*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۱۰ شعبان ۱۴۳۹ \ Friday, April 27, 2018
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶  -  ۰۷:۳۹
کارگردان سینما: فیلم های دینی جایگاه ویژه در سینما ندارند حوزه/ جامعه ما ساختاری دینی دارد، بیان کرد: کشور ما پایه و اساس دینی دارد، برای همین بسیاری از مظاهر مذهبی در جای جای شهرمان دیده می‌شود، در چنین شرایطی به نظرم می‌رسد فیلم‌های دینی باید در سینمای ما جایگاهی ویژه داشته باشد، اما متاسفانه اینگونه نیست، چون بسیاری از ادعاهای ما تنها در حد شعار باقی مانده و نمی‌توان برایش باور مستحکمی پیدا کرد.
دو شرط اساسی برای تصویرگری از روحانیت حوزه/ فیلم‌هایی بسیاری با محوریت روحانیت در سینمای کشورمان تولید شده‌اند، اما آن چیزی که ما در فیلم‌های سینمایی می‌بینیم مبتنی بر الگوهایی نیست که در تفکر شیعی مد نظر است.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۱۵:۴۵
نگاهی به "ساعت ۵ عصر" ساخته مهران مدیری: نه فاجعه نه شاهکار؛ نقدی قابل تامل به جامعه امروز حوزه/ "ساعت ۵ عصر" به عنوان اولین فیلم سینمایی مهران مدیری، نه اثری فاجعه بار است و نه درخششی شاهکارگونه دارد، بلکه اثری است که در مقام نقد جامعه امروز و در ژانر کمدی سیاه توانسته تا حدود زیادی با مخاطبان خود ارتباط لازم را برقرار کند.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۰۸:۵۲
باید ها و نباید های طنز در تلویزیون حوزه/ کمبود فیلم هایی با محتوای طنز در صدا و سیما از یک سو، ساخت برنامه های طنز با کیفیت پائین از سوی دیگر باعث شده تا صدا و سیما نسبت به مخاطبین این گونه فیلم ها و برنامه ها با کاهش مخاطب روبرو شود.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۲:۲۶
کمال تبریزی در مدرسه اسلامی هنر: حوزه باید از مدت ها قبل به طور جدی به مقوله هنر ورود می کرد/ ساخت فیلم کوتاه بهترین نقطه شروع فیلمسازی است حوزه/ این کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه مدرسه اسلامی هنر با چنین نگاهی باید از مدت ها قبل راه اندازی می شد و به موضوع هنر ورود می کرد، گفت: امیدوارم این مجموعه با انگیزه زیاد و نگاه متفاوتی که دارد به خوبی به راه خود ادامه دهد و شاهد نگارش و تولید فیلم های خوب و متفاوت باشیم.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۰۹:۱۸
ضعف ساختاری در ساخت فیلم های دفاع مقدسی حوزه/ جامعه فرهنگی و ارزشی کشور ما دچار مشکل بزرگی با سینمایی است که تمایلی به ساخت فیلم درباره دفاع مقدس ندارد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۷:۵۲
انتقاد بازیگر پیشکسوت از رواج ناهنجاری های دینی در سینما حوزه/ مهدی فقیه با بیان اینکه سینما از هنجارها و ارزش های دینی فاصله گرفته گفت؛ سینما برای موفقیت در جامعه امروزی باید پایبند ارزش ها و هنجارهای دینی حاکم بر جامعه باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۹:۱۴
رئیس سازمان سینمایی خبر داد: تلاش سازمان سینمایی برای احیای سینمای قرآنی حوزه/ دولت خود را موظف می‌داند از پروژه‌های فاخر حمایت به عمل آورد، لکن باید سرمایه گذاران علاقه‌مند در این حوزه ورود کنند تا به لحاظ کمی و کیفی فیلم‌های تولید شده از آثار قبلی بهتر باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۷:۰۷
شاخصه های فیلم دینی حوزه/ فیلم دینی اثری است که به مخاطب بفهماند مهمترین شرط برای موفقیت در زندگی، این است که روزی حلال کسب کند و از حرام خواری و ربا خواری دوری کند. فیلم دینی کاری است که به تماشاگر بفهماند اگر همسایه تو سر گرسنه به زمین می‌گذارد، تو هم مسئول هستی.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۸:۱۷
بازیگر سینما و تلویزیون پایبندی به اخلاقیات اسلامی، موفقیت هنرمند را تضمین می‌کند حوزه/ یک بازیگر برای بازی در فیلم ها و سریال ها باید چند ملاک را در نظر داشته باشد، اول پایبندی به مسایل دینی و در مرحله بعد فیلمنامه خوب و کادر حرفه ای؛ نقطه ضعف یک هنرمند در حرفه خود برتر دانستن منافع مالی برای اصول اخلاقی و فنی می باشد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۰:۱۱
بازیگر سریال پرستاران: سبک زندگی اسلامی در تلویزیون نمودِ بیشتری دارد تا سینما حوزه/ بازیگر سریال پرستاران گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی بیشتر در مدیوم تلویزیون تجلی و نمود دارد تا در سینما.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۹:۵۶
منتقد حوزوی سینما و تلویزیون: سریال های شبانه تلویزیون ضعف ساختاری مشهودی دارد حوزه/ منتقد حوزوی سینما و تلویزیون گفت: در حال حاضر سریال های شبانه تلویزیون دچار ضعف ساختاری و محتوایی کاملاً مشهودی است که باعث کاهش مخاطبان آن ها شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۱:۱۶
«پرستاران» در قاب نگاه یک بازیگر حوزه/ پرستاران در جامعه یکی از اقشار کمتر دیده شده هستند که کار آنها در عین سختی در جامعه، نمود بیرونی ندارد، با این حال ساخت سریال پرستاران کمک می کند تا مردم با ایثار و از خودگذشتگی این قشر از جامعه و کارهای زینب گونه آنها آشنا شوند.
۱۳۹۶/۵/۸ - ۱۷:۴۵
از حرف تا عمل ، شعار سبک زندگی اسلامی در رسانه ها حوزه/ مدتهاست درباره سبک زندگی ایرانی – اسلامی در سینما و تلویزیون حرف زده می‌شود، فیلم کبریت سوخته نیز در همین راستا ساخته شده؛ نظرات مختلفی را هم در این حوزه می‌شنویم؛ اما تا چه حد از شعار به سمت عمل رفته ایم، حرف دیگری است.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۶:۴۰
به همت مدرسه اسلامی هنر؛ فیلم سینمایی "پرسه در حوالی من" در قم نقد و بررسی شد حوزه/ به همت مدرسه اسلامی هنر، فیلم سینمایی "پرسه در حوالی من" در سینما آیه قم، ضمن اکران خصوصی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۰۹:۲۵
نگاهی به فیلم ارزشمند "ویلایی ها" به بهانه اکران در قم: روایتی متعهدانه در وصف صبوری قهرمانان پشت جبهه حوزه/ فیلم سینمایی "ویلایی ها"، هر چند که اثری شاهکار در سینمای ایران به شمار نمی رود اما به خوبی توانسته روایتگری متعهدانه باشد در وصف صبوری همسران و مادران رزمندگان دفاع مقدس که حقیقتاً قهرمانان پشت جبهه ها بوده و هستند.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۹:۲۰
مستند «حدیث رهایی» در قاب تصویر حوزه/ مستند تاریخی «حدیث رهایی» به همت گروهی از طلاب هنرمند و با هدف نشان دادن نقش تأثیرگذار مراجع تقلید و طلاب وروحانیان در سال ۴۲ و حمله ساواک به فیضیه، در ۵ قسمت در حال تولید است که به زودی از رسانه ملی پخش خواهد شد .
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۰۹:۴۱
نهنگ عنبر در بوته نقد: جایگزینی فرهنگ لذت گرایی زرد به جای فرهنگ جدی و سرشار از ایثار حوزه / فیلم نهنگ عنبر۲ در پی نوعی تحریف تاریخی سعی کرده، فرهنگ جدی و سرشار از ایثار، مهربانی و غیر مصرف‌گرا را با نوعی لذت گرایی زرد، بی‌مایه و مصرف زده جایگزین کند و از این طریق پلی بین تحریک نیازهای هیجانی-عاطفی مخاطبان زده و بازار فروشی برای فیلم خود ایجاد کند.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۷:۳۱
انیمیشن های خارجی آری یا خیر؟ حوزه/ حمایت از تولید انیمیشن های داخلی چه در تلویزیون و چه در سینما، می تواند از ترویج فرهنگ غربی در سینما و تلویزیون به دلیل وجود تعداد بیشمار انیمیشن های خارجی، بکاهد و علاوه براین کارکرد اقتصادی هم در حمایت از تولید ملی داشته باشد.
۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۱۶:۱۸
بحران مدیریت در سریال های مذهبی حوزه/ به دلیل نبود رویکرد مدیریت رسانه‌ای در نقدها، معمولا خبرگزاری و جراید به جای بررسی مسائل کلان ذکر شده بحث را به نقد هنری و تکنیکی اختصاص داده‌اند و به همین دلیل هیچ وقت مدیریت کلان سریال‌های مناسبتی مورد دقت قرار نگرفته است!
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۰۹:۴۷
بررسی نقاط قوت و ضعف «ویلایی ها» حوزه/ عدم نمایش در زمان مناسب فیلم ویلایی ها و همچنین حمایت برخی از دلسوزان فرهنگی از این فیلم باعث شده تا فروش ویلایی ها در گیشه های سینما کاهش یابد.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۲۳:۳۴
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس

پربیننده‌ترین اخبار سایت