*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۲۱ رمضان ۱۴۴۰ \ Monday, May 27, 2019
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما- ۲ «خانه به دوش»؛ نمره قبولی عطاران و تلویزیون در جذب مخاطب «خانه به دوش» چه برای عطاران و چه برای تلویزیون که می خواست دقایقی پس از افطار، روزه داران ماه خدا را جذب جعبه جادوی وطنی کند، گامی رو به جلو بود و محبوبیت این سریال پس از گذشت ۱۴ سال از زمان پخش اولیه اش نشان می دهد که همچنان نیازمند آثاری از این جنس البته با چاشنی خلاقیت و نگاه به روزتر در قاب تلویزیون هستیم.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۲:۵۵
مهران رجبی: شتاب‌زدگی آسیب همیشگی سریال‌های ماه رمضان حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: به واسطه برنامه‌های مناسبتی سیما می‌توان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را شناسایی و برطرف کرد. چون مردم در این ایام بهتر و بیشتر پذیرای مفاهیم ارزشی هستند.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۰۳:۰۵
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما- ۱ "گمگشته"؛ سریالی با قصه و موسیقی تیتراژ ماندگار / "کمکم کن" ؛ خلاقیت تلویزیون در جلوه های ویژه برزخی! سریال "گمگشته" به کارگردانی رامبد جوان و نیز "کمکن کن" ساخته قاسم جعفری در سال های آغازین دهه ۸۰ با نوع روایت، قصه های جذاب و موسیقی و جلوه های ویژه خود توانستند تا به امروز جزو ماندگارترین سریال های ماه رمضانی سیما لقب بگیرند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۱:۳۶
فیلمنامه نویس سریال «آنام»: سریال ها باید منعکس کننده درد دل مردم باشند حوزه/امیر عباس پیام گفت: در سریال‌ها باید مردم مشکلات‌شان را ببیند، والاّ فکر می‌کنند صرفاً قصه‌ای روایت می‌شود، پس با آن ارتباط برقرار نمی‌کنند، اما اگر مردم ببینند قصه مورد نظر درد دل آنها را بیان می‌کند، آن را پذیرفته و از آن تاثیر می‌گیرند.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۰:۰۶
این شب ها از تلویزیون پخش می شود: سرودی جالب با مضمون لباس روحانيت حوزه/ تیتراژ پايانى سريال«سر دلبران» به زيبايى به توصيف لباس روحانيت پرداخته است.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۲:۴۰
یوسف مرادیان: تصویرگری دینی باید موجب نزدیکی مردم به هم شود حوزه/ بازیگر سینما و تلوزیون گفت: اثر موفق دینی می‌بایست در جهت تقریب مذاهب قدم بردارد، چون انسان‌ها با زندگی کنار هم قادرند به خدا نزدیک شوند.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۰۹:۱۴
جواد افشار: مفاهیم سریال آنام توصیه های قرآنی بود حوزه/ کارگردان سینما و تلویزیون گفت: همیشه در کارهایم سعی می‌کنم، ابتدا به موضوعی که مطرح می کنم باور داشته باشم، اتفاقی که فکر می‌کنم همیشه در کارهایم رعایت شده است.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۰:۰۵
بازیگر و کارگردان تئاتر: نباید بگذاریم حماسه سال های دفاع مقدس در جامعه فراموش شود حوزه/ بازیگر و کارگردان تئاتر قم تصریح کرد: ما هنرمندان و دیگر اقشار جامعه نباید بگذاریم حماسه سال های دفاع مقدس در اذهان عمومی فراموش شود.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۴:۰۲
تهیه‌کننده سریال «آنام»: استفاده نابجا از مناسک مذهبی، یکی از آفت‌های رایج سریال سازی است حوزه/ اسماعیل عفیفه گفت: کم‌کاری ما در حوزه دین در شرایطی است که سینمای جهان به ویژه هالیوود تمرکز ویژه‌ای، روی تولیدات مذهبی دارد، چون می‌داند زبان فیلم و سریال می‌تواند همه قلب‌ها را تسخیر کند.
۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۱:۱۵
رئیس انجمن سینمای جوانان قم: "به وقت شام" دارای ساختار فنی و تکنیک بالایی در فیلمسازی است حوزه/ ابوذر گفت: فیلم "به وقت شام" دارای ساختار فنی و تکنیک بالایی در عرصه فیلمسازی است.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۳:۱۰
سید ضیاء هاشمی: تلویزیون در مواجهه با ماهواره موفق نبوده است حوزه/ بخش بزرگی از مردم کشورمان به لحاظ مفهومی برنامه‌های ماهواره را نمی‌پسندند، اما وقتی می‌بینند شبکه‌های مختلف سیما تنها برنامه‌های تکراری یا سطحی پخش می‌کنند به نوعی مجبور می‌شوند که برای گذران وقت مخاطب برخی از این شبکه‌ باشند.
۱۳۹۷/۲/۱۳ - ۱۵:۴۱
خواننده سرودهای انقلابی: در حوزه موسیقی انقلابی کم کاریم حوزه/ قشر عظیمی از مردم و به ویژه جوانان از کارهایی ارزشی حمایت کرده‌اند، تنها کافیست تبلیغ صحیح پیرامون این گونه کارهای تولیدی انجام شود.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۰۷:۲۹
یک کارشناس سینما: تولید فیلم «به وقت شام» جزو الزامات سینما بود حوزه/ در «به وقت شام» می‌بینیم ادعاهایی که از طرف داعشیان در رابطه با اسلامگرایی سر داده می‌شود به هیچ وجه واقعیت ندارد، بلکه تنها شعارهایی است که در آن منفعت شخصی نهفته است.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۰۱:۴۵
کامران تفتی: پایبندی به اخلاقیات اسلامی، ماندگاری بازیگر را تضمین می‌کند حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: توجهات اخلاقی اسلام کاملترین رویکرد است، اما این‌که یک بازیگر تا چه حد می‌تواند به این حوزه وفادار بماند باید آن را در تربیت خانوادگی آن فرد جستجو کرد.
۱۳۹۷/۲/۸ - ۰۷:۴۰
انوش معظمی مطرح کرد : نقش سینما در مباره با تهاجم فرهنگی حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: من به عنوان یک بازیگر در حد و توان خود می‌توانم در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن از راه هنر هفتم قدم بردارم. این مسئله نیز در انتخاب‌هایم نمود پیدا می‌کند، چون اگر در کارهای دینی و دفاع مقدسی حضور جدی تر داشته باشم ، قادرم به نوعی به آرمان‌های دینی و انقلابی کشورم، عمل کنم.
۱۳۹۷/۲/۳ - ۰۴:۲۵
محمدحسین قاسمی، تهیه‌کننده فیلم «مصادره» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری«حوزه»: « مصادره» نقدی بر تندروهای ابتدای انقلاب که راهشان از انقلاب جدا شد/ برای پویایی انقلاب باید کاستی‌های آن را نمایش دهیم حوزه/ تهیه کننده فیلم مصادره گفت: در «مصادره» این حرف زده می‌شود که ایرانیانی که با وقوع انقلاب به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند و به لحاظ امنیتی و قضایی مشکلی ندارند، می‌توانند به کشورشان باز گردانند.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۰۷:۱۰
تهیه کننده سینما و تلویزیون: «به وقت شام» نگاهی جدید به داعش دارد حوزه/ در «به وقت شام» نگرشی جدید به داعش را شاهد هستیم، چون تا به امروز درباره مزدوران این گروهک به صورت کارشناسانه کاری دقیق صورت نگرفته بود، اما در «به وقت شام» این اتفاق رخ داد و برای شخصیت اصلی فیلم از مثبت گرفته تا منفی ما شخصیت پردازی را شاهد هستیم.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۰۱:۰۰
کارگردان و تهیه کننده سینما: سینماگران حمایت از کالای ایرانی را در آثار خود فراموش نکنند حوزه/ کارگردان و تهیه کننده سینما بر لزوم توجه جدی سینماگران به حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۰۱:۰۵
"به وقت شام" در بوته نقد کارشناس سینمایی: نفس گیر، پرتعلیق و حیرت انگیز حوزه/ "به وقت شام" دارای تعلیق های هوشمندانه و به وقت است، به طوری که مخاطب، در هر بخش از فیلم پس از همذات پنداری با شخصیت های اصلی داستان به ناگاه در رخدادی پایان داستان را تخیل می کند.
۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۰۶:۴۰
یک فیلمساز کودک: سینمای کودک با زبان متناسب خود به موضوعات قرآنی بپردازد حوزه/ برای اعتلا و شکوفایی موضوعات قرآنی در سینما نیاز است تا افراد متعهد در این حوزه نیز ورود کنند، چون همانگونه که در سینمای بزرگسال چنین شرطی لازم است در سینمای کودک هم این امر ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۲۲:۲۴
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس