*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ \ الأحد ٠ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Sunday, November 19, 2017
امور شش گانه‌ای که موجب شگفتی سلمان فارسی شده است حوزه/ امام صادق(ع) فرمود: سلمان فارسی گفت: از شش چیز در شگفتم که سه مورد آن مرا می‌گریاند و سه مورد آن موجب خنده من است.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۰۸:۴۷
چگونه قساوت قلب را برطرف کنیم؟ حوزه/ پیامبر (ص) در روایتی مهربانی و ملاطفت با یتیمان را به عنوان یکی از راه های نرم شدن دل و برطرف شدن قساوت قلب معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۷:۵۷
هفت توصیه خدا به پیامبر(ص) حوزه/ پیامبر صلی الله علیه و آله در حدیثی هفت سفارش خداوند به آن حضرت را بیان کردند.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۸:۴۰
ملاک دوستی و دشمنی حوزه/ امام حسین علیه السلام در روایتی ملاک دوستی و دشمنی را بیان کرده اند .
۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۰۸:۴۷
عاقبت نیک مشورت حوزه/ امام حسن مجتبی(علیه السلام) در روایتی فرمود: هیچ گروهی مشورت نمی‌کنند، مگر این که به راه صلاح هدایت می‌شوند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۰۸:۰۰
دنیا نزد چه کسانی ناچیز است؟ حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی فرمودند اگر انسان قدر خود را بداند و خود را محترم بشمارد دنیا نزد او ناچیز می شود.
۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۰۸:۲۵
چرا شب زنده داران، زیبا هستند حوزه/ امام زین العابدین علیه السلام در روایتی علت زیبا بودن شب زنده داران را بیان کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۰۸:۱۷
این افراد به سادگی نابود می‌شوند حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی به تبیین نقش عقل و کمال آن در حفظ انسان از هلاکت پرداختند.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۰۷:۵۹
گناهانی که عذاب را نازل می‌کند امام سجاد علیه السلام در روایتی،گناهانی را که مورد نزول عذاب است معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۰۸:۱۸
کاری که برابر با فقر و خواری است حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی درخواست کردن نیازها از مردم را موجب فقر و کم کردن درخواست از مردم را موجب بی نیازی دانستند.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۰۷:۳۳
سه عیب بزرگ انسان حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی سه عیب برجسته انسان را معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۰۸:۴۳
سریع‌ترین پاداش و مجازات حوزه/ امام سجاد(علیه السلام) در روایتی سریع ترین پاداش ها و سریع ترین مجازات ها را معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۰۸:۱۶
مصیبت ها بر چه کسی آسان است حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی، ویژگی های مترتب بر اشتیاق به بهشت و ترس از جهنم و بی میلی به دنیا را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۰۷:۵۱
این چند ویژگی موجب عافیت انسان می شود حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی خطاب به انسان ها فرمودند: اگر انسان چند ویژگی را داشته باشد، در خیر و عافیت دنیا و آخرت خواهد بود.
۱۳۹۶/۸/۹ - ۰۷:۵۱
گنج های دانش کجاست؟ حوزه/ امام سجاد(علیه السلام) در روایتی با تشبیه آیات قرآن به گنجینه، مسلمانان را به تدبر در قرآن تشویق کردند.
۱۳۹۶/۸/۸ - ۰۸:۴۹
عذر خواهی دیگران را بپذیریم حوزه/ امام سجاد(علیه السلام) در روایتی انسان ها را به پذیرش عذر دیگران دعوت کردند.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۰۸:۰۵
توصیه امام سجاد(ع) به فرزندان خود حوزه/ امام باقر(ع) فرمود: امام سجاد(ع) فرزندان خود را از دروغ گفتن در امور بزرگ و کوچک و به صورت شوخی و جدی نهی می کرد.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۰۸:۰۰
تعجب امام سجاد علیه السلام از رفتار برخی افراد حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی از چند دسته از انسان ها و کردار آنها اظهار شگفتی می کند.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۰۸:۱۰
پیامبر(ص) برای چه موضوعی ام‌سلمه را شاهد گرفتند؟ حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی خطاب به ام سلمه، برخی ویژگی ها و مناقب امیرالمؤمنین(ع) را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۰۷:۵۲
اثر زیارت حرم امام حسین (ع) حوزه/ امام صادق (علیه السلام) از امام حسین(علیه السلام) روایت کرد که فرمود: هیچ غم‌دیده ای نزد من نمی آید، مگر آن که خداوند او را شادمان به سوی خانواده‌اش بازگرداند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۰۸:۲۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس