*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ \ ۹ شوال ۱۴۳۹ \ Sunday, June 24, 2018
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷  -  ۲۰:۳۴
استقبال شما از پویش خبرگزاری حوزه درباره سریالهای صداوسیما +کامنتها حوزه / برخی از مسئولان و برنامه سازان صداوسیما به خصوص برخی از دست اندرکاران سریال سر دلبران نیز از این پویش استقبال کردند که بعد از پایان این پویش، تمام دیدگاه ها تقدیم مسئولان امر خواهد شد.
کارگردان و تهیه کننده سینما: سینماگران حمایت از کالای ایرانی را در آثار خود فراموش نکنند حوزه/ کارگردان و تهیه کننده سینما بر لزوم توجه جدی سینماگران به حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۰۱:۰۵
"به وقت شام" در بوته نقد کارشناس سینمایی: نفس گیر، پرتعلیق و حیرت انگیز حوزه/ "به وقت شام" دارای تعلیق های هوشمندانه و به وقت است، به طوری که مخاطب، در هر بخش از فیلم پس از همذات پنداری با شخصیت های اصلی داستان به ناگاه در رخدادی پایان داستان را تخیل می کند.
۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۰۶:۴۰
یک فیلمساز کودک: سینمای کودک با زبان متناسب خود به موضوعات قرآنی بپردازد حوزه/ برای اعتلا و شکوفایی موضوعات قرآنی در سینما نیاز است تا افراد متعهد در این حوزه نیز ورود کنند، چون همانگونه که در سینمای بزرگسال چنین شرطی لازم است در سینمای کودک هم این امر ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۲۲:۲۴
نگاهی به سریال نوروزی "تعطیلات رویایی"؛ در همچنان بر پاشنه کلیشه می چرخد! حوزه/ ساخت سریال هایی از قبیل " تعطیلات رویایی" که در ایام نوروز از شبکه دوم سیما پخش شد، نشان می دهد که متاسفانه برای برخی مدیران و برنامه سازان رسانه ملی، در همچنان برپایه کلیشه می چرخد!
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۳:۵۴
یک منتقد سینما: «به وقت شام» تصویرگر گوشه‌ای از ایثار مدافعان حرم حوزه/ در این فیلم کارگردان با محور قرار دادن بحث مدافعان حرم جدا از این خواسته به یکی از الزامات روز بپردازد خواسته ادای دینی به مدافعان حرم نیز داشته باشد، هدفی که در رسیدن به آن موفق نیز بوده است.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۵:۵۸
غلام رضا موسوی: سینما دینی کیفیت را اصلی‌ترین شاخصه خود کند حوزه/ اگر خواهان رونق فیلم‌های دینی یا قرآنی در سینما هستیم، حتماً باید تمرکز خود را به روی کیفیت متمرکز کنیم، والا تجربه چهار دهه گذشته نشان داده که حمایت‌های دولتی نمی‌تواند عاملی برای رونق سینمای معناگرای ما باشد.
۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۶:۰۰
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری: سیاست حوزه هنری ترویج تئاتر دینی است حوزه/ حمایت از نمایش دینی در شهرستانها، سیاست حوزه هنری است،برای همین سعی شده تا با امکاناتی که در اختیار حوزه هنری قرار گرفته، اینگونه نمایش‌ها در شهرهای دیگر نیز روی صحنه رود.
۱۳۹۷/۱/۵ - ۲۲:۵۵
یک کارگردان سینما و تلویزیون: سبک زندگی ایرانی – اسلامی موضوع مورد علاقه من در کارهایم است حوزه/ در سریال‌های آمریکایی که در جامعه امروز ما رایج شده، به راحتی فرهنگ غربی تبلیغ می‌شود، برای همین، من به عنوان فیلمساز، موظف هستم کاری را جلوی دوربین ببرم که به نوعی فرهنگ ایرانی – اسلامی در آن ویژگی شاخص و بارز باشد.
۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۹:۵۰
یک بازیگر سینما و تلویزیون: پرداخت‌های دینی در تلویزیون، عمدتاً شکلی ساده‌انگارانه دارد حوزه/ در سیاست‌های کلی تلویزیون توجه به روی موضوعات دینی یکی از سفارش‌ها و دستورات اصلی است، اما این‌که چگونه به این موضوعات پرداخته می‌شود، بحث مورد نظر ما را در بر می‌گیرد.
۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۲:۳۱
کاظم بلوچی: «آنام» سرشاز از مفاهیم دینی ، قرآنی و ملی است حوزه/ بازیگر سریال «آنام» گفت: تمامی موضوعاتی که در این سریال بیان می‌شود، از مفاهیم دینی و قرآنی و ملی است؛ برای مثال پرداختن به روزی حلال یا موضاعاتی چون تعهد به خانواده، راستگویی، امانتداری از جمله مفاهیم مورد نظر «آنام» است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۰۱:۱۵
رضا توکلی: در سینمای ایران به مقوله ورزش کم توجهی شده است حوزه/ امروز سینمای جهان به ویژه هالیوود با آثار متعدد خود می‌خواهد چهره‌ای شکست خورده و ضعیف از کشور ما تصویر کند، اما فیلم‌هایی نظیر «من یک ایرانی‌ام» می‌تواند قدمی در جهت مبارزه با چنین فیلم‌هایی باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۷:۵۲
جواد افشار: «آنام» روایتگر فرهنگ ملی ایران است حوزه/ کارگردان سریال «آنام» گفت: این سریال تصویرگر گوشه‌ای فرهنگی بومی این سرزمین است؛ فرهنگی که برای خود ارزش‌های ظاهری و باطنی بسیار به همراه دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۰۷:۴۹
نقدی بر فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» حوزه/ نکته ای که در این فیلم قابل لمس است، ایثار و فداکاری است که قهرمان فیلم در کارش انجام می‌دهد تا به‌نوعی به ما یاد‌آور شود هرکدام از ما می‌توانیم در موقعیت‌های خاص قهرمان باشیم.
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۶:۳۲
چند نکته ای به بهانه جشنواره امسال فیلم فجر؛ نیازهای جامعه و دغدغه مردم در سینمای ایران کجاست؟! حوزه/ اینک که چند روزی از برگزاری جشنواره فیلم فجر فاصله گرفتیم و برآیندی از کلیت سینمای ایران در سال آینده داریم ، جای طرح این سوال به طور جدی وجود دارد که حقیقتاً نیازهای جامعه و نظام اسلامی و نیز دغدغه ها و مطالبات مردم در این سینما چه جایگاه و توجهی دارد؟!
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۸:۱۲
کارگردان سینما: فیلم های دینی جایگاه ویژه در سینما ندارند حوزه/ جامعه ما ساختاری دینی دارد، بیان کرد: کشور ما پایه و اساس دینی دارد، برای همین بسیاری از مظاهر مذهبی در جای جای شهرمان دیده می‌شود، در چنین شرایطی به نظرم می‌رسد فیلم‌های دینی باید در سینمای ما جایگاهی ویژه داشته باشد، اما متاسفانه اینگونه نیست، چون بسیاری از ادعاهای ما تنها در حد شعار باقی مانده و نمی‌توان برایش باور مستحکمی پیدا کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۰۷:۳۹
یادداشت رسیده ؛ جشنواره فیلم فجر، تجربه‌ای موفق در سینمای ارزشی حوزه/ در مجموع جشنواره سی‌و‌ششم به لحاظ توجه به موضوعات ارزشی رویکرد نسبتاً خوب داشتند به ویژه که در آثار این دوره سیاه‌نمایی کمتر در فیلمی مد نظر قرار گرفته بود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۸:۵۹
منتقد سینما: انیمیشن، بهترین محل برای پرداخت‌های قرآنی در سینماست حوزه/ اگر با سینماگران سخن گوییم همه خواهند گفت برای ساخت فیلم‌های انیمیشن بزرگترین کمبود آنها نداشتن امکانات برای تصویرکردن قصص قرآنی است، برای مثال آنها امکانات لازم را در اختیار ندارند تا قصه یونس نبی را روی پرده خلق کنند، اما این کمبود در انیمیشن وجود ندارد و می‌تواند آن را پوشش داد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۰۹:۴۰
حبیب الله بهمنی: فیلم‌های ارزشی در اکران شرایط خوبی ندارند حوزه/ تاسف‌آورتر این‌که وقتی یک فیلم دفاع مقدسی یا دینی روانه پرده سینماها می‌شود، در بدترین شرایط اکران می شود ، وضعیتی که حتی می‌توان گفت با اکران نشدن هیچ فرقی ندارد، زیرا نمایش‌های تک سانس در زمان‌های بد دیگر هیچ نقطه امیدی را برای تولیدات مربوطه فراهم نمی‌کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۰۸:۴۵
بازیگر سینما و تلویزیون مطرح کرد: انقلاب اسلامی، موضوعی فراموش شده در سینما حوزه/دهقان گفت: ترویج فرهنگ و آرمان‌های انقلاب اسلامی از هر امری بالاتر است، حتی دیگر نهادهای دولتی نیز با با سرمایه گذاری در سینما باید به رسالت فرهنگی خود عمل کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۰۸:۴۵
کارگردان مستند «خارج از دید»: برای ساخت «خارج از دید» تهدید به مرگ شدیم حوزه/مهدی نقویان گفت: مجموعه مستند «خارج از دید» را با محوریت ارزیابی فتنه ۸۸ ساختم، اما در کمال تعجب من و دیگر عوامل برای ساخت چنین کاری تهدید به مرگ شدیم.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۰۹:۲۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس