*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۲۱ رمضان ۱۴۴۰ \ Monday, May 27, 2019
منتقد و تحلیلگر سینما و تلویزیون: "سر دلبران" نتوانست تجربه موفق "صاحبدلان" را تکرار کند حوزه/ منتقد و تحلیلگر حوزوی سینما و تلویزیون گفت: محمد حسین لطیفی در سریال سر دلبران نتوانست تجربه موفق صاحبدلان را دوباره تکرار کند.
۱۳۹۷/۳/۲۶ - ۲۱:۰۵
پروانه معصومی: لذت حضور در سریال‌های مناسبتی، قابل قیاس با دیگر کارها نیست حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: من تا به امروز در سریال‌های متعددی حضور داشته‌ام که هر یک را به نوعی دوست دارم، ولی حضور در مجموعه‌هایی که موضوع آن ماه رمضان است را با کارهای دیگر عوض نمی‌کنم، چون لذت کار در این ماه با دیگر ایام سال قابل مقایسه نیست.
۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۵:۵۰
کریم اکبری مبارکه: «بچه مهندس» کاری جریان ساز خواهد بود حوزه/ بازیگر سریال "بچه مهندس" گفت: این سریال توانست در بین مردم جا باز کند، چون حرفی که در آن زده می‌شود به قشر و سلیقه خاصی محدود نمی‌شود و همه با آن ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی یکی از شروطی است که در کارهای تلویزیونی به ویژه سریال‌هایی که برای ماه رمضان تولید می‌شود
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۵:۲۰
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما-۱۵ "نفس"؛ سریالی سیاسی در بستر یکی از حساس ترین دوران تاریخی انقلاب حوزه/ سریال "نفس" را هم می توان در جُرگه سریال های سیاسی قرار داد و هم تاریخی که بستر زمانی آن از کمی قبل از انقلاب شروع شده و تا آغاز جنگ تحمیلی در یکی از مقاطع بسیار حساس و پرالتهاب انقلاب تداوم می یابد.
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۰:۲۰
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما-۱۴ "زیرپای مادر"؛ سریالی تلخ با دیالوگ هایی خاص و غیرامروزی! سریال تلخ "زیرپای مادر" گاه به شعر نزدیک است و گاهی نیز با وجود زیبایی، به شعار می گراید و این در حالی است که باید پرسید به راستی چند درصد مردم جامعه امروز ما در زبان محاوره ای و تعامل با یکدیگر چنین سخن می گویند که بازیگران این سریال چنین هستند!
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۸:۰۵
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما-۱۳ "برادر" ؛ سریالی قابل قبول با محوریت تجارت حلال و حرام هر چند که جواد افشار در این سریال تلویزیونی چه به لحاظ کارگردانی و چه بازی گرفتن از هنرپیشه ها با نقص ها و ضعف هایی هم روبروست ، اما جسارت وی در ورود به یکی از مباحث مهم جامعه همچون بحث تولید ملی و نیز ربا و نزول خواری قابل تقدیر است.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۹:۴۰
یادداشت رسیده: جسارت سیما جای تحسین دارد حوزه/ یکی از مهمترین موضوعات، در سریال «سر دلبران»، نقش روحانیت و باورهای سنتی مردم است که جسارت سیما در طرح موضوعی این چنین مهم واقعا جای تحسین دارد.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵:۵۵
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما:(۱۲) «مدینه» ؛ بیان قصه ای جذاب با چالش ربا و سبک زندگی حوزه/ نقطه عطف سریال «مدینه»و شاید هدف اصلی از ساخت و نمایش آن، موضوع پرداختن به عواقب شوم ربا و یا همان نُزول در جامعه انسانی است که روایت قصه و داستان در بستر سبک زندگی ایرانی – اسلامی باعث درخشش و ماندگاری این اثر تلویزیونی شده است.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۱:۵۲
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما-۱۱ "دودکش"؛ تجربه شیرین سریال سازی با طعم طنز حوزه/ سریال دودکش نشان داد که بدون شارلاتان بازی و شلوغ کاری بی خود و ادعاهای گزاف می توان در ماه مبارک رمضان آن هم از قاب تلویزیون ، لبخند را بر لبان مخاطب ایرانی نشاند و در ضمن به اخلاق و باورهای دینی مردم نیز آسیبی نرساند.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۱:۱۳
در گفتگو با عضو هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای طلاب مطرح شد؛ نقاط ضعف و قوت سریال "سرّ دلبران" از نگاه منتقد حوزوی حوزه/ عضو هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای طلاب به تبیین نقاط ضعف و قوت سریال "سر دلبران" پرداخت که شب های ماه مبارک رمضان از شبکه اول سیما به روی آنتن می رود.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۳:۰۸
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما-۹ "سقوط یک فرشته" ؛ جذاب در فُرم و اَلکن در محتوا حوزه/ "سقوط یک فرشته"هر چند که در بحث محتوا در برخی قسمت ها لنگ می زند اما به طور کلی در امور مربوط به فرم و مباحث تکنیکی، اثری نسبتاً خوش ساخت است که مخاطب را در شب های ماه رمضان درگیر قصه و داستان خود می کند.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۲۳:۰۶
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما- ۸ "ملکوت"؛ ضعف مشهود در ساختار و محتوا حوزه/ سریال ملکوت با وجود تلاش نویسنده و کارگردان اثر ، سریالی است که چه در عرصه ساختار و بُعد فنی و چه به خصوص بحث محتوایی و روایت قصه جذاب بر پایه آموزه های دینی، یک سریال ضعیف به شمار می رود که نمی توان از کنار ضعف های آن به راحتی گذشت.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۰:۳۷
رضا توکلی در مصاحبه با حوزه نیوز مطرح کرد: خاطرات خوب! در «سرّ دلبران» / واکنش مردم یزد به فیلمبرداری / حمایت «اوج» از سریالها را می پسندم حوزه/ بازیگر سریال "سرّدلبران" گفت: این کار در پی بازگویی این نکته است که مسجد تنها محلی نیست که بخواهیم در آن نماز بخوانیم، بلکه خانه خدا باید محلی باشد که ساکنان هر محله در آن مشکلات خود را حال می‌کنند.
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۱۳:۰۸
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی -۷ "روز حسرت"؛ اثری متوسط از پرکارترین سریال ساز تلویزیون حوزه/ یکی از ایرادات جدی سریال روز حسرت، ناشی از هم گسیختگی و چندپاره بودن سناریوی آن است که همین مساله موجب شده كه ما چندان به نتيجه‌ مطلوب از بابت تماشای این اثر نسبتاً متوسط از پرکارترین سریال ساز تلویزیون دست پیدا نکنیم.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۲:۱۷
بازنگاهی به مهم ترین سریال های ماه رمضانی سیما-۶ "میوه ممنوعه"؛ محک عیار ایمان با قصه ای کلاسیک حوزه/ میوه ممنوعه در بین سریال هایی که در سال های اخیر به مناسبت ماه رمضان با تم اجتماعی از شبکه های سیما ساخته و پخش شده ، یک اثر شاخص به شمار می رود که بدون تعارف نه یک سر و گردن بلکه چند سر و گردن از نمونه های مشابه خود بالاتر است.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۴:۱۹
علی غفاری: توجه به ایتام هدف اصلی ساخت «بچه مهندس» است حوزه/ کارگردان سریال بچه مهندس گفت: این سریال از جنس زندگی است و می‌توان حرف‌هایی که در آن زده می‌شود در جامعه مشاهده کرد، تنها کافیست که دیده گشود تا بسیاری از ناگفته‌ها بیان شود.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۴:۱۷
نیم نگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما-۵ "آخرین گناه"؛ ضعف مشهود در محتوا و بازیگری حوزه/ "آخرین گناه" ساخته حسین سهیلی زاده اثر چندان قابل دفاعی در زمره سریال های رمضانی سیما نبوده و به خصوص از ناحیه محتوا، دچار ضعف های جدی است و در ضمن بازی هنرپیشگان نیز چندان قابل توجه و چشمگیر نمی باشد.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۵۹
بازنگاهی به سریال های رمضانی سیما-۴ "صاحبدلان" ؛ درخشان و ماندگار در روایت قصه قرآنی سریال "صاحبدلان" به کارگردانی محمد حسین لطیفی از آن دست سریال هایی است که حقیقتاً نقطه عطفی در سریال های رمضانی سیما به شمار می رود که بی اغراق باید از آن به عنوان اثری درخشان و ماندگار در روایت قصه ای دینی و قرآنی یاد کرد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۹:۴۰
جعفر دهقان: «سردلبران» یکی از کارهای ماندگار سیما خواهد بود حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: بازی در سریال‌های ماه رمضان لذتی دارد که آن را نمی‌توان با آثار دیگر مقایسه کرد به ویژه آثاری که به لحاظ کیفی از امتیاز خوبی هم بهره برده باشند. سریال «سر دلبران» از آن دست تولیدات است که من از آن به عنوان کاری خوش ساخت و زیبا نام می‌برم.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۹:۳۵
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما-۳ "او یک فرشته بود"؛ حرکتی جسارت آمیز بر لبه تیغ سازندگان آثاری چون سریال "او یک فرشته بود" بر لبه تیغ حرکت می کنند ، چرا که از یک سو باید مراقب محتوای ارایه شده و تطابق آن با مضامین و آموزه های دینی باشند و از سویی دیگر حواسشان باشد که محصول رسانه ای و هنری شان دچار شعارگرایی و کلیشه نشده و جذابیت داستانی خود را همچنان حفظ کند.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۲:۳۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس