*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ \ ۱۱ محرم ۱۴۴۰ \ Friday, September 21, 2018
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷  -  ۱۰:۲۰
بازنگاهی به فیلم ها و سریال های عاشورایی-۴ "معصومیت از دسته رفته"؛ سریالی به یادماندنی با چاشنی عشق و حیرت حوزه/ "معصومیت از دسته رفته"، ساخته سید داود میرباقری یکی از سریال های به یادماندنی تلویزیون با موضوع تاریخی و عاشورایی است که با چاشنی عشق و حیرت، روایتگر داستانی جذاب و پرمخاطب می باشد.
نمره قابل قبول رسانه ملی در تولید برنامه های رمضانی جوزه/ برنامه های دینی و سریال های رمضان که از رسانه ملی پخش می شود تا حدودی توانسته به مسایل روز و نیازهای موجود در جامعه پاسخ داده و از منتقدان و بینندگان خود نمره قبولی بگیرند.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۶:۲۵
کارگردان سینما و تلویزیون در گفت وگو با حوزه؛ تبلیغات رسانه ملی در حمایت از تولید داخلی نیست / حوزه تاکنون راهکار عملیاتی برای بهره بردن از هنر هفتم ارایه نداده است حوزه/ تبلیغ کالاهای مصرفی در رسانه ملی دو ضعف عمده دارند، اول این که در کیفیت محصولات تبلیغی اغراق شده و دوم، محصولات تبلیغی، تولید داخلی نبوده و مونتاژ هستند ...
۱۳۹۶/۳/۱۸ - ۱۶:۰۰
سوال و دغدغه ای جدی فراروی نخبگان و مسئولان: چرا ذائقه فرهنگی و سلیقه سینمایی مردم اُفت کرده است؟! حوزه/ فروش بسیار بالای فیلم هایی چون "گشت ۲" و " نهنگ عنبر۲" هر چند که موجب رضایتمندی سینمادارها از بابت رونق گیشه شده؛ اما از نگاهی دیگر ، حکایتگر نزول سطح سلیقه و ذائقه فرهنگی مردم است که از این بابت جای نگرانی جدی وجود دارد.
۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۱۶:۲۲
نقش حوزه و روحانیت را در هنر هفتم دست کم گرفته ایم حوزه/ حوزه علمیه با استفاده از سینما می تواند به پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی کمک نماید و در ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی نیز پیشقدم باشد.
۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۱۰:۰۴
نگاهی بر دو مجموعه تلویزیونی ماه مبارک رمضان؛ از «نفس» با ساختاری ضد منافقین تا «زیر پای مادر» با توفیقات اجتماعی حوزه/ تلویزیون در ماه مبارک رمضان امسال با دو مجموعه تلویزیونی جدید از بینندگانش استقبال کرده است؛ مجموعه هایی که گرچه هیچ ارتباط موضوعی با این ماه عزیز ندارند؛ ولی سریال هایی تماشایی اند.
۱۳۹۶/۳/۱۱ - ۱۶:۵۰
«نقطه کور» فیلمی برای آسیب شناسی پدیده طلاق حوزه/ کم کاری عوامل سینما در پرداختن به آسیب های اجتماعی جامعه از جمله طلاق، باعث گردیده تا افراد جامعه نسبت به این مسأله حساسیت قابل توجهی نداشته و بی تفاوت باشند.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۲۳:۴۵
نگاهی به واقعیت‌های اجتماعی جامعه در فیلم «برادرم خسرو» حوزه/ «برادرم خسرو» ساخته احسان بیگلری فیلمی خوب و ساختارمند است که توانسته به آسیب‌های اجتماعی نگاهی دغدغه‌مند داشته باشد.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۰:۱۸
در گفت و گو با جواد اردکانی بررسی شد سهم روحانیت از سینمای دفاع مقدس حوزه/ با وجود جانفشانی بسیاری که روحانیت در طول هشت سال جنگ از خود نشان داد، این ایثارگری ها به شکل مناسبی در فیلم‌ها و سریال ها نشان داده نشد.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۱:۲۹
ویلایی‌ها و حرف‌های جدید هنر هفتم برای دفاع مقدس حوزه/ فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» سعی دارد با پرداختن به زوایایی پنهان جنگ تحمیلی، ادای دینی به خانواده شهدا داشته باشد
۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۵:۲۶
سریال «دیوار شیشه‌ای» و نیم نگاهی به سبک زندگی اسلامی حوزه/ سریال «دیوار شیشه‌ای» با ساختار و زبانی تازه سعی دارد موضوعاتی را مد نظر قرار دهد که از آنها می‌توان به عنوان نیازهای جامعه نام برد.
۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۵:۴۹
نقد و تحلیلی بر سریال " دیوار به دیوار" لُکنت هنری در نقد سبک زندگی امروزی حوزه/ سریال " دیوار به دیوار" ساخته سامان مقدم گرچه در جذب مخاطب انبوه تا حدودی موفق بوده، اما به نظر می رسد که در نقد سبک زندگی امروزی، دچار لُکنت هنری و عدم جذابیت محتوایی لازم شده است.
۱۳۹۶/۲/۱۴ - ۱۲:۱۱
نقش سینمای دینی در تحقق اقتصاد مقاومتی حوزه/ نمایش در قالب تئاتر می تواند همراه با سینما و تلویزیون، به عنوان بازوی قوی در کنار دیپلماسی عمومی چه در صحنه های داخلی و چه خارجی، عمل کرده و در ترویج اقتصاد مقاومتی همت گمارد.
۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۱۰:۳۵
دوربین‌‌های هنر هفتم جغرافیای فرهنگی ایران را نشناخته‌اند حوزه/ سینما و تلویزیون می توانند به عنوان بازوی دیپلماسی عمومی کشور، نظام مقدس اسلامی ایران را چه در عرصه داخلی و چه خارجی، حمایت کرده و با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله نمایند.
۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۰:۲۸
سینما با تولید ملی شوخی نکند! حوزه/ در سال های گذشته اثبات شده شعارهایی که از طرف مقام معظم رهبری انتخاب می شود در تولیدات سینما نمود قابل توجهی ندارد، لذا بهتر است در سال جدید که شعار سال مستقیما مشکلات اقتصادی و تولیدی و اشتغال جوانان مربوط است بیشتر بها داده شود و سینماگران در ایرن عرصه پیش قدم شوند.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۰۹:۰۰
بازیگر سینما و تلویزیون مطرح کرد: برخی فیلم ها فقط نداشته ها را مطرح می کنند حوزه/ ین روزها وقتی درباره هنر به ویژه سینما سخن گفته می‌شود، معمولاً انتقادات مطرح می‌شود. این در حالیست که اگر بخواهیم منصفانه به هنر نگاه کنیم، متوجه می‌شو‌یم این عرصه در صحنه های گوناگون، مایه سرافرازی کشور بوده است، برای مثال افتخاراتی که فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌ها به دست آورده‌اند، باعث می‌شود نام ایران در جهان به عنوان کشوری اخلاق‌مدار مطرح شود.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۰۹:۲۷
روایتی جالب از «انیمیشن نبرد خلیج فارس ۲» حوزه / انیمیشن«نبرد خلیج فارس ۲» روایتی حماسی و جالب از نبرد احتمالی جمهوری اسلامی ایران و متجاوزین آمریکایی در خلیج فارس است.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۲:۵۶
یکه تازی سریال های هالیوودی در صدا و سیمای ایران حوزه/ هالیوود به عنوان بازوی رسانه ای سیاست های آمریکا، چندی است محوریت خود را بر افزایش کیفیت کارهای سینما و تلویزیون متمرکز کرده و در این راستا اهداف دولت آمریکا را نیز در بطن تولیدات خود گنجانده تا به بهترین شکل ممکن سایر جوامع را تحت تاثیر قرار دهد.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۱:۲۷
بیان صادقانه تاریخ انقلاب در "ماجرای نیمروز" حوزه /روایت مستندگونه یا به اصطلاح ملودرام در پرداخت به مسائل تاریخی، می تواند نمایش خوبی را برای کسانی که در دوران پر التهاب اوایل انقلاب نبودند را متصور کند، البته باید به این نکته اشاره کرد که صداقت در پرداخت به مسائل تاریخی امری مهم و لازم است.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۶:۴۳
مهران رجبی: از شعار تا عمل سینماگران در تحقق شعار سال حوزه/ سینما و تلویزیون باید همانند سایر نهادهای نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به پیگیری کارهای خود در راستای شعار سال اقدام نموده و اهداف و تولیدات خود را در راستای تحقق آن به کار گیرند.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۵:۴۲
نوروز۹۶ و سریال های نه چندان جذاب رسانه ملی حوزه/ با فروکش کردن تب و تاب خریدها و بشورها و بساب ها، و با نزدیک شدن ساعات تحویل سال، خانواده ها کم کم از تب و تاب افتاده و آماده می شوند تا در کنار تلویزیون، این عضو ثابت سه دهه گذشته خانواده ها، روزهای آغاز سال نو را به جشن بنشینند، اما این، آغاز یک مصیبت است، مصیبتی به نام ویژه برنامه های مناسبتی صداوسیما. به جاست نگاهی هر چند گذرا به قالب و محتوای برنامه های این روزهای صداوسیما بیاندازیم:
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۶:۳۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس