*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ \ ۹ شوال ۱۴۳۹ \ Sunday, June 24, 2018
خداوند در قیامت به چهار گروه نظر نمی کند حوزه/ پیامبر اسلام در روایتی چهار گروه را معرفی کردند که خداوند متعال در روز قیامت به آنها نظر نمی کند.
۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۰۸:۳۰
دعایی که به آسمان می‌رسد حوزه/ امام صادق در روایتی به نقل از امام باقر(علیهما السلام) انسان ها را از ظلم نهی کردند.
۱۳۹۶/۹/۹ - ۰۸:۱۷
عملی که پاداش یاری امام زمان(ع) را دارد حوزه/ امام صادق علیه السلام در حدیثی تاثیر تقوا و خوش خلقی را بر دریافت پاداش یاری امام زمان عجل الله تعالی فرجه را بیان فرمودند .
۱۳۹۶/۹/۸ - ۰۸:۰۲
تعبیر امام حسن عسکری علیه السلام ازشخصیت امام زمان ( عج) حوزه/ امام حسن عسکری(ع) در روایتی امام مهدی علیه السلام را شبیه ترین انسان ها در سیرت و صورت به پیامبر(ص) معرفی کردند.
۱۳۹۶/۹/۷ - ۰۷:۵۱
چه چیزی مانع ورود بهشت می شود ؟ حوزه/ امام باقر و امام صادق علیهما السلام فرمودند: کسی که ذره ای تکبر در دل داشته باشد، وارد بهشت نمی‌شود.
۱۳۹۶/۹/۵ - ۰۸:۰۴
چه کسی گریان وارد جهنم می شود؟ حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی مجازات کسی را که در حال گناه، می خندد را بیان کردند.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۰۸:۱۷
بهترین زمان برای دعا حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی بهترین زمان برای دعا کردن را معین کرده اند .
۱۳۹۶/۹/۲ - ۰۷:۵۸
توصیف اخلاق پیامبر از زبان امیرالمومنین حوزه/ امیر المومنین علی علیه السلام در روایتی به بخشی از اخلاق حسنه پیامبر اسلام اشاره کرده اند.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۰۸:۲۴
پیامبر(ص) هرروز از شش صفت به خدا پناه می برد حوزه: امام صادق علیه السلام فرمود: پیامبر اسلام هر روز از شش ویژگی به خداوند متعال پناه می برد.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۰۷:۴۷
روایتی از سیره رفتاری پیامبر(ص) از زبان امام صادق(ع) حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی ماجرای برخورد متواضعانه پیامبر(ص) با یک زن بددهان را بیان فرمود.
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۰۸:۲۷
امور شش گانه‌ای که موجب شگفتی سلمان فارسی شده است حوزه/ امام صادق(ع) فرمود: سلمان فارسی گفت: از شش چیز در شگفتم که سه مورد آن مرا می‌گریاند و سه مورد آن موجب خنده من است.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۰۸:۴۷
چگونه قساوت قلب را برطرف کنیم؟ حوزه/ پیامبر (ص) در روایتی مهربانی و ملاطفت با یتیمان را به عنوان یکی از راه های نرم شدن دل و برطرف شدن قساوت قلب معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۷:۵۷
هفت توصیه خدا به پیامبر(ص) حوزه/ پیامبر صلی الله علیه و آله در حدیثی هفت سفارش خداوند به آن حضرت را بیان کردند.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۸:۴۰
ملاک دوستی و دشمنی حوزه/ امام حسین علیه السلام در روایتی ملاک دوستی و دشمنی را بیان کرده اند .
۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۰۸:۴۷
عاقبت نیک مشورت حوزه/ امام حسن مجتبی(علیه السلام) در روایتی فرمود: هیچ گروهی مشورت نمی‌کنند، مگر این که به راه صلاح هدایت می‌شوند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۰۸:۰۰
دنیا نزد چه کسانی ناچیز است؟ حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی فرمودند اگر انسان قدر خود را بداند و خود را محترم بشمارد دنیا نزد او ناچیز می شود.
۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۰۸:۲۵
چرا شب زنده داران، زیبا هستند حوزه/ امام زین العابدین علیه السلام در روایتی علت زیبا بودن شب زنده داران را بیان کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۰۸:۱۷
این افراد به سادگی نابود می‌شوند حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی به تبیین نقش عقل و کمال آن در حفظ انسان از هلاکت پرداختند.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۰۷:۵۹
گناهانی که عذاب را نازل می‌کند امام سجاد علیه السلام در روایتی،گناهانی را که مورد نزول عذاب است معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۰۸:۱۸
کاری که برابر با فقر و خواری است حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی درخواست کردن نیازها از مردم را موجب فقر و کم کردن درخواست از مردم را موجب بی نیازی دانستند.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۰۷:۳۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس