*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ \ ۷ شوال ۱۴۳۹ \ Friday, June 22, 2018
طبیعت زبان این‌گونه است حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام زبان را به حیوان درنده ای تشبیه کردند که نباید به حال خود رها شود.
۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۰۷:۵۲
بزرگ ترین حسرت روز قیامت حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی یکی از بزرگ ترین حسرت های روز قیامت را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۱/۱۴ - ۰۷:۳۵
تاثیر ترک زنا و ربا در قیامت حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی تاثیر مثبت ترک دو گناه زنا و رباخواری را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۱/۱۳ - ۰۷:۲۰
ترک این کار موجب تباهی عمر است حوزه/ لقمان در موعظه های خود به فرزندش از او خواست در شب و روز و ساعت های عمر خود بهره ای برای علم اندوزی قرار دهد.
۱۳۹۷/۱/۸ - ۰۸:۴۴
دو صفت پسندیده در ثروتمندان و فقرا حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام ثروتمندان را به تواضع در برابر فقرا و فقرا را به رفتار عزتمندانه در برابر ثروتمندان تشویق کردند.
۱۳۹۷/۱/۷ - ۰۸:۱۸
کاری که بینی شیطان را به خاک می مالد حوزه/ امام صادق علیه السلام کمک به برادران دینی و برآورده ساختن نیازهای آنها را موجب ورود به بهشت و دوری از آتش جهنم دانستند.
۱۳۹۷/۱/۵ - ۱۰:۰۱
سه ویژگی مهم شیعه حوزه/ امام حسین علیه السلام در روایتی سه ویژگی مهم شیعه را بیان کرده اند.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۱۰:۴۰
برای دعا هیچ گاه دیر نیست حوزه/ امام صادق(ع) در روایتی ضمن تشویق مؤمنان به دعا و درخواست از خدای متعال، آنها را از نا امیدی در دعا برحذر داشتند.
۱۳۹۷/۱/۳ - ۰۹:۳۹
به عیوب خود هم توجه کنیم حوزه/ رسول خدا(ص) در روایتی انسان ها را به دیدن عیوب خود و توجه به آن تشویق کردند.
۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۰:۰۷
دو اثر مهم سخاوت حوزه/ امیرالمومنین علیه السلام در روایتی و اثر مهم سخاوت و بخشش را بیان کرده اند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۰۹:۳۱
دو توصیه امیرالمومنین علیه السلام پیرامون روابط اجتماعی حوزه/ امیرالمومنین علی علیه السلام در روایتی مومنین را به دو سیره اسلامی توصیه کرده اند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۵
کمترین وظیفه انسان در برابر خدای سبحان حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی در نهج البلاغه کمترین وظیفه انسان در برابر خدای متعال را بیان کرده اند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۰۸:۲۶
ماهی‌های دریا برای چه کسی استغفار می‌کنند؟ حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی ضمن تشویق مسلمانان به فراگیری دانش، عالم را همچون زنده ای در میان مردگان دانستند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۰۸:۳۸
سه پیامد دنیاطلبی حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سه پیامد منفی دنیاطلبی را بیان کردند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۰۸:۳۵
صدقه ای که خدا دوست دارد حوزه/ امام صادق علیه السلام درروایتی صدقه ای متفاوت را معرفی کردند که خداوند آن را دوست دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۷:۴۲
سه کار نجات بخش حوزه/ امام صادق علیه السلام سه کار را نجات بخش توصیف کردند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۰۸:۱۰
خدا تشکر می‌کند حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی انسان ها را از دل بستن به تشکر دیگران در کار خیر نهی کردند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۷
این دو خلق الهی را پاس بداریم حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی امر به معروف و نهی از منکر را از اخلاق الهی برشمردند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۰۷:۴۲
راه حفظ دین و دنیا و دفع بلا حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی راه اصلاح ایمان و حفظ اموال و دفع بلا را بیان کردند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۰۸:۱۶
توصیف زیبای زنان در کلام امام علی(ع) حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در نامه ای به امام حسن(ع) ایشان را به رعایت حال زن توصیه کردند و فرمودند نباید به زنان کاری فراتر از تحمل ‌آنها واگذار شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۰۸:۱۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس