*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۳ شوال ۱۴۴۰ \ Monday, June 17, 2019
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸  -  ۰۴:۱۰
جوان مؤمن انقلابی (۱۶)؛ توصیه رهبر انقلاب به مسئولان درباره حزب اللّهی ها حوزه/ آن که سینه سپر می کند، در مقابل دشمن در بخش های مختلف می‌ایستد، شرایط سخت را تحمّل می کند، او همان عنصر مؤمن و انقلابی و اصطلاحاً حزب‌اللّهی است؛ او است ‌که می‌ایستد؛ اینها را باید نگه دارند. مسئولین کشور در بخش های مختلف، چه در دانشگاه، چه در بخش های صنعتی، چه در بخش های علمی، چه در بخش های خدماتی، رعایت این عناصر را بکنند.
قطعي بودن ورودِ «کافران» و «منافقان» به جهنّم حوزه/ علت قطعي بودن ورود كافران و منافقان به جهنّم اين است كه مهمترين و گسترده ترين سرچشمه گناه و آلودگى ها همين كفر و نفاق است.
۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۱۱:۰۸
احکام شرعی؛ حکم استفاده از میوه ای که روی زمین افتاده است حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی حکم شرعی استفاده از میوه ای که برروی زمین افتاده است را بیان کردند.
۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۱۱:۰۲
راه های تربیت فرزند (۵۱)؛ اسباب بازی زیاد با کودکتان چه می کند؟ حوزه/ کودکانی که اسباب بازی کمتری دارند بیشتر کتاب می خوانند و بیشتر به فعالیت های اجتماعی توجه می کنند. این کودکان نقاشی یا رنگ آمیزی کرده و به موسیقی بیشتر علاقه نشان می دهند. همه این کارها در رشد کودک تاثیر به سزایی دارد.
۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۰۴:۱۰
تربیت اسلامی (۹۳)؛ عاقبت بی توجهی به واجبات حوزه/ از امام صادق ـ عليه السّلام ـ دربارة معني اين آيه كه مي فرمايد «براي خدا دليل رسا (و قاطع) است» سؤال شد، فرمود: خداوند در روز رستاخيز به بندة گنهكار خود مي گويد: بندة من! چرا تكاليف خود را خوب انجام ندادي؟ آيا مي‎دانستي و گناه كردي؟ اگر بگويد آري، مي فرمايد: چرا به آنچه مي دانستي عمل نكردي؟ و اگر بگويد نمي دانستم، مي‎گويد: چرا ياد نگرفتي تا عمل كني؟ ...
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۲۳:۵۵
جوان مؤمن انقلابی (۱۵)؛ قدر استقلال را ندانیم چه می شود؟ حوزه/ اگر نیروی انسانی ما وابسته اندیشید، وابسته حرکت کرد، از وابستگی خوشش آمد، قدر استقلال را ندانست، قدر اسلام و ارزش های اسلامی را ندانست، به خودش بی‌اعتماد بود -اگر این‌جور بود- آن ‌وقت ما وارد یک دالان تاریک طولانی دیگری خواهیم شد.
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۲۲:۵۰
خانواده ایرانی (۲۰)؛ زنان چگونه همسر خود را اداره کنند؟ حوزه/ زنها بدانند که اگر زنی، عقل و هوشمندی به خرج دهد، مرد را اداره خواهد کرد. درست است که مرد از لحاظ هیکل قوی‌تر است، امّا خدای متعال طبیعت زن را طوری آفریده که اگر زن و مرد، طبیعی و سالم باشند و زن عاقل باشد، کسی که در دیگری بیشتر نفوذ دارد، زن است.
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۲۰:۵۰
خاطراتی از استاد پرورش (۲۰)؛ استاد پرورش در کلام بزرگان حوزه/ آیت‌الله العظمی جوادی آملی در توصیف این شخصیت عارف فرمودند: حیات و ممات برای افرادی مانند استاد پرورش یکسان است؛ زیرا فرموده‌اند: «الْعُلَمَاءُ بَاقُونَ‏ مَا بَقِيَ‏ الدَّهْر»؛ تا روزگار باقی است، علما نیز هستند. و این حدیث شریف شامل شاگردان علما نیز می‌شود.
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۷:۳۰
منبرهای رمضانی (۲۷)؛ هفت راه تقرب به خدا حوزه/ روایات، نزدیک‌ترین حالت بنده به پروردگار را حالتی معرفی کرده‌اند که او در سجده با خدای خود راز و نیاز می‌کند.
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۴:۲۰
برداشت های اخلاقی (۴۰)؛ نحوه احسان به والدین در کلام امام صادق (ع) حوزه/ ابو ولاد حناط (گندم فروش) گويد: از امام صادق (علیه السلام) از قول خداى عزّو جل: «و به والدين احسان كنيد» (اسراء آيه ۲۳) پرسيدم كه اين احسان چيست؟ فرمود: احسان اين است كه به خوشى با آنها يار باشى ، و آنها را ...
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۰۹:۳۰
قطره ای از دریا؛ روسفیدی و روسیاهی انسان در قیامت بازتاب چیست؟ حوزه/ روسفیدى و روسیاهى در قیامت، بازتاب عقاید و افكار و اعمال خود انسان‏ هاست، نه ظلم خداوند. «و ما اللّه یرید ظلماً للعالمین»
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۰۶:۲۰
پاسخ به شبهات قرآنی (۹)؛ اسباب آمرزش در قرآن مجيد حوزه/ ان تتقوا الله يجعل لكم فرقاناً و يكفر عنكم سيئاتكم/ اگر تقواي الهي پيشه كنيد، خداوند براي تشخيص حق از باطل به شما روشن بيني مي‌دهد، و گناهانتان را مي‌بخشد (انفال/۲۹).
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۰۴:۰۵
تربیت اسلامی (۹۲)؛ چه اندازه می توان مزاح و شوخی داشت؟/ روش پيامبر و ائمّه معصومين (ع) حوزه/ امام صادق _ عليه السلام _ به شخصي فرمود: «آيا با يكديگر مزاح مي‏كنيد؟ آن مرد گفت: كم مزاح مي‏كنيم. (امام _ عليه السلام _) فرمود: اين طور نباشيد زيرا شوخي نشانه خوش خلقي است و به وسيله شوخي برادر ديني خود را خوشحال مي‏كني. سپس فرمود: رسول خدا _ صلّي اللّه عليه و آله _ براي اينكه كسي را خوشحال كند با او مزاح مي‏كرد.»
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۲۳:۵۵
جوان مؤمن انقلابی (۱۴)؛ سفارشی از رهبر انقلاب به مسئولین درباره جوان مؤمن انقلابی حوزه/ من به همه ‌ی مسئولین سفارش می کنم. نیروهای مؤمن، پُرانگیزه و انقلابی، کسانی هستند که در مشکلات، کشور را حفظ می کنند، دفاع می کنند، سینه سپر می کنند؛ قدر اینها را بدانیم.
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۲۲:۵۰
خانواده ایرانی (۱۹)؛ نگاهی بر فکر و خیالات اشتباه برخی از مردان حوزه/ مرد نباید خیال کند چون می‌رود توی کوچه و بازار و با این و آن سر و کلّه می‌زند و یک شاهی ـ صنّار پول می‌آورد خانه، همه چیز مال اوست؛ نه! آنچه او می‌آورد نصف موجودیِ همه این خانواده است. نصف دیگر این خانم است. اختیارات خانم، کدبانویی خانم، رأی و نظر و نیازهای روحی خانم، اینها را باید رعایت کند.
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۲۰:۴۵
منبرهای رمضانی (۲۶)؛ راه های صبر و استقامت در برابر فشارهای اقتصادی حوزه/ یکی از اشتباهات رایجی که بر اثر تبلیغات مسموم دشمنان در بین برخی از کوته‌فکران رواج یافته، مقایسۀ شرایط کنونی کشور ما با دیگر کشورهای سلطه‌پذیر در منطقه است که به ظاهر در رفاه به سر می‌برند، اما در واقع قادر به ایستادگی در برابر استعمارگران نبوده و در نتیجه مجبور به خرید تسلیحات از ایشان به قیمت گزاف شده‌اند.
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۱۴:۲۰
احکام صنفی | پزشکی (۶)؛ حکم شرعی جلوگیری دائمی از بارداری حوزه/ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۱۳:۰۰
یاران عصر ظهور (۱۳)؛ زنان چه نقشی در حکومت امام زمان(عج) ایفا می کنند؟ + تعداد بانوان حوزه/ در رابطه با تعداد زنان در سپاهیان و اصحاب حضرت روایات را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد: در برخی از روایات فقط به ...
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۱۱:۰۰
برداشت های اخلاقی (۳۹)؛ عملی که ایمان انسان را کامل می کند حوزه/ امام باقر (علیه السلام) فرمود: كامل ترين مردم از لحاظ ايمان، خوش خُلق ترين آنهاست .
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۰۹:۲۵
قطره ای از دریا؛ توصیف خدای متعال از قیامت حوزه/ روسفیدى و روسیاهى در قیامت، در حقیقت تجسّم همان حالات و روحیّات انسان در دنیاست. كسانى كه در دنیا ولایت خدا را پذیرفته ‏اند، خداوند آنها را از ظلمات به نور مى ‏برد و در آن روز با چهره‏ اى نورانى حاضر مى ‏شوند.
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۰۶:۵۵
پاسخ به شبهات قرآنی (۸)؛ از ديدگاه قرآن كريم اعمال چه كساني حبط می شود؟ حوزه/ «حبط اعمال» به معناي باطل و بي‌خاصيت شدن اعمال خوب، به‌خاطر كردار ناشايست، مانند: كفر، نفاق و… است.
۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۰۴:۰۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس