*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸  -  ۲۲:۰۵
آشنایی با آئین مسیحیت (۱)؛ حضرت عیسی (ع) در کتاب مقدس چگونه معرفی شده است؟ حوزه/ در نامه هاى پولس، عيسى (عليه السلام) نه يك بشر، بلكه خداوندى است كه براى آمرزش گناهان بشر از آسمان به زمين نزول كرده و پس از مصلوب شدن، مجدداً به آسمان بازگشته است؛ بنابراين او نيازى به تاريخ و گذشته و خانواده ندارد.
احکام شرعی؛ منظور از پاکی محلّ سجده چیست؟ حوزه/ مُهر یا چیز دیگری که بر آن سجده می کند باید پاک باشد؛ ولی اگر مُهر را روی فرش نجس بگذارد یا یک طرف مُهر نجس باشد و پیشانی را ...
۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۰۶:۲۰
آشنایی با آئین مسیحیت (۱)؛ حضرت عیسی (ع) در کتاب مقدس چگونه معرفی شده است؟ حوزه/ در نامه هاى پولس، عيسى (عليه السلام) نه يك بشر، بلكه خداوندى است كه براى آمرزش گناهان بشر از آسمان به زمين نزول كرده و پس از مصلوب شدن، مجدداً به آسمان بازگشته است؛ بنابراين او نيازى به تاريخ و گذشته و خانواده ندارد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۲۲:۰۵
قطره ای از دریا؛ قرآن پاسخ می دهد: آرزوی دشمنان برای مسلمانان حوزه/ اى كسانى كه ایمان آورده ‏اید! از غیر خودتان همراز نگیرید. آنان در تباهى شما كوتاهى نمى ‏كنند، آنها رنج بردن شما را دوست دارند. همانا كینه و دشمنى از (گفتار) دهانشان پیداست و آنچه دلهایشان در بردارد، بزرگتر است. به تحقیق ما آیات (روشنگر و افشاگر توطئه‏ هاى دشمن) را براى شما بیان كردیم اگر تعقّل كنید.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۲۱:۰۷
عقوبت کوچک شمردن گناهان حوزه/ مفسّر، محقق و پژوهشگر قرآن کریم گفت: جریمه باید متناسب با جرم باشد، خداوند بی‌دلیل و بی‌حساب، بدن و قلب کسی را جریمه نمی‌کند. پروردگار عالم برای بدن‌ها و قلب‌ها به تناسب جرم آن‌ها جریمه‌هایی قرار داده است.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۲۳:۲۰
قطره ای از دریا؛ کافر نشوید؛ اگر کافر شدید این آیه را بخوانید حوزه/ همانا كسانى كه كافر شدند، هرگز اموالشان و اولادشان چیزى از (عذاب) خدا را از آنان دفع نخواهد كرد و آنها همدم آتشند، همواره در آن ماندگار.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۲۱:۰۰
احکام شرعی؛ صدا در نمازهای جهریه چه مقدار باید بلند باشد؟ حوزه/ نمازگزار باید تکبیرة الاحرام، قرائت حمد و سوره و ذکر و دعا را طوری بخواند که خودش بشنود، البته اگر به دلیل کم شنوایی یا ناشنوایی ...
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۰۶:۱۰
جوان مؤمن انقلابی (۱۶)؛ توصیه رهبر انقلاب به مسئولان درباره حزب اللّهی ها حوزه/ آن که سینه سپر می کند، در مقابل دشمن در بخش های مختلف می‌ایستد، شرایط سخت را تحمّل می کند، او همان عنصر مؤمن و انقلابی و اصطلاحاً حزب‌اللّهی است؛ او است ‌که می‌ایستد؛ اینها را باید نگه دارند. مسئولین کشور در بخش های مختلف، چه در دانشگاه، چه در بخش های صنعتی، چه در بخش های علمی، چه در بخش های خدماتی، رعایت این عناصر را بکنند.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۰۴:۱۰
با نگرانی ها چه کنم؟ (۱)؛ از اضطراب و افسردگی چه می دانید؟ حوزه/ اضطراب و افسردگی، اختلال هایی هستند که عموم مردم از آنها رنج برده و ناراحت هستند. بر اساس آمار، در اروپا و ایالات متحده آمریکا، ۲۶/۹ درصد زنان و ۱۲/۵ درصد مردان در طول زندگی خود به بیماری افسردگی مبتلا هستند و تقریباً ۳ درصد جمعیت به اضطراب دچارند.
۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۰۶:۲۰
برداشت های اخلاقی (۴۱)؛ اهل بیت (ع) درباره خیرخواهی مؤمنان چه فرموده اند؟ حوزه/ رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود: بزرگترين مردم از لحاظ مرتبه نزد خدا در روز قيامت كسى است كه براى خيرخواهى مردم در زمين، بيشتر دوندگى كند.
۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۰۴:۰۰
احکام شرعی؛ داخل دهان و بینی را چگونه تطهیر کنیم؟ حوزه/ داخل بدن انسان، مانند داخل دهان و بینی، با برطرف شدن عین نجاست پاک می شود و نیاز به تطهیر ندارد.
۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۲۲:۴۰
قطره ای از دریا؛ قرآن از صفات خوب اهل کتاب می گوید حوزه/ اهل كتاب همه یكسان نیستند، طایفه ‏اى از آنها (به طاعت خدا) ایستاده، آیات الهى را در دل شب تلاوت مى ‏كنند و سر به سجده مى ‏نهند.
۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۲۱:۰۰
احکام صنفی | پزشکی (۸)؛ از احکام تلقیح مصنوعی بیشتر بدانیم حوزه/ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۷:۴۸
قطره ای از دریا؛ مسئولان سیاست خارجی کشور حتما بخوانند حوزه/ آیه ۱۱۱ سوره آل عمران بشارت و تسلّى براى مسلمانان است كه شما در سایه ‏ى ایمان، وحدت و امر به معروف بیمه مى‏ شوید. از تهدیدات دشمن نترسید كه پیروزى با شماست و دشمن خوار و زبون است.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۲۱:۱۰
احکام صنفی | پزشکی (۷)؛ از مبلغ دیه سقط جنین تا حکم شرعی سقط برای حفظ آبرو یا مشکلات اقتصادی حوزه/ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۲:۵۶
احکام شرعی؛ نجس چگونه استحاله می شود؟ حوزه/ اگر چیزی که نجس است به طوری تغییر کند که تبدیل به جنس دیگری شود ـ مثل چوبی که با سوختن خاکستر شود یا شراب تبدیل به سرکه شود، یا ...
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۰:۴۷
یاران عصر ظهور (۱۴)؛ سرانجام یاران امام زمان (عج) چه می شود؟ حوزه/ روایات درباره سرانجام یاران امام زمان، پس از ظهور و حکومت امام، به صراحت چیزی بیان نکرده‌اند. گروهی از یاران امام رجعت می‌کنند؛ یعنی کسانی هستند که پس از مرگ زنده می‌شوند و در رکاب امام موعود حضور می یابند.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۰:۴۵
حدیث روز | مایه أمان اهل زمین حوزه/ امام مهدی علیه السلام در روایتی مایه أمان اهل زمین را معرفی کرده است.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۰۸:۵۹
زندگی نامه داستانی سردار شهید علی هاشمی منتشر می شود حوزه/ زندگینامه سردار شهید علی ‌هاشمی با عنوان "شنبه پرماجرا" به همت انتشارات یازهرا(س) به زودی منتشر می شود.
۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۰۴:۰۰
قطره ای از دریا؛ آیه ای که عمل به آن نیاز امروز کشور است حوزه/ شما بهترین امّتى هستید كه براى مردم ظاهر (و گزیده) شده ‏اید. به خوبى ‏ها فرمان مى‏ دهید و از بدى ‏ها و زشتى ‏ها، نهى مى‏ كنید و به خدا ایمان دارید. و اگر اهل كتاب (نیز به چنین آئین درخشانى) ایمان آورده بودند، قطعاً برایشان بهتر بود. برخى از آنان مؤمنند، ولى بیشترشان فاسق ‏اند.
۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۲۱:۱۰
به مناسبت سالروز تخریب بقیع؛ کاش در خاک بقیع اذن زیارت داشتیم حوزه/ هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) است که به این مناسبت، شعری از مهدی نظری تقدیم می شود.
۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۴:۵۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس