*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Tuesday, July 16, 2019
‏یادگاه شهیدان علم(57) ماجرای قبر بی‌نشان سرباز گمنام امام خمینی(ره) رژيم طاغوت براي حفظ آبرو و عدم رسوايي خود، حاضر به تحويل پيکر مطهر او به خانواده اش نشد و حتي اجازه برگزاري مجالس ترحيم در مدرسه فيضيه و مساجد شهر مقدس قم را نيز صادر نکرد و مانع از آن شد.
۱۳۹۱/۴/۱۰ - ۱۴:۴۱
یادگاه شهیدان علم (56) علوی ماندن رمز پیروزی است - وصیت نامه از جنس نور 12 سال بیشتر نداشت که به سبب عشق و علاقه به فراگيري علوم و معارف اسلامي در مدرسه علميه حاج‌آقا مجتهدي مشغول به تحصيل علوم حوزوي شد.
۱۳۹۱/۴/۵ - ۰۶:۲۰
یادگاه شهیدان علم(55) سردار بزرگ نهضت خمینی کبیر «به خدا سوگند، اگر مرا بكشید و خونم را بر زمین بریزید، در هر قطره ی خونم، نام مقدس خمینی را خواهید یافت.»
۱۳۹۱/۳/۲۱ - ۰۵:۴۶
یادگاه شهیدان علم(54) تجلی غیرت دینی در اوج گمنامی به خاطر آن که در ایام شهادت مولی الموحدین (ع) به دنیا آمد، نام "علی" را بر او نهادند اما گویا سرنوشت این گونه برایش رقم زده بود که سال ها از این نام مبارک استفاده نکند؛ شاید عجیب باشد و باورش تا حدودی دشوار که سید حتی در درون خانه نیز از نام "علی" محذوریت داشت.
۱۳۹۱/۳/۱۶ - ۲۲:۴۳
یادگاه شهیدان علم (53) طلبه‌ای که همواره عطر شهادت می‌داد غروب چهارمین روز فروردین ماه سال 39 هنوز فرا نرسیده بود که شادمانی و شادکامیِ نوروزی خانواده برجعلی زاده صبوری دو چندان شد.
۱۳۹۱/۲/۳۱ - ۱۲:۳۱
یادگاه شهیدان علم(52) نوای احلی من العسل در هفدهمین بهار عمر حوزه نیوز/ واپسین روزهای سال 66 بود که عملیات والفجر 10 آغاز شد. 10 روز تمام پایمردی و ایستادگی در برابر دشمن بعثی، واقعا سخت بود، اما برای بعضی ، حلاوت رسیدن به معبود این سختی ها را آسان می کرد و به راستی چه مسیری برای این رسیدن بهتر از معبر شهادت.
۱۳۹۱/۲/۱۹ - ۱۰:۳۴
یادگاه شهیدان علم (51) مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه! حوزه نیوز؛ وقتی کار برای خدا باشد، چه فرقی می کند که در روستایی دور افتاده به امورات اولیه زندگی مشغول باشی، یا در حجره ای محقر در قم «قال الباقر» و «قال الصادق» بگویی یا در اوج مبارزات انقلابی از جان و مال خویش برای هدفت بگذری و بالاخره در جوار بهشتیان، سرودِ صعود معنوی سر دهی!
۱۳۹۱/۲/۱۶ - ۰۰:۱۲
یادگاه شهیدان علم(50) حقارت دنیا در کلام شهید روحانی حوزه نیوز ؛ انقلاب که به ثمر نشست، هم در عرصه فرهنگ و هم در جبهه عمران و اقتصاد خود را سرباز پا به رکاب امام امت می دانست؛ مجله «نهال انقلاب» که پاگرفت، جزو اولین کسانی بود که برایش مقالاتی می نگاشت، ...
۱۳۹۱/۲/۹ - ۰۲:۲۲
یادگاه شهیدان علم(49) رقصی چنین میان میدانم آرزوست...! به راستی این چه عرفان عظیمی است که عاشقان و دلباختگان روح خدا پیدا کردند و راه خون خدا را با سرافرازی و بصیرت پیمودند.
۱۳۹۱/۱/۲۶ - ۲۱:۴۴
یادگاه شهیدان علم(48) پدر از من به خاطر اسلام بگذر! حوزه نیوز؛ خط مقدم دلش برای پدر تنگ شد، در ضمن می خواست وصیت نامه خویش را هم بنویسد. قلم در دست گرفت و چنین نوشت بی آن که از خود چیزی بگوید، همه اش از اسلام عزیز سخن گفت و لزوم قربانی شدن برای آن؛ ...
۱۳۹۱/۱/۲۱ - ۱۵:۴۵
یادگاه شهیدان علم(47) گلوگه خصم، مُهر ویزای پرواز بود حوزه نیوز/ بر جریده نگاشت« خجلم از نوشتن وصیت. جز اميد دعا از پدر و مادرم و درخواست از خداوند بر صبر ايشان، عرضى ندارم. عمر ما تمام شده، «و لن يصيبنا الا ما كتب اللّه لنا». از عموم مردم خصوصاً طلاب، اميد دعا دارم...
۱۳۹۱/۱/۱۴ - ۰۳:۱۶
یادگاه شهیدان علم(46) سنگربان ارزش های الهی/مدافع مرزهای اعتقادی حوزه نیوز؛ چه آن هنگام که در عنفوان جوانی راهی حوزه و دانشگاه شد، چه آن زمان که زیر ذره بین ستمشاهی ساواک، به روشنگری نسل جوان این مرز و بوم همت داشت، چه آن موقع که با نگارش کتب و مقالات، ماهیت جریان های منحرف و به ظاهر انقلابی را می شناساند و...
۱۳۹۰/۱۲/۷ - ۲۳:۲۴
یادگاه شهیدان علم(45) سه مزار براي یک شهيد روحانی حوزه نیوز؛ براي رساندن مهمات به رزمندگان رفته بود، خط ؛هنگامي كه به طرف مقر مدافعان خرمشهر بر مي گشت، از پشت سر مورد هدف گلوله دشمن قرار گرفت. بعثي ها با سر نيزه سرش را از بدنش جدا كردند و ...
۱۳۹۰/۱۲/۴ - ۲۱:۵۱
یادگاه شهیدان علم(44) ترکش خمپاره فرشته مرگ بود حوزه نیوز؛ وعده وصال کربلا بود؛ «کربلای 5» و چه جایی برای پرگشودن بهتر از شلمچه و به راستی برای کسی که عمری را در خدمت تبلیغ دین خدا صرف کرده چه پاداشی بهتر از این!
۱۳۹۰/۱۱/۲۵ - ۰۶:۳۲
یادگاه شهیدان علم(43) علمدار بصیرت انقلابی حوزه نیوز؛ آن قدر کلامش علیه رژیم، اثرگذار بود که ساواک سخنرانی وی و حتی جلسات پرسش به شبهات مذهبی برای جوانان از سوی او را به طور کلی ممنوع اعلام کرد.
۱۳۹۰/۱۱/۱۸ - ۰۲:۳۳
یادگاه شهیدان علم(42) حق طلبی مرا جبهه ای کرد حوزه نیوز؛ انقلاب که پیروز شد، طلبه جوان تبریزی برای فداکاری در خط نورانی امام(ره) که همان خط اهل بیت (ع) و امام زمان (عج) است، سر از پا نمی شناخت.
۱۳۹۰/۱۱/۱۳ - ۲۳:۰۹
یادگاه شهیدان علم(41) نوکری امام زمان بالاترین افتخارش بود حوزه نیوز؛ آقا ابراهیم، پسر را که در آغوش گرفت، در دل از خدا خواست او را سربازی برای ولیش حضرت صاحب الامر(عج) قرار دهد.
۱۳۹۰/۱۱/۱۱ - ۱۴:۱۴
یادگاه شهیدان علم(40) تنها جرمش لباس روحانیت بود! حوزه نیوز؛ سید که اسیر شد ، نیروهای عراقی تا فهمیدند که او روحانی است، از چند قدمی به او گلوله می زنند و سپس با تانک از روی هر دوپایش می گذرند و عاقبت پیکرش را نا جوانمردانه به آتش می کشند. آری! این بود نهایت جرم شهید مفقودالاثری که لباس پیغمبر(ص) را بر تن داشت.
۱۳۹۰/۱۱/۹ - ۱۷:۰۱
یادگاه شهیدان علم(39) شهید نواب صفوی؛ تجلی غیرت دینی و ملی//سید همچنان مظلوم است! حوزه نیوز؛ غیرت دینی را از پدر به ارث برده بود. پدرش مرحوم سید جواد ، دانشمندی روحانی بود كه در اثر فشار حكومت رضاخان مجبور به ترك لباس روحانیت شده بود، اما با این حال از طریق تصدی وكالت دادگستری همچنان به داد مظلومان می رسید.
۱۳۹۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۲
یادگاه شهیدان علم(38) شهیدی که در تابوت لبخند زد حوزه نیوز؛ وقتی تابوت را باز کردم، دیدم که شهید دست بر سینه دارد و با حالت تبسم، لبخند می زند. شب، شهید بزرگوار را در خواب دیدم که گفت: «می دانی چرا لبخند زدم؟...
۱۳۹۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۳۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس