*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ \ السبت ٢٨ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Saturday, February 25, 2017
پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵  -  ۱۶:۲۵
رئیس شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان: اسلام نزدیک ترین ادیان به مسیحیت است حوزه/ کاردینال توران توران تاکید کرد: اسلام نزدیک ترین ادیان به مسیحیت است و مانند مسیحیت از ادیان توحیدی است که البته برخی اختلافات اعتقادی هم با مسیحیت دارد و این نزدیکی و قرابت دو دین اسلام و مسیحیت امری است که در سند مهم واتیکان که مربوط به نیم قرن پیش(۱۹۶۵) می شود بر آن تاکید شده است.
رئیس شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان: اسلام نزدیک ترین ادیان به مسیحیت است حوزه/ کاردینال توران توران تاکید کرد: اسلام نزدیک ترین ادیان به مسیحیت است و مانند مسیحیت از ادیان توحیدی است که البته برخی اختلافات اعتقادی هم با مسیحیت دارد و این نزدیکی و قرابت دو دین اسلام و مسیحیت امری است که در سند مهم واتیکان که مربوط به نیم قرن پیش(۱۹۶۵) می شود بر آن تاکید شده است.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۲۵
نماینده الازهر: پیامبر(ص) درباره غیر مسلمانان به ما سفارش کرده است/ از گفتگو استقبال می کنیم حوزه/ شومان گفت: در ادبیات ما اسلام داعشی، جایی ندارد و تمام مسلمانان یک امت هستند و الازهر نیز گروه های مختلفی را که ادعای خلافت اسلامی دارند قبول ندارد.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۳:۵۸
مرکز رصد داعش در الازهر: بازی در پرتگاه طایفی گری؛ حیله جدید داعش است حوزه/ مرکز رصد داعش در الازهر گفته است : داعش ارزش و احترامی برای خون مسلمانان و غیر مسلمانان قائل نیست و آنها حتی علمای مسلمان را نیز به خاطر مخالفت با خود ترور می کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۰:۲۸
به همت نمایندگی جامعه المصطفی العالمیة؛ هم اندیشی اساتید گروه حقوق المصطفی در کنگو برگزار شد حوزه/ هم اندیشی اساتید گروه حقوق نمایندگی جامعة المصطفی در کنگو با حضور جمعی از اساتید در این کشور برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۲۲:۵۱
نماینده الازهر: فتواهای قدیمی زیادی در مورد زنان داریم که در روزگار ما کاربردی ندارد حوزه/ نماینده الازهر گفت: ما فتواهای قدیمی زیادی در مورد زنان داریم که در روزگار ما کاربردی ندارد و باید این فتاوا مورد بازنگری قرار گیرد و دلیلی ندارد مسلمانان تمام عصور به این فتواها عمل کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۱:۳۸
راهپیمایی مردم نیجریه برای آزادی شیخ زکزاکی در سوکوتو و حضور تحریک آمیز پلیس حوزه/درحالی که مردم شهر سوکوتو در نیجریه برای آزادی رهبرشان شیخ زکزاکی از زندان دست به تظاهرات مسالمت آمیز زده بودند، نیروهای پلیس قصد برهم زدن این راهپیمایی و ایجاد تشنج را داشتند.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۰:۲۳
اعلام آمادگی الازهر برای همکاری آموزشی و تبلیغی با برونئی حوزه/ الطیب در جریان استقبال از وزیر امور دینی برونئی ضمن تاکید بر روابط عمیق میان الازهر و مؤسسات دینی برونئی گفت: ما آماده حمایت از برونئی در زمینه های آموزشی و تبلیغ هستیم.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۰:۱۵
شیخ الازهر: کتابخانه الازهر ۲۰۰ نسخه خطی علیه وهابیت دارد حوزه/ شیخ الازهر گفت: در کتابخانه الازهر بیش از ۲۰۰ نسخه خطی مربوط به علمای الازهر مربوط به قرن گذشته وجود دارد که با افکار محمد بن عبدالوهاب مخالفت کرده اند و حتی برخی از آنها او را تکفیر هم کرده اند.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۲:۵۲
شیخ الازهر: نقش زنان در جوامع عربی تقویت شود حوزه/ الطیب ضمن خوشامدگویی به گروه سودانی بر ضرورت تقویت نقش زنان در جوامع عربی تاکید کرد و افزود: لازم است جوامع عربی از توانایی های زنان که اکنون به هدر می رود استفاده کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۰
داعش شیخ الازهر را به ترور تهدید کرد حوزه/ گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای شامل اسامی تعدادی از شخصیت های اسلامی از اعضای خود در کشورهای مختلف خواست مجری عملیات ترور این شخصیت ها باشند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۱:۴۵
مخالفت دادگاهی در نیجریه با ممنوع ساختن حجاب در مدارس حوزه/ دادگاهی در شهر لاگوس، حاضر به بررسی درخواست دولت ایالتی مبنی بر ممنوع ساختن حجاب اسلامی برای دختران در مدارس نشد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۴:۰۱
روحانی الجزایری در گفت و گو با حوزه مطرح کرد: تاثیر انقلاب اسلامی بر جوانان انقلابی الجزایر/ اعتراف تلویزیون الجزایر به تاثیرگذاری امام(ره) بر صحنه سیاسی این کشور روحانی الجزایری گفت: پس از ظهور اندیشه سیاسی امام(ره) جمعیت اسلام گرای اهل‌سنت در الجزایر پا را از حد مبلغ دینی صرف بودن فراتر گذاشتند و در عرصه سیاسی و حکومتی وارد شدند. جوانان انقلابی الجزایر هم تحت تاثیر و اندیشه امام راحل قرار گرفتند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۳:۰۱
پیام هزار مبلغ دینی برای مردم مصر: عظمت اسلام در احترام به دیگران و اعتقادات آنها است حوزه/ اداره اوقاف اسکندریه مصر اعلام کرد قرار است هزار مبلغ وابسته به اوقاف اسکندریه در خلال کاروان هایی به مساجد استان اعزام شده و این پیام را به مردم برسانند که عظمت اسلام در احترام به دیگران و اعتقادات آنها و قبول تنوع و تعدد است.
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۲۰:۰۵
کارشناس زن مصری در گفت و گو با حوزه مطرح کرد: جوانان مسلمان قیام را از مردم ایران فراگرفتند اختصاصی حوزه - خانم هدی سید علی گفت: تحولات سیاسی بسیاری در طول ۴ دهه در کشورهای اسلامی به وجود آمده است و جوانان فهمیدند که حق اعتراض دارند و می توانند اگر حکومت ظالم و بی عدالتی بر آنها حکمرانی می کند با الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایران علیه آن قیام کنند .
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۰:۱۳
در اعتراض به سختگیریها علیه شیعیان این کشور؛ گروه حقوق بشر نیجریه، خواستار احترام رئیس جمهور و ارتش به قانون شد حوزه/ کانون حقوق بشر نویسندگان نیجریه خواستار پایان دادن به حملات ارتش و پلیس نیجریه علیه اجتماعات مسالمت آمیز مردمی شده و بر آزادی شیخ زکزاکی طبق حکم صادره از دادگاه تاکید کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۰۹:۰۷
نماینده پارلمان مصر: نظر فقهی علمای الازهر در مورد طلاق، صحیح است حوزه/ اسامه العبد گفت: طلاق شفاهی طبق نظر الازهر صحیح است، اما باید زوجین این طلاق را در دادگاه ثبت کنند تا منافع زوجه تامین شود.
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۶:۰۱
خاطرات نویسنده زن تونسی از سفر به ایران اشک هایم در حرم امامی سرازیر شد که او را نمی شناختم حوزه/ فاطمه بن محمود ادیب تونسی که برای مشارکت در همایش گفتگوی فرهنگی ایران و جهان عرب به ایران سفر کرده بود پس از بازگشت به کشورش مشاهدات خود در سفر به ایران را منتشر کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۱
مفتی سابق مصر: مدح پیامبر مورد تایید قرآن و سنت است حوزه/ شیخ علی جمعه با اشاره به اینکه مدح پیامبر مورد تایید قرآن و سنت است، تاکید کرد: آنگونه که افراطی ها و گروهک های نو ظهور فکر می کنند، دین ضد زندگی نیست.
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۲:۲۷
دیدار نماینده جامعه المصطفی با معاون اول رئیس جمهور غنا حوزه/ رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه اسلامی غنا با حضور در محل کاخ ریاست جمهوری کشور غنا با دکتر محمود باومیا معاون اول رئیس جمهور این کشور دیدار کردند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۵:۱۰
جشن میلاد حضرت زینب(س) در کنگو برگزار شد حوزه/ جشن میلاد دختر مولی الموحدین علی بن ابیطالب(ع)، به همت نمایندگی جامعه المصطفی در کشور کنگو دموکراتیک برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۳:۱۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس