*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ \ الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩ \ Monday, September 25, 2017
سه ویژگی اساسی مؤمن حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی به بیان سه ویژگی مهم و اساسی در مؤمن پرداختند که در روایات دیگر معصومان(ع) نیز بر این سه ویژگی مؤمن تاکید شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۰۸:۱۸
چرا پس از دعا دست به صورت می کشیم؟ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی فرمود: پس از دعا دست به سر و صورت خود بکشید و حکمت آن را نیز بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۰۷:۴۳
میوه ای که اندوه را از بین می برد حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی به یکی از خواص انگور سیاه اشاره کرده اند .
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۷:۴۲
سه چیزی که به خدا شکایت می کنند حوزه/ امام صادق علیه السلام فرمود سه چیز هستند که از دست انسان ها به خداوند عز و جل شکایت می کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۰۷:۳۴
توصیه اخلاقی امیرالمؤمنین(ع) پیرامون تقوا حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی انسان ها را به پروا از خدا و یاد مرگ دعوت کرد ه اند .
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۰۸:۲۰
آثار مثبت حسن ظن به خدا حوزه/ امام رضا علیه السلام در روایتی انسان ها را به حسن ظن به خدای متعال تشویق می کند و به بیان اثر مثبت حسن ظن به خدا در زندگی انسان می پردازد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۸:۳۰
با این سه گروه مهربان باشیم حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سه گروه را سزاوار مهربانی دانستند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۸:۰۳
خواص سه گانه انجیر حوزه/ امام رضا علیه السلام در روایتی به تاثیر خوردن انجیر در مبارزه با بیماری ها اشاره کرد ه اند.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۰۷:۵۹
توشه بد برای آخرت حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی فرمود: ستم بر بندگان توشه بدی برای آخرت است.
۱۳۹۶/۵/۸ - ۰۷:۵۴
آنچه که مانع دریافت کامل نعمت است حوزه/ امیرالمؤمنین علی علیه السلام در روایتی شیعیان خود را از کوتاهی در شکرگزاری برحذر داشتند و آن را موجب دریافت کامل نعمت ها دانستند.
۱۳۹۶/۵/۷ - ۰۸:۱۵
ظرفی که هرگز پر نمی‌شود حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی فرمود هر ظرفی پر می شود به جز یک ظرف که هرچه پر شود، گنجایش ‌آن نیز بیشتر می شود.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۰۸:۵۹
چهار گروهی که پیامبر(ص) شفاعت می‌کنند حوزه/ امام رضا علیه السلام در روایتی از پدران بزرگوارش از رسول خدا(ص) روایت کرد که پیامبر فرمود:‌ چهار گروه هستند که خودم در قیامت آنها را شفاعت می کنم.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۰۸:۱۵
بشارت پیامبر خدا بر دختردارها حوزه/ پیامبر اسلام در روایتی جایگاه و ویژگی مهم دختران را نسبت به والدین بیان کردند.
۱۳۹۶/۵/۳ - ۰۸:۴۱
بهترین وساطت کدام است؟ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی به نقل از امیرالمومنین علیه السلام برترین وساطت ها را معرفی فرمودند.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۰۷:۴۹
چگونه طعم ایمان را بچشیم حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی فرمودند انسان مؤمن به واسطه ترک برخی گناهان طعم ایمان را خواهد چشید.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۰۸:۳۳
بشارت امام کاظم(ع) به شیعیان زمان غیبت حوزه/ امام کاظم علیه السلام در روایتی اجر و پاداش ولایت پذیری اهل بیت(ع) در زمان غیبت امام دوازدهم و جایگاه ویژه این شیعیان در روز قیامت را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۰۷:۴۰
پنج ویژگی شیعه امام صادق(ع) حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی پنچ ویژگی از ویژگی های شیعیان خود را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۸:۱۱
ایمان چگونه کامل می شود؟ حوزه/ امام رضا علیه السلام در حدیثی ویژگی سه گانه حقیقت ایمان را مشخص کردند.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۰۸:۰۵
چگونه خدا از عمل کم راضی می‌شود حوزه/ امام صادق (ع) در حدیثی نتیجه رضایت مندی به روزى ناچيز خداوند تعالى را تبیین کردند.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۰۸:۱۰
عاقبت كسى كه سخن را جزو عملش نداند حوزه/ رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله در حدیثی عاقبت كسى كه سخنش را جزو عملش نداند تبیین نموده اند.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۰۸:۱۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس