*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ٢٤ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Tuesday, February 21, 2017
به یاد او که نماز بارانش، نعمت خدا را بر کویر قم جاری ساخت در این مراسم عرفانی، به امامت آیت الله سیدمحمدتقی خوانساری با حضور هزاران نفر از مردم قم نماز باران اقامه شد، امامت این عالم ربانی و همراهی مردم با ایشان موجب گردید تا این رحمت الهی پس از مدت زیادی بی‌بارانی و خشکسالی به وقوع بپیوندد.
۱۳۹۲/۷/۲۱ - ۱۲:۵۰
یادی از آیت‌الله محمد حسین غروی اصفهانی هجرت از سرزمین غربت به دیار وصل او که در خیل شاگردانش می توان از خویی، بزرگ مرجع جهان تشیع تا بهجت این عارف عامل و مرد ربانی؛ از طباطبایی فیلسوف متأله روحانی تا مظفر این منطق‌دان مشهور و برجسته و دیگر بزرگان و برجستگان تاریخ معاصر علم دین و ادب آیین را مشاهده نمود.
۱۳۹۲/۷/۱۸ - ۰۲:۰۴
ستاره‌ای فروزان در آسمان تحقیق و ایمان شاگردان آیت‌الله العظمی محقق داماد چه کسانی بودند آیت‌الله العظمی محقق داماد، در طول سال های حیات طیبه‌اش که آن را بر طبق اخلاص نهاد، در راه احیای ارزشهای دین و آیین مجاهدتی بزرگ نمود و به تربیت جمعی از برجسته ترین و مبرزترین اساتید و بزرگان حوزه های علمیه اقدام کرد.
۱۳۹۲/۷/۱۶ - ۱۱:۵۹
آقا ضیاء عراقی که بود؟ برای او که ضیائش شاگردان بسیاری را پرورید به راستی و درستی باید گفت، سیره و شخصیت جناب آقا ضیاءالدین علی ابن ملا محمد عراقی، فقیه، اصولی، مجتهد شیعی، معروف به آقا ضیاء‌الدین عراقی، از آن دست نمادها و نمونه هایی است که انسان را به حیرت وامی دارد و به شکوه و عظمتی بی کرانه، میهمان می‌کند.
۱۳۹۲/۷/۱۱ - ۱۷:۰۴
سالروز شهید هاشمی نژاد به یاد خالق مناظره دکتر و پیر عبدالکریم هاشمی‌نژاد از جمله روحانیونی بود که در مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی، حضوری مستمر، جدی و همه جانبه داشت و همین حضور باهرالنور و ارزشمند هم بود که استکبار جهانی را بر آن داشت تا پس از انقلاب اسلامی ایران، به ترور فیزیکی ایشان اقدام کند.
۱۳۹۲/۷/۱۱ - ۱۲:۵۹
حکیمی منطق‌مدار از خطه مازندران 24 ذيقعده سالروز رحلت این تندیس باشکوه، عالم فقه شیعی و میدان علم علوی است که در خطه مازندران پا به عرصه گیتی نهاد و در جهان اسلام، نمادی روشن از عظمت و زعامت علمی و عملی رادمردان عرصه جهاد فکری و پرهیزگاری دینی گردید.
۱۳۹۲/۷/۸ - ۱۵:۲۰
یادی از شارح کافی خبرگزاری حوزه/ دانشمند برجسته شیعی، خليل بن غازى قزوينى، مكنّى به ابوحامد معروف به «ملّا خليلا»، «خليلاى قزوينى» و «ملّا خليل قزوينى»، ملقّب به «برهان العلماء» از بزرگان علم و معرفت تاریخ حوزه های علمیه شیعی است.
۱۳۹۲/۷/۷ - ۲۰:۵۱
آیت‌الله لاجوردی مردی از سلاله سادات و زمره عالمان دینی آیت الله حاج سید مهدی لاجوردی عالمی که تمام سال‌های عمرش را وقف ترویج و تبلیغ دین کرد و از هیچ تلاشی در این راه فروگذار نبود.
۱۳۹۲/۷/۲ - ۰۸:۵۲
به یاد سه فرزانه سترگ این سه بزرگوار عمر گرانمایه خویش را با صبر، ثبات، جد و جهد، در راه اعتلای کلمه حق و آیین علم و منظومه دین صرف نموده و به همین دلیل است که مرور تاریخ زندگی این عزیزان، براستی پندآموز و یاریگر دل و قوت بخش قلوب طلاب راه دین و سالکان طریق کسب معارف آیین است.
۱۳۹۲/۶/۲۸ - ۰۷:۱۴
از تبار شهيدثاني نامی ماندگار بر جریده سبز روزگار شمس وجود عالمان ما از نور منیر عشق به حضرت حق، مدد گرفته و همین اکسیر ناب و زلال تابناک است که نام آن بزرگ‌مردان و بندگان رستگار حق و حقیقت را بر جریده هستی تا همیشه تاریخ مانا و جاوید ساخته است.
۱۳۹۲/۶/۲۵ - ۱۴:۲۰
بافرزانگان یادکردی از آیت‌الله موسی شراره عاملی آل شراره در جبل عامل بیتی شناخته شده و عالیقدر بود. از آنان شیخ محمد حسین مردی مشهور به علم و تقوا و آیتی عظما بود.نام موسی بر تارک پیشانی کودکی نقش بست که ادامه دهنده ای شد بر راه پدر بزرگوارش شیخ محمد امین شراره که خود از اهل علم و رستگاری بود و در زمره اهل تقوا و معرفت و بزرگی.
۱۳۹۲/۶/۲۴ - ۲۰:۲۴
به مناسبت سالروز رحلت "ملامحمد اسماعيل فدايي آستاني" عالمی بزرگ که نشان از بی نشانی گرفت تاریخ زندگانی عالمان ما در طول قرون گذشته گویای این واقعیت سترگ است که عموما در موقعیتهایی سخت و شرایط بد معیشتی، قدم در راه کسب دانش و کسب معرفت گذاشته اند و در این راه آنچه دستگیر آنان بوده همانا ایمان قوی قلبی و اتکال به حضرت حق و نیز پشتکار و صبر و استقامت در این راه ارزشمند بوده است.
۱۳۹۲/۶/۲۲ - ۱۹:۳۶
سید ابن طاووس(ره) یادی از مولف مقتل عشق ابوالقاسم رضی الدین علی بن موسی، معروف به سید ابن طاووس، از علمای برجسته شیعی متخلق به اخلاق انسانی و ارزش‌های والای علمی است که علم و عمل را در پرتویی از عشق و محبت اهل بیت(ع) به منصه ظهور رساند و نام خود را بر بلندای عظمت فکر و پرهیزکاری نشاند.
۱۳۹۲/۶/۲۱ - ۱۸:۰۵
به مناسبت سالروز رحلت دو عالم فرزانه یادی از میرزا ابوالحسن جلوه و میرزا صادق آقا مجتهد تبریزی حضرات آیات عظام میرزا ابوالحسن جلوه و میرزا صادق آقا مجتهد تبریزی دو تن از عالمان بزرگوار شیعی و مجاهدان عرصه علم و عمل بودند که مرور زندگی پربار و تلاشها و مجاهدتهای مومنانه شان می‌تواند اسوه و الگویی برای همه رهپویان راه علم و حقیقت باشد.
۱۳۹۲/۶/۲۱ - ۰۴:۴۵
به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مدنی ستاره‌ای در شعاع مدنیت روحانیت شیعه کسی که هم در کسوت یک مبارز انقلابی و هم در هیئت یک امام جمعه بزرگوار و مردمی و هم در قامت پناهگاهی برای مردم محروم، الگویی تمام عیار برای همه روحانیون ما بود تا ملجأ و مأمن مردم باشند و ارتباط عاطفی و همدلانه خویش با مردم را که رمز ماندگاری روحانیت است، هرگز از دست ندهند.
۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۵:۳۸
به یاد شهید محراب شهدای روحانی که دعا برای شهادت را از امام رضا(ع) طلب کردند نقل شده، آيت‌الله مدنی، چندی قبل از شهادت، يعنی در بهار 60 با دوستانش آيت‌الله دستغيب، آیت‌الله صدوقی و حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد در مشهد مقدس وقتی ضريح امام‌ رضا(ع) را غبارروبی می‌كردند، هركدام دو ركعت نماز حاجت خوانده و از خداوند شهادت در راه اسلام را خواسته بودند.
۱۳۹۲/۶/۱۹ - ۲۰:۰۶
به یاد آیت الله طالقانی ابوذر عصر امام خمینی (ره) بی تردید یکی از نام‌های خاطره انگیز که بر تارک این آستان می درخشد، آیت‌الله سید محمود طالقانی است که چه در دوران جهاد و چه در روزگار برپایی نظام اسلامی، همواره خادمی دلسوز و رادمردی دردآشنا برای امام و امت مسلمان بود.
۱۳۹۲/۶/۱۹ - ۰۶:۰۷
به مناسبت سالروز رحلت آیت الله فشارکی وقتی زیارت عاشورا اهل‌سنت را از وبا نجات می‌دهد من به تمامی شیعیان سامرا از زن و مرد، حکم می کنم از امروز تا مدت ده روز همه مشغول خواندن «زیارت عاشورا» شوند و ثواب آن را به روح نرجس خاتون والده ماجده حضرت حجه بن الحسن ـ علیها السلام ـ هدیه نمایند.
۱۳۹۲/۶/۱۸ - ۰۱:۱۶
به یاد او که از خود گذشت تا حقیقت بماند ایشان را می‌توان از فحول و بزرگان علم، دیانت و پرهیزگاری در عالم تشیع دانست و زندگی و سیره علمی و نیز سال های نورانی و پربرکت حیات طیبه ایشان را در سیطره روح معنوی، جهد و جهاد اخلاقی، آموختن و آموزاندن فرامین و منویات و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانست
۱۳۹۲/۶/۱۶ - ۱۱:۰۴
دو ستاره منیر در آسمان علم و اخلاق یادی از حاج سید احمد کربلایی و ابوریحان بیرونی خبرگزاری حوزه/ امروز چهارشنبه سیزدهم شوال برابر است با سالروز رحلت دو عالم برجسته و دانشمند بزرگوار که هر یک از ایشان در عرصه هایی متنوع از معرفت و دانش به مقامات عالی و مراتب والای فهم، شعور و شرف نائل آمده‌اند.
۱۳۹۲/۶/۱۳ - ۰۸:۳۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس