*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ \ الجمعة ٣ شعبان ١٤٣٩ \ Friday, April 20, 2018
تعبیر امیرالمومنین علیه السلام از دنیا حوزه/ امام علی علیه السلام در روایتی عمکرد و شیوه رفتار مردم با دنیا را به دو دسته تقسیم کرده اند .
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۰۸:۱۴
امام باقر علیه السلام چگونه دعا می کردند؟ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سیره امام باقر علیه السلام در دعا کردن را بیان کردند .
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۰۷:۵۷
سه واجب استثنا ناپذیر حوزه/ امام صادق(ع) در روایتی سه عمل را بدون استثنا برای همگان یکسان معرفی کردند .
۱۳۹۶/۶/۹ - ۰۸:۳۰
شگفتی پیامبر(ص) از عملکرد برخی افراد حوزه/ پیامبر(ص) در حدیثی از رفتار برخی افراد در مواجه با گناه ابراز شگفتی کردند .
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۸:۱۴
محبوب‌ترین کارها نزد خداوند حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی به بیان سه کار از محبوب‌ترین کارها نزد خداوند پرداخت.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۰۸:۱۴
راهکاری برای خوب شدن حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در وصیت خود به فرزندش امام حسن علیه السلام راهکار کوتاهی برای اهل خیر بودن فرمودند .
۱۳۹۶/۶/۶ - ۰۸:۴۴
تشبیه زیبای پیامبر از همنشینی با مومن حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی نشست و برخاست با مؤمنان در دنیا را همچون گردش در باغ های بهشت دانستند.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۰:۲۵
خیر دنیا و آخرت چیست؟ حوزه/ امام صادق(ع) در روایتی به تفسیر آیه «رَبَّنا آتِنا فِي الدُّنْيا حَسَنَةً وَ فِي الْآخِرَةِ حَسَنَةً» پرداخت و رضایت الهی و بهشت را خیر ‌آخرت دانست.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۰۷:۴۳
چگونه حاجت خود را از خدا بخواهیم؟ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی انسان ها را به بیان جزئیات حاجت ها به درگاه خداوند متعال تشویق کرد.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۰۷:۱۶
عامل رزق زیاد و طول عمر حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی یکی از اسباب مهم برای فزون شدن روزی و طولانی شدن عمر را بیان فرمود.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۰۷:۳۹
اصرار خوب و اصرار بد حوزه/ امام صادق علیه السلام فرمود: خداوند متعال اصرار کردن انسان ها به همدیگر را دوست ندارد و فقط یک نوع اصرار را دوست دارد.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۰۹:۳۲
جامع تمام زشتی ها حوزه/ امام علی علیه السلام در روایتی به نکوهش بخل پرداختند و آن را جامع تمام بدی ها دانستند.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۰۸:۰۲
این سه ویژگی در انسان، خیال شیطان را راحت می کند حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سه ویژگی را معرفی کردند که اگر در انسان باشد، شیطان دیگر به سایر اعمال او کار ندارد.زیرا سایر اعمال او پذیرفته نیست .
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۷:۵۴
دانه ای که شفای هفتاد نوع بیماری است حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی ضمن تشویق به خوردن سیر، آن را شفای هفتاد بیماری دانستند.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۰۸:۰۸
سه نابودگرِ تکبر حوزه/ پیامبر اسلام(ص) فرمود: اگر این سه ویژگی در انسان ها نبود،هیچ چیز دیگری نمی توانست تکبر انسان را از بین ببرد، اما با این حال باز هم انسان ها سرکش هستند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۸:۱۳
دورترین انسان ها از خدای متعال حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی دورترین انسان ها از خداوند متعال را معرفی کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۸:۱۷
چگونه دل بستگان به دنیا از خواب غفلت بیدار می شوند؟ حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام به انسان های دل بسته به شهوت های دنیا هشدار می دهد که دست نگه دارند و به تربیت نفس خود و ترک عادت های زشت مشغول شوند.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۷:۳۳
ذکری برای اجابت دعا حوزه/ امام علی علیه السلام فرمود: هرگاه حاجتی از درگاه خداوند دارید، این گونه دعا کنید تا دعای شما مستجاب شود.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۷:۴۸
سه شرط امر به معروف و نهی از منکر حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی ضمن بیان سه شرط از شرایط امر به معروف و نهی از منکر،‌ فرمود: کسی موفق به امر به معروف و نهی از منکرمی شود که این سه ویژگی را داشته باشد.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۰۷:۵۸
هر مسلمان سه دوست دارد حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی به معرفی سه دوست انسان پرداختند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۷:۴۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس