*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ \ السبت ٧ رجب ١٤٣٩ \ Saturday, March 24, 2018
تقوا چگونه تقویت می شود؟ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی عاملی را که تقوای انسان را یاری می دهد معرفی کرده اند .
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۰۸:۵۸
بزرگ ترین بی نیازی حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام بزرگ ترین بی نیازی را معرفی کردند.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۰۸:۱۱
تعبیر امیرالمومنین علیه السلام از دنیا حوزه/ امام علی علیه السلام در روایتی عمکرد و شیوه رفتار مردم با دنیا را به دو دسته تقسیم کرده اند .
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۰۸:۱۴
امام باقر علیه السلام چگونه دعا می کردند؟ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سیره امام باقر علیه السلام در دعا کردن را بیان کردند .
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۰۷:۵۷
سه واجب استثنا ناپذیر حوزه/ امام صادق(ع) در روایتی سه عمل را بدون استثنا برای همگان یکسان معرفی کردند .
۱۳۹۶/۶/۹ - ۰۸:۳۰
شگفتی پیامبر(ص) از عملکرد برخی افراد حوزه/ پیامبر(ص) در حدیثی از رفتار برخی افراد در مواجه با گناه ابراز شگفتی کردند .
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۸:۱۴
محبوب‌ترین کارها نزد خداوند حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی به بیان سه کار از محبوب‌ترین کارها نزد خداوند پرداخت.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۰۸:۱۴
راهکاری برای خوب شدن حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در وصیت خود به فرزندش امام حسن علیه السلام راهکار کوتاهی برای اهل خیر بودن فرمودند .
۱۳۹۶/۶/۶ - ۰۸:۴۴
تشبیه زیبای پیامبر از همنشینی با مومن حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی نشست و برخاست با مؤمنان در دنیا را همچون گردش در باغ های بهشت دانستند.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۰:۲۵
خیر دنیا و آخرت چیست؟ حوزه/ امام صادق(ع) در روایتی به تفسیر آیه «رَبَّنا آتِنا فِي الدُّنْيا حَسَنَةً وَ فِي الْآخِرَةِ حَسَنَةً» پرداخت و رضایت الهی و بهشت را خیر ‌آخرت دانست.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۰۷:۴۳
چگونه حاجت خود را از خدا بخواهیم؟ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی انسان ها را به بیان جزئیات حاجت ها به درگاه خداوند متعال تشویق کرد.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۰۷:۱۶
عامل رزق زیاد و طول عمر حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی یکی از اسباب مهم برای فزون شدن روزی و طولانی شدن عمر را بیان فرمود.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۰۷:۳۹
اصرار خوب و اصرار بد حوزه/ امام صادق علیه السلام فرمود: خداوند متعال اصرار کردن انسان ها به همدیگر را دوست ندارد و فقط یک نوع اصرار را دوست دارد.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۰۹:۳۲
جامع تمام زشتی ها حوزه/ امام علی علیه السلام در روایتی به نکوهش بخل پرداختند و آن را جامع تمام بدی ها دانستند.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۰۸:۰۲
این سه ویژگی در انسان، خیال شیطان را راحت می کند حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سه ویژگی را معرفی کردند که اگر در انسان باشد، شیطان دیگر به سایر اعمال او کار ندارد.زیرا سایر اعمال او پذیرفته نیست .
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۷:۵۴
دانه ای که شفای هفتاد نوع بیماری است حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی ضمن تشویق به خوردن سیر، آن را شفای هفتاد بیماری دانستند.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۰۸:۰۸
سه نابودگرِ تکبر حوزه/ پیامبر اسلام(ص) فرمود: اگر این سه ویژگی در انسان ها نبود،هیچ چیز دیگری نمی توانست تکبر انسان را از بین ببرد، اما با این حال باز هم انسان ها سرکش هستند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۸:۱۳
دورترین انسان ها از خدای متعال حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی دورترین انسان ها از خداوند متعال را معرفی کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۸:۱۷
چگونه دل بستگان به دنیا از خواب غفلت بیدار می شوند؟ حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام به انسان های دل بسته به شهوت های دنیا هشدار می دهد که دست نگه دارند و به تربیت نفس خود و ترک عادت های زشت مشغول شوند.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۷:۳۳
ذکری برای اجابت دعا حوزه/ امام علی علیه السلام فرمود: هرگاه حاجتی از درگاه خداوند دارید، این گونه دعا کنید تا دعای شما مستجاب شود.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۷:۴۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس