*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۵ رمضان ۱۴۳۹ \ Monday, May 21, 2018
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷  -  ۱۰:۰۵
جواد افشار: مفاهیم سریال آنام توصیه های قرآنی بود حوزه/ کارگردان سینما و تلویزیون گفت: همیشه در کارهایم سعی می‌کنم، ابتدا به موضوعی که مطرح می کنم باور داشته باشم، اتفاقی که فکر می‌کنم همیشه در کارهایم رعایت شده است.
نگاهی بر دو مجموعه تلویزیونی ماه مبارک رمضان؛ از «نفس» با ساختاری ضد منافقین تا «زیر پای مادر» با توفیقات اجتماعی حوزه/ تلویزیون در ماه مبارک رمضان امسال با دو مجموعه تلویزیونی جدید از بینندگانش استقبال کرده است؛ مجموعه هایی که گرچه هیچ ارتباط موضوعی با این ماه عزیز ندارند؛ ولی سریال هایی تماشایی اند.
۱۳۹۶/۳/۱۱ - ۱۶:۵۰
«نقطه کور» فیلمی برای آسیب شناسی پدیده طلاق حوزه/ کم کاری عوامل سینما در پرداختن به آسیب های اجتماعی جامعه از جمله طلاق، باعث گردیده تا افراد جامعه نسبت به این مسأله حساسیت قابل توجهی نداشته و بی تفاوت باشند.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۲۳:۴۵
نگاهی به واقعیت‌های اجتماعی جامعه در فیلم «برادرم خسرو» حوزه/ «برادرم خسرو» ساخته احسان بیگلری فیلمی خوب و ساختارمند است که توانسته به آسیب‌های اجتماعی نگاهی دغدغه‌مند داشته باشد.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۰:۱۸
در گفت و گو با جواد اردکانی بررسی شد سهم روحانیت از سینمای دفاع مقدس حوزه/ با وجود جانفشانی بسیاری که روحانیت در طول هشت سال جنگ از خود نشان داد، این ایثارگری ها به شکل مناسبی در فیلم‌ها و سریال ها نشان داده نشد.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۱:۲۹
ویلایی‌ها و حرف‌های جدید هنر هفتم برای دفاع مقدس حوزه/ فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» سعی دارد با پرداختن به زوایایی پنهان جنگ تحمیلی، ادای دینی به خانواده شهدا داشته باشد
۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۵:۲۶
سریال «دیوار شیشه‌ای» و نیم نگاهی به سبک زندگی اسلامی حوزه/ سریال «دیوار شیشه‌ای» با ساختار و زبانی تازه سعی دارد موضوعاتی را مد نظر قرار دهد که از آنها می‌توان به عنوان نیازهای جامعه نام برد.
۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۵:۴۹
نقد و تحلیلی بر سریال " دیوار به دیوار" لُکنت هنری در نقد سبک زندگی امروزی حوزه/ سریال " دیوار به دیوار" ساخته سامان مقدم گرچه در جذب مخاطب انبوه تا حدودی موفق بوده، اما به نظر می رسد که در نقد سبک زندگی امروزی، دچار لُکنت هنری و عدم جذابیت محتوایی لازم شده است.
۱۳۹۶/۲/۱۴ - ۱۲:۱۱
نقش سینمای دینی در تحقق اقتصاد مقاومتی حوزه/ نمایش در قالب تئاتر می تواند همراه با سینما و تلویزیون، به عنوان بازوی قوی در کنار دیپلماسی عمومی چه در صحنه های داخلی و چه خارجی، عمل کرده و در ترویج اقتصاد مقاومتی همت گمارد.
۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۱۰:۳۵
دوربین‌‌های هنر هفتم جغرافیای فرهنگی ایران را نشناخته‌اند حوزه/ سینما و تلویزیون می توانند به عنوان بازوی دیپلماسی عمومی کشور، نظام مقدس اسلامی ایران را چه در عرصه داخلی و چه خارجی، حمایت کرده و با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله نمایند.
۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۰:۲۸
سینما با تولید ملی شوخی نکند! حوزه/ در سال های گذشته اثبات شده شعارهایی که از طرف مقام معظم رهبری انتخاب می شود در تولیدات سینما نمود قابل توجهی ندارد، لذا بهتر است در سال جدید که شعار سال مستقیما مشکلات اقتصادی و تولیدی و اشتغال جوانان مربوط است بیشتر بها داده شود و سینماگران در ایرن عرصه پیش قدم شوند.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۰۹:۰۰
بازیگر سینما و تلویزیون مطرح کرد: برخی فیلم ها فقط نداشته ها را مطرح می کنند حوزه/ ین روزها وقتی درباره هنر به ویژه سینما سخن گفته می‌شود، معمولاً انتقادات مطرح می‌شود. این در حالیست که اگر بخواهیم منصفانه به هنر نگاه کنیم، متوجه می‌شو‌یم این عرصه در صحنه های گوناگون، مایه سرافرازی کشور بوده است، برای مثال افتخاراتی که فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌ها به دست آورده‌اند، باعث می‌شود نام ایران در جهان به عنوان کشوری اخلاق‌مدار مطرح شود.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۰۹:۲۷
روایتی جالب از «انیمیشن نبرد خلیج فارس ۲» حوزه / انیمیشن«نبرد خلیج فارس ۲» روایتی حماسی و جالب از نبرد احتمالی جمهوری اسلامی ایران و متجاوزین آمریکایی در خلیج فارس است.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۲:۵۶
یکه تازی سریال های هالیوودی در صدا و سیمای ایران حوزه/ هالیوود به عنوان بازوی رسانه ای سیاست های آمریکا، چندی است محوریت خود را بر افزایش کیفیت کارهای سینما و تلویزیون متمرکز کرده و در این راستا اهداف دولت آمریکا را نیز در بطن تولیدات خود گنجانده تا به بهترین شکل ممکن سایر جوامع را تحت تاثیر قرار دهد.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۱:۲۷
بیان صادقانه تاریخ انقلاب در "ماجرای نیمروز" حوزه /روایت مستندگونه یا به اصطلاح ملودرام در پرداخت به مسائل تاریخی، می تواند نمایش خوبی را برای کسانی که در دوران پر التهاب اوایل انقلاب نبودند را متصور کند، البته باید به این نکته اشاره کرد که صداقت در پرداخت به مسائل تاریخی امری مهم و لازم است.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۶:۴۳
مهران رجبی: از شعار تا عمل سینماگران در تحقق شعار سال حوزه/ سینما و تلویزیون باید همانند سایر نهادهای نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به پیگیری کارهای خود در راستای شعار سال اقدام نموده و اهداف و تولیدات خود را در راستای تحقق آن به کار گیرند.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۵:۴۲
نوروز۹۶ و سریال های نه چندان جذاب رسانه ملی حوزه/ با فروکش کردن تب و تاب خریدها و بشورها و بساب ها، و با نزدیک شدن ساعات تحویل سال، خانواده ها کم کم از تب و تاب افتاده و آماده می شوند تا در کنار تلویزیون، این عضو ثابت سه دهه گذشته خانواده ها، روزهای آغاز سال نو را به جشن بنشینند، اما این، آغاز یک مصیبت است، مصیبتی به نام ویژه برنامه های مناسبتی صداوسیما. به جاست نگاهی هر چند گذرا به قالب و محتوای برنامه های این روزهای صداوسیما بیاندازیم:
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۶:۳۳
فروش بالای فیلم های سینمایی فریبمان ندهد؛ کم اعتناییِ سینمای ایران به سبک زندگی اسلامی گرچه در یکی دو سال اخیر فروش فیلم های سینمایی در کشور رشد قابل توجهی داشته، اما متاسفانه آن طور که انتظار می رفت، قرابت محتوایی آثار با سبک زندگی ایرانی – اسلامی مشاهده نمی شود.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۴:۵۹
آموزش هنجار شکنی در سریال« دیوار به دیوار» حوزه/ مهمترین ویژگی منفی سریال «دیوار به دیوار» حراج حیا و عفت میان خانواده های حاضر در سریال و همچنین پاک شدن مرز های محرم و نامحرم در میان اهالی یک خانه است، که عموما علاوه براین که با هم نسبت فامیلی ندارند، بلکه به بهانه ای واهی، آن هم تاخیر در دریافت خانه جدید خود، مجبور شده اند در یک منزل سکونت کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۰ - ۰۹:۳۳
نیم نگاهی به فیلم های سینمایی که نوروزامسال اکران عمومی شدند حوزه/ اکران نوروز ۹۶ به لحاظ اقتصادی، اتفاقی بسیار خوب برای سینما محسوب می‌شود و این امید را می‌دهد تا در سال آینده شاهد اتفاقات بسیار بهتری در سینما باشیم، اما به لحاظ ارزش‌های حاکم بر سینما، نمی‌توان چندان نکته قابل توجهی را در اکثر فیلم‌های به نمایش درآمده مشاهده کرد!
۱۳۹۶/۱/۶ - ۱۶:۴۲
تهیه‌کننده سینما در گفت و گو با حوزه مطرح کرد: برنامه‌های نوروزی سیما نوعی دلزدگی به وجود آورده است حوزه/ برنامه‌های نوروزی سیما به نظرم نوعی دلزدگی به وجود آورده است، چون زمان سال تحویل در اکثر شبکه‌ها، میهمانانی که دعوت شده بودند جملگی از بازیگران یا هنرمندان بودند.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۱۶:۳۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس