*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۴ رجب ۱۴۴۰ \ Thursday, March 21, 2019
مهدی جعفری: «۲۳ نفر» پاسخ به برخی شبهات است حوزه/ کارگردان فیلم ۲۳ نفر گفت: درباره ساختار کلی این فیلم باید نکته‌ای را متذکر شوم. آنهم این‌که تاکیدم این بود که در فرم به روی واقعیت تکیه داشته باشم، این مسئله تا حدی کارم را به مستند نزدیک کرد، اما نه به اندازه‌ای که بخواهد ویژگی سینمایی بودن کار را آسیب بزند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۱:۰۰
مهران رجبی: نقش روحانی را نباید به هر بازیگری سپرد حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: امروز مشکلات اقتصادی مردم را آزار خاطر کرده، دلیلش تنها هجمه‌های دشمن نیست، بلکه برخی از بی‌اخلاقی‌ها در داخل کشور نیز باعث شده که مردم در سختی بیفتند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۰۱:۰۰
نگاهی به فروش کل سینمای ایران در سال ۹۷؛ فیلم های کم مایه و مبتذل؛ عامل قهر بسیاری از خانواده ها با سینما حوزه/ برای آشتی مردم با سینماها و مغرور نشدن به فروش های فعلی هنر هفتمِ وطنی، می بایست زمینه تولید فیلم های جذاب، مردم پسند و در عین حال دارای محتوا و مطابق با حداقل مناسبات عرفی و دینی و ملی را فراهم کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۲۲:۱۰
کارگردان فیلم «خون خدا»: اعتقادم را برای خوشایند منتقدان و جشنواره‌ها کنار نخواهم گذاشت حوزه/ مرتضی علی عباس میرزایی گفت: من برای خوشایند منتقدان و جشنواره کار نمی‌کنم که بخواهم متناسب با خواست آنها فیلم بسازم. عشق به امام حسین(ع) برای من همه چیز است و بدون هیچگونه ملاحضه کاری این عشق را فریاد می‌زنم.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۰۴:۰۰
کارگردان «یلدا»: «یلدا» در تکریم بخشش است حوزه/ مسعود بخشی گفت: در «یلدا» قصاص یک حق مسلم است، اما این نکته هم بیان می‌شود که بخشش عملی است که بارها از سوی ائمه(ع) به آن توصیه شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۴:۱۵
به بهانه پخش سریال "لحظه گرگ و میش" از شبکه ۳ قصه یک خانواده ایرانی در بستر روایی سه دهه از انقلاب حوزه/ سریال، روایتگر داستان زندگی یک خانواده متوسط ایرانی است که طی سه دهه مختلف، یعنی از دهه شصت تا دهه هشتاد، فراز و فرودهایی را تجربه می کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۰۷:۵۵
کارگاه دیپلماسی عمومی از جنس آمریکایی در پژوهشگاه المصطفی(ص) برگزار شد حوزه/ کارگاه دیپلماسی عمومی از جنس آمریکایی برای سلطه بر جهان اسلام در پژوهشگاه بین المللی المصطفی (ص) با همت اندیشکده های ملیتی- منطقه ای برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۴:۵۱
فریدون نجفی: موعودگرایی در سینما به خوبی تبیین نشده است حوزه/ کارگردان سینما و تلویزیون گفت: موعودگرایی در سینما موضوعی جذاب و ویژه است که سینمای داستانی آنگونه که باید به آن نپرداخته است.
۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۰۴:۰۰
در گفتگو با یک کارگردان سینما صورت گرفت: عملکرد سینما در چهار دهه گذشته حوزه/ کارگردان سینما و تلویزیون گفت: سینمایی که ما امروز شاهد آن هستیم آن چیزی نبوده که در ابتدای انقلاب اسلامی برای داشتن آن تلاش کردیم، بلکه سینمایی است که الگوهایی خود را از غرب وام گرفته است.
۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۰۴:۰۰
عزت‌الله مهرآوران: هنرمند با تکیه بر اخلاق اسلامی می‌تواند ماندگارشود حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: هنرمند تنها با تکیه بر اخلاق و رفتار اسلامی است که می‌تواند ماندگاری خود را عالم هنر تضمین کند، چون تمسک به اندیشه‌های اسلامی و دینی وی را از بسیار از کارهای ناشایست دور نگاه می‌دارد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۶:۰۰
رسول نجفیان: صداوسیما رقیبان خود را جدی بگیرد حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: به نظر می‌رسد که صدا و سیما در بزخی از موارد، گوی رقابت را به رقیبان خود باخته، اتفاقی که تا حدودی نیز نزدیک به واقعیت است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۰۴:۰۰
یادداشت رسیده: مروری اجمالی بر کارنامه جشنواره سی و هفتم فجر حوزه/ از مروری اجمالی که بر چند فیلم جشنواره داشتیم، می‌توان دریافت در این دوره نگاه به موضوعات ارزشی شکلی حرفه‌ای و غیر کلیشه‌ای دارد، پس اگر بخواهیم در بحث کیفیت به آثار ارزشی جشنواره سی‌وهفتم نمره داد باید این رویداد را قبول شده دانست.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۰۴:۲۰
نگاهی اجمالی به فیلم های جشنواره فیلم فجر؛ سایه روشن هایِ جشنواره سی و هفتم حوزه/ گرچه شب گذشته ، مراسم اختتامیه جشنواره سی و هفتم فیلم فجر با پرواز سیمرغ ها بر روی شانه ی برگزیدگان، برگزار شد اما بی شک نگاهی گذرا به مهم ترین فیلم های این جشنواره می تواند تا حدودی برآیندی از یک سال آینده سینمای ایران در اختیار مخاطب هنر هفتمِ وطنی قرار دهد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۱۸
کم لطفی داوران جشنواره فجر به فیلم "ماجرای نیمروز ۲، رد خون" "ماجرای نیمروز ۲، رد خون" با وجود ضعف های خود به ویژه در بخش فیلمنامه ، نشان داد که محمد حسین مهدویان ، کارگردان این فیلم با وجود کم لطفی هیئت داوران،همچنان در جذب نظر مخاطب عام و خاص سینمای ایران، تبحر خاصی دارد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۸
کارگردان سینما و تلویزیون: فیلمنامه‌های قرآنی کیفیت لازم را ندارند حوزه/ اصغر هاشمی گفت: فیلمنامه‌هایی که با محوریت موضوعات دینی نگاشته می‌شود کیفیت لازم را دارا نیست، چون اکثر آنها، کارهایی تبلیغی هستند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۲:۳۰
مهران رجبی: توجه به ارزش های اسلامی و انقلابی می‌تواند ماندگاری فیلم فجر را تضمین کند حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گقت: جشنواره فیلم فجر، سی‌و‌هفتمین دوره خود را در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برگزار می‌کند، اما مسئولان برگزاری این رویداد به یاد داشته باشند که تنها توجه به ارزش های اسلامی و انقلابی است که می‌تواند ماندگاری این فستیوال را تضمین کند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۳:۲۵
امیر حسین شریفی: بی‌توجهی به فیلم‌های ارزشی در جشنواره فیلم فجر حوزه/ تهیه کننده سینما گفت: دغدغه این روزهای ما دیگر ترویج موضوعات دینی و انقلابی در سینما نیست، بلکه بیشتر ترجیح می‌دهیم فیلم‌هایی را روانه پرده کنیم که در آن تصویری نامناسب از ایران اسلامی نشان داده می‌شود.
۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۰۹:۳۵
علی توکل‌نیا: جشنواره فجر دیگر آینه تمام نمای سینمای ایران نیست حوزه/ تهیه کننده و کارگردان سینما و تلویزیون گفت: امروز نمی توان ادعا کرد سینما آینه تمام نمای سینمای ایران است، زیرا تنها یک سبک فیلمسازی مورد نظر داوران جشنواره فجر است.
۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۰۴:۰۰
محمود پاک نیت : داستان هر یک از شهدا می تواند قصه یک سریال یا فیلم باشد حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی ما هزاران شهید و جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کردیم، داستان هر یک از این بزرگان توان این را دارد که قصه یک سریال یا فیلم باشد.
۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۰۴:۲۵
منتقد حوزوی سینما و تلویزیون: با وجود برخی موفقیت ها، سینمای کشور همپای انقلاب حرکت نکرد حوزه/ منتقد حوزوی سینما و تلویزیون با اشاره به این که فیلم های سینمایی دوران طاغوت، عمدتاً مایه شرمندگی فرهنگی بوده است، تصریح کرد: با وجود برخی موفقیت ها و درخشش ها، سینمای کشور همپای انقلاب اسلامی و عظمت آن ، رو به جلو حرکت نکرد.
۱۳۹۷/۱۱/۴ - ۰۹:۰۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس