آن پرهیز کند و این همان تقواست.
۱۳۹۵/۳/۳ - ۰۰:۰۲
آیه ها و آینه ها(۱۵۱) شهید ثالث کیست و آرزویش چه بود؟ حوزه/ مرگ، سرانجام همه اشخاص است، اما بهترین نوع مرگ، شهادت است واین سعادت که انسان بتواند جانش را که با ارزش ترین سرمایه دنیایی اوست در راه خداوند متعال فدا کند، نصیب هر کس نمی شود.
۱۳۹۵/۳/۱ - ۱۷:۴۴
آیه ها و آینه ها(۱۵۰)؛ ظلم ستیزی سید بحرالعلوم از کودکی حوزه/ مومنین باید همواره به مبارزه با سلاطین و حکام ظالم بپردازند و نگذارند ظلم و ستم در جامعه فراگیر گردد و بنا به فرموده قادر بی همتا در قرآن کریم حتی نباید به ستمکاران تمایل داشت، زیرا بغض نسبت به ظالمان همواره در قلب مومن وجود دارد.
۱۳۹۵/۲/۲۹ - ۰۰:۳۹
آیه ها و آینه ها(۱۴۹)؛ انقلابی ماندن به سبک شیخ عبدالکریم جزائری مسلمانان باید همواره اقتدار و عظمت اسلام را حفظ کنند و به این دستور فقهی و سیاسی اسلام که تسلط کفار بر مومنین را حرام می داند، جامه عمل بپوشانند ومانع هر گونه تفوذ و سلطه اجانب و اغیار به جامعه اسلامی گردند.
۱۳۹۵/۲/۲۷ - ۰۰:۲۵
آیه ها و آینه ها(۱۴۸)؛ وقتی رضا شاه طرفدار مدرس می شود! حوزه/ در آموزه هاى دينى ما، همانطور كه از ظلم و ستم به شدت اعلام انزجار شده، تن دادن مردم به ظلم و ستم نيز مورد نهى واقع شده است، همچنین دفاع از مظلومان و کمک کردن به آنان، به عنوان يك تكليف شرعى، عنوان شده است.
۱۳۹۵/۲/۲۴ - ۱۶:۱۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس