*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ٢٤ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Tuesday, February 21, 2017
آیه ها و آینه ها (۱۴۷) آیت الله غروی اصفهانی روزی هزار بار سوره قدر را می خواند حوزه/ آنچه موجب می شود برخی افراد خداباور قله های رفیع معنویت را یکی پس از دیگری طی کند، علاوه بر انجام واجبات، اصرار بر مستحبات و پرهیز از مکروهات است و در این زمینه مردان علم و عمل راز و رمز خود در پیوند ناگسستنی با خدا و اهل بیت(ع) را انجام مستحبات دانسته و از این رهگذر به مقامات علمی و معنوی رسیده اند.
۱۳۹۵/۲/۲۱ - ۰۰:۱۵
آیه ها و آینه ها(۱۴۶)؛ شهید سعیدی و راننده ای که خانه نشین شده بود حوزه/ به قدری به مقوله نیکو کاری و احسان در دین رئوف اسلام تاکید شده که جزء مسلمات دین محسوب می شود اما احسان فقط به بخشش مالی ختم نمی شود و چه بسا افرادی که تمکن مالی دارند اما نیازمند یک دلجویی و احوال پرسی کوچک هستند.
۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۸:۱۱
آیه ها و آینه ها(۱۴۵)؛ وقتی رضاخان مغلوب آیت الله قمی می شود «حوزه»/اگر مومنین در راه ترویج آیین الهی گام بردارند و به کمک دین خداوند روند و در این مسیر استقامت و پایداری داشته باشند، این وعده الهی در قرآن کریم است که خداوند یکتا به یاریشان خواهد آمد و قطعا پیروز خواهند بود.
۱۳۹۵/۲/۱۸ - ۰۹:۲۶
آیه ها و آینه ها(۱۴۴)؛ چرا آیت الله حائری با رضاخان مماشات می کرد!؟ حوزه/ از مباحث مهمی که در جامعه حال حاضر بسیار مورد نقد و بررسی قرار می گیرد، بحث تزاحم بین تکلیف و مصلحت است؛ گاهی اوقات با تشخیص به موقع یک مصلحت والا می توان با یک عقب نشینی کوچک به دست مایه ای ارزشمند رسید.
۱۳۹۵/۲/۱۵ - ۰۸:۲۷
آیه ها و آینه ها(۱۴۳)؛ واکنش آیت الله بهبهانی به شیک پوشی عروسش! حوزه/ هیچ کس نمی تواند انسان را از نعمات پاک و بی شمار الهی منع کند، اما توجه به این نکته هم ضروریست که غرق شدن در نعمت های خداوندی باعث غفلت و دوری انسان از هدف نهایی می گردد.
۱۳۹۵/۲/۱۳ - ۰۰:۰۱
آیه ها و آینه ها(۱۴۲)؛ کفاره با برکت فراموش کردن یک عمل مستحبی حوزه/ چند روزی را در این دنیا و بر سر سفره پر زرق و برق آن به میهمانی هستیم، حال اگر از همه جا غافل شویم و غرق در زینت های دنیا گردیم همه چیز را باخته ایم، اما اگر از فرصت انفاق بهره ببریم، سعادتمند خواهیم شد.
۱۳۹۵/۲/۱۱ - ۱۰:۵۰
آیه ها و آینه ها(۱۴۱)؛ وقتی سید بحرالعلوم نماز شب را برای طلاب اجباری می کند؟! حوزه/ يكي از مهمترين طرق دستيابي به مقام عبوديت و تقرب الهي همان گونه که در قرآن و روایات به آن اشاره شده، شب زنده داري است كه از آن به احيا و تهجد شبانه و مانند آن ياد مي كنند، بندگان حقيقی شب را ظرف پرواز مي دانند.
۱۳۹۵/۲/۶ - ۱۰:۳۵
آیه ها و آینه ها(۱۴۰)؛ شخصی که در مقابل توهین کردن، پاداش گرفت! حوزه/ دین زیبای اسلام، دین محبت است و همواره پیروان خود را به احسان کردن دعوت کرده است و بهترین نیکوکاری این است که بدی دیگران را با خوبی پاسخ دهیم و می توان با چنین برخوری دشمن را به دوست تبدیل کرد.
۱۳۹۵/۲/۴ - ۰۹:۴۷
آیه ها و آینه ها(۱۳۹)؛ چرا شیخ انصاری وطن خود را ترک کرد؟ حوزه/ اسلام، به عنوان کامل ترین دین الهی، برقراری عدل میان مردم جامعه را امری لازم و قضاوت را پیش نیاز آن می داند، قضاوت باید عادلانه و قاطعانه باشد تا جامعه فدای غرض ورزی ها و خواسته های شخصی نشود.
۱۳۹۵/۲/۱ - ۰۸:۳۷
آیه ها و آینه ها(۱۳۸)؛ تواضع مرحوم آخوند برای کمک به طلبه ای جوان حوزه/ انسان های بزرگوار و نیکوکار همیشه به دنبال خدمت به مردم هستند و آن را وظیفه بندگی خود می دانند و اهل بیت(ع) همواره خود را به این صفت زیبا آراستند و دیگران را نیز به این خیر بزرگ فراخوانده اند.
۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۲۳:۵۰
آیه ها و آینه ها(۱۳۷) هدیه ای که شیخ اعظم به دشمن خود داد حوزه/ از صفات بارز بندگان صالح و مخلص خداوند متعال عفو و گذشت است اما فضیلت برتر مومن واقعی این است که هنگامی که به او بدی کنند و او را مورد آزار قرار دهند علاوه بر بخشش و گذشت، بدی را با نیکی پاسخ دهد.
۱۳۹۵/۱/۲۲ - ۰۷:۴۶
آیه ها و آینه ها(۱۳۶)؛ بی خوابی شیخ عبدالکریم حائری در شبی سرد و برفی حوزه/ از آنجا که دین مبین اسلام دین انسان دوستی است و به همه افراد جامعه اعم از فقیر و غنی احترام می گزارد، یکی از فرامین مهم آن کمک به همنوع علی الخصوص مستمندان و نیازمندان مسلمان است.
۱۳۹۵/۱/۲۰ - ۱۲:۰۵
آیه ها و آینه ها(۱۳۵)؛ تدبیر جالب مرحوم کاشف الغطاء برای کمک به فقرا حوزه/ کمک کردن به افراد محتاج اگر با نیت خالص و برای جلب رضایت الهی باشد، علاوه بر گره گشایی از کار نیازمندان، تأثیرات زیادی دارد که بعضی از آن آثار، در همین جهان قابل مشاهده بوده و برخی از آن، در جهان دیگر ظاهر می‌گردد.
۱۳۹۵/۱/۱۵ - ۱۶:۴۲
آیه ها و آینه ها(۱۳۴)؛ امام خمینی بین دختر و نوه اش کدام را انتخاب کرد!؟ حوزه/ طبیعی است که در طول زندگی برای هر شخصی مشکلات سخت وبحران هایی بوجود می آید که در این سختی ها باید رضایت به تقدیر الهی داشت و با اطمینان به پروردگار حکیم و توکل به او راحت از این مشکلات گذشت.
۱۳۹۵/۱/۱۳ - ۱۴:۲۰
آیه ها و آینه ها(۱۳۳)؛ خلوص نیت آیت الله العظمی بروجردی حوزه / ممکن است انسان در عمر خود اعمال نیک وکارهای پسندیده ای انجام داده باشد اما ملاک قبولی این اعمال نیت آدمی می باشد، چه بسا کار خیر که با ریا کاری و با نیت سود هیچ ارجی نزد پروردگار حکیم ندارد.
۱۳۹۵/۱/۱۳ - ۰۹:۱۰
آیه ها و آینه ها(۱۳۲)؛ امام خمینی (ره) در پاریس هم زاهدانه زیست! حوزه/ غرق شدن در مادیات و روی آوردن به تجملات که از معضلات بزرگ جامعه حال حاضر است باعث شده که به نوعی، بسیاری از ما بدون آنکه اصلا متوجه باشیم، مرتکب گناهی بزرگ بنام اسراف شده ایم.
۱۳۹۵/۱/۱۲ - ۰۸:۵۰
آیه ها و آینه ها(۱۳۱)؛ اختلاف علما در نپذیرفتن مرجعیت! حوزه/مومنین باید در کردارشان نیت خود را خالص کرده و هر عملی که انجام می دهند، فقط در مسیر جلب رضایت الهی باشد و الا اگر قصد و نیت افراد غیر از این باشد، هر چه رشته اند، پنبه می گردد و اعمالشان بی ارزش می شود.
۱۳۹۵/۱/۱۱ - ۱۳:۵۶
آیه ها و آینه ها(۱۳۰)؛ اگراز فقر همسایه مطلع بودی و شام می‏خوردی کافر بودی! حوزه/ از اصول مسلم در اسلام نیکی کردن و احسان به افراد نیازمند و محتاج است اما اولویت در کمک کردن با نزدیکان انسان، اعم از خویشاوندان و همسایگان است و روایات زیادی نیز در مورد حقوق همسایگان نسبت به یکدیگر وارد شده است.
۱۳۹۵/۱/۸ - ۱۹:۴۴
آیه ها و آینه ها(۱۲۹)؛ آوایی که شهید ثالث را یک عمر نماز شب خوان کرد حوزه/ از نشانه های عبودیت و بندگی راز و نیاز و تضرع کردن به درگاه خالق یکتاست اما این مناجات زمانی به اوج ارزش و زیبایی می رسد که درخلو ت و تاریکی در دل شب بدور از هیاهوی روزانه باشد.
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۰:۴۰
آیه ها و آینه ها(۱۲۸)؛ میرزای یزدی در اثر ناراحتی از مجلس فسق درگذشت «حوزه»/ فارغ از اینکه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات مهم الهی است باید به این نکته دقت داشت که نشانه یک مومن واقعی این است که هنگام دیدن کار خیر و نیکو خوشحال شود و وقتی گناهی را می بیند، از درون نا آرام گردد.
۱۳۹۵/۱/۵ - ۰۹:۲۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس