*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Sunday, July 21, 2019
یادگاه شهیدان علم(۲۵۱) مقاومت تنها جواب برای یاوه گویی های شیاطین جهان حوزه/ اگر چندین بار مرا بکشند و زنده ام کنند، دست از امام خمینی نخواهم کشید.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۴:۳۵
یادگاه شهیدان علم(۲۵۰) روحانی شهیدی که پیکر پس از ۹ سال به زادگاهش منتقل شد حوزه/ توجه به نماز اول وقت، ساده زیستی و علاقه به حضرت ولی عصر(ع) از جمله خصوصیات روحانی شهید سیدحسن یاسینی بود.
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۰۹:۵۵
یادگاه شهیدان علم(۲۴۹) روحانی شهید محمد تقی واعظی از عناصر انقلابی اثر گذار شهر میانه بود حوزه/ انسانی مهربان و ساده زیست بود. کم حرف می زد و بی توقع و پرکار بود. احترام ویژه به والدین می گذاشت.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۵۵
یادگاه شهیدان علم(۲۴۸) آشنایی با شهید تروز حجت الاسلام علی اکبر گرجی حوزه/ حجت الاسلام گرجی فردی شجاع و از فعالان سیاسی و انقلابی علیه رژیم بود. زندان و شکنجه های ساواک هم تاثیری در اراده شهید برای زوال حکومت پهلوی نداشت.
۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۰۹:۵۵
یادگاه شهیدان علم(۲۴۷) تشبیه جالب روحانی شهید از گلزار شهدا حوزه/ به خلوت و سکوت علاقه داشت و در این باره می گفت وقتی جای خلوت پیدا می کنم، بیشتر احساس آرامش دارم.
۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۰:۰۲
یادگاه شهیدان علم(۲۴۶) شهید طلبه ای که شهادت، خوبی هایش را بر ملا کرد حوزه/ از صفات ممتاز طلبه شهید رحیمی، پنهان داشتن اعمال نیکویش بود؛ حتی جبهه رفتن را هم مخفی می کرد. شهادت تمام خوبی هایش را بر ملا کرد و ماندگار تاریخ شد.
۱۳۹۸/۲/۳ - ۰۷:۵۸
یادگاه شهیدان علم(۲۴۴) روحانی شهیدی که پیکرش پس از ۱۳سال به زادگاهش منتقل شد حوزه/ حدود سال ۶۰ با هدف تقویت بنای فکری خود و تبلیغ اندوخته های اسلامی اش وارد حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) کوتنای قائمشهر شد و مشغول فراگیری علم ودانش گردید .
۱۳۹۸/۱/۸ - ۰۶:۲۵
طلبه شهیدی که از خدای تعالی بعد از نماز توفیق شهادت را مسالت داشت حوزه/پدرش می گفت: همواره بعد از نماز دست هایش را بلند می کرد و می گفت: خدا یا شهادت را نصیب همه کن.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۹:۲۵
یادگاه شهیدان علم(۲۴۲) طلبه شهیدی که شهادت همه خوبی هایش را برملا کرد حوزه/ از صفات ممتاز طلبه شهید مهدی رحیمی، پنهان داشتن اعمال نیکویش بود؛ حتی جبهه رفتن راه هم مخفی می کرد، شهادت تمام خوبی هایش را بر ملا کرد و ماندگار تاریخ شد.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۱:۰۰
یادگاه شهیدان علم(۲۴۱) غیر از راه امام حسین (ع)، از راه دیگری به هدفم نمی رسم حوزه/ این روحانی مجاهد، پنج ماه قبل از شهادتش ازدواج کرد، ولی در وصیت نامه اش نوشت« باید رفت و باید سفر کرد، سفری دراز در پیش است، سفری که راهش را امام حسین(ع) سرور آزدگان برای ما هویدا کرده است و غیر از این راه به هدفم نمی رسم.
۱۳۹۷/۸/۶ - ۰۶:۳۵
یادگاه شهیدان علم(۲۴۰) جسدش حدود یک سال زیر برف ماند حوزه/ طلبه حوزه علیمه بود که وظیفه شناسی او را بار ها به مناطق جنگی رساند، آخرش هم در یک روز برفی شهید شد و جسدش حدود یک سال، زیر همان برف ها ماند.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۱:۰۰
یادگاه شهیدان علم(۲۳۹) نسبت به حجاب زنان دقت داشت و خیلی توصیه می کرد حوزه/در جواب استادش که به بهانه اهمیت درس های حوزه علمیه، او را از رفتن به جبهه منع می کرد، جواب داد: وظیفه ما حزب اللهی ها است که اول جبهه ها را پر کنیم.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۷:۲۵
یادگاه شهیدان علم(۲۳۸) سرباز آقا امام زمان(عج) هستم، حال نمی گذاری بروم؟ حوزه/بعد ها در نامه اش نوشت: آن روز به خاطر این که دل شما را نشکنم، مجبور شدم که برگردم ولی دینم را بیشتر دوست دارم و باید در جبهه باشم.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۰۷:۰۰
یادگاه شهیدان علم(۲۳۷) روحانی شهیدی که در والفجر هشت به جدش اقتدا کرد حوزه/ به مناسبت شهادت جد هشتم، به شهیدی معروف شدند و خود نیز در والفجر هشت به جدش اقتدا کرد و عند ربهم یرزقون گشت.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۰۷:۱۰
یادگاه شهیدان علم؛ خيلي ترس دارم پول صاحب الزمان را مصرف كرده باشم و حق را ادا نكرده باشم حوزه/ شهيد و تقدس به هم تلفيق مي شوند و «جاودان حيات» را بنا مي‌كنند، وقار شهيد به وقار و عظمت شهادت است.
۱۳۹۷/۵/۳۱ - ۰۸:۱۵
یادگاه شهیدان علم(۲۳۵) شهیدی از وادی دعا و تهجّد حوزه/ برادر شهید می گوید: او به شهادت خیلی علاقه داشت و شهادت خود را چندین بار به اطلاع خانواده رسانده بود.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۲:۴۵
یادگاه شهیدان علم(۲۳۴) از قبولی در کنکور سراسری تا انتخاب حجره نشینی حوزه/ برای پیشبرد امور نظام اسلامی پر تلاطم و فعال بود. هر جایی که به وجودش احتیاج داشتند حاضر می شد. در بحبوحه تظاهرات ضد رژیم پهلوی، سرش بر اثر ضربه مامورین شکست، آرزوی شهادت داشت و عاقبت همان شد که می خواست.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۴:۵۰
یادگاه شهیدان علم(۲۳۳) روحانی شهیدی که کفش دامادیش را به نیازمند اهدا کرد حوزه/ پسرم خیلی مهربان بود. مختصر درآمدی که داشت را به فقرا اختصاص می داد، حتی کفش نو که پدرش برای دامادیش خریده بود را به فرد نیازمندی اهدا کرد.
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۰:۲۷
یادگاه شهیدان(۲۳۲): طلبه شهیدی که به دستور امام (ره) از پادگان گریخت حوزه/ او قبل از انقلاب، نقش فعالی را در مبارزات ایفا نمود و چندین بار هم بخاطر سخنرانی هایش از طرف ماموران ساواک تهدید شد. زمانی که دوران خدمت سربازی اش را می گذراند، به دستور عمومی امام خمینی (ره) مبنی بر ترک پادگان ها، از محل گریخت.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۰۶:۳۵
یادگاه شهیدان علم(۲۳۱): طلبه شهیدی که ساده زیستی مرامش بود حوزه/ مادر بزرگوار شهید می گوید: "ساده زیستی مرام پسرم بود. کفش نو نمی پوشید و از کفش کهنه برادرش استفاده می کرد. سعی می کرد نمازش را در مسجد و با جماعت بخواند. به نماز شب اهمیت به سزایی می داد مثل اینکه نماز شب برایش واجب بود."
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۰۶:۴۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس