*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۳ شوال ۱۴۴۰ \ Monday, June 17, 2019
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸  -  ۰۴:۱۰
جوان مؤمن انقلابی (۱۶)؛ توصیه رهبر انقلاب به مسئولان درباره حزب اللّهی ها حوزه/ آن که سینه سپر می کند، در مقابل دشمن در بخش های مختلف می‌ایستد، شرایط سخت را تحمّل می کند، او همان عنصر مؤمن و انقلابی و اصطلاحاً حزب‌اللّهی است؛ او است ‌که می‌ایستد؛ اینها را باید نگه دارند. مسئولین کشور در بخش های مختلف، چه در دانشگاه، چه در بخش های صنعتی، چه در بخش های علمی، چه در بخش های خدماتی، رعایت این عناصر را بکنند.
خاطراتی از استاد پرورش (۱۶)؛ ایمان و عمل صالح از نگاه استاد سید علی اکبر پرورش حوزه/ ایمان و عمل صالح باید پوششگر زشتی‌ها باشد. انسان باید توجه داشته باشد که در اثر عمل فاسد، مسخ می‌شود و بالعکس در اثر عمل صالح، کمال می‌یابد.
۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۰۴:۰۰
احکام شرعی؛ تلفن همراه نجس خود را چگونه تطهیر کنیم؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «تطهیر وسائل الکترونیکی» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۲۳:۴۰
سیره رمضانی علما (۱)؛ ماجرای یک سال روزه پشت سرهم آیت ‏الله العظمی بروجردی حوزه/ زمانی که حضرت آیت‏ الله بروجردی در بروجرد بود، نذر کرد که اگر خشم خود را کنترل نکند و عصبانی شود، یک سال پشت سر هم روزه بگیرد. روزی هنگام مباحثه علمی با یکی از شاگردان خود ...
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۷:۱۱
منبرهای رمضانی (۲)؛ چرا فرزندآوری ضرورت دارد؟/ سه برکت تولد فرزند حوزه/ یکی از مهم‌ترین برکاتی که با تولد فرزند وارد زندگی‌ها می‌شود، شادی و نشاط است. به عبارت بهتر، فرزندان از آغازین لحظه‌های تولد، منبع لذت و شادی در خانواده هستند.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۴:۱۹
شرح دعای روز پنجم | چگونه استغفار حقیقی داشته باشیم؟ حوزه/ توبه حقيقى تنها به گفتن استغفار و حتّى ندامت از گذشته و تصميم بر ترك در آينده نيست، بلكه افزون بر اين بايد كوتاهى هايى كه در گذشته رخ داده و مفاسدى كه در روح و جان انسان به وجود آمده و آثار سوئى كه گناه در جامعه گذارده تا آن جا كه امكان دارد جبران گردد.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۱:۱۵
در سایه سار رمضان (۵)؛ در ماه مبارک رمضان طبیب خودمان شویم حوزه/ شـمـا طـبـيـب خـودتـان بـشـويـد، بـرادر عـزيـز. هـيـچ كـس مثل خود انسان نمى تواند بيماريهاى خودش را بشناسد.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۰۸:۰۰
شرح دعای روز چهارم | چرا خداوند ستّار العیوب است؟ حوزه/ حکمت ستّارالعيوب بودن خداوند، حفظ شخصيّت و احترام افراد است؛ چراكه دادن شخصيّت به افراد، خود يكى از موانع سقوط در گناه است.
۱۳۹۸/۲/۲۰ - ۱۵:۳۲
منبرهای رمضانی (۱)؛ با چه فعالیت‌هایی می‌توان فضای خانه را قرآنی کرد؟ حوزه/ هم‌نشینی با خانواده قرآنی، می‌تواند نقش مهمی در تربیت و رشد معنوی فرزندان ایفا کند. کسانی که به خود و دیگران ظلم کرده‌اند، روز قیامت یکی از حسرت‌های خود را این می‌دانند که چرا فلان شخص را به دوستی انتخاب کردم.
۱۳۹۸/۲/۲۰ - ۱۲:۱۱
در سایه سار رمضان (۴)؛ در طول سال گرفتاری ها زیاد است؛ اقلا ماه رمضان را مغتنم بشماریم حوزه/ گرفتارى زنـدگـى، گـرفـتـارى مـعـاش، گـرفـتـارى امـور شـخـصـى، گـرفـتـارى اهل و اولاد، و انواع گرفتاري ها، مانع مى شود كه ما به خودمان ، آن چنان كه شايسته است، برسيم؛ لذا يك ماه رمضان را كه خداى متعال قرار داده است، فرصت مغتنمى است؛ اين ماه را از دسـت نـدهـيـد.
۱۳۹۸/۲/۲۰ - ۰۸:۰۰
احکام شرعی؛ آيا شستن لباس با هر نوع ماشين لباسشویى،‏ پاك ‏كننده است؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «ماشین لباسشویی» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۲/۲۰ - ۰۶:۴۵
شرح دعای روز سوم | جود بالاتر است یا بخشش؟! حوزه/ اگرچه دو واژه جود و بخشش غالباً در يك معنى استعمال مى شود؛ ولى «جود» مرحله بالاتر از «بخشش» است؛ زيرا جود، بخشش بدون درخواست وخوشحال شدن از درخواست مردم و شادگشتن به هنگام بخشش است».
۱۳۹۸/۲/۱۹ - ۱۲:۳۸
در سایه سار رمضان (۳)؛ در ماه مبارک رمضان چه خبر است؟ حوزه/ در ايـن مـاه، هر كار نيكى بكنيد، هر سخن حقى بگوييد، هر كلمه اى را به كسى كه محتاج تـعـليـم است، تعليم بدهيد، هر كلمه اى كه براى خدا فرا بگيريد و در راه خدا به كار شـما بيايد، هر ركعت نماز، هر آيه ى قرآن، هر ساعت گذراندن با دهان روزه و هر اجتناب از گـنـاهـى، بـاارزش اسـت.
۱۳۹۸/۲/۱۹ - ۰۸:۰۰
جوان مؤمن انقلابی (۹)؛ عناصر اقتدار از نگاه فرمانده معظم کل قوا حوزه/ به توفیق الهی انقلاب اسلامی خواهد توانست به همه‌ی اهداف والایی که ترسیم کرده است برسد؛ به‌وسیله‌ی شما جوان ها، به‌وسیله‌ی نسل مؤمنی که امروز در کشور بحمدالله پراکنده است و وجود دارد.
۱۳۹۸/۲/۱۹ - ۰۶:۲۰
خانواده ایرانی (۱۵)؛ ماجرای سخنرانی رهبر انقلاب در سازمان ملل درباره خانواده حوزه/ من در یک سخنرانی در سازمان ملل، حدود یک ساعت و اندی راجع به خانواده صحبت کردم. بعد به من اطلاع دادند که تلویزیون های آمریکا با اصراری که در سانسور کردن و خراب کردن حرفهای ما دارند، روی این صحبت ها تکیه کرده و آن را چند بار پخش کرده و تفسیر هم گذاشته‌اند. فقط به خاطر گفتن یک کلمه درباره‌ی خانواده.
۱۳۹۸/۲/۱۹ - ۰۴:۰۰
تعبیر جالب آیت الله العظمی مظاهری از رابطه طلا و زندگانی حوزه/ مشهور است که عمر، طلاست؛ امّا معلوم است که این، حرف غلطی است؛ بهتر، آن است که بگوییم: عمر، طلاآور است. طلا یک سنگ معدنی کمیاب است، امّا ارزش آن چه ربطی به عمر پر ارزش دارد؟ یکی از کوچک‌ترین نتایج حاصل از عمر، این است که با آن می‌توان طلاهای دنیا را به‌دست آورد. اگر هم در معنوّیات استفاده شود، محصول آن طلای ناب آخرت است.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۱۴:۵۲
شرح دعای روز دوم | منظور از خشم خدا چیست؟ حوزه/ در بسيارى از آيات قرآن سخن از خشم و غضب الهى به ميان آمده است، اما باید دانست غضب به معنى هيجان درونى توأم با انتقام جويى كه آثار آن برافروخته‏ شدن صورت و پرشدن رگ‏هاى گردن از خون است در مورد خداوند كه بالاتر از جسم و جسمانيت و تغيير و دگرگونى است بی معناست.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۱۳:۵۹
در سایه سار رمضان (۲)؛ چرا و چگونه عبادت کنیم؟ حوزه/ عبادات هم جسم و روحى دارنـد. جـسـم عـبـادات، بـه تـنـهـايـى كـافـى نـيست. نماز را كه انسان بخواند، ولى در حـال نـمـاز، تـوجـه بـه خـود ذكر نداشته باشد، ملتفت نباشد كه چه مى گويد و با چه كسى حرف مى زند، مضامين نماز را بكلى از روى غفلت ادا بكند، اين نماز، نماز بى فايده اى است .
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۸:۰۰
حکمت‌های اجتماعی روزه به قلم آیت الله العظمی صافی حوزه/ روزه، تمرین اخلاص و پاکی نیت و تنزه از ریا و اجتناب از شهرت‌طلبی و مدح و ثنای خلق است. این عیوب و آفات، در امور نیک دیگر بیشتر وارد می‎شود، ولی روزه‎دار ناچار به حفظ روزه و امساک از مفطرات نیست؛ زیرا ممکن است در خلوت از مفطرات امساک ننماید و خود را روزه‎دار معرفی کند.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۲۱:۰۰
شرح دعای روز اول | صائمین و قائمین چه کسانی هستند؟ حوزه/ قائمین کسانی هستند که به دنبال شور و نشاطند، لذا در انتهاى شب از خواب برمی خيزند و به راز و نياز با خالق بى نياز خويش می پردازند و با حضور قلب در نماز حاضر می شوند.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۷:۱۵
نقش موثر روزه در حل مشکلات مادی و معنوی در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی حوزه حضرت آیت الله جوادی آملی در تبیین نقش روزه در مبارزه با شیطان و نیز حل مشکلات مادی و معنوی انسان بیان داشته اند: اگر كسي براي خدا روزه گرفت چون كارها به دست اوست مشكل را حل مي‏ كند. قرآن می فرماید ما كارها را براي افرادي كه در مسير مستقيم‏ اند، راحت مي ‏كنيم. اين راه را قرآن در اختيار ما گذاشته است؛ زيرا باطن روزه به قدري نيرومند است كه انسان را بر جهان طبيعت ـ به اذن خدا ـ پيروز مي‏ كند.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۲:۲۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس