*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ \ ۶ صفر ۱۴۴۰ \ Monday, October 15, 2018
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷  -  ۰۸:۱۵
یادگاه شهیدان علم؛ خيلي ترس دارم پول صاحب الزمان را مصرف كرده باشم و حق را ادا نكرده باشم حوزه/ شهيد و تقدس به هم تلفيق مي شوند و «جاودان حيات» را بنا مي‌كنند، وقار شهيد به وقار و عظمت شهادت است.
یادگاه شهیدان علم (۲۰۴ ) همزمان با ولادت و شهادت حضرت زهرا(س) متولد و شهید شد حوزه/روز تولدش سال ۱۳۳۹ ق مصادف با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)بود و به همین مناسبت نام عبدالزهرا بر وی نهادند و شگفت آنکه شهادتش نیز در روز شهادت آن بانوی شهیده اتفاق افتاد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۱:۲۵
یادگاه شهیدان علم (۲۰۳ ) پرواز ملکوتی شیخ با پسر جوانش گره خورده بود حوزه/ از میان خاندان بزرگی برخاست، برای کسب فضائل علمی و اخلاقی بسیار سفر کرد، حدود پنجاه سال داشت که با پسر پاسدارش در جاده هراز گرفتار ضد انقلابیون در جنگل آمل شد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۰۹:۱۳
یادگاه شهیدان علم (۲۰۲) شهادت برای من بود چرا نصیب محمد شد؟! حوزه/ مادرم گفت: چند وقت پیش خواب دیدم در آتش دست و پا می زنی. از خواب بیدار شدم و گفتم: خدایا! مجتبی را به خاطر خانواده اش به من ببخش؛ به جای او محمد را در راهت قربانی می دهم...
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۴
یادگاه شهیدان علم (۲۰۱) نگاه متعالی طلبه شهید به قیامت در وصیت نامه‌اش حوزه /روحانی شهید دو مهری در حومه بهشهر متولد شد. هفت سال اول زندگی اش را در دامان خانواده گذراند و پس از آن برای اقامت نزدیکی از اقوام خود به تهران رفت. او در تهران مقطع ابتدائی را به پایان رساند و به زادگاهش برگشت.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۱:۳۹
یادگاه شهیدان علم (۲۰۰) کاش من هم از آن عصاها برمی داشتم! حوزه/ نزدیک روستا که رسیدم شیخ صفر عبدی را دیدم. از دیدنش خوشحال شدم. بارِ خبر شهادت یوسف علی را روی دوش او گذاشتم. در حیاط خانه پدرم با شنیدن صدای پای ما گفت: انگار...
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۰:۵۶
یادگاه شهیدان علم (۱۹۹) دعای طلبه شهید در قنوت نمازش حوزه/در زمان طاغوت که معلمان زن با پوششی بد در کلاس حاضر می شدند از ادامه تحصیل در این مدارس منصرف شد و می گفت: ممکن است دینم به خطر بیفتد و به همین علت برای ادامه تحصیل وارد مدرسه علمیه کرمانیها در قم شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۱۲
یادگاه شهیدان علم (۱۹۸) خوشحالم هم لباس امام خمینی(ره) شده‌ام! حوزه/ مادر شهید تعریف می کند: خیلی از لباس روحانیان خوشش می آمد. در بچگی در مسجد فقط دو کلمه یاد گرفته بود؛ «بسم الله الرحمن الرحیم» و «صلوات». روی متکا می نشست و می گفت: وقت موعظه رسیده است..
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۱
یادگاه شهیدان علم (۱۹۷) به یاد طلبه شهیدی که مستندساز نهضت امام خمینی شد حوزه/ نگاه به تصویر حیات روحانی هنرمندی که تصویر شهیدان و صحنه های تاریخی انقلاب را برای آیندگان به یادگار نهاده، طراوت بخش روح خوانندگان خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۰۹:۴۴
یادگاه شهیدان علم(۱۹۶) شهد شیرین شهادت با طعم مشهد الرضا(علیه السلام) حوزه /برای آخرین بار که می خواست عازم جبهه نبرد شود، از حوزه علمیه مشهد خدمت مادرش رسید ،مادر دلسوزانه گفت: پسرم. تو تا به حال چهار مرتبه جبهه رفته ای! حسن با خنده گفت: این دفعه که آمدم دنبال درسم را می گیرم .
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۷:۴۸
یادگاه شهیدان علم (۱۹۵) شهادت بر فراز منبر حوزه /شیخ محمد حسین در سال ۱۳۴۰ با یک خانواده روحانی وصلت نمود و حدود دو سال بعد به منظور نشر و ترویج اندوخته های دینی و معرفتی به آذر شهر کوچید.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۵:۳۲
یادگاه شهیدان علم(۱۹۴) ماجرای شهادت شهید دیباجی و دو فرزندش حوزه/ شهید دیباجی برای به ثمر رسیدن انقلاب، سعی و تلاش فراوان نمود و در جهت پیشبرد اهداف انقلاب نقش آفرین بود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۲۳:۰۲
یادگاه شهیدان علم(۱۹۳) شهادت در وقت اضافه! حوزه/ بعد از حمله عراق به فاو در ماه مبارک رمضان برایم نوشت: من همراه تیپ ۸۳ امام صادق(ع) می خواهم به جبهه بروم. گفتم مگر قرار نبود در کنکور شرکت کنی؟ جواب داد: پدر! فعلا این دانشگاه مقدم است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۸:۰۸
یادگاه شهیدان علم(۱۹۲)؛ آغوش باز شهید اسلامی برای تبعید، شکنجه و شهادت حوزه/ اواسط سخنرانی، ماموران شهربانی به مسجد ریختند و پس از ضرب و شتم مردم، شهید اسلامی را بردند. بعد از مدتی با ناخن کشیده آزاد شد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۸:۴۴
یادگاه شهیدان علم (۱۹۱) واکنش طلبه شهید به حقوق بسیجی‌اش حوزه/ در سیزده سالگی پایش به جبهه های نبرد باز شده بود و این حضور تا پانزده مرتبه ادامه پیدا کرد تا به شهادت عارفانه اش انجامید.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۳:۱۹
یادگاه شهیدان علم (۱۹۰) آیه ای که الهام بخش طلبه شهید شد حوزه/ آرزوي من شهادت و پيروزي جهان اسلام است و این که به اوج كمال انسانيت برسم. البته در زندگي ‌ام كه خدمت چشمگيري به اسلام و وطن عزيزم ايران كرده باشم چون من به اين آيه شريفه رسيده ‌ام:...
۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۲:۵۴
یادگاه شهیدان علم (۱۸۹) تعریف طلبه شهید از مسلمان حوزه/ از راه هاي مبارزه با استكبار جهاني، نبرد با مزدوران دست نشانده داخلي آنها «منافقين» است كه در هر زمان و به هر شكل ممكن بايد با آنها ستيز نمود و از بذل جان و مال دريغ ننمود.
۱۳۹۵/۹/۱۴ - ۱۱:۳۱
یادگاه شهیدان علم (۱۸۸) سه توصیه طلبه شهید حوزه/ بار اول که به جبهه رفت، مجروح شد، اما جراحت خود را با گذاشتن یک کلاه به سر از خانواده مخفی نگه داشت. در مرحله دوم عملیات کربلای ۴ از ناحیه دست راست مجروح شد و پس از...
۱۳۹۵/۹/۱ - ۱۴:۴۶
یادگاه شهیدان علم (۱۸۷) به خاطر بدحجابی معلمش بیرون کلاس می نشست حوزه/ قبل از انقلاب، خانم معلمی داشتند که با سر برهنه در کلاس درس حاضر می شد. حسین چند مرتبه به وی تذکر داد که با این وضع وارد کلاس نشود و حجابش را رعایت کند، ولی معلم...
۱۳۹۵/۸/۱۵ - ۰۹:۱۰
یادگاه شهیدان علم (۱۸۶) وصیت طلبه شهید به طلاب و روحانیون حوزه/ به برادران روحانی و طلبه خویش توصیه می کنم که این مردم را گرامی بدارید و در ارشاد آنان از توصیه های امام و نمایندگان حضرت امام، درس بگیرید و نگذارید امام خمینی(ره) همچون امام علی(ع) مظلوم بماند، ملت را از خط ولایت فقیه، خارج نسازید.
۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۵:۴۴
یادگاه شهیدان علم (۱۸۵) با همه وداع می کنم غیر از خدا حوزه / پیامم به همه خواهران و برادران مؤمن این است که شما را به خدا، قدر و ارزش یکدیگر را بدانید و از غیبت، حسد، کبر، دروغ و حبّ دنیا بپرهیزید.
۱۳۹۵/۷/۲۹ - ۰۸:۵۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس