*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۳ شوال ۱۴۴۰ \ Monday, June 17, 2019
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸  -  ۰۴:۱۰
جوان مؤمن انقلابی (۱۶)؛ توصیه رهبر انقلاب به مسئولان درباره حزب اللّهی ها حوزه/ آن که سینه سپر می کند، در مقابل دشمن در بخش های مختلف می‌ایستد، شرایط سخت را تحمّل می کند، او همان عنصر مؤمن و انقلابی و اصطلاحاً حزب‌اللّهی است؛ او است ‌که می‌ایستد؛ اینها را باید نگه دارند. مسئولین کشور در بخش های مختلف، چه در دانشگاه، چه در بخش های صنعتی، چه در بخش های علمی، چه در بخش های خدماتی، رعایت این عناصر را بکنند.
شرح دعای روز پانزدهم | صفات و نشانه های خاشعین حوزه/ خاشعین به هنگام رسيدن به نعمت گرفتار غفلت ها و غرورهايى كه دامن افراد كم ظرفيت و ضعيف الايمان را به هنگام وصول به نعمت می‌گيرد نمی‌شدند، آنها در همه حال نيازمندان را فراموش نمى‏ كردند، و در خيرات، سرعت داشتند.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۱:۱۳
در سایه سار رمضان (۱۵)؛ سه مرحله روزه/ ما در کدام مرحله قرار داریم؟ حوزه/ مـرحـله ى دوم روزه ، پـرهـيـز از گـنـاه اسـت ؛ يـعـنـى نـگـاهـدارى گـوش و چـشم و زبان و دل ـ حتى طبق بعضى از روايات ـ نگاهدارى بشره ى انسان ، پوست بدن و موى بدن انسان از گـنـاه .
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۰۸:۰۰
گفتاری از آیت الله مصباح یزدی: رابطه آب و ماه مبارک رمضان حوزه/ روزه، تلاوت قرآن و دعاهایی که در این ماه خوانده می شود باعث ریزش گناهان و تمیز شدن روح انسان از آلودگی ها می شود. به ویژه آن که انسان اگر بتواند موفق به توبه و استغفار شود از تمام آلودگی ها پاک می شود.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۰۶:۲۰
چند راهکار طلایی (۵)؛ با دانش آموزی که حجاب اسلامی را رعایت نمی کند چگونه برخورد کنیم؟ حوزه/ اشتباه بزرگ همین است که با بحث های چالشی شروع کرده و به دیگران حمله کنید. حتی پیامبر (ص) هم سال هشتم هجرت شان بحث حجاب را مطرح کردند، توقع نداشته باشیم با یک تذکر ما کسی که مدتها با این شرایط زندگی کرده حالا حرف ما را گوش کرده و حجابش را تغییر دهد.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۰۴:۰۰
خوشه ای از شجره طیبه معصوم؛ گوشه ای از سخاوت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) حوزه/ روزی حسن علیه السلام بر گروهی مستمند گذشت و آنان پاره های نان را بر زمین نهاده و خود روی زمین نشسته بودند و می خوردند. چون او را دیدند، گفتند: ای پسر دختر رسول خدا! بیا با ما هم غذا شو. بی درنگ از مرکب ...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۲۱:۰۰
منبرهای رمضانی (۱۱)؛ فلسفه وسعت و تنگی رزق و روزی حوزه/ گاه تحمل ضررهای دنیوی و نا امیدی‌ها، زمینه‌ساز رشد معنوی بیشتر برای انسان می‌شود تا در چنین شرایطی صبر پیشه کند، توکلش به خدا زیاد شود و به مصلحت خدا راضی باشد. وقتی نعمتی نیز به او داده می‌شود، سرمست نشود و خدا را فراموش نکند.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۴:۲۰
خوشه ای از شجره طیبه معصوم؛ نگاهی بر شخصیت علمی امام حسن مجتبی (علیه السلام) حوزه/ امام مجتبی علیه السلام هفت ساله بود که به همراه پیامبر در مسجد حضور می یافت و آنگاه که آیات جدید بر او نازل می شد، همان ها را از زبان جدّش می شنید و آن گاه که به خانه باز می گشت، برای مادرش فاطمه سلام الله علیها تلاوت می کرد؛ به گونه ای که هرگاه امیرمؤمنان وارد خانه می شد، ملاحظه می کرد آیات جدیدی که بر پیامبر نازل گردیده نزد فاطمه است.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۳:۵۴
شرح دعای روز چهاردهم | رابطه گناه و بلا حوزه/ امام صادق عليه السلام در روایتی می فرماید: «هنگامى كه چهار گناه‏ شايع بشود چهار بلا دامنگير مردم مى ‏شود: هنگامى كه «زنا» شايع شود زلزله‏ ها آشكار مى‏ گردد و هنگامى كه مردم از دادن زكات امساك كنند مرگ‏ و مير در چهارپايان مى‏ افتد و هنگامى كه حاكمان در قضا ستم كنند آسمان از باريدن باران باز مى ‏ايستد و هنگامى كه پيمان‏ ها شكسته شود مشركان بر مسلمين پيروز مى‏ شوند».
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۱:۲۸
در سایه سار رمضان (۱۴)؛ توفیق الهی به چه معناست؟ حوزه/ يـكـى از بـزرگـتـريـن شـرايـط، هـمـيـن روزه اى اسـت كـه شـمـا مى گيريد. اين، يكى از بـزرگـتـريـن تـوفـيـق هـاى الهـى اسـت . تـوفـيـق يـعنى چه؟ توفيق يعنى اين كه خداى مـتـعـال چـيـزى را بـراى انـسـان، مـنـاسـب بـيـاورد.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۸:۰۰
احکام شرعی: حکم شرعی جايگزين کردن طلب با مظالم حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «جايگزين کردن طلب با مظالم» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۶:۲۰
خاطراتی از استاد پرورش (۱۷)؛ ماجرای سید روحانی که جلسه شعرخوانی اُمرای ارتش را به هم ریخت حوزه/ سیدی روحانی، لاغر اندام و با لباسی بسیار ساده و بی‌آلایش که بقچه‌ای هم زیربغل داشت، وارد جلسه شد و در همان نزدیکی در ورودی بر روی زمین نشست و کسی توجه نکرد. البته من به احترام او در جای خود بلند شدم و از همان دور به او توجه کردم. میزبان جلسه ظاهراً از ورود آن سید ...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۴:۰۰
کلامی از آقا مجتبی تهرانی؛ چهار گام خودسازی در ماه مبارک رمضان حوزه/ سیر و سلوک چهار قدم دارد که اهل معرفت از قدم اول تعبیر می کنند به «تجلیه»، یعنی آراستن ظاهر به آداب شرع و عمل کردن به دستورات شارع مقدس در این ماه مبارک رمضان.
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۲۱:۰۰
سیره رمضانی علما (۴)؛ سیره بهجت العرفا در ماه مهمانی خدا حوزه/ آیت الله العظمی بهجت تدبر در قرآن را در سحرها و بین الطلوعین داشت، در ماه رمضان در میان روز هم تدبر در قرآن داشتند. همچنین در شبهای قدر، ادعیه وارده در آن شبها را مراعات می کرد و شبهای قدر را که بیدار می ماند، قرآن سر می گرفت.
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۷:۱۰
شرح دعای روز سیزدهم | چگونه قلب خود را تطهیر کنیم؟ حوزه/ طهارت باطنى، عبارت است از پاك كردن نفس از رذائل اخلاقى و برنامه‏ هاى پست و فرومايه و پاك كردن عقل از افكار هلاك كننده و آنچه باعث گمراهى و گمراه كردن است، و نيز عبارت است از پاك كردن سرّ درون از نظر به اغيار و پاك كردن تمام اعضاء از كارهائى كه عقلاً و شرعاً ناپسند است.
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۵:۱۱
منبرهای رمضانی (۱۰)؛ طلبه ای که یک میلیون فیلیپینی را مسلمان کرد حوزه/ شیخ عبدالله طلبه‌ای بود که برای تجارت یا کارگری به کشور فیلیپین رفت. در آنجا نماز می‌خواند، راست می‌گفت، خیانت نمی‌کرد. یکی از بزرگان می‌گفت به سبب وجود این مرد در فیلیپین ...
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۴:۲۰
در سایه سار رمضان (۱۳)؛ راه حل خواندنی رهبر انقلاب برای برگشت به مسیر درست حوزه/ اگر بخواهيم وارد راه خدا بشويم ، مسافت بسيار نزديكى است . اگر يـك قـدم بـرداريـد، از ايـن جـاده اى كه اهل آن به سمت سقوط و به سمت پايين مى روند، وارد آن جـاده اى مـى شـويـد كـه اهـل آن ، بـه سـمت سعادت ابدى ، به سمت نور، به سمت جايگاه صديقين و ملأ اعلى شتاب مى كنند.
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۰۸:۰۰
احکام شرعی؛ کارگران چگونه باید روزه بگیرند؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «روزه ​ی کارگران» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۰۶:۲۰
برداشت های اخلاقی (۳۷)؛ نکاتی درباره حیا در کلام معصومین(ع) حوزه/ امام صادق (علیه السلام) فرمود: هر كس كم رو باشد، كم دانش است (زيرا از پرسيدن شرم مى كند و مشكلات علمى اش حل نمى شود).
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۰۴:۰۰
احکام شرعی؛ مرجع تشخیص ضرر روزه حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «مرجع تشخیص ضرر روزه» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۲۱:۰۰
منبرهای رمضانی (۹)؛ نگاهی بر عوامل طلاق زودرس حوزه/ دختر و پسر با ورود به زندگی مشترک با واقعیت‌هایی مواجه می‌شوند که با تصویر آرمانی آنان فاصلۀ بسیار دارد و این خود نقطۀ آغاز ناملایمات زندگی و اختلافات زناشویی است.
۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۴:۲۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس