*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ \ الاثنين ٢٣ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Monday, February 20, 2017
آیه ها و آینه ها(۱۰۷)؛ وقتی خواجه نصیرالدین طوسی مدهوش می شد حوزه/ شاید در این دنیا هیچ چیز برای انسان بدتر از جهل ونادانی نباشد و هرچه آدمی با مطالعه از جهل خود بکاهد و به علمش بیافزاید، تاریکی های ذهنش کم می شود و با دید باز به زندگی می نگرد و راه سعادت را بهتر و راحت تر می یابد
۱۳۹۴/۱۱/۳ - ۱۰:۳۳
آیه ها و آینه ها(۱۰۶)؛ وقتی علامه مجلسی فاسق را مؤمن می‌کند حوزه/ هر جا که برویم و هر کاری که انجام دهیم، نمی توانیم از سلطه حکومت الهی خارخ شویم و رزق و روزی ما در همه حال بدست رازق یکتاست؛ ما در برابر این لطف بزرگ الهی چه کرده ایم!؟
۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۹:۳۶
آیه ها و آینه ها(۱۰۵)؛ نام مرا از لیست فقرا خط نزنید؟! يکى از عوامل اساسى سربلندی انسان در اجتماع، قناعت است زیرا انسان دنیا پرست برای بدست آوردن آن دست به ذلت و خواری می زند و این حرص و طمع پایانی ندارد مگر اینکه انسان قناعت پیشه کند.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۰۸:۴۹
آیه ها و آینه ها(۱۰۴) برای آبادانی مساجد مانند شیخ عباس قمی عمل کنیم حوزه/ شاید بتوان گفت مهمترین پایگاه و محل اجتماع مومنین برای توسعه دین مبین اسلام مسجد است، پایگاهی که در قرآن و روایات بر آن تأکید بسیار شده و آبادانی آن موجب گستردگی دین و اتحاد بیشتر مسلمین می گردد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۰۸:۵۸
آیه ها و آینه ها(۱۰۳)؛ آزمون فهم شاگردان با کشتن مرغ حوزه/اگر آدمی بتواند به این باور برسد که خداوند متعال در همه حال شاهد و ناظر بر اعمال اوست، به مرتبه والایی دست یافته است و شاید همین باور درست و زیبا که در کلام خدا هم به آن اشاره شده، باعث سعادت دنیوی و اخروی او گردد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۲ - ۰۸:۱۹
آیه ها و آینه ها(۱۰۲)؛ دغدغه محدث قمی برای قیامت چه بود؟ حوزه/ همه ما باید خود را برای روز حساب آماده کنیم، هر چه بارمان برای آن روز سبک تر باشد خیالمان راحت تر است، یکی از مسائلی که جواب دادن از آن سخت است، ثروت زیاد است که باید برای چگونه بدست آوردن و چگونه هزینه کردن آن پاسخگو باشیم.
۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۰۹:۴۰
آیه ها و آینه ها(۱۰۱)؛ وقتی آیت الله بروجردی مورد سوء قصد قرار گرفت حوزه/ هنگامیکه کسی به ما سو قصد یا بی احترامی می کند، شاید اولین راهی که به ذهن خطور می کند مقابله به مثل است، اما دین مبین اسلام به ما دستور داده همیشه بدی دیگران را با نیکو ترین عمل دفع کنیم.
۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۰:۲۴
آیه ها و آینه ها(۱۰۰)؛ وقتی شیخ مرتضی انصاری(ره) خود را سرزنش می کند؟! حوزه/ هرچه مال انسان در این دنیا بیشترباشد حسابرسی هم در آخرت سخت تر می شود، از سویی دیگر آدمی هیچ گاه از مال دنیا سیر نمی شود و طمع همیشه او را به دنبال ثروت بیشتر می کشد مگر اینکه راه قناعت را در پیش گیرد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۲ - ۱۲:۰۶
آیه ها و آینه ها(۹۹)؛ استاد انصاریان چگونه مشروب فروشی را به چلوکبابی تبدیل کرد حوزه/ خداوند آماده آمرزش است، ولى براى به دست آوردن بخشش خداوند، توبه لازم است‏ و اگر ضررهایى متوجه مال کسی شده، باید همه آنها را پس بدهد، آن وقت است که مغفرت خدا ظهور مى‌‏کند و محبت پروردگار نمایان می شود.
۱۳۹۴/۱۰/۹ - ۰۹:۳۵
آیه ها و آینه ها(۹۸)؛ واکنش عجیب آیت‌الله مرعشی به تیم مخفی حفاظتش حوزه/ اصل اطمینان و اعتماد به مومنین در جامعه اسلامی در کنار احتیاطات لازمه ضرورت دارد، اما مهمتر از آن اعتماد و توکل به خداوند متعال است و هرکس به این درجه از توکل به خدا برسد از هرچه غیر خا باشد بی نیاز می گردد.
۱۳۹۴/۱۰/۶ - ۱۰:۵۸
آیه ها و آینه ها(۹۷)؛ وقتی آخوند همدانی بزم اراذل را عرفانی می کند حوزه/ مؤمن واقعی همیشه باید به فکر حمایت از ارزش های الهی باشد و یکی از مصادیق حمایت از دین، امربه معروف ونهی از منکر است و البته این دو فریضه اگر با زبان نرم انجام شود تأثیر عمیقی خواهد گذاشت اما اگر با تند خویی باشد چه بسا اثر عکس بگذارد.
۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۰۹:۱۴
آیه ها و آینه ها(۹۶)؛ دوزخیان و بهشتیان از نگاه یک عارف برخی افراد هستند که از زندگی مرفه و راحت خود می گذرند و بسیار انفاق می کنند تا افراد مستحق را از مشقت خارج کنند و همچنین برای خودشان توشه آخرت فراهم کنند، غافل از اینکه شرط قبول این عمل، نیت خالص و خشنودی خداوند است.
۱۳۹۴/۹/۳۰ - ۰۹:۱۱
آیه ها و آینه ها(۹۵)؛ احترام امام عسکری(ع) به عالم حوزه/ در دین مبین اسلام همواره توصیه به فراگیری علم و دانش شده است و سیره عملی پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) نیز همیشه تکریم عالم بوده است، زیرا علمی که رضای خداوند در آن باشد گنجی است که انسان را به کمال می رساند.
۱۳۹۴/۹/۲۹ - ۰۰:۰۵
آیه ها و آینه ها(۹۴)؛ ماجرای آزمون استاد قرن چهارم از شاگردان حوزه/ انسان برای قرب به خدا باید به درجه عبودیت برسد و این مهم حاصل نمی شود مگر با اطاعت از خالق حکیم و معصومین (ع) که این اطاعت باید عاری از هر گونه خودخواهی و تکبر باشد.
۱۳۹۴/۹/۲۵ - ۰۰:۰۰
آیه ها و آینه ها(۹۳) اولین امام جماعت صبح در حرم حضرت معصومه(س) قبول شدن تمام اعمال انسان وابسطه به قبول نمازاست است واین خود نشانگر عظمت صلاة نزد خالق یکتاست که درجه اعلای این عمل نیک به جماعت خواندن ان است و نظم، وحدت، عظمت و شکوه اسلام را نشان می دهد.
۱۳۹۴/۹/۲۲ - ۱۰:۰۰
آیه ها و آینه ها(۹۲)؛ وقتی آخوند خراسانی بدون پیراهن کلاس می رود حوزه/ مرحوم آخوند خراسانى در زمان تحصیل یک پیراهن بیشتر نداشت و روزى یگانه پیراهنش را شسته بود و منتظر بود تا خشک شود،...
۱۳۹۴/۹/۱۷ - ۱۳:۵۷
آیه ها و آینه ها(۹۱) پذیرایی زاهدانه شیخ انصاری از نماینده دولت عثمانی هر چه آدمی ساده تر زندگی کند، خیالش آسوده تر است و در آخرت حسابرسی راحت تری دارد؛ اگر بزرگان دین ما راه ساده زیستی را پیش بگیرند، مردم نیز وقتی می بینند حرف و عمل آنان یکی است از این سنت حسنه تبعیت می کنند.
۱۳۹۴/۹/۱۶ - ۱۰:۳۵
آیه ها و آینه ها(۹۰)؛ خاطره آیت الله مکارم شیرازی از پیاده روی اربعین حوزه/ بحمد الله عشق و محبت شیعیان نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) وعلی الخصوص سید الشهدا بسیار زیاد است که نماد آن را در پیاده روی چندین میلیونی روز اربعین براحتی می توان دید و این واقعه می تواند معرف دین مبین اسلام در کل جهان باشد.
۱۳۹۴/۹/۱۴ - ۱۷:۱۱
آیه ها و آینه ها(۸۹)؛ خدمت صادقانه را از این عالم ربانی بیاموزیم حوزه/ روحيه تعاون و همدردى نسبت به يكديگر و خدمت صادقانه به خلق خدا نقش مهمى در پیشبرد اهداف یک جامعه و پیوند برادری در آن دارد، اسلام همواره مى‏كوشد روح همبستگى و خدمت را در ميان پيروان خود ايجاد كند.
۱۳۹۴/۹/۱۰ - ۰۸:۳۷
آیه ها و آینه ها(۸۸)؛ همسرداری به سبک میرزا جواد آقا تهرانی(ره) حوزه/ هیچکدام از ما از حضرت علی (ع) بالاتر نیستیم؛ این حضرت در کار خانه بسیار به حضرت زهرا (س) کمک می کردند و ما نیز اگر می خواهیم علی وار زندگی کنیم باید سیره آن حضرت را در زندگی پیاده کنیم.
۱۳۹۴/۹/۷ - ۰۸:۲۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس