*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ \ ۲۰ رمضان ۱۴۴۰ \ Sunday, May 26, 2019
یادگاه شهیدان علم(76) مردم! اگر از جانتان گذشتيد از روحانيت نگذريد! شهدای روحانی با قدرت معنویت باطن و جلوه های عرفانی که در باورشان موج می زد و آنانرا به سمت زیبایی و رهایی از زمین و تعلقاتش می برد، نام آوران آسمانی و گمنامان زمینی بودند.
۱۳۹۳/۲/۶ - ۰۸:۳۹
یادگاه شهیدان علم(75) این رهبر ماست؛ دنیا را با او فتح می­کنیم! خبرگزاری حوزه/ طلبه شهید اردشیر اجارستاقی؛ او که در فقر و تنگدستی خانواده ای صبور و نجیب روزگار گذراند؛ به دوران انقلاب رسید و در قامت مجاهدی مبارز، جامه نجات بر تن و جان کرد.
۱۳۹۳/۱/۲۷ - ۰۸:۴۲
یادگاه شهیدان علم(73) دست گذاشت روی قلبش و گفت: اینجا مهر عشق می کوبند! چهره جوان و معصومانه اش، دل از دل انسان می برد و در جوار امن ایمان و اعتقادی پهلو می گیرد که تنها مجاهدان راه خدا را در آن بارگاه، راه است. کسی که در اوج جوانی و شور و شیداییش، عاشق خدا بود و منشأ الهام های آسمانیان.
۱۳۹۳/۱/۲۱ - ۰۹:۲۰
یادگاه شهیدان علم(72) حجله گاهم سنگرم، شهادت آرمانم و مشتریم خداست! یکی از ستاره های درخشان آسمان بلند و زیبای ایمان و عمل، طلبة شهید عباس ابوترابی است. پدر و مادرش، نام او را عباس گذاردند تا با اقتدا به این نماد پاکی و آزادگی و رشادت و پایمردی، در راه حفظ دین و صیانت از آیین گام نهد و مردانه بایستد.
۱۳۹۳/۱/۴ - ۱۴:۵۰
یادگاه شهیدان علم(71) طلبه ای که غواصی را برگزید تا ...! شاید دیگر دستمان به جسم مطهر و بوی معطر شهدا نرسد؛ اما جان و جهانمان، فکر و ذکرمان، و روح و روانمان می‌تواند زیر باران یاد، وصیت، زندگی و سیره­شان، خیس امید و انتظار شود.
۱۳۹۲/۱۲/۲۸ - ۱۰:۲۷
یادگاه شهیدان علم(70) وقتی «وجعلنا...» چشم ساواک را کور کرد! طلبه شهيد كريم ابراهيم‌‌پور‌احمدي، از اهالی استان آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز که تاریخ زندگیش سرشار بود از لحظات سخت و شیرین مبارزه و خطرات خطیر، از مبارزات انقلابی تا حضور در جنگ مقدسی که او را در دریای معرفت و معنویت و رهایی غرقه کرده بود.
۱۳۹۲/۱۲/۱۹ - ۱۸:۰۵
یادگاه شهدا شهیدان علم(69) وقتی ازدواج شرط شهادت می‌شود! مادر شهید آهنگری می گوید: من و پدر غلامرضا، علاقه بسياري به ازدواج او داشتيم و به خيال خود مي‌خواستيم با درگیر کردن او به امر ازدواج، دست او را در شهر بند كرده و از رفتن به جبهه منصرف كنيم.
۱۳۹۲/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۱
یادگاه شهیدان علم(68) خواب طلبه شهیدی که تحقق یافت «خواب يک نهر آب را ديدم در حالي‌که جنازه‌ام در کنارش بود. جنازه‌ام را برداشتند و در نهر انداختند و من ناگهان زنده شدم».
۱۳۹۲/۱۲/۵ - ۱۶:۲۹
یادگاه شهیدان علم(67) سينه‏اى چون صبح صادق، باصفا دارد شهيد خبرگزاری حوزه/ در مرور زندگی شهیدانمان با مردانی روبرو می شویم که جان و جهانشان را در طبق اخلاص نهاده و با عشق و شور و شعوری توأمان، قدم در راه خدا گذاشتند ...
۱۳۹۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۵۲
یادگاه شهیدان علم(66) من عطش آلوده‌ام آبم دهید ... بزرگداشت نام شهیدان، پاسداشت مسیری است که آنها بر جاده سبزش گام نهادند و زنده نگهداشتن منش و روشی است که آن بزرگانِ عرصه عرفان عملی، بر آن صحه گذاردند؛ آنهم با خون سرخ خویش!
۱۳۹۲/۱۱/۳ - ۱۷:۳۲
یادگاه شهیدان علم (65) توصیه یک طلبه شهید به مادران شهدای روحانی، با جامه پیامبر به ردای جهاد نائل آمدند و این توفیق عمیق و عنایت دقیق الهی را با سلوکی عالمانه در عرصه عمل توأمان کردند و شهد نوشین شهادت سرکشیدند.
۱۳۹۲/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۴
یادگاه شهیدان علم (64) توفیق رستگاری در هجدهمین بهار زندگی نوجوانی بیش نبود که این توصیه ماندگار امیر بیان ، امام علی (ع) در جان و دلش رسوخ کرده بود ؛ " اوصیکما بتقوی الله و نظم امرکم".
۱۳۹۱/۱۰/۷ - ۲۱:۴۹
یادگاه شهیدان علم (63) از تبار زاهدان شب و شیران روز روح خدا چه زیبا می فرمود که" شهدا ره صدساله را یک شبه پیمودند."
۱۳۹۱/۹/۲۵ - ۱۴:۰۰
یادگاه شهیدان علم (62) بانویی که زینبی زیست و حسینی پرگشود زنان عاشورایی را هیچ ذلت و قفس تنگی نیست وقتی که با سالار شهیدان و خواهر بزرگوارش زینب کبری(س) ، پیمان خونین بسته اند تا در طریقت حسینی و زینبی گام بردارند.
۱۳۹۱/۹/۱۲ - ۱۰:۵۹
یادگاه شهیدان علم (61) طلبه شهیدی که به کمال حقیقی رسید خبرگزاری حوزه، شهدا، شمع محفل بشریتند و بهترین یاوران و لبیک گویان اهل بیت(ع) ، آن سان که در طریقت مولای بی کفن خود حضرت سلطان عشق، در راه اسلام و قرآن، سر می دهند و جان، اما زمزمه "هیهات منا الذله" بر لبشان فراموش نمی شود.
۱۳۹۱/۹/۷ - ۱۱:۰۸
یادگاه شهیدان علم (60) اهتمام طلبه شهید به فریضه فراموش شده با نگاهی به وصیت نامه های شهدا متوجه می شویم یکی از بخش های مهم آن را تاکید ویژه بر احیای ارزش های اسلامی به خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر تشکیل می دهد.
۱۳۹۱/۸/۲۷ - ۱۴:۱۸
‏یادگاه شهیدان علم(57) ماجرای قبر بی‌نشان سرباز گمنام امام خمینی(ره) رژيم طاغوت براي حفظ آبرو و عدم رسوايي خود، حاضر به تحويل پيکر مطهر او به خانواده اش نشد و حتي اجازه برگزاري مجالس ترحيم در مدرسه فيضيه و مساجد شهر مقدس قم را نيز صادر نکرد و مانع از آن شد.
۱۳۹۱/۴/۱۰ - ۱۴:۴۱
یادگاه شهیدان علم (56) علوی ماندن رمز پیروزی است - وصیت نامه از جنس نور 12 سال بیشتر نداشت که به سبب عشق و علاقه به فراگيري علوم و معارف اسلامي در مدرسه علميه حاج‌آقا مجتهدي مشغول به تحصيل علوم حوزوي شد.
۱۳۹۱/۴/۵ - ۰۶:۲۰
یادگاه شهیدان علم(55) سردار بزرگ نهضت خمینی کبیر «به خدا سوگند، اگر مرا بكشید و خونم را بر زمین بریزید، در هر قطره ی خونم، نام مقدس خمینی را خواهید یافت.»
۱۳۹۱/۳/۲۱ - ۰۵:۴۶
یادگاه شهیدان علم(54) تجلی غیرت دینی در اوج گمنامی به خاطر آن که در ایام شهادت مولی الموحدین (ع) به دنیا آمد، نام "علی" را بر او نهادند اما گویا سرنوشت این گونه برایش رقم زده بود که سال ها از این نام مبارک استفاده نکند؛ شاید عجیب باشد و باورش تا حدودی دشوار که سید حتی در درون خانه نیز از نام "علی" محذوریت داشت.
۱۳۹۱/۳/۱۶ - ۲۲:۴۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس