*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۵ شعبان ۱۴۴۰ \ Saturday, April 20, 2019
فرزانگان برای او که زیر آفتاب معنویت، خالص شده بود عمر بابرکت این مرد ربانی، آیت روحانی، فقیه ایمانی و عارف آسمانی به فعالیت های متنوع و اثرگذار و پرارج و گرانقدری در حوزه فرهنگ اسلامی و نشر و اعتلای اندیشه دینی و نیز مبارزات سیاسی خطیری در حساس ترین دوره های تاریخ ایران و اسلام سپری شد.
۱۳۹۲/۱۲/۱۱ - ۰۸:۴۸
به یاد او که ستاره درخشان آسمان بود/ آیت‌الله مرندی فقیهی عارف از خطه آذربایجان حضرت آیت‌الله علی اکبر مرندی فقیه نامی و عارف سالک، یکی از رجال نامی فقهی و عرفانی منطقه آذربایجان به شمار می‌رود.
۱۳۹۲/۱۱/۶ - ۰۹:۴۰
به یاد او که ستاره درخشان آسمان بود آیت‌الله مرندی فقیهی عارف از خطه آذربایجان حضرت آیت‌الله علی اکبر مرندی فقیه نامی و عارف سالک، یکی از رجال نامی فقهی و عرفانی منطقه آذربایجان به شمار می‌رود.
۱۳۹۲/۱۱/۶ - ۰۶:۴۶
فرزانگان به یاد او که زیبا بود؛ چه در سیرت و چه در صورت! سید مهدی اصفهانی در بیان حالات و ویژگی های شیخ شیرازی می گوید که او از منظر زهد و تقوا بلندمرتبه، بسیار خوش بیان، دارای خط زیبا، تعامل اجتماعی او با مردم و طلاب بسیار نیکو...
۱۳۹۲/۱۱/۱ - ۰۳:۳۹
فرزانگان؛ سید موسی زرآبادی قزوینی حکایت عالمی که رمز وصال حق را فهمید خبرگزاری حوزه/ شخصیت برجسته و فرزانه رادمرد عرصه علم و عرفان و حکیم وارسته خطه نور قرآن حضرت آیت الله سید موسی زرآبادی از نمونه های مبرز به ظهور رسیدن علم و عمل در تاریخ پرافتخار حوزه های علمیه و سیره منور روحانیت دینمدار است؛ با سلوک خالصانه و شیوه حق مدارانه.
۱۳۹۲/۱۰/۲۴ - ۱۸:۱۴
یاد خوبان(5) آلبوم تصویری آیت‌الله پایانی، استادی از تبار اخلاص و تواضع آیت‌الله احمد پایانی سال 1306 ه.ش در شهرستان اردبیل چشم به جهان گشود در کودکی به مکتب‌خانه رفت و قرآن و فنون تجوید را آموخت و متون فارسی و ادبیات کهن فارسی مانند گلستان را فرا گرفت.
۱۳۹۲/۱۰/۲۲ - ۰۹:۰۲
فرزانگان به یاد عالمی که رهبری بوی پدر را از او استشمام می‌کرد وقتى در تهران در منزل بسترى بودم مقام معظم رهبرى به عیادت بنده تشریف آوردند. ایشان به من خیلى توجه كردند و فرمودند : بوى پدرم را از شما استشمام مى‌كنم.
۱۳۹۲/۱۰/۱۴ - ۱۰:۴۹
آیت‌الله غفاری؛ شهید سیاه‌چاله‌های طاغوت "پدر را در آخرين ملاقات، کشان کشان، با پاها و دست های شکسته پشت ميز ملاقات آوردند. بيش از يکی دو جمله بين ما رد و بدل نشد؛ او گفت: تصور نمی کنم ديگر يکديگر را ببينيم ... فردای همان روز شنيديم که پدر، ساعت 2 بعداز ظهر از محيط رنج آور، آسوده شده و به وصال معبود رسيده است."
۱۳۹۲/۱۰/۸ - ۰۷:۵۹
فرزانگان؛ یادکرد آیت الله فاضل اردکانی مردی با زندگی زیبا و مرگ زیباتر...! زندگی زیر چتر معنویت پدر و استعداد خویش، با ذوق و شوقی که برای تحصیل علم و تفکر در عالم هستی همراه بود؛ از فاضل اردکانی رادمردی ساخت که در پهنه علم، اخلاق و عرفان به مراتب والا و رشک برانگیزی رسید که برای اهل دل و اصحاب معنا درس آموز و دلنواز است.
۱۳۹۲/۱۰/۵ - ۲۰:۵۲
آقا نجفی اصفهانی؛ مردی از تبار باران معنویت آیت الله شیخ محمدباقر آقا نجفی از زمرة مجاهدانی است که با سلاح علم و تقوا و پاکی و استقامت و بزرگی، سلوک عرفانی خویش را در راه سخت و شیرین تلاش برای حق، به انجام رسانده و فرجامی نیک و زیبا را برای خویش رقم زدند.
۱۳۹۲/۱۰/۵ - ۰۱:۴۱
به مناسبت سالروز رحلت آيت‌الله سيد مرتضي لنگرودي حکایت ستاره‌ای خاکی در ارتفاع گمنامی عالمان وارثان انبیایند که با تار و پود علم و اخلاق، نقش عشق را بر فرش عرشی حضورشان در این دنیا به تصویر کشیدند. بزرگانی هم‌چون مرحوم لنگرودی این نام آوران آسمان و گوشه نشینان زمان را به سلوکی معرفتی رفته‌اند تا مرز دیدار خدا.
۱۳۹۲/۱۰/۱ - ۰۲:۵۰
سالروز رحلت دو عالم ربانی تهامی و بجنوردی آیت‌الله سید حسن تهامی و آیت الله شیخ محمدتقی بجنوردی که روحانی بزرگوار و جلیل القدر از بزرگان حوزه علم، دین و عمل آیین بودند و نام و یاد زلال و مهرافزونشان در تاریخ علمای شیعه، خطی سبز و شمایلی دلنواز برجای گذاشته است.
۱۳۹۲/۹/۲۶ - ۲۳:۵۹
آیت‌الله العظمی خویی (ره) مرجعی که شوکت علمی و ابهت معنوی در سیمایش می‌درخشید عظمتی که با فراهم نمودن اسباب بزرگی پدیدآمد، شکوهی که با عمری مجاهدت در راه دین خدا ظهور کرد.
۱۳۹۲/۹/۲۰ - ۲۳:۰۲
به مناسبت سالروز عروج شهید محراب دستغیب به یاد او که میوه آگاهی و برگ سبز اندیشه هدیه می‌داد شهید دستغیب خطیبی توانا، عالمی برجسته، مبارزی پایمرد و خبره ای اندیشه ورز بود که حضورش در میان مردم با سادگی و صفا و صمیمیتی مثال زدنی همراه بود و همیشه برایشان میوه آگاهی و برگ سبز حکمت و خرد و شعور و شور به دنبال داشت.
۱۳۹۲/۹/۲۰ - ۱۳:۵۶
به مناسبت سالروز رحلت استاد پیر جماران به یاد او که امام خمینی(ره) می‌فرمود: «جانم فدایش»! مردی که توانست مصداقی ارزشمند از یک «روحانی» در برابر «جسمانی» باشد و مراتب رشد و اعتلای ویژگی های رفتاری خویش را در قامت دین و هیئت عرفان، به سلامت و حقیقت طی کرده، به قله‌های معرفت نایل آید، او کسی نیست جز آیت الله میرزا محمدعلی شاه آبادی، مرد وارسته میدان علم و عمل.
۱۳۹۲/۹/۱۶ - ۱۱:۳۵
یادی از آيت‌الله محمدباقر محمودي تصویر مردی از روزنه‌های نور در شب دیجور دنیا علامه محمدباقر محمودی که در سال 1302 هجری شمسی در علا مرودشت قدم به عرصه گیتی نهاد، در طول سال‌های حیات خود با مصایب و مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرد و این همه را در راه حفظ اسلام و حراست از اعتقادات «روحانی» خویش تحمل نمود.
۱۳۹۲/۹/۱۱ - ۰۵:۱۷
سالروز رحلت شیخ طوسی(ره) یادی از مؤسس حوزه علمیه نجف شیخ طوسی از شاگردان مبرز شیخ مفید(ره) و سید مرتضی (رحمةالله) بود و در این راه، آن چنان محکم، پایدار و ثابت قدم گام برداشت که توانست با استعانت از محضر علمی اساتید خویش، به ویژه این بزرگواران، به درجه استادی نائل آید و از استوانه‌های علمی و دانشی شیعه در قرن پنجم شود.
۱۳۹۲/۹/۵ - ۱۴:۱۳
آیت‌الله میرزا حسنعلی مروارید(ره) «مروارید»ی در صدف علم و عمل بی تردید در جرگه عالمان و نحله عارفان دینی یکی از نامهای ماندگار و فروزان که خاصه برای اهالی خراسان به بلندی و زیبایی و زهد و عرفان و سادگی و تواضع و محبت و برکت قرین است نام آیة الله حاج میرزا حسنعلی مروارید (ره) است.
۱۳۹۲/۹/۳ - ۱۱:۰۶
به یاد آیت‌الله شیخ محمد صالح مازندرانی از فلسفه مشاء گرفته تا فقه و اصول، از کلام و تفسیر گرفته تا شعر و ادب که او را از سرآمدان و در زمره عالمان برجسته شیعی در قرن چهاردهم نمود، میدان گسترده‌ای است که آیت الله مازندرانی در آن با بال علم، اخلاص، شور و شعور به پرواز درآمد.
۱۳۹۲/۸/۲۸ - ۰۲:۳۶
غمگنانه‌ای به مناسبت سالروز رحلت ملا عبدالله شوشتری خبرگزاری حوزه/ عالم برجسته ملا عبدالله شوشتری از زمره علمای بلندمرتبه منقول و معقول شیعی، رجالی و زاهد و عارف بزرگواری بود که در همه عرصه‌های فعال علمی از تربیت شاگردان گرفته تا تألیف آثار و از حیات زاهدانه و عارفانه گرفته تا ملجأ و مأمن بودن برای مردم، الگویی بایسته و شایسته بود.
۱۳۹۲/۸/۲۶ - ۰۶:۳۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس