*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ \ السبت ٧ رجب ١٤٣٩ \ Saturday, March 24, 2018
پیامبر(ص) هرروز از شش صفت به خدا پناه می برد حوزه: امام صادق علیه السلام فرمود: پیامبر اسلام هر روز از شش ویژگی به خداوند متعال پناه می برد.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۰۷:۴۷
روایتی از سیره رفتاری پیامبر(ص) از زبان امام صادق(ع) حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی ماجرای برخورد متواضعانه پیامبر(ص) با یک زن بددهان را بیان فرمود.
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۰۸:۲۷
امور شش گانه‌ای که موجب شگفتی سلمان فارسی شده است حوزه/ امام صادق(ع) فرمود: سلمان فارسی گفت: از شش چیز در شگفتم که سه مورد آن مرا می‌گریاند و سه مورد آن موجب خنده من است.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۰۸:۴۷
چگونه قساوت قلب را برطرف کنیم؟ حوزه/ پیامبر (ص) در روایتی مهربانی و ملاطفت با یتیمان را به عنوان یکی از راه های نرم شدن دل و برطرف شدن قساوت قلب معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۷:۵۷
هفت توصیه خدا به پیامبر(ص) حوزه/ پیامبر صلی الله علیه و آله در حدیثی هفت سفارش خداوند به آن حضرت را بیان کردند.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۸:۴۰
ملاک دوستی و دشمنی حوزه/ امام حسین علیه السلام در روایتی ملاک دوستی و دشمنی را بیان کرده اند .
۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۰۸:۴۷
عاقبت نیک مشورت حوزه/ امام حسن مجتبی(علیه السلام) در روایتی فرمود: هیچ گروهی مشورت نمی‌کنند، مگر این که به راه صلاح هدایت می‌شوند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۰۸:۰۰
دنیا نزد چه کسانی ناچیز است؟ حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی فرمودند اگر انسان قدر خود را بداند و خود را محترم بشمارد دنیا نزد او ناچیز می شود.
۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۰۸:۲۵
چرا شب زنده داران، زیبا هستند حوزه/ امام زین العابدین علیه السلام در روایتی علت زیبا بودن شب زنده داران را بیان کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۰۸:۱۷
این افراد به سادگی نابود می‌شوند حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی به تبیین نقش عقل و کمال آن در حفظ انسان از هلاکت پرداختند.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۰۷:۵۹
گناهانی که عذاب را نازل می‌کند امام سجاد علیه السلام در روایتی،گناهانی را که مورد نزول عذاب است معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۰۸:۱۸
کاری که برابر با فقر و خواری است حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی درخواست کردن نیازها از مردم را موجب فقر و کم کردن درخواست از مردم را موجب بی نیازی دانستند.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۰۷:۳۳
سه عیب بزرگ انسان حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی سه عیب برجسته انسان را معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۰۸:۴۳
سریع‌ترین پاداش و مجازات حوزه/ امام سجاد(علیه السلام) در روایتی سریع ترین پاداش ها و سریع ترین مجازات ها را معرفی کردند.
۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۰۸:۱۶
مصیبت ها بر چه کسی آسان است حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی، ویژگی های مترتب بر اشتیاق به بهشت و ترس از جهنم و بی میلی به دنیا را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۰۷:۵۱
این چند ویژگی موجب عافیت انسان می شود حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی خطاب به انسان ها فرمودند: اگر انسان چند ویژگی را داشته باشد، در خیر و عافیت دنیا و آخرت خواهد بود.
۱۳۹۶/۸/۹ - ۰۷:۵۱
گنج های دانش کجاست؟ حوزه/ امام سجاد(علیه السلام) در روایتی با تشبیه آیات قرآن به گنجینه، مسلمانان را به تدبر در قرآن تشویق کردند.
۱۳۹۶/۸/۸ - ۰۸:۴۹
عذر خواهی دیگران را بپذیریم حوزه/ امام سجاد(علیه السلام) در روایتی انسان ها را به پذیرش عذر دیگران دعوت کردند.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۰۸:۰۵
توصیه امام سجاد(ع) به فرزندان خود حوزه/ امام باقر(ع) فرمود: امام سجاد(ع) فرزندان خود را از دروغ گفتن در امور بزرگ و کوچک و به صورت شوخی و جدی نهی می کرد.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۰۸:۰۰
تعجب امام سجاد علیه السلام از رفتار برخی افراد حوزه/ امام سجاد علیه السلام در روایتی از چند دسته از انسان ها و کردار آنها اظهار شگفتی می کند.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۰۸:۱۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس