*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Sunday, July 21, 2019
یادگاه شهیدان علم(100) شهیدی که مصداق« اشداء علي‌الكفار و رحماء بينهم» بود حوزه/حجت الاسلام عبدالحسین اکبری شهیدی که مصداق بارز آيه شريفه « اشداء علي‌الكفار و رحماء بينهم» بود، در برابر دشمنان دين و انقلاب اسلامي همچون كوهي مقاوم، ايستادگي مي‌كرد. هرگز از حق چشم‌پوشي نکرد و مزدوران داخلي استكبار جهاني را به ستوه آورده بود.
۱۳۹۳/۸/۱۷ - ۱۵:۲۵
یادگاه شهیدان علم(99) روحانی شهیدی که درتربیت دینی نسل جوان سرآمد بود حوزه/ «مسجد حسینی»، که شهید حجت الاسلام دانشجو درآنجا به فعالیت های مبارزاتی خود اقدام می کرد، مرکزیت داشت و پیوسته درهایش بر روی همگان به ویژه نسل جوان باز بود و جوانان پر شوری تربیت می کرد و تحویل جامعه می داد.
۱۳۹۳/۸/۷ - ۰۸:۵۹
یادگاه شهیدان علم(98) مدال افتخار امام(ره) در سینه روحانی شهید سرویس علمی فرهنگی خبرگزاری «حوزه»: شهید حجت الاسلام والمسلمین علی هاشمی سنجانی در سال ۱۲۹۰ در روستای «سنجان» از توابع شهرستان اراک دیده به جهان گشود.
۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۵:۲۰
یادگاه شهیدان علم(97) اشک شوق آیت‌الله بهاءالدینی برای شهادت یک روحانی پس از شهادت عکسش محضر آیت‌الله بهاءالدینی تقدیم شد، بی‌اختیار اشک از چشمان آقا جاری شد، و فرمودند: «امام زمان (عج) از من یک سرباز خواست، من هم صاحب این عکس را معرفی کردم. اشک من، اشک شوق است.»
۱۳۹۳/۷/۲۲ - ۱۱:۲۴
یادگاه شهیدان علم(96) شهید مبشر ساواک را کلافه کرده بود حوزه/ شهید حجت‌الاسلام والمسلمین مبشرخرم آبادی، از بُعد عشق به شهادت در راه خدا و نترسیدن از مرگ سرآمد و ممتاز بود؛ به نحوی که در بحبوحه ترورهای کور منافقین در سال 60 چند بار تهدیدبه مرگ شده بود، اما ...
۱۳۹۳/۷/۱۴ - ۰۸:۳۴
یادگاه شهیدان علم(95) شهید ردانی‌پور از نگاه همرزمان حوزه/ وی به قدری به دعا و زیارت اهمیت می‌داد که حتی در وصیت‌نامه‌اش نیز سفارش کرده به هنگام دفنم زیارت عاشورا و روضه حضرت زهرا (س) بخوانید.
۱۳۹۳/۷/۸ - ۱۰:۲۹
یادگاه شهیدان علم(94) روحانی شهیدی که دغدغه کار رسانه‌ای در حوزه داشت شهید حجت‌الاسلام سید ناصر بنی‌جمال در صدد بود اندیشه های انقلابی خود را در حوزه منتشر کند لذا دست به انتشار نشریه ای به نام «فتح» زد که در آن اندیشه های دینی و انقلابی خود و راه های پاسداری از دستاوردهای عظیم نهضت اسلامی را می نوشت.
۱۳۹۳/۶/۳۱ - ۱۱:۳۴
یادگاه شهیدان علم(93) شیدایی مدرسی دیگر از خطه کاشمر روحانی شهید محمد بهبودی، یکی از طلاب وفادار به امام و انقلاب بود که تعهدی وافر نسبت به انقلاب داشت واز کادر اصلی انقلابیون کاشمر به شمار می رفت.
۱۳۹۳/۶/۲۵ - ۰۹:۱۱
یادگاه شهیدان علم (92) به یاد او که یک ماه قبل از پیروزی انقلاب به استقبال شهادت رفت روحانی شهيد«حسین شمس» رهبري گروه انقلابي «توحيد» را در قم بر عهده گرفت و شب‌ها محافظت بازار قم را برعهده داشته و مأمورين رژيم ستمشاهی را از آزار مردم باز مي‌داشتند.
۱۳۹۳/۶/۱۷ - ۱۵:۵۷
یادگاه شهیدان علم(91) امام خمینی: شهید رودباری را از فرزندانم بیشتر دوست داشتم «این گریه مال شما نیست،این گریه برای من است که بهترین عزیزم را از دست دادم،من سید یونس را از فرزندانم بیشتر دوست داشتم»
۱۳۹۳/۶/۱۰ - ۰۹:۱۰
یادگاه شهیدان علم (90) حجره۲۷ مدرسه «خان» کانون فعالیت های انقلابی «سید‌محمد‌کاظم قریشی که از طرفداران سر‌سخت خمینی است در روز 5/11/43 مصادف با 21 ماه مبارک رمضان بر خلاف مصالح کشور و اعتراض به قوانین مجلس شورای ملی (مصونیت مستشاران آمریکایی) به ایراد سخنرانیهای تحریک آمیز مبادرت و مردم را به دعا خمینی وادار نموده است».
۱۳۹۳/۶/۸ - ۰۹:۱۹
یادگاه شهیدان علم(89) طلبه شهید: کفران نعمت انقلاب نابخشودنی است خبرگزاری حوزه/ تلالو پیشانی اش هر گلوله سرگران را مدهوش می کرد. او مرد رفتن بود. برای ماندن نیامده بود؛ اما سهم زمین چه می شد؟
۱۳۹۳/۵/۲۶ - ۱۰:۲۴
یادگاه شهیدان علم-88 حکایت روزه های استیجاری و طواف پیکر شهید بر گرد ضریح مادرش اینچنین روایت می کند، فرزندم يوسف چه در هنگام تحصيل و چه قبل از تحصيل، دمي از ياد ما غافل نبود، بدون اينكه كسي متوجه شود روزه استيجاري مي‌گرفت و پول آن را براي كمك خرج به من مي‌داد.
۱۳۹۳/۵/۲۱ - ۱۱:۲۳
یادگاه شهیدان علم(87) از بی سیم تا لودر؛ هرجا که لازم بود مخلصانه حضور می یافت در روحیات و ویژگی های اخلاقی شهید محمد اصفهانی وطن مشاهده می کنیم که او دارای روح بزرگی بود. رعایت دقیق احکام الهی، گشاده‌رویی و محبت به دیگران از دیگر خصال نیکویش بود که همیشه به آنها مقید و برانجامشان متعهد بود.
۱۳۹۳/۵/۱۸ - ۰۹:۴۰
یادگاه شهیدان علم-86 دلاوری‌های شهیدی از چزابه و شهدای روحانی که جانفشانی در راه خدا را با جهاد علمی و رشادت فکری درآمیختند و تابلوی سبز زندگی را نقشی سرخ زدند تلألویی ماندگار و تابنده را در همارة تاریخ هنر و مردانگی و خدایی شدن رقم زدند.
۱۳۹۳/۵/۱۱ - ۱۱:۳۴
یادگاه شهیدان علم-(85) صحیفه‌ای از بارقه‌های عشق و امید شهدای ما همه مملوند از زیبایی ها و رمز و رازها و لیاقتها؛ سرشارند از روشنان روز آزادی از قفس تن؛ و جان و جهانشان این گونه بود که توانستند از دنیا و مافیها بریده و به قرب حق نایل شوند و گرنه که یکی می شدند مثل اهالی دنیا؛ خزیده در عادات سخیف زندگی و لولیده در پستی و رذالت دنیاپرستی؛ آدمهایی حقیر که مثل اختاپوس بر جیفه نجس دنیا چنبره زده و آنوقت دم از دین و خدا و تقوا می زنند!
۱۳۹۳/۵/۲ - ۱۱:۲۶
یادگاه شهیدان علم-84 شهیدی که صلابت و ایمان از قلمش می بارید شهیدی از نام آوران آسمان و گمنامان زمین و از جرگه طلاب و روحانیون, شهید سيد مهدي اسلامي‌خواه است که در اول شهريور 1336 در يكي از روستاهاي شهرستان سبزوار به دنيا آمد. او که با یقین به وصال الهی در بهشت اعلی و مهم تر از آن، نوشیدن شهد مصفای رضای حق در ملکوت قرب، آرمید.
۱۳۹۳/۴/۲۵ - ۱۲:۱۰
یادگاه شهیدان علم-83 این خودکار بیت‌المال است؛ با آن نمی‌نویسم! روحانی که زندگیش شاید از دریچه نگاه عادی، چندان اتفاقات خطیر و خاص در بر نداشته باشد اما از نظرگاه دیدة حقیقت بین، پر است از کوچک های بزرگ و وقایع عظیم؛ عظمتی مثل همین مراقبت از بیت المال!
۱۳۹۳/۴/۱ - ۰۹:۲۹
یادگاه شهیدان علم-(82) شهیدی که با مهر و لبخند به دیدار فرزندش آمد شهدای روحانی که با دو بال ربانی علم و عمل، در آستان ایمانیِ مجاهدت در راه خدا، بال و پر گشودند و راهی جبهه‌های حق علیه باطل شدند، نشانه های وشن راه و ستاره های فروزان مسیر تکمال اند.
۱۳۹۳/۳/۲۵ - ۱۵:۰۷
یادگاه شهیدان علم-81 چشمان اشک آلود مستضعفان، منتظر من و توست! خبرگزاری حوزه/ مطالعه، تفریح او بود و همنشین شب های خستگی اش. صبر و پشتکار زیبایی بخش، کارنامه زندگی او بود و لبخند لبان ذاکرش نمک را از سکه می انداخت.
۱۳۹۳/۳/۱۹ - ۱۲:۱۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس