*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ \ ۲۰ رمضان ۱۴۴۰ \ Sunday, May 26, 2019
یادگاه شهیدان علم (۲۱۰) سند شفاعت با امضای چهل رزمنده حوزه / نوشته اند بعید بود که اطلاعیه ای از صدا و سیما مبنی بر احتیاج جبهه به نیروی انسانی پخش شود و سیدرضا به این نداها لبیک نگوید.
۱۳۹۶/۲/۱۰ - ۰۹:۱۳
یادگاه شهیدان علم ( ۲۰۹) روایت نماز جماعتی که همگان را منقلب کرد حوزه / در عالم خواب، علامه طباطبایی را دیدم که پس از سلام و جواب گفتند، بیا با هم به روضه حضرت اباعبدالله برویم. به روضه رفتیم. ناگهان از خواب بیدار شدم....
۱۳۹۶/۲/۲ - ۰۹:۵۵
یادگاه شهیدان علم( ۲۰۸ ) رویای صادقه پدر طلبه شهید حوزه/ اعتقادش چه درست بود و همتش چه بلند و والا گوهر که نوشته بود چه باک، هنگامی که جهاد و شهادت فوز عظیمی است و چه هراس! وقتی که بکشیم یا کشته شویم پیروزیم! و چه غمی، وقتی در مسیر «انا لله و انا الیه راجعون» هستیم.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۰:۱۲
یادگاه شهیدان علم ( ۲۰۷) مشق طلبه شهید از علی اکبر(ع) حوزه /برادرش می گوید: ایشان به شهادت،خیلی علاقه داشت. قبل از اعزام آخر به جبهه، گویا می دانست که به شهادت می رسد. از این رو به همه اعضای خانواده گفت: من حتما شهید می شوم.
۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۱۲:۰۴
یادگاه شهیدان علم (۲۰۶) به یاد پاسدار باوفای شهید دستغیب حوزه / اکثر اوقات حقوق خود را در نماز جمعه بخشش می کردو دارایی او فقط دو عدد موکت و یک قفسه کتاب و مقداری اشیا ضروری بود.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۵:۴۸
یادگاه شهیدان علم (۲۰۵ ) چهل ماه حضور در مناطق جنگی حوزه/ خیلی زود به کاروان روحانیت پیوست و با مبانی انقلاب اسلامی آشنا شد. این معرفت او را بیش از هشت بار به جبهه های جنوب کشاند و عاقبت عندربهم یرزقون گشت.
۱۳۹۶/۱/۵ - ۱۶:۴۶
یادگاه شهیدان علم (۲۰۴ ) همزمان با ولادت و شهادت حضرت زهرا(س) متولد و شهید شد حوزه/روز تولدش سال ۱۳۳۹ ق مصادف با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)بود و به همین مناسبت نام عبدالزهرا بر وی نهادند و شگفت آنکه شهادتش نیز در روز شهادت آن بانوی شهیده اتفاق افتاد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۱:۲۵
یادگاه شهیدان علم (۲۰۳ ) پرواز ملکوتی شیخ با پسر جوانش گره خورده بود حوزه/ از میان خاندان بزرگی برخاست، برای کسب فضائل علمی و اخلاقی بسیار سفر کرد، حدود پنجاه سال داشت که با پسر پاسدارش در جاده هراز گرفتار ضد انقلابیون در جنگل آمل شد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۰۹:۱۳
یادگاه شهیدان علم (۲۰۲) شهادت برای من بود چرا نصیب محمد شد؟! حوزه/ مادرم گفت: چند وقت پیش خواب دیدم در آتش دست و پا می زنی. از خواب بیدار شدم و گفتم: خدایا! مجتبی را به خاطر خانواده اش به من ببخش؛ به جای او محمد را در راهت قربانی می دهم...
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۴
یادگاه شهیدان علم (۲۰۱) نگاه متعالی طلبه شهید به قیامت در وصیت نامه‌اش حوزه /روحانی شهید دو مهری در حومه بهشهر متولد شد. هفت سال اول زندگی اش را در دامان خانواده گذراند و پس از آن برای اقامت نزدیکی از اقوام خود به تهران رفت. او در تهران مقطع ابتدائی را به پایان رساند و به زادگاهش برگشت.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۱:۳۹
یادگاه شهیدان علم (۲۰۰) کاش من هم از آن عصاها برمی داشتم! حوزه/ نزدیک روستا که رسیدم شیخ صفر عبدی را دیدم. از دیدنش خوشحال شدم. بارِ خبر شهادت یوسف علی را روی دوش او گذاشتم. در حیاط خانه پدرم با شنیدن صدای پای ما گفت: انگار...
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۰:۵۶
یادگاه شهیدان علم (۱۹۹) دعای طلبه شهید در قنوت نمازش حوزه/در زمان طاغوت که معلمان زن با پوششی بد در کلاس حاضر می شدند از ادامه تحصیل در این مدارس منصرف شد و می گفت: ممکن است دینم به خطر بیفتد و به همین علت برای ادامه تحصیل وارد مدرسه علمیه کرمانیها در قم شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۱۲
یادگاه شهیدان علم (۱۹۸) خوشحالم هم لباس امام خمینی(ره) شده‌ام! حوزه/ مادر شهید تعریف می کند: خیلی از لباس روحانیان خوشش می آمد. در بچگی در مسجد فقط دو کلمه یاد گرفته بود؛ «بسم الله الرحمن الرحیم» و «صلوات». روی متکا می نشست و می گفت: وقت موعظه رسیده است..
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۱
یادگاه شهیدان علم (۱۹۷) به یاد طلبه شهیدی که مستندساز نهضت امام خمینی شد حوزه/ نگاه به تصویر حیات روحانی هنرمندی که تصویر شهیدان و صحنه های تاریخی انقلاب را برای آیندگان به یادگار نهاده، طراوت بخش روح خوانندگان خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۰۹:۴۴
یادگاه شهیدان علم(۱۹۶) شهد شیرین شهادت با طعم مشهد الرضا(علیه السلام) حوزه /برای آخرین بار که می خواست عازم جبهه نبرد شود، از حوزه علمیه مشهد خدمت مادرش رسید ،مادر دلسوزانه گفت: پسرم. تو تا به حال چهار مرتبه جبهه رفته ای! حسن با خنده گفت: این دفعه که آمدم دنبال درسم را می گیرم .
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۷:۴۸
یادگاه شهیدان علم (۱۹۵) شهادت بر فراز منبر حوزه /شیخ محمد حسین در سال ۱۳۴۰ با یک خانواده روحانی وصلت نمود و حدود دو سال بعد به منظور نشر و ترویج اندوخته های دینی و معرفتی به آذر شهر کوچید.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۵:۳۲
یادگاه شهیدان علم(۱۹۴) ماجرای شهادت شهید دیباجی و دو فرزندش حوزه/ شهید دیباجی برای به ثمر رسیدن انقلاب، سعی و تلاش فراوان نمود و در جهت پیشبرد اهداف انقلاب نقش آفرین بود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۲۳:۰۲
یادگاه شهیدان علم(۱۹۳) شهادت در وقت اضافه! حوزه/ بعد از حمله عراق به فاو در ماه مبارک رمضان برایم نوشت: من همراه تیپ ۸۳ امام صادق(ع) می خواهم به جبهه بروم. گفتم مگر قرار نبود در کنکور شرکت کنی؟ جواب داد: پدر! فعلا این دانشگاه مقدم است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۸:۰۸
یادگاه شهیدان علم(۱۹۲)؛ آغوش باز شهید اسلامی برای تبعید، شکنجه و شهادت حوزه/ اواسط سخنرانی، ماموران شهربانی به مسجد ریختند و پس از ضرب و شتم مردم، شهید اسلامی را بردند. بعد از مدتی با ناخن کشیده آزاد شد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۸:۴۴
یادگاه شهیدان علم (۱۹۱) واکنش طلبه شهید به حقوق بسیجی‌اش حوزه/ در سیزده سالگی پایش به جبهه های نبرد باز شده بود و این حضور تا پانزده مرتبه ادامه پیدا کرد تا به شهادت عارفانه اش انجامید.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۳:۱۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس