*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ١٨ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Tuesday, January 17, 2017
آشنایی با ۸ کتاب جدید + تصاویر پديده تاريخي و شگرف انساني امام خميني معما و راز ناگشوده‏اي است كه بسياري از محققان و فرزانگان را در فهم خود به تحيّر نشانده است.
۱۳۹۲/۸/۱۹ - ۰۹:۱۶
یادی از آیت‌الله جعفر شاهرودی(ره) عمری مجاهدت در راه سعادت مردم مجموعه فعالیتهای فرهنگی و تلاشهای دینى و کارهای روحانى و نیز اقامه جماعت در مسجد از جمله اقدامات مبلغانه ایشان در حوزه امور مذهبی بود که تأثیرات بسزایی در جامعه و میان مردمان به همراه داشت که پس از عمری مجاهدت علمی و تلاش های تبلیغی در جهت احیای ارزشهای ناب اسلامی، این عالم ربانی در سال 1393 ق دار فانی را وداع گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
۱۳۹۲/۸/۱۸ - ۰۹:۳۳
یادی از مردان راه علم و دین و سالکان طریقت آیین عالم برجسته و حکیم وارسته صاحب معالم (فرزند شهید ثانی)، آیت الله العظمی سید عبدالله شیرازی ، آیت الله سید ابوالحسن حسینی رفیعی و فقیه بزرگوار میرزا جعفر قزوینی که امروز مصادف با سالروز رحلت جانگذار و فقدان غیرقابل جبران حضور باهر النور و معنوی آن اصحاب علم دین و آستان آیین است.
۱۳۹۲/۸/۱۴ - ۰۲:۴۹
حکایت «مبارز شهید»ی که از «خامنه» رویید! شیخ محمد خیابانی فعال سیاسی و اجتماعی دوران مبارزه در آذربایجان و از جمله روحانیونی است که عمر خویش را در راه جهاد در برابر استبداد و استعمار صرف نمود و برای احیای کلمه «آزادی» لحظه ای از مبارزه و مجاهده بازنایستاد.
۱۳۹۲/۸/۱۳ - ۰۳:۴۵
از عالمی که در ۱۶ سالگی مجتهد شد تا فرزانه ای که قله های ادب را فتح نمود آری؛ علامه سید ناصر حسین موسوی هندی، فقیه اصولی و محدث برجسته شیعی، آیت الله محمد غروی کاشانی فقیه جلیل و عالم مجاهد و ابن سراج ادیب و شاعر بغدادی، هر یک ستاره‌ای در آسمان علم، ادب و نشانه ای برای رهپویان حکمت و کمال بودند.
۱۳۹۲/۸/۱۱ - ۱۴:۴۸
به یاد صاحب مفاتیح‌الجنان مرحوم شیخ عباس قمی(ره) که عمر خویش را در طبق اخلاص نهاد و در حیاتی طیبه و نورانی، تمام هم و غم خویش را مصروف توجه و تمرکز بر ارزش‌های دین و معارف اسلامی کرد و خوشا به سعادتش که یاد و نامش با راز و نیاز، ادعیه و ذکر، فکر بزرگان و کلام ناب و گوهرآسای معصومین(ع) پیوند خورده است.
۱۳۹۲/۸/۷ - ۱۸:۰۷
به یاد حکیم ملا هادی سبزواری(ره) حکایت خاک نشینی که ره بر افلاک داشت نام ملاهادی سبزواری به بزرگی، رشادت و عظمت بر زبان تاریخ جاری است؛ او که به حقیقتِ واژه، «روحانی» بود در برابر جسمانی.او که هم فقه می دانست، هم اصیل بود، هم اصول را در بر داشت، هم عارف بود. هم شاعرانه می زیست و ...
۱۳۹۲/۸/۷ - ۰۲:۲۶
به مناسبت سالروز رحلت آخوند خراسانی(ره) به یاد آن مشروطه‌خواه حقیقی اگر بخواهیم بزرگ‌مردی همچون آخوند خراسانی را چه در جامه یک فقیه وارسته، چه در هیئت یک عنصر فعال و بصیر سیاسی مشروطه خواه،‌یا در قامت یک سالک طریق الی الله بشناسیم، باید همه این ابعاد و زوایای متنوع از حیات طیبه این مرد بزرگ را با هم، زیر چتر دیانت و ایمانش در عرصه فکر و اندیشه اسلامی و دفاع از هویت شیعی بسنجیم.
۱۳۹۲/۸/۵ - ۱۹:۱۲
آیت‌الله علی‌اکبر برهان فرزند زمانه خویش بود از جمله اقدامات این عالم ربانی در دوران ستمشاهی، تأسیس مدارس و حتی مهدهایی برای نونهالان و نوجوانان بود تا بتواند عرصه عمل را از دست عمال رژیمی که سعی در نابودی احکام و تغییر فرهنگ اسلامی ملت ایران را داشت، بازگیرد.
۱۳۹۲/۸/۴ - ۱۰:۴۸
سالروز رحلت آیت‌الله سید عبدالکریم کشمیری برای او که براستی «آیت‌الله» بود! آیت الله کشمیری(ره) عالمی جلیل‌ا‌لقدر بود که زندگیش همواره در تدارک برگیری برترین توشه ها، اندوختن زیباترین رفتارها و مایه ظهور و بروز والاترین مراتب اخلاقی بوده و تابلویی زرین و سبز، از عمل به آن چه عالمی می داند و بدان ایمان دارد، به تصویر کشیده است.
۱۳۹۲/۸/۴ - ۰۸:۴۱
حاج آقا رحیم ارباب که بود؟ زندگی و منش عالمان ما به‌سان خورشید است که نورافشاندند و همچو دریا در موجاموج روزگار، دل به یار دادند و پا به کار و تا آخرین دم، از عزم راسخشان در مسیر عشق الهی بازنماندند.از جمله این عالمان بزرگوار تاریخ معاصر شیعه، حاج آقا رحیم ارباب است.
۱۳۹۲/۸/۱ - ۱۵:۳۸
یاد آن فرزند برومند عالم اسلام نیم‌نگاهی به جایگاه علمی آیت‌الله مصطفی خمینی(ره) من خيلي دوست داشتم كه نامش مصطفي باشد و نمي‌دانم آقا چه دوست داشتند، ولي من ايشان را راضي كردم و گفتم كه چون نام پدرتان مصطفي بوده، بسيار مناسب است و آقا هم راضي شدند و اسمش را محمد گذاشتيم.‌
۱۳۹۲/۸/۱ - ۱۲:۴۹
از ولادت تا رحلت یادکردی از دو عالم فرهیخته؛ حائری یزدی و فیاض زنجانی امروز مصادف با سالروز میلاد و رحلت دو عالم برجسته شیعی می‌باشد که یاد و نام هریک یادآور زیبایی و تلألو مجاهدت‌هایی است که علمای اسلام در عرصه احیای ارزش‌های دینی به منصه ظهور رساندند.
۱۳۹۲/۷/۲۸ - ۱۵:۳۲
فرزانگان ماجرای بوسه عالم الازهر بر دستان روحانی شیعه بلاغت، گویایی و فصاحت کم‌نظیرش در همه ادوار زندگی و در همه سخنرانی‌ها و منابرش هم آن چنان که در الازهر رخ داد و تحسین همگان را برانگیخت ودکترطه حسین بر دستان وی بوسه زد
۱۳۹۲/۷/۲۷ - ۱۹:۰۵
یادی از ملا عبدالرزاق لاهیجی فرزانه‌ای عارف از تبار عالمان ذوفنون حکیم ملا عبدالرزاق بن علی لاهیجی، مشهور به فیاض لاهیجی، از دانشمندان عالی‌مقام و فیلسوفان و متلکمان بزرگ شیعه‌است.
۱۳۹۲/۷/۲۵ - ۱۲:۰۱
به یاد او که نماز بارانش، نعمت خدا را بر کویر قم جاری ساخت در این مراسم عرفانی، به امامت آیت الله سیدمحمدتقی خوانساری با حضور هزاران نفر از مردم قم نماز باران اقامه شد، امامت این عالم ربانی و همراهی مردم با ایشان موجب گردید تا این رحمت الهی پس از مدت زیادی بی‌بارانی و خشکسالی به وقوع بپیوندد.
۱۳۹۲/۷/۲۱ - ۱۲:۵۰
یادی از آیت‌الله محمد حسین غروی اصفهانی هجرت از سرزمین غربت به دیار وصل او که در خیل شاگردانش می توان از خویی، بزرگ مرجع جهان تشیع تا بهجت این عارف عامل و مرد ربانی؛ از طباطبایی فیلسوف متأله روحانی تا مظفر این منطق‌دان مشهور و برجسته و دیگر بزرگان و برجستگان تاریخ معاصر علم دین و ادب آیین را مشاهده نمود.
۱۳۹۲/۷/۱۸ - ۰۲:۰۴
ستاره‌ای فروزان در آسمان تحقیق و ایمان شاگردان آیت‌الله العظمی محقق داماد چه کسانی بودند آیت‌الله العظمی محقق داماد، در طول سال های حیات طیبه‌اش که آن را بر طبق اخلاص نهاد، در راه احیای ارزشهای دین و آیین مجاهدتی بزرگ نمود و به تربیت جمعی از برجسته ترین و مبرزترین اساتید و بزرگان حوزه های علمیه اقدام کرد.
۱۳۹۲/۷/۱۶ - ۱۱:۵۹
آقا ضیاء عراقی که بود؟ برای او که ضیائش شاگردان بسیاری را پرورید به راستی و درستی باید گفت، سیره و شخصیت جناب آقا ضیاءالدین علی ابن ملا محمد عراقی، فقیه، اصولی، مجتهد شیعی، معروف به آقا ضیاء‌الدین عراقی، از آن دست نمادها و نمونه هایی است که انسان را به حیرت وامی دارد و به شکوه و عظمتی بی کرانه، میهمان می‌کند.
۱۳۹۲/۷/۱۱ - ۱۷:۰۴
سالروز شهید هاشمی نژاد به یاد خالق مناظره دکتر و پیر عبدالکریم هاشمی‌نژاد از جمله روحانیونی بود که در مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی، حضوری مستمر، جدی و همه جانبه داشت و همین حضور باهرالنور و ارزشمند هم بود که استکبار جهانی را بر آن داشت تا پس از انقلاب اسلامی ایران، به ترور فیزیکی ایشان اقدام کند.
۱۳۹۲/۷/۱۱ - ۱۲:۵۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس