*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ \ ۵ شوال ۱۴۳۹ \ Wednesday, June 20, 2018
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷  -  ۱۳:۰۸
در گفتگو با عضو هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای طلاب مطرح شد؛ نقاط ضعف و قوت سریال "سرّ دلبران" از نگاه منتقد حوزوی حوزه/ عضو هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای طلاب به تبیین نقاط ضعف و قوت سریال "سر دلبران" پرداخت که شب های ماه مبارک رمضان از شبکه اول سیما به روی آنتن می رود.
انتقاد بازیگر پیشکسوت از رواج ناهنجاری های دینی در سینما حوزه/ مهدی فقیه با بیان اینکه سینما از هنجارها و ارزش های دینی فاصله گرفته گفت؛ سینما برای موفقیت در جامعه امروزی باید پایبند ارزش ها و هنجارهای دینی حاکم بر جامعه باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۹:۱۴
رئیس سازمان سینمایی خبر داد: تلاش سازمان سینمایی برای احیای سینمای قرآنی حوزه/ دولت خود را موظف می‌داند از پروژه‌های فاخر حمایت به عمل آورد، لکن باید سرمایه گذاران علاقه‌مند در این حوزه ورود کنند تا به لحاظ کمی و کیفی فیلم‌های تولید شده از آثار قبلی بهتر باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۷:۰۷
شاخصه های فیلم دینی حوزه/ فیلم دینی اثری است که به مخاطب بفهماند مهمترین شرط برای موفقیت در زندگی، این است که روزی حلال کسب کند و از حرام خواری و ربا خواری دوری کند. فیلم دینی کاری است که به تماشاگر بفهماند اگر همسایه تو سر گرسنه به زمین می‌گذارد، تو هم مسئول هستی.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۸:۱۷
بازیگر سینما و تلویزیون پایبندی به اخلاقیات اسلامی، موفقیت هنرمند را تضمین می‌کند حوزه/ یک بازیگر برای بازی در فیلم ها و سریال ها باید چند ملاک را در نظر داشته باشد، اول پایبندی به مسایل دینی و در مرحله بعد فیلمنامه خوب و کادر حرفه ای؛ نقطه ضعف یک هنرمند در حرفه خود برتر دانستن منافع مالی برای اصول اخلاقی و فنی می باشد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۰:۱۱
بازیگر سریال پرستاران: سبک زندگی اسلامی در تلویزیون نمودِ بیشتری دارد تا سینما حوزه/ بازیگر سریال پرستاران گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی بیشتر در مدیوم تلویزیون تجلی و نمود دارد تا در سینما.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۹:۵۶
منتقد حوزوی سینما و تلویزیون: سریال های شبانه تلویزیون ضعف ساختاری مشهودی دارد حوزه/ منتقد حوزوی سینما و تلویزیون گفت: در حال حاضر سریال های شبانه تلویزیون دچار ضعف ساختاری و محتوایی کاملاً مشهودی است که باعث کاهش مخاطبان آن ها شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۱:۱۶
«پرستاران» در قاب نگاه یک بازیگر حوزه/ پرستاران در جامعه یکی از اقشار کمتر دیده شده هستند که کار آنها در عین سختی در جامعه، نمود بیرونی ندارد، با این حال ساخت سریال پرستاران کمک می کند تا مردم با ایثار و از خودگذشتگی این قشر از جامعه و کارهای زینب گونه آنها آشنا شوند.
۱۳۹۶/۵/۸ - ۱۷:۴۵
از حرف تا عمل ، شعار سبک زندگی اسلامی در رسانه ها حوزه/ مدتهاست درباره سبک زندگی ایرانی – اسلامی در سینما و تلویزیون حرف زده می‌شود، فیلم کبریت سوخته نیز در همین راستا ساخته شده؛ نظرات مختلفی را هم در این حوزه می‌شنویم؛ اما تا چه حد از شعار به سمت عمل رفته ایم، حرف دیگری است.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۶:۴۰
به همت مدرسه اسلامی هنر؛ فیلم سینمایی "پرسه در حوالی من" در قم نقد و بررسی شد حوزه/ به همت مدرسه اسلامی هنر، فیلم سینمایی "پرسه در حوالی من" در سینما آیه قم، ضمن اکران خصوصی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۰۹:۲۵
نگاهی به فیلم ارزشمند "ویلایی ها" به بهانه اکران در قم: روایتی متعهدانه در وصف صبوری قهرمانان پشت جبهه حوزه/ فیلم سینمایی "ویلایی ها"، هر چند که اثری شاهکار در سینمای ایران به شمار نمی رود اما به خوبی توانسته روایتگری متعهدانه باشد در وصف صبوری همسران و مادران رزمندگان دفاع مقدس که حقیقتاً قهرمانان پشت جبهه ها بوده و هستند.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۹:۲۰
مستند «حدیث رهایی» در قاب تصویر حوزه/ مستند تاریخی «حدیث رهایی» به همت گروهی از طلاب هنرمند و با هدف نشان دادن نقش تأثیرگذار مراجع تقلید و طلاب وروحانیان در سال ۴۲ و حمله ساواک به فیضیه، در ۵ قسمت در حال تولید است که به زودی از رسانه ملی پخش خواهد شد .
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۰۹:۴۱
نهنگ عنبر در بوته نقد: جایگزینی فرهنگ لذت گرایی زرد به جای فرهنگ جدی و سرشار از ایثار حوزه / فیلم نهنگ عنبر۲ در پی نوعی تحریف تاریخی سعی کرده، فرهنگ جدی و سرشار از ایثار، مهربانی و غیر مصرف‌گرا را با نوعی لذت گرایی زرد، بی‌مایه و مصرف زده جایگزین کند و از این طریق پلی بین تحریک نیازهای هیجانی-عاطفی مخاطبان زده و بازار فروشی برای فیلم خود ایجاد کند.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۷:۳۱
انیمیشن های خارجی آری یا خیر؟ حوزه/ حمایت از تولید انیمیشن های داخلی چه در تلویزیون و چه در سینما، می تواند از ترویج فرهنگ غربی در سینما و تلویزیون به دلیل وجود تعداد بیشمار انیمیشن های خارجی، بکاهد و علاوه براین کارکرد اقتصادی هم در حمایت از تولید ملی داشته باشد.
۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۱۶:۱۸
بحران مدیریت در سریال های مذهبی حوزه/ به دلیل نبود رویکرد مدیریت رسانه‌ای در نقدها، معمولا خبرگزاری و جراید به جای بررسی مسائل کلان ذکر شده بحث را به نقد هنری و تکنیکی اختصاص داده‌اند و به همین دلیل هیچ وقت مدیریت کلان سریال‌های مناسبتی مورد دقت قرار نگرفته است!
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۰۹:۴۷
بررسی نقاط قوت و ضعف «ویلایی ها» حوزه/ عدم نمایش در زمان مناسب فیلم ویلایی ها و همچنین حمایت برخی از دلسوزان فرهنگی از این فیلم باعث شده تا فروش ویلایی ها در گیشه های سینما کاهش یابد.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۲۳:۳۴
جنگ فرهنگی، رسانه ای و سایبری غرب علیه ارزش های دینی حوزه/ هدف غرب از جنگ فرهنگي و رسانه ای خود، ترويج سکولاريسم با شعار جدايي دين از سياست، استحاله فرهنگ هاي ملي و جايگزين آن با فرهنگ مبتدل غربي است.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۶:۰۹
نقد فیلم؛ با مسائل اعتقادی در فیلم ها به طور سطحی عمل کرده ایم حوزه/ بعد از انقلاب اسلامی ایران متولیان هنر هفتم به تولیدات دینی و ارزشی اهمیت ویژه ای داده و در این زمینه شاهد رشد کمی و کیفی اینگونه تولیدات هستیم.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۴:۲۶
نقد فیلم؛ رویکرد دولتی به سینما دستاورد مطلوبی ندارد حوزه/ تخصیص سرمایه برای کارهای سینمایی به خوبی صورت نمی گیرد و نهادهای متولی نیز در تهیه تولیدات خود ضعف هایی دارند از جمله اینکه هرگز به بحث فروش فیلم توجه نمی کنند.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۲:۵۷
ره آورد برنامه های هنری سیما تحکیم خانواده ها باشد حوزه/ اکران فیلم های دفاع مقدس همچون ویلایی ها در ماه مبارک رمضان در حقیقت همراهی هنر هفتم با این ماه بزرگ است.
۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۶:۱۶
پرهیز از هنجارشکنی در سریال های ماه رمضان حوزه/ جلوگیری از هنجارشکنی و پرداختن به مباحث اخلاقی چه در قالب طنز و چه ملودرام از ویژگی های برنامه ها و سریال های تلویزیونی در ماه مبارک رمضان است.
۱۳۹۶/۳/۲۵ - ۱۶:۳۴
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس