*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ١٨ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Tuesday, January 17, 2017
حکیمی منطق‌مدار از خطه مازندران 24 ذيقعده سالروز رحلت این تندیس باشکوه، عالم فقه شیعی و میدان علم علوی است که در خطه مازندران پا به عرصه گیتی نهاد و در جهان اسلام، نمادی روشن از عظمت و زعامت علمی و عملی رادمردان عرصه جهاد فکری و پرهیزگاری دینی گردید.
۱۳۹۲/۷/۸ - ۱۵:۲۰
یادی از شارح کافی خبرگزاری حوزه/ دانشمند برجسته شیعی، خليل بن غازى قزوينى، مكنّى به ابوحامد معروف به «ملّا خليلا»، «خليلاى قزوينى» و «ملّا خليل قزوينى»، ملقّب به «برهان العلماء» از بزرگان علم و معرفت تاریخ حوزه های علمیه شیعی است.
۱۳۹۲/۷/۷ - ۲۰:۵۱
آیت‌الله لاجوردی مردی از سلاله سادات و زمره عالمان دینی آیت الله حاج سید مهدی لاجوردی عالمی که تمام سال‌های عمرش را وقف ترویج و تبلیغ دین کرد و از هیچ تلاشی در این راه فروگذار نبود.
۱۳۹۲/۷/۲ - ۰۸:۵۲
به یاد سه فرزانه سترگ این سه بزرگوار عمر گرانمایه خویش را با صبر، ثبات، جد و جهد، در راه اعتلای کلمه حق و آیین علم و منظومه دین صرف نموده و به همین دلیل است که مرور تاریخ زندگی این عزیزان، براستی پندآموز و یاریگر دل و قوت بخش قلوب طلاب راه دین و سالکان طریق کسب معارف آیین است.
۱۳۹۲/۶/۲۸ - ۰۷:۱۴
از تبار شهيدثاني نامی ماندگار بر جریده سبز روزگار شمس وجود عالمان ما از نور منیر عشق به حضرت حق، مدد گرفته و همین اکسیر ناب و زلال تابناک است که نام آن بزرگ‌مردان و بندگان رستگار حق و حقیقت را بر جریده هستی تا همیشه تاریخ مانا و جاوید ساخته است.
۱۳۹۲/۶/۲۵ - ۱۴:۲۰
بافرزانگان یادکردی از آیت‌الله موسی شراره عاملی آل شراره در جبل عامل بیتی شناخته شده و عالیقدر بود. از آنان شیخ محمد حسین مردی مشهور به علم و تقوا و آیتی عظما بود.نام موسی بر تارک پیشانی کودکی نقش بست که ادامه دهنده ای شد بر راه پدر بزرگوارش شیخ محمد امین شراره که خود از اهل علم و رستگاری بود و در زمره اهل تقوا و معرفت و بزرگی.
۱۳۹۲/۶/۲۴ - ۲۰:۲۴
به مناسبت سالروز رحلت "ملامحمد اسماعيل فدايي آستاني" عالمی بزرگ که نشان از بی نشانی گرفت تاریخ زندگانی عالمان ما در طول قرون گذشته گویای این واقعیت سترگ است که عموما در موقعیتهایی سخت و شرایط بد معیشتی، قدم در راه کسب دانش و کسب معرفت گذاشته اند و در این راه آنچه دستگیر آنان بوده همانا ایمان قوی قلبی و اتکال به حضرت حق و نیز پشتکار و صبر و استقامت در این راه ارزشمند بوده است.
۱۳۹۲/۶/۲۲ - ۱۹:۳۶
سید ابن طاووس(ره) یادی از مولف مقتل عشق ابوالقاسم رضی الدین علی بن موسی، معروف به سید ابن طاووس، از علمای برجسته شیعی متخلق به اخلاق انسانی و ارزش‌های والای علمی است که علم و عمل را در پرتویی از عشق و محبت اهل بیت(ع) به منصه ظهور رساند و نام خود را بر بلندای عظمت فکر و پرهیزکاری نشاند.
۱۳۹۲/۶/۲۱ - ۱۸:۰۵
به مناسبت سالروز رحلت دو عالم فرزانه یادی از میرزا ابوالحسن جلوه و میرزا صادق آقا مجتهد تبریزی حضرات آیات عظام میرزا ابوالحسن جلوه و میرزا صادق آقا مجتهد تبریزی دو تن از عالمان بزرگوار شیعی و مجاهدان عرصه علم و عمل بودند که مرور زندگی پربار و تلاشها و مجاهدتهای مومنانه شان می‌تواند اسوه و الگویی برای همه رهپویان راه علم و حقیقت باشد.
۱۳۹۲/۶/۲۱ - ۰۴:۴۵
به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مدنی ستاره‌ای در شعاع مدنیت روحانیت شیعه کسی که هم در کسوت یک مبارز انقلابی و هم در هیئت یک امام جمعه بزرگوار و مردمی و هم در قامت پناهگاهی برای مردم محروم، الگویی تمام عیار برای همه روحانیون ما بود تا ملجأ و مأمن مردم باشند و ارتباط عاطفی و همدلانه خویش با مردم را که رمز ماندگاری روحانیت است، هرگز از دست ندهند.
۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۵:۳۸
به یاد شهید محراب شهدای روحانی که دعا برای شهادت را از امام رضا(ع) طلب کردند نقل شده، آيت‌الله مدنی، چندی قبل از شهادت، يعنی در بهار 60 با دوستانش آيت‌الله دستغيب، آیت‌الله صدوقی و حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد در مشهد مقدس وقتی ضريح امام‌ رضا(ع) را غبارروبی می‌كردند، هركدام دو ركعت نماز حاجت خوانده و از خداوند شهادت در راه اسلام را خواسته بودند.
۱۳۹۲/۶/۱۹ - ۲۰:۰۶
به یاد آیت الله طالقانی ابوذر عصر امام خمینی (ره) بی تردید یکی از نام‌های خاطره انگیز که بر تارک این آستان می درخشد، آیت‌الله سید محمود طالقانی است که چه در دوران جهاد و چه در روزگار برپایی نظام اسلامی، همواره خادمی دلسوز و رادمردی دردآشنا برای امام و امت مسلمان بود.
۱۳۹۲/۶/۱۹ - ۰۶:۰۷
به مناسبت سالروز رحلت آیت الله فشارکی وقتی زیارت عاشورا اهل‌سنت را از وبا نجات می‌دهد من به تمامی شیعیان سامرا از زن و مرد، حکم می کنم از امروز تا مدت ده روز همه مشغول خواندن «زیارت عاشورا» شوند و ثواب آن را به روح نرجس خاتون والده ماجده حضرت حجه بن الحسن ـ علیها السلام ـ هدیه نمایند.
۱۳۹۲/۶/۱۸ - ۰۱:۱۶
به یاد او که از خود گذشت تا حقیقت بماند ایشان را می‌توان از فحول و بزرگان علم، دیانت و پرهیزگاری در عالم تشیع دانست و زندگی و سیره علمی و نیز سال های نورانی و پربرکت حیات طیبه ایشان را در سیطره روح معنوی، جهد و جهاد اخلاقی، آموختن و آموزاندن فرامین و منویات و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانست
۱۳۹۲/۶/۱۶ - ۱۱:۰۴
دو ستاره منیر در آسمان علم و اخلاق یادی از حاج سید احمد کربلایی و ابوریحان بیرونی خبرگزاری حوزه/ امروز چهارشنبه سیزدهم شوال برابر است با سالروز رحلت دو عالم برجسته و دانشمند بزرگوار که هر یک از ایشان در عرصه هایی متنوع از معرفت و دانش به مقامات عالی و مراتب والای فهم، شعور و شرف نائل آمده‌اند.
۱۳۹۲/۶/۱۳ - ۰۸:۳۵
علامه ذوابعاد شوشتر به مناسبت سالروز رحلت آیت الله سید نعمت الله جزایری ایشان فقیه‌، محدّث‌ و ادیب‌ امامی‌ قرن‌ یازدهم‌ و دوازدهم‌ بوده و نسب به خاندان‌ ‌ سادات‌ جزایری ‌می برد که‌ در طول مدت زمانی در حدود سه‌ قرن‌ در منطقه خوزستان ‌خاصه منطقه شوشتر تلاشهای بسیار و یادگارهای ارزشمندی برجای گذارده اند.
۱۳۹۲/۶/۸ - ۰۴:۴۱
خاطره‌ای از تغییر فتوای آیت‌الله العظمی تبریزی(ره) حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر تبریزی فرزند، مرحوم آیت‌الله العظمی تبریزی(ره) با نقل خاطره‌ای از والد خود، پیرامون جریان تغییر فتوای معظم‌له در پاسخ به استفتاء یکی از مقلدان، عنایت حضرت ولی‌عصر(عج) در کمک به مراجع عظام تقلید برای صدور فتوا را حقیقتی انکارناپذیر می‌داند.
۱۳۹۲/۶/۵ - ۲۲:۳۷
ابن ادریس حلی (ره) که بود؟ وقتی اوراق زرین و زیبای تاریخ زندگی برخی از عالمان شیعی، همچون علامه ابن ادریس حلی را ورق می زنیم، با عبور از برگ برگ این کتاب شریف و مصحف عزیز، مشخص می‌شود که این عالم عزیز عظمت خویش را در علم و حلم یافته و نام خود را در پستوی گمنامی به درخشندگی ستاره های آسمان سپرده تا به خورشید رسیده‌اند.
۱۳۹۲/۶/۴ - ۱۵:۵۴
مردی از جنس مردم به مناسبت سالروز رحلت ملاعباس تربتی مرور شخصیت و زندگی این عالم ربانی براستی درس آموز است و برای سالکان طریق معرفت، یادآور ظرافت‌های این راه و مراقبه و توجهی است که برای رسیدن به مقصد و مقصود نهایی باید نصب العین خویش سازند.
۱۳۹۲/۶/۳ - ۱۲:۱۵
به مناسبت سالروز درگذشت علامه قطب‌الدین راوندی عالمی که هشت قرن در قبر سالم بود در میان خیل عظیم الشأن نام آوران عرصه علم و اخلاق، نام بلندآوازه و زیبای قطب راوندی به بزرگی و شوکت و جلال می درخشد.
۱۳۹۲/۵/۳۱ - ۰۶:۳۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس