*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ \ الاثنين ٢٩ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Monday, December 18, 2017
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶  -  ۱۰:۳۲
فرزانگان: فقیهی که به زیور زهد و تقوا آراسته بود حوزه/ آیت الله میرزا ابوالقاسم کلانتر تهرانی از علمای بلند پایه و از مشهورترین شاگردان شیخ انصاری است.
آیت‌الله العظمی خویی (ره) مرجعی که شوکت علمی و ابهت معنوی در سیمایش می‌درخشید عظمتی که با فراهم نمودن اسباب بزرگی پدیدآمد، شکوهی که با عمری مجاهدت در راه دین خدا ظهور کرد.
۱۳۹۲/۹/۲۰ - ۲۳:۰۲
به مناسبت سالروز عروج شهید محراب دستغیب به یاد او که میوه آگاهی و برگ سبز اندیشه هدیه می‌داد شهید دستغیب خطیبی توانا، عالمی برجسته، مبارزی پایمرد و خبره ای اندیشه ورز بود که حضورش در میان مردم با سادگی و صفا و صمیمیتی مثال زدنی همراه بود و همیشه برایشان میوه آگاهی و برگ سبز حکمت و خرد و شعور و شور به دنبال داشت.
۱۳۹۲/۹/۲۰ - ۱۳:۵۶
به مناسبت سالروز رحلت استاد پیر جماران به یاد او که امام خمینی(ره) می‌فرمود: «جانم فدایش»! مردی که توانست مصداقی ارزشمند از یک «روحانی» در برابر «جسمانی» باشد و مراتب رشد و اعتلای ویژگی های رفتاری خویش را در قامت دین و هیئت عرفان، به سلامت و حقیقت طی کرده، به قله‌های معرفت نایل آید، او کسی نیست جز آیت الله میرزا محمدعلی شاه آبادی، مرد وارسته میدان علم و عمل.
۱۳۹۲/۹/۱۶ - ۱۱:۳۵
یادی از آيت‌الله محمدباقر محمودي تصویر مردی از روزنه‌های نور در شب دیجور دنیا علامه محمدباقر محمودی که در سال 1302 هجری شمسی در علا مرودشت قدم به عرصه گیتی نهاد، در طول سال‌های حیات خود با مصایب و مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرد و این همه را در راه حفظ اسلام و حراست از اعتقادات «روحانی» خویش تحمل نمود.
۱۳۹۲/۹/۱۱ - ۰۵:۱۷
سالروز رحلت شیخ طوسی(ره) یادی از مؤسس حوزه علمیه نجف شیخ طوسی از شاگردان مبرز شیخ مفید(ره) و سید مرتضی (رحمةالله) بود و در این راه، آن چنان محکم، پایدار و ثابت قدم گام برداشت که توانست با استعانت از محضر علمی اساتید خویش، به ویژه این بزرگواران، به درجه استادی نائل آید و از استوانه‌های علمی و دانشی شیعه در قرن پنجم شود.
۱۳۹۲/۹/۵ - ۱۴:۱۳
آیت‌الله میرزا حسنعلی مروارید(ره) «مروارید»ی در صدف علم و عمل بی تردید در جرگه عالمان و نحله عارفان دینی یکی از نامهای ماندگار و فروزان که خاصه برای اهالی خراسان به بلندی و زیبایی و زهد و عرفان و سادگی و تواضع و محبت و برکت قرین است نام آیة الله حاج میرزا حسنعلی مروارید (ره) است.
۱۳۹۲/۹/۳ - ۱۱:۰۶
به یاد آیت‌الله شیخ محمد صالح مازندرانی از فلسفه مشاء گرفته تا فقه و اصول، از کلام و تفسیر گرفته تا شعر و ادب که او را از سرآمدان و در زمره عالمان برجسته شیعی در قرن چهاردهم نمود، میدان گسترده‌ای است که آیت الله مازندرانی در آن با بال علم، اخلاص، شور و شعور به پرواز درآمد.
۱۳۹۲/۸/۲۸ - ۰۲:۳۶
غمگنانه‌ای به مناسبت سالروز رحلت ملا عبدالله شوشتری خبرگزاری حوزه/ عالم برجسته ملا عبدالله شوشتری از زمره علمای بلندمرتبه منقول و معقول شیعی، رجالی و زاهد و عارف بزرگواری بود که در همه عرصه‌های فعال علمی از تربیت شاگردان گرفته تا تألیف آثار و از حیات زاهدانه و عارفانه گرفته تا ملجأ و مأمن بودن برای مردم، الگویی بایسته و شایسته بود.
۱۳۹۲/۸/۲۶ - ۰۶:۳۶
یادی از دو عالم شهیر روی خط علم و تقوا؛ از جبل عامل تا لاهور آیةاللّه سید صدرالدین عاملی و آیت الله سید ابوالقاسم لاهوری که هر دو تندیس هایی زیبا و ربانی از آیت روحانی حق و نماد و نمودهایی ماندگار و درخشنده از سالکان طریق علم و عمل و احیاگران دین و یاوران آیین بوده‌اند.
۱۳۹۲/۸/۲۰ - ۱۸:۲۵
یادی از گردآورنده مخلص نهج البلاغه خوشا به سعادت سید شریف رضی که حیات خویش را در طبق اخلاص و ارادت نهاد و تقدیم مولای متقیان نمود و لحظه لحظه حیات طیبه اش را به جمع آوری واژه واژة کلام درآسا و گوهرسان آن خداوندگار سخن و امام بلاغت و فصاحت و امیر عدالت نمود.
۱۳۹۲/۸/۱۹ - ۱۴:۴۵
آشنایی با ۸ کتاب جدید + تصاویر پديده تاريخي و شگرف انساني امام خميني معما و راز ناگشوده‏اي است كه بسياري از محققان و فرزانگان را در فهم خود به تحيّر نشانده است.
۱۳۹۲/۸/۱۹ - ۰۹:۱۶
یادی از آیت‌الله جعفر شاهرودی(ره) عمری مجاهدت در راه سعادت مردم مجموعه فعالیتهای فرهنگی و تلاشهای دینى و کارهای روحانى و نیز اقامه جماعت در مسجد از جمله اقدامات مبلغانه ایشان در حوزه امور مذهبی بود که تأثیرات بسزایی در جامعه و میان مردمان به همراه داشت که پس از عمری مجاهدت علمی و تلاش های تبلیغی در جهت احیای ارزشهای ناب اسلامی، این عالم ربانی در سال 1393 ق دار فانی را وداع گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
۱۳۹۲/۸/۱۸ - ۰۹:۳۳
یادی از مردان راه علم و دین و سالکان طریقت آیین عالم برجسته و حکیم وارسته صاحب معالم (فرزند شهید ثانی)، آیت الله العظمی سید عبدالله شیرازی ، آیت الله سید ابوالحسن حسینی رفیعی و فقیه بزرگوار میرزا جعفر قزوینی که امروز مصادف با سالروز رحلت جانگذار و فقدان غیرقابل جبران حضور باهر النور و معنوی آن اصحاب علم دین و آستان آیین است.
۱۳۹۲/۸/۱۴ - ۰۲:۴۹
حکایت «مبارز شهید»ی که از «خامنه» رویید! شیخ محمد خیابانی فعال سیاسی و اجتماعی دوران مبارزه در آذربایجان و از جمله روحانیونی است که عمر خویش را در راه جهاد در برابر استبداد و استعمار صرف نمود و برای احیای کلمه «آزادی» لحظه ای از مبارزه و مجاهده بازنایستاد.
۱۳۹۲/۸/۱۳ - ۰۳:۴۵
از عالمی که در ۱۶ سالگی مجتهد شد تا فرزانه ای که قله های ادب را فتح نمود آری؛ علامه سید ناصر حسین موسوی هندی، فقیه اصولی و محدث برجسته شیعی، آیت الله محمد غروی کاشانی فقیه جلیل و عالم مجاهد و ابن سراج ادیب و شاعر بغدادی، هر یک ستاره‌ای در آسمان علم، ادب و نشانه ای برای رهپویان حکمت و کمال بودند.
۱۳۹۲/۸/۱۱ - ۱۴:۴۸
به یاد صاحب مفاتیح‌الجنان مرحوم شیخ عباس قمی(ره) که عمر خویش را در طبق اخلاص نهاد و در حیاتی طیبه و نورانی، تمام هم و غم خویش را مصروف توجه و تمرکز بر ارزش‌های دین و معارف اسلامی کرد و خوشا به سعادتش که یاد و نامش با راز و نیاز، ادعیه و ذکر، فکر بزرگان و کلام ناب و گوهرآسای معصومین(ع) پیوند خورده است.
۱۳۹۲/۸/۷ - ۱۸:۰۷
به یاد حکیم ملا هادی سبزواری(ره) حکایت خاک نشینی که ره بر افلاک داشت نام ملاهادی سبزواری به بزرگی، رشادت و عظمت بر زبان تاریخ جاری است؛ او که به حقیقتِ واژه، «روحانی» بود در برابر جسمانی.او که هم فقه می دانست، هم اصیل بود، هم اصول را در بر داشت، هم عارف بود. هم شاعرانه می زیست و ...
۱۳۹۲/۸/۷ - ۰۲:۲۶
به مناسبت سالروز رحلت آخوند خراسانی(ره) به یاد آن مشروطه‌خواه حقیقی اگر بخواهیم بزرگ‌مردی همچون آخوند خراسانی را چه در جامه یک فقیه وارسته، چه در هیئت یک عنصر فعال و بصیر سیاسی مشروطه خواه،‌یا در قامت یک سالک طریق الی الله بشناسیم، باید همه این ابعاد و زوایای متنوع از حیات طیبه این مرد بزرگ را با هم، زیر چتر دیانت و ایمانش در عرصه فکر و اندیشه اسلامی و دفاع از هویت شیعی بسنجیم.
۱۳۹۲/۸/۵ - ۱۹:۱۲
آیت‌الله علی‌اکبر برهان فرزند زمانه خویش بود از جمله اقدامات این عالم ربانی در دوران ستمشاهی، تأسیس مدارس و حتی مهدهایی برای نونهالان و نوجوانان بود تا بتواند عرصه عمل را از دست عمال رژیمی که سعی در نابودی احکام و تغییر فرهنگ اسلامی ملت ایران را داشت، بازگیرد.
۱۳۹۲/۸/۴ - ۱۰:۴۸
سالروز رحلت آیت‌الله سید عبدالکریم کشمیری برای او که براستی «آیت‌الله» بود! آیت الله کشمیری(ره) عالمی جلیل‌ا‌لقدر بود که زندگیش همواره در تدارک برگیری برترین توشه ها، اندوختن زیباترین رفتارها و مایه ظهور و بروز والاترین مراتب اخلاقی بوده و تابلویی زرین و سبز، از عمل به آن چه عالمی می داند و بدان ایمان دارد، به تصویر کشیده است.
۱۳۹۲/۸/۴ - ۰۸:۴۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس