*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ \ ۷ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Friday, December 14, 2018
جواد اردکانی: سینمای ایران ارزش‌های دهه ۶۰ هنر هفتم را احیا کند کارگردان سینما و تلویزیون گفت: در دوران دفاع مقدس، نیروهای ارزشی و بسیار خوبی وارد سینما شدند که همانند یک خون تازه چرخ‌های سینما را به گردش درآوردند و زمینه‌ساز فیلم‌های ارزشمندی نیر در هنر هفتم کشورمان شدند.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۰۹:۳۵
بازیگر سینما و تلویزیون: زندگی هر شهیدی می‌تواند الهام بخش یک فیلم سینمایی باشد حوزه /بازیگر سینما گفت: از نگاه من پرداختن به زندگی هر شهیدی می‌تواند الهام بخش یک فیلم سینمایی باشد، اما متاسفانه این داشته و سرمایه به خوبی در سینما و تلویزیون ما دیده نشده است.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۶:۰۵
ظرفیت بالای حج در تولیدات هنر هفتم حوزه/ کارگردان سینما و تلویزیون گفت: کار کردن درخصوص موضوعات مربوط به حج در هنر هفتم، علاوه بر این که می‌تواند در داخل کشور با استقبال زیادی مواجه شود، این توانایی را دارد تا در خارج از کشور نیز دیده شود،
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۶:۲۶
دو شرط اساسی برای تصویرگری از روحانیت حوزه/ فیلم‌هایی بسیاری با محوریت روحانیت در سینمای کشورمان تولید شده‌اند، اما آن چیزی که ما در فیلم‌های سینمایی می‌بینیم مبتنی بر الگوهایی نیست که در تفکر شیعی مد نظر است.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۱۵:۴۵
نگاهی به "ساعت ۵ عصر" ساخته مهران مدیری: نه فاجعه نه شاهکار؛ نقدی قابل تامل به جامعه امروز حوزه/ "ساعت ۵ عصر" به عنوان اولین فیلم سینمایی مهران مدیری، نه اثری فاجعه بار است و نه درخششی شاهکارگونه دارد، بلکه اثری است که در مقام نقد جامعه امروز و در ژانر کمدی سیاه توانسته تا حدود زیادی با مخاطبان خود ارتباط لازم را برقرار کند.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۰۸:۵۲
باید ها و نباید های طنز در تلویزیون حوزه/ کمبود فیلم هایی با محتوای طنز در صدا و سیما از یک سو، ساخت برنامه های طنز با کیفیت پائین از سوی دیگر باعث شده تا صدا و سیما نسبت به مخاطبین این گونه فیلم ها و برنامه ها با کاهش مخاطب روبرو شود.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۲:۲۶
کمال تبریزی در مدرسه اسلامی هنر: حوزه باید از مدت ها قبل به طور جدی به مقوله هنر ورود می کرد/ ساخت فیلم کوتاه بهترین نقطه شروع فیلمسازی است حوزه/ این کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه مدرسه اسلامی هنر با چنین نگاهی باید از مدت ها قبل راه اندازی می شد و به موضوع هنر ورود می کرد، گفت: امیدوارم این مجموعه با انگیزه زیاد و نگاه متفاوتی که دارد به خوبی به راه خود ادامه دهد و شاهد نگارش و تولید فیلم های خوب و متفاوت باشیم.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۰۹:۱۸
ضعف ساختاری در ساخت فیلم های دفاع مقدسی حوزه/ جامعه فرهنگی و ارزشی کشور ما دچار مشکل بزرگی با سینمایی است که تمایلی به ساخت فیلم درباره دفاع مقدس ندارد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۷:۵۲
انتقاد بازیگر پیشکسوت از رواج ناهنجاری های دینی در سینما حوزه/ مهدی فقیه با بیان اینکه سینما از هنجارها و ارزش های دینی فاصله گرفته گفت؛ سینما برای موفقیت در جامعه امروزی باید پایبند ارزش ها و هنجارهای دینی حاکم بر جامعه باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۹:۱۴
رئیس سازمان سینمایی خبر داد: تلاش سازمان سینمایی برای احیای سینمای قرآنی حوزه/ دولت خود را موظف می‌داند از پروژه‌های فاخر حمایت به عمل آورد، لکن باید سرمایه گذاران علاقه‌مند در این حوزه ورود کنند تا به لحاظ کمی و کیفی فیلم‌های تولید شده از آثار قبلی بهتر باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۷:۰۷
شاخصه های فیلم دینی حوزه/ فیلم دینی اثری است که به مخاطب بفهماند مهمترین شرط برای موفقیت در زندگی، این است که روزی حلال کسب کند و از حرام خواری و ربا خواری دوری کند. فیلم دینی کاری است که به تماشاگر بفهماند اگر همسایه تو سر گرسنه به زمین می‌گذارد، تو هم مسئول هستی.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۸:۱۷
بازیگر سینما و تلویزیون پایبندی به اخلاقیات اسلامی، موفقیت هنرمند را تضمین می‌کند حوزه/ یک بازیگر برای بازی در فیلم ها و سریال ها باید چند ملاک را در نظر داشته باشد، اول پایبندی به مسایل دینی و در مرحله بعد فیلمنامه خوب و کادر حرفه ای؛ نقطه ضعف یک هنرمند در حرفه خود برتر دانستن منافع مالی برای اصول اخلاقی و فنی می باشد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۰:۱۱
بازیگر سریال پرستاران: سبک زندگی اسلامی در تلویزیون نمودِ بیشتری دارد تا سینما حوزه/ بازیگر سریال پرستاران گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی بیشتر در مدیوم تلویزیون تجلی و نمود دارد تا در سینما.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۹:۵۶
منتقد حوزوی سینما و تلویزیون: سریال های شبانه تلویزیون ضعف ساختاری مشهودی دارد حوزه/ منتقد حوزوی سینما و تلویزیون گفت: در حال حاضر سریال های شبانه تلویزیون دچار ضعف ساختاری و محتوایی کاملاً مشهودی است که باعث کاهش مخاطبان آن ها شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۱:۱۶
«پرستاران» در قاب نگاه یک بازیگر حوزه/ پرستاران در جامعه یکی از اقشار کمتر دیده شده هستند که کار آنها در عین سختی در جامعه، نمود بیرونی ندارد، با این حال ساخت سریال پرستاران کمک می کند تا مردم با ایثار و از خودگذشتگی این قشر از جامعه و کارهای زینب گونه آنها آشنا شوند.
۱۳۹۶/۵/۸ - ۱۷:۴۵
از حرف تا عمل ، شعار سبک زندگی اسلامی در رسانه ها حوزه/ مدتهاست درباره سبک زندگی ایرانی – اسلامی در سینما و تلویزیون حرف زده می‌شود، فیلم کبریت سوخته نیز در همین راستا ساخته شده؛ نظرات مختلفی را هم در این حوزه می‌شنویم؛ اما تا چه حد از شعار به سمت عمل رفته ایم، حرف دیگری است.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۶:۴۰
به همت مدرسه اسلامی هنر؛ فیلم سینمایی "پرسه در حوالی من" در قم نقد و بررسی شد حوزه/ به همت مدرسه اسلامی هنر، فیلم سینمایی "پرسه در حوالی من" در سینما آیه قم، ضمن اکران خصوصی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۰۹:۲۵
نگاهی به فیلم ارزشمند "ویلایی ها" به بهانه اکران در قم: روایتی متعهدانه در وصف صبوری قهرمانان پشت جبهه حوزه/ فیلم سینمایی "ویلایی ها"، هر چند که اثری شاهکار در سینمای ایران به شمار نمی رود اما به خوبی توانسته روایتگری متعهدانه باشد در وصف صبوری همسران و مادران رزمندگان دفاع مقدس که حقیقتاً قهرمانان پشت جبهه ها بوده و هستند.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۹:۲۰
مستند «حدیث رهایی» در قاب تصویر حوزه/ مستند تاریخی «حدیث رهایی» به همت گروهی از طلاب هنرمند و با هدف نشان دادن نقش تأثیرگذار مراجع تقلید و طلاب وروحانیان در سال ۴۲ و حمله ساواک به فیضیه، در ۵ قسمت در حال تولید است که به زودی از رسانه ملی پخش خواهد شد .
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۰۹:۴۱
نهنگ عنبر در بوته نقد: جایگزینی فرهنگ لذت گرایی زرد به جای فرهنگ جدی و سرشار از ایثار حوزه / فیلم نهنگ عنبر۲ در پی نوعی تحریف تاریخی سعی کرده، فرهنگ جدی و سرشار از ایثار، مهربانی و غیر مصرف‌گرا را با نوعی لذت گرایی زرد، بی‌مایه و مصرف زده جایگزین کند و از این طریق پلی بین تحریک نیازهای هیجانی-عاطفی مخاطبان زده و بازار فروشی برای فیلم خود ایجاد کند.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۷:۳۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس