*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ \ الأحد ٤ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Sunday, January 21, 2018
یادگاه شهیدان علم(۱۵۰) شهید حقانی: پیراهن خون آلودم را با من دفن کنید! حوزه/ اين شهيد مظلوم، بي سر و صدا و در نهايت اخلاص در مجلس فعّاليت مي كرد و حقيقتاً به جاي چهار نفر در كميسيون كار مي كرد و از آنجا كه ما در جبهه حضور داشتيم وظايف بنده و شهيد چمران را هم ايشان انجام مي داد.
۱۳۹۴/۱۱/۶ - ۱۱:۰۰
به بهانه تشییع طلبه مدافع حرم شهیدان می رسند نوبت به نوبت... حوزه/ بی گمان هر گاه که ما یاد شهدا را به خوبی زنده نگاه داشته ایم، موازنه قدرت در مواجهه با قطب استکبار به سود ما بوده چه آن که از امام عزیزمان یاد گرفته ایم که با فرهنگ شهادت طلبی ، اسارتی برای ما متصور نخواهد بود و فتح و ظفر در نهایت در انتظار شهادت طلبانِ راه حقیقت و فضیلت است.
۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۸
یادگاه شهیدان علم(۱۴۹) تمثیل زیبای طلبه شهید از دنیای حق گریزان حوزه/ روش این دنیا برای آنها که تسلیمِ حق نمی شوند مثل یک قفس آینه ایست که تمام شش طرفش را از آینه درست کرده اند؛ وقتی که شخص خود را در این قفس محصور می کند به هر طرف که نگاه می کند، تا بی نهایت به غیر از آن چیزهایی که داخل قفس است، نمی بیند.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۳۳
دلنوشته جانسوز دختر یک شهید روحانی در فراق پدر حوزه /روحانی شهیدجمشید آقاجانی با حضور در عملیات خیبر و با رمز یا رسول الله (ص) همراه سایر رزمندگان در جزایر مجنون و هورالهویزه به قلب نیروهای دشمن حمله‌ور شد و بعد ازگذشت ۱۲ روز از آغاز عملیات در ۱۵ اسفند ۶۲ لباس زیبا و برازنده شهادت را به تن کرد و پیکر پاکش میهمان خاک شد و تا به امروز نیز هیچ خبر و اثری از او به دست نیامده است .
۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۱۶:۱۶
یادگاه شهیدان علم( ۱۴۸ ) فرازی از شهادتنامه روحانی رزمنده حوزه/ آن قدر در وجود خود شور، شوق و علاقه طلبگی داشت که توانست مدارج علمی حوزه را یک به یک پشت سر بگذارد و تا سطح چهار حوزه تحصیل کند.
۱۳۹۴/۱۰/۱۹ - ۱۶:۲۶
یادگاه شهیدان علم (۱۴۷) اگر فرزندم شفا یابد او را طلبه می کنم حوزه/ در کودکی به بیماری سختی مبتلا شد که والد او نذری برای امام زمان (عج) کرد که اگر خوب شود او را شاگرد مکتب امام صادق (ع) کند.
۱۳۹۴/۱۰/۹ - ۱۴:۰۶
یادگاه شهیدان علم (۱۴۶) تا پایان ظلم باید جان داد حوزه/ از خط امام دست برندارید؛ از روحانیت دست برندارید، روحانیت بود که انقلاب را تا به اینجا رسانید و اگر تاریخ را نظاره کنیم، می بینم این روحانیت بود که علیه استکبار و استعمار مبارزه کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۱ - ۰۰:۱۹
یادگاه شهیدان علم(۱۴۵) طلبه شهیدی که هر روز پای مادرش را می بوسید حوزه/ اصغر هميشه با روي خوش با مردم برخورد مي کرد و هنگامي كه به منزل مي آمد، ابتدا پاي مادر را مي بوسيد و ايشان را تكريم مي كرد، به همين خاطر مادرم هميشه او را دعا مي كرد.
۱۳۹۴/۹/۲۵ - ۱۱:۴۱
یادگاه شهیدان علم (۱۴۴) پدر شهید: در مقابل منطق فرزند شهیدم حرفی برای گفتن نداشتم حوزه/ پدرو مادرم! امیدوارم که صبور و مقاوم باشید؛ زیرا که من راه امام حسین را پیموده و از شما می خواهم شیون و زاری نکنید. از خداوند برای اینجانب طلب آمرزش بخواهید و امیدوارم حلالم کنید.
۱۳۹۴/۹/۱۸ - ۱۳:۵۶
یادگاه شهیدان علم (۱۴۳) دل گویه های طلبه شهید با مادرش حوزه/ مادرم! ای که احساسات تو را هیچ کس جز خودت درک نمی کند! از چه بگویم؟ از زحمات شبانه روزی ات که برایم کشیدی؛! یا از دامان پر مهرت، که من گرمیِ آن را اکنون احساس می کنم؛ یا...
۱۳۹۴/۹/۱۴ - ۱۵:۱۲
یادگاه شهیدان علم(۱۴۲) به یاد طلبه شهید رسانه ای حوزه/ خدایا! حالا که این سنگر محقّر را به من عطا فرمودی، عاجزانه از تو می خواهم که چند قطرۀ خون ناقابل مرا به عنوان شکر نعمت هایت از من بپذیری و...
۱۳۹۴/۹/۷ - ۱۰:۱۰
یادگاه شهیدان علم(۱۴۱) طلبه شهیدی که در کودکی پیشنماز شد حوزه/ روزی همراه چند تن از دوستان فرزندم به صحراه رفتیم. من مشغول مطالعه بودم و آن ها بازی می کردند. بعد از مدتی دیدم اثری از بچه ها نیست... بعد از جستجوی فراوان به درّه ای رسیدم، دیدم فرزندم امیر پیشنماز..
۱۳۹۴/۸/۳۰ - ۱۰:۲۸
یادگاه شهیدان علم(۱۴۰) حضور روحانی شهید در هفت عملیات رزمی حوزه/ من این جا نیامده ام که فقط تبلیغ کنم؛ من آمده ام تا به عنوان یک رزمنده در گردان خدمت کنم. گفتم: اشکال ندارد به عنوان روحانی اعزام شوید، کار رزمی هم انجام دهید. گفت: نه ...
۱۳۹۴/۸/۲۳ - ۱۱:۳۶
یادگاه شهیدان علم(۱۳۹) ماجرای اسیری نیروی عراقی توسط بسیجی ۱۷ساله حوزه/ روزی به همراه رزمندگان وارد شهر فاو شده بودیم، هنگام نماز با آن که اطرافم چند سنگر عراقی بود که فرار کرده بودند و هنوز احتمال خطر وجود داشت، تصمیم گرفتم اذان بگویم.
۱۳۹۴/۸/۱۸ - ۱۵:۵۰
یادگاه شهیدان علم(۱۳۸) سالارشهیدان یاران عاشورایی اش را گزینش می کند حوزه/ مادر گرامی و خواهر مهربانم! اشک نریزید و همچون زینب(س) که در سفر شام آرامش خود را حفظ کرد و حتی به دیگران آرامش می داد، صابر و شکیبا باشید.
۱۳۹۴/۸/۱۱ - ۱۳:۱۸
یادگاه شهیدان علم(۱۳۷) شهید چمران به این طلبه عشق می‌ورزید حوزه / روزی شهید چمران، خیلی خودمانی به شهید ملک گفته بود: «محّمد! مگر تو کار و زندگی نداری؟ تو که همیشه اینجا هستی، پس چگونه زندگی ات را می گذرانی؟...
۱۳۹۴/۸/۶ - ۲۲:۵۶
یادگاه شهیدان علم (۱۳۶) یاری رساندن به محرومان را از امامان خویش آموخته بود حوزه/ او در مجلس درس بزرگانی چون حضرات آیات‌ حسن‌زاده و‌ جوادی آملی شرکت کرد، دستگیری از محرومان و کمک به دیگران از شاخصه‌های برجسته زندگی‌اش بود.
۱۳۹۴/۷/۲۹ - ۱۶:۰۶
یادگاه شهیدان علم(۱۳۵) وقتی دو طلبه برادر برای شهادت مسابقه می‌دهند حوزه/ دو برادر مدّتی کبوتر جانشان برگرد گنبد حضرت امام رضا (ع) می چرخید، صبحگاهان، دل به ضریح آن امام همام می بستند و بر آستان ملکوتی اش می نشستند تا در نظر بازی عشق، زمشرق چشمان فاطمی امام رضا(ع)، مورد عنایت قرار گیرند.
۱۳۹۴/۷/۱۹ - ۱۰:۴۲
گفتگو با برادر طلبه شهید یزدی؛ درخواست پدر شهید از امام حسین(ع) برای پایان ۱۶سال فراق حوزه/ وقتی با حضور همه اعضای خانوده به پدرگفتیم جنازه حسن پیدا شده، گفت «می دانستم که جنازه پسرم پیدا شده، چون در کنار ضریح مطهر امام حسین(ع) به حضرت گفتم اگر صلاح می دانید دیگر فراق حسن بس است».
۱۳۹۴/۷/۱۸ - ۱۴:۰۶
یادگاه شهیدان علم(۱۳۴) فرزندم با پول روضه مرا به زیارت امام رضا (ع) برد تا حلالش کنم حوزه / : مادر جان! من و همسرم هردو پاسداریم و همسرم آموزش های جنگی را دیده است، اگر بعد از من به جبهه رفت فرزندم را مثل بقیه فرزندانت تربیت کن تا ادامه دهنده راه شهدا باشد.
۱۳۹۴/۶/۱۹ - ۱۰:۴۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس