*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۸ رمضان ۱۴۴۰ \ Friday, May 24, 2019
فرزانگان عالمی که خداوند نور فقه را در قلب او تابانده بود حوزه/ حراست و نگهبانی از مرزهای اعتقادی و باورهای دینی و دفاع از آن ها در برابر شبهات فکری از وظایف بزرگ عالمان حوزه دین است.
۱۳۹۳/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۹
فرزانگان سیاستمدار پارسا نگاهی به حیات علمی - اخلاقی آیت الله شیخ محمد انبوهی حوزه/ آیت‌الله انبوهی به خاطر روحیه اخلاقی والا، زهد، تقوی و پارسایی که از پدر و اجداد خود به ارث برده و در مکتب نبوی و علوی آموخته بود، هرگز به سراغ دنیا نرفت
۱۳۹۳/۱۲/۹ - ۱۰:۱۷
تسلط علامه بلاغی به چهار زبان رسمی حوزه/ نوشته هاي مرحوم علامه بلاغی با قلم و سبكى ابتكارى و در قالب هاى ادبى و شعر، داستان، رُمان و مناظره به رشته تحرير درآمده و برخى از مسائل عقيدتى و فلسفى را در قالب شعر سروده و شعرهای او حامل پيام می باشد.
۱۳۹۳/۱۱/۱۸ - ۱۷:۱۴
علامه شعرانی در هفت علم کتاب نوشت حوزه / علامه شيخ ابوالحسن شعرانى از شخصيت‌هاى برجسته و دانشمند كم نظير اسلامى در قرن چهاردهم هجرى است که در علوم مختلف زبانزد خاص و عام بود.
۱۳۹۳/۱۱/۸ - ۱۸:۲۵
فرزانگان به یاد بنیانگذار موسسه ملی اقتصاد در ایران حوزه/ چشمان بیدار علماء شیعه در طول تاریخ باعث شده تا مال، جان و سرزمین مسلمانان از گزند دژخیمان روباه صفت در امان بماند؛ تورّق زندگی چنین بزرگانی، کمترین تشکر از آن هاست.
۱۳۹۳/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۱
فرزانگان: جایزه ویژه برای کشتن کسروی حوزه/ او از سخن بیهوده پرهیز و از حرکتی که موجب کدورت باشد، امتناع می ورزید. زهد و ورع این عالم بزرگ در مقابل علمش زبانزد بود به همین خاطر مردم عاشق وی بودند.
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۴
فرزانگان دست پرورده میرزای شیرازی حوزه/آن بزرگوار از نظر اخلاق، یک مربی نمونه و متین بود و بدین سبب تدریس سازنده‌ای داشت. ایشان بسیار مورد عنایت آیات و مراجع عظام به ویژه آیت الله میرزا محمدتقی شیرازی بود.
۱۳۹۳/۱۰/۱۵ - ۱۱:۴۹
فرزانگان؛ فقیه و مجاهد عرصه پیکار با روسها حوزه/ملا احمد نراقی در حلقه نورانی آن سلسله از فقیهان شیعه قرار دارد که در طول تاریخ با افکار و اندیشه های نو، انقلاب بزرگ فقهی و فرهنگی ایجاد کرده وکارآمدی فقه شیعه واسلام وتشیع را تضمین نمود و به همین سبب درتاریخ جاودان شد.
۱۳۹۳/۱۰/۷ - ۰۸:۴۹
نگاهی به زندگی پر رمز و راز شهید محراب زندگی به سبک شهید آیت الله دستغیب حوزه / در اثر تبعيّت به خدا و چهارده معصوم علیهم السلام به قدرى دوستى خداوند، نصيب ايشان شده بود كه دوست و دشمن به ايشان علاقه داشتند؛ دوست و دشمن ايشان را بى ‏غرض مى‏دانستند چون نظر ايشان به خداوند و ترويج احكام اسلام بود و به هيچ نحو خودنمايى و خود رأيى در سخنان خود نداشتند.
۱۳۹۳/۹/۲۰ - ۱۵:۱۳
فرزانگان به یاد او که برخی حقایق پنهان کتاب کفایة‌الاصول را روشن ساخت علمای عامل نه تنها خود در مسیر هدایت گام برداشته اند بلکه در این راه، افراد زیادی از خواص و عوام را دستگیری نموده و با خود به سرمنزلِ مقصود رسانده اند.
۱۳۹۳/۹/۱۲ - ۱۰:۴۸
فرزانگان: ماجرای تعطیلی نماز جماعت در مساجد مشهد حوزه / مرحوم آیت الله حاج شیخ مجتبی قزوینی خراسانی به ائمه جماعات مسجد گوهرشاد و سائر مساجد مشهد مقدس، دستور داد که تمام نمازهای جماعت تعطیل شود؛ این تعطیلی حدود 40 روز ادامه داشت .
۱۳۹۳/۹/۴ - ۱۶:۴۷
واکنش مرحوم آیت الله کوهستانی به عصبانیت های مادر حوزه / قرآن کریم و روایات در خصوص احسان به والدین، دستورات اکیدی داده اند که عمل به آن دستورات، انسان ها را در مسیر تعالی و کمال قرار می دهد.
۱۳۹۳/۹/۲ - ۱۶:۲۶
فرزانگان پیام علامه امینی به علامه جعفری چه بود؟ «اين نامه را بدهيد به جعفري و به ايشان بگوييد: ما اكنون در اين عالم برزخ ديگر نمي‌توانيم كاري بكنيم ولي شما در آن دنيا در ميدان كار هستيد و مي‌توانيد دربارة اميرالمؤمنين(ع) كار كنيد».
۱۳۹۳/۸/۱۷ - ۱۵:۴۰
فرزانگان/ آیت‌الله شیخ محمد باقر بهاری عالمی که با قلم و بیان مدافع حریم ولایت بود ایشان دربسیاری از نوشته هایش، به دفاع از ولایت پرداخت.هرجا که حمله ای نسبت به ارزش های اسلامی صورت می گرفت، با بیان و قلم از آنها دفاع می کرد و درمواقع لازم، عملا درصحنه حضور پیدا می کرد.
۱۳۹۳/۸/۶ - ۱۴:۲۹
فرزانگان/آیت‌الله سید جمال گلپایگانی از امیرالمومنین خواستم دیدن صورت‌های برزخی را از من بگیرد «حوزه»/ «مردم را به صورت وحوش و حیوانات آن قدر دیدم که ملول شدم، وقتی به حرم امیرالمومنین(ع) مشرف شدم از حضرت خواستم این حالت را از من بگیرد، حضرت هم آن حال را از من گرفت و از آن به بعد مردم را به صورت های عادی می‌دیدم».
۱۳۹۳/۷/۲۶ - ۰۸:۵۶
فرزانگان امام زمان(عج)لقب اویس زمان را به چه کسی مرحمت فرمود حوزه/مشغول نماز شب می‌شد و وقتی به العفو می‌رسید چنان گریه‌ای بر او مستولی می‌شد که چندین مرتبه گلوگیر می‌شد، انسی ویژه به قرآن داشتند و در تفسیر آیات، تسلط و تبحری خاص از خود بروز می‌دادند...»
۱۳۹۳/۷/۵ - ۱۶:۴۶
فرزانگان به یاد عالمی که مشعل ذکاوت وکانون فضیلت بود. میرزای شیروانی به دلیل ژرف نگری و تلاش شبانه روزی،در مدت کوتاهی به مدارج عالی علمی رسید، عنوان«اندیشمندی صاحب نظر» با لقب«مدقق شیروانی»زبانزد محافل دینی و مذهبی شد.
۱۳۹۳/۶/۲۳ - ۱۱:۰۷
فرزانگان غزل‌سرای توسل به حضرت ولی‌عصر‌(عج) سخن از مردی است که عمری در مجاهده و تهذیب نفس سپری نمود و از تبار عالمانی بود که در سایه‌سار معارف دینی رشد کرد و از زهاد عصر خویش گشت.
۱۳۹۳/۶/۱۸ - ۰۹:۴۵
فرزانگان/آیت‌الله یثربی کاشانی؛ به طلاب احترام بگذارید اگر دین هست در این عمامه‌هاست خبرگزاری «حوزه»/ با اینکه او درجایگاه مرجعیت دینی و از علمای طراز اول و از اساتید بنام حوزه به شمار می رفت، ولی زندگی ساده و منشی متواضعانه داشت.با همه اقشار مردم، همنشینی می کرد و غالبا به خاطر سادگی درلباس،مراجعه کنندگان او را با خادم منزل اشتباه می گرفتند.
۱۳۹۳/۶/۱۵ - ۰۹:۱۱
فرزانگان به یاد او که به تعبیر رهبری زاهدانه زندگی کرد او با تاسی از امیرالمومنین(ع) با مقام و جایگاه علمی، درلایروبی چاه‌ها و قنات‌ها شرکت می‌کرد و به عنوان یک سرکارگر بین کارگران کار می‌کرد.
۱۳۹۳/۶/۶ - ۰۹:۲۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس