*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٦ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Tuesday, January 23, 2018
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶  -  ۱۰:۳۲
فرزانگان: فقیهی که به زیور زهد و تقوا آراسته بود حوزه/ آیت الله میرزا ابوالقاسم کلانتر تهرانی از علمای بلند پایه و از مشهورترین شاگردان شیخ انصاری است.
به مناسبت نهم شعبان سالروز رحلت ابن براج آن آیت حق که اوج علمی و فروتنی را در هم آمیخت تلاش های علمی، خلوص نیت و پاکبازی در عمل، هجرت به اقصای عالم برای کسب معرفت و البته ایمان و اتکال به خداوند جزء ویژگی های این مرد ربانی و آن آیت رحمانی بود.
۱۳۹۳/۳/۱۷ - ۱۲:۱۱
فرزانگان؛ سید عبدالله شبر ستاره ای از آسمان پرفروغ حله سید عبدالله شبر، عالمی برخاسته از منطقه ای که از آن، بزرگمردان که وارستگی و مجاهدت را معنای دیگر بخشیده اند و برگهای زرینی بر صفحات کتاب رشادت و غیرت دینی و بصیرت و صلابت اندیشگی افزوده اند است.
۱۳۹۳/۳/۱۰ - ۱۱:۵۹
آیت‌الله عبدخدایی عالمی از تبار مجاهدان راه حق و سالکان طریق عشق براستی باید گفت؛ زندگی آیت الله شیخ غلامحسین عبد خدایی تبریزی(ره) که با مرورش تصویر زیبای این مرد الهی و عالم ربانی که همراه تداعی‌گر آسمانی ترین جلوه های عظمت و شکوه معنوی و درس آموز شیفتگان راه خداست، از صفحات زرین تاریخ علمای شیعه است.
۱۳۹۳/۳/۸ - ۱۷:۳۵
فرزانگان یادمان عالمی که از ارکان حوزه نجف بود خبرگزاری حوزه/ عالم ربانی و فقیه صمدانی، حضرت آیةالله حاج‌شیخ‌محمدرضا طبسی نجفی قدس‌سره از علمای بزرگ شیعه بودند، پدر محترمشان حاج‌شیخ‌عباس، مردی باتقوا و پرهیزکار بود.
۱۳۹۳/۳/۳ - ۱۴:۱۲
فرزانگان؛آیت الله سید محمد مجاهد او که درس مجاهدت را در کلاس ایمان و اخلاق آموخت زندگی عالمان حقیقی شیعه، سرشار از حقایقی است که دل بندگان مخلص خدا را به سوی خود جذب می کند و عطش آنها به آسمان معنویت و اصالت دین را پاسخ می دهد.
۱۳۹۳/۲/۲۹ - ۰۹:۲۵
علامه سيد جواد عاملی ستاره ای درخشان از آسمان جبل عامل یكی از این ستاره های درخشان و فقهای نام آور علامه آیت الله سید جواد بن سید محمد حسنی حسینی عاملی غروی است که از زمره برجستگان فقاهت در قرن سیزدهم به شمار می رود. ایشان از شاگردان مبرز بزرگانی همچون آیت الله بحرالعلوم و علامه وحيد بهبهاني است.
۱۳۹۳/۲/۳ - ۱۳:۱۳
صاحب ابن عباد او که «صاحب» علم و فرزند «عبادت» بود «صاحب بن عباد» کسی که علامه امینی در شأن او گفت: «او از كسانی است كه شرح حال نویس هر اندازه ادیب و سخندان باشد از بیان فضایل و مكارم او ناتوان بوده، زبانش در كام می‌خشكد.»
۱۳۹۳/۱/۲۴ - ۰۹:۳۳
حکیم سيد ابوالحسن جلوه به یاد او که «جلوه» حق بود و تجلی معرفت گفتن و خواندن از بزرگمردی همچون میرزا ابوالحسن طباطبایی زواره‌ای نائینی متخلص به «جلوه»، که هم فیلسوف بود و هم عارف باید هم به چنین جلوه ای در آسمان معنویت و رهایی و آزادگی و علم منتهی شود و بال پرواز را در آسمان عروج بگشاید.
۱۳۹۳/۱/۱۴ - ۱۵:۱۰
فرزانگان؛ آیت الله سید محمد طباطبایی عالمی که «مستجاب الدعوه» بود در مرور زندگی این عالم ربانی با فرازهای خطیر و زیبا و حساسی روبرو می شویم که در آنها نقش یک مرشد معنوی و رهبر روحانی را ایفا می کند علاوه بر تحصیل و تهذیب، در عرصه سیاسی و نقش فعال اجتماعی اش، خوش می درخشد.
۱۳۹۳/۱/۴ - ۱۱:۲۳
فرزانگان یادی از آیت اللّه شیخ عبدالرحیم نهاوندی میرزا عبدالرحیم کسی بود که پس از سالها تحصیل و تهذیب و کوشش و تلاش و مجاهدت، توانست قله های والای علم و حکمت و فهم و خرد را فتح کند و خود در زمره برجسته ترین فقها و علما و مجتهدین عصر درآید.
۱۳۹۲/۱۲/۱۷ - ۱۰:۴۱
فرزانگان برای او که زیر آفتاب معنویت، خالص شده بود عمر بابرکت این مرد ربانی، آیت روحانی، فقیه ایمانی و عارف آسمانی به فعالیت های متنوع و اثرگذار و پرارج و گرانقدری در حوزه فرهنگ اسلامی و نشر و اعتلای اندیشه دینی و نیز مبارزات سیاسی خطیری در حساس ترین دوره های تاریخ ایران و اسلام سپری شد.
۱۳۹۲/۱۲/۱۱ - ۰۸:۴۸
به یاد او که ستاره درخشان آسمان بود/ آیت‌الله مرندی فقیهی عارف از خطه آذربایجان حضرت آیت‌الله علی اکبر مرندی فقیه نامی و عارف سالک، یکی از رجال نامی فقهی و عرفانی منطقه آذربایجان به شمار می‌رود.
۱۳۹۲/۱۱/۶ - ۰۹:۴۰
به یاد او که ستاره درخشان آسمان بود آیت‌الله مرندی فقیهی عارف از خطه آذربایجان حضرت آیت‌الله علی اکبر مرندی فقیه نامی و عارف سالک، یکی از رجال نامی فقهی و عرفانی منطقه آذربایجان به شمار می‌رود.
۱۳۹۲/۱۱/۶ - ۰۶:۴۶
فرزانگان به یاد او که زیبا بود؛ چه در سیرت و چه در صورت! سید مهدی اصفهانی در بیان حالات و ویژگی های شیخ شیرازی می گوید که او از منظر زهد و تقوا بلندمرتبه، بسیار خوش بیان، دارای خط زیبا، تعامل اجتماعی او با مردم و طلاب بسیار نیکو...
۱۳۹۲/۱۱/۱ - ۰۳:۳۹
فرزانگان؛ سید موسی زرآبادی قزوینی حکایت عالمی که رمز وصال حق را فهمید خبرگزاری حوزه/ شخصیت برجسته و فرزانه رادمرد عرصه علم و عرفان و حکیم وارسته خطه نور قرآن حضرت آیت الله سید موسی زرآبادی از نمونه های مبرز به ظهور رسیدن علم و عمل در تاریخ پرافتخار حوزه های علمیه و سیره منور روحانیت دینمدار است؛ با سلوک خالصانه و شیوه حق مدارانه.
۱۳۹۲/۱۰/۲۴ - ۱۸:۱۴
یاد خوبان(5) آلبوم تصویری آیت‌الله پایانی، استادی از تبار اخلاص و تواضع آیت‌الله احمد پایانی سال 1306 ه.ش در شهرستان اردبیل چشم به جهان گشود در کودکی به مکتب‌خانه رفت و قرآن و فنون تجوید را آموخت و متون فارسی و ادبیات کهن فارسی مانند گلستان را فرا گرفت.
۱۳۹۲/۱۰/۲۲ - ۰۹:۰۲
فرزانگان به یاد عالمی که رهبری بوی پدر را از او استشمام می‌کرد وقتى در تهران در منزل بسترى بودم مقام معظم رهبرى به عیادت بنده تشریف آوردند. ایشان به من خیلى توجه كردند و فرمودند : بوى پدرم را از شما استشمام مى‌كنم.
۱۳۹۲/۱۰/۱۴ - ۱۰:۴۹
آیت‌الله غفاری؛ شهید سیاه‌چاله‌های طاغوت "پدر را در آخرين ملاقات، کشان کشان، با پاها و دست های شکسته پشت ميز ملاقات آوردند. بيش از يکی دو جمله بين ما رد و بدل نشد؛ او گفت: تصور نمی کنم ديگر يکديگر را ببينيم ... فردای همان روز شنيديم که پدر، ساعت 2 بعداز ظهر از محيط رنج آور، آسوده شده و به وصال معبود رسيده است."
۱۳۹۲/۱۰/۸ - ۰۷:۵۹
فرزانگان؛ یادکرد آیت الله فاضل اردکانی مردی با زندگی زیبا و مرگ زیباتر...! زندگی زیر چتر معنویت پدر و استعداد خویش، با ذوق و شوقی که برای تحصیل علم و تفکر در عالم هستی همراه بود؛ از فاضل اردکانی رادمردی ساخت که در پهنه علم، اخلاق و عرفان به مراتب والا و رشک برانگیزی رسید که برای اهل دل و اصحاب معنا درس آموز و دلنواز است.
۱۳۹۲/۱۰/۵ - ۲۰:۵۲
آقا نجفی اصفهانی؛ مردی از تبار باران معنویت آیت الله شیخ محمدباقر آقا نجفی از زمرة مجاهدانی است که با سلاح علم و تقوا و پاکی و استقامت و بزرگی، سلوک عرفانی خویش را در راه سخت و شیرین تلاش برای حق، به انجام رسانده و فرجامی نیک و زیبا را برای خویش رقم زدند.
۱۳۹۲/۱۰/۵ - ۰۱:۴۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس