*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۱۰ شعبان ۱۴۳۹ \ Friday, April 27, 2018
سه نابودگرِ تکبر حوزه/ پیامبر اسلام(ص) فرمود: اگر این سه ویژگی در انسان ها نبود،هیچ چیز دیگری نمی توانست تکبر انسان را از بین ببرد، اما با این حال باز هم انسان ها سرکش هستند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۸:۱۳
دورترین انسان ها از خدای متعال حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی دورترین انسان ها از خداوند متعال را معرفی کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۸:۱۷
چگونه دل بستگان به دنیا از خواب غفلت بیدار می شوند؟ حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام به انسان های دل بسته به شهوت های دنیا هشدار می دهد که دست نگه دارند و به تربیت نفس خود و ترک عادت های زشت مشغول شوند.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۷:۳۳
ذکری برای اجابت دعا حوزه/ امام علی علیه السلام فرمود: هرگاه حاجتی از درگاه خداوند دارید، این گونه دعا کنید تا دعای شما مستجاب شود.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۷:۴۸
سه شرط امر به معروف و نهی از منکر حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی ضمن بیان سه شرط از شرایط امر به معروف و نهی از منکر،‌ فرمود: کسی موفق به امر به معروف و نهی از منکرمی شود که این سه ویژگی را داشته باشد.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۰۷:۵۸
هر مسلمان سه دوست دارد حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی به معرفی سه دوست انسان پرداختند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۷:۴۷
گنج های بهشت حوزه / امام صادق علیه السلام در حدیثی سه گنج بهشتی را معرفی کردند.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۰۷:۲۰
برترین نعمت پس از اسلام حوزه/ امام صادق(ع) در روایتی به نقل از پیامبر(ص) به معرفی برترین نعمت های خداوند پس از نعمت اسلام پرداخت.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۰۷:۱۸
سه ویژگی اساسی مؤمن حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی به بیان سه ویژگی مهم و اساسی در مؤمن پرداختند که در روایات دیگر معصومان(ع) نیز بر این سه ویژگی مؤمن تاکید شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۰۸:۱۸
چرا پس از دعا دست به صورت می کشیم؟ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی فرمود: پس از دعا دست به سر و صورت خود بکشید و حکمت آن را نیز بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۰۷:۴۳
میوه ای که اندوه را از بین می برد حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی به یکی از خواص انگور سیاه اشاره کرده اند .
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۷:۴۲
سه چیزی که به خدا شکایت می کنند حوزه/ امام صادق علیه السلام فرمود سه چیز هستند که از دست انسان ها به خداوند عز و جل شکایت می کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۰۷:۳۴
توصیه اخلاقی امیرالمؤمنین(ع) پیرامون تقوا حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی انسان ها را به پروا از خدا و یاد مرگ دعوت کرد ه اند .
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۰۸:۲۰
آثار مثبت حسن ظن به خدا حوزه/ امام رضا علیه السلام در روایتی انسان ها را به حسن ظن به خدای متعال تشویق می کند و به بیان اثر مثبت حسن ظن به خدا در زندگی انسان می پردازد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۸:۳۰
با این سه گروه مهربان باشیم حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سه گروه را سزاوار مهربانی دانستند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۸:۰۳
خواص سه گانه انجیر حوزه/ امام رضا علیه السلام در روایتی به تاثیر خوردن انجیر در مبارزه با بیماری ها اشاره کرد ه اند.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۰۷:۵۹
توشه بد برای آخرت حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی فرمود: ستم بر بندگان توشه بدی برای آخرت است.
۱۳۹۶/۵/۸ - ۰۷:۵۴
آنچه که مانع دریافت کامل نعمت است حوزه/ امیرالمؤمنین علی علیه السلام در روایتی شیعیان خود را از کوتاهی در شکرگزاری برحذر داشتند و آن را موجب دریافت کامل نعمت ها دانستند.
۱۳۹۶/۵/۷ - ۰۸:۱۵
ظرفی که هرگز پر نمی‌شود حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی فرمود هر ظرفی پر می شود به جز یک ظرف که هرچه پر شود، گنجایش ‌آن نیز بیشتر می شود.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۰۸:۵۹
چهار گروهی که پیامبر(ص) شفاعت می‌کنند حوزه/ امام رضا علیه السلام در روایتی از پدران بزرگوارش از رسول خدا(ص) روایت کرد که پیامبر فرمود:‌ چهار گروه هستند که خودم در قیامت آنها را شفاعت می کنم.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۰۸:۱۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس