*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ \ السبت ٢٨ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Saturday, February 25, 2017
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۹) تحلیل معناشناختی، گونه شناختی و هستی شناختی مصلحت حوزه/ کتاب تحلیل معناشناختی، گونه شناختی و هستی شناختی مصلحت در قالب پایان نامه ، اثر حجت الاسلام مهدی برهان درگروه علمی کلام در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۹:۵۵
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۸) شئون معصوم و نقش آن در استنباط حوزه/ کتاب شئون معصوم و نقش آن در استنباط در قالب پایان نامه ، اثر حجت الاسلام سید محمد رضی آصف آگاه درگروه علمی فقه و اصول در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۴:۵۲
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۷) معرفی عدول اصحاب پیامبر(ص) در «العمده» حوزه/ کتاب عمدة(عیون صحاح الاخبار فی مناقب امام الابرار)، اثر سعید عرفانیان درگروه علمی تصحیح و تحقیق: در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۰:۲۰
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۶) چیستی و نقش قضایای تحلیلی و ترکیبی در منطق و معرفت شناسی حوزه/ کتاب، چیستی و نقش قضایای تحلیلی و ترکیبی در منطق و معرفت شناسی ، اثر احمد ابوترابی درگروه علمی: فلسفه در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۲:۵۵
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۵) الصحابه الکرام کتابی در باره ۵۶۷ صحابی حوزه/ کتاب الصحابه الکرام، اثر مرحوم حجت الاسلام محمدعلی احمدیان درگروه علمی: حدیث، درایه و رجال در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۲
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۴) «الحیاة »کتابی قرآنی روایی حوزه/ کتاب، الحیاة اثر محمدرضا حکیمی درگروه علمی: حدیث، درایه و رجال در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شده است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۱:۴۱
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۳) نگاهی به کتاب قواعد تفسیر قرآن حوزه/ کتاب، قواعد تفسیر قرآن، اثر حجت الاسلام علی اکبر بابایی درگروه علمی: تفسیر و علوم قرآن در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۰۹:۰۳
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۲) جمع القرآن (نقد الوثائق و عرض الحقایق) حوزه/ کتاب، جمع القرآن (نقد الوثائق و عرض الحقایق) اثر حجت الاسلام سیدعلی شهرستانی درگروه علمی: تفسیر و علوم قرآن در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۱:۱۲
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۱) تعالی فلسفه و تجلی عرفان اثر برگزیده کتاب سال حوزه حوزه/ کتاب "تحریر ایقاظ النائمین" اثر آیت الله العظمی جوادی آملی در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۵:۱۲
نویسنده کتاب معرفت ‌شناختی در فلسفه اسلامی تلاش کرده­ ام به بدفهمی ­هایی که در مورد فلسفه اسلامی وجود دارد پاسخ دهم حوزه/ معرفت شناسی دانشی است فلسفی که درباره معرفت بشری و ارزش آن سخن می گوید. این دانش در فلسفه غرب دارای پیشینه قابل توجهی است ولی در فلسفه اسلامی به عنوان یک رشته علمی، سابقه قابل توجهی ندارد.
۱۳۹۵/۵/۲۷ - ۱۱:۵۹
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه؛ وجوه فقهی نقش مردم در حكومت حوزه / با توجه به پس زمینه فقه محور جامعه ایرانی و ارائه پرسشهای گوناگون فردی و اجتماعی به فقه و توقع شنیدن پاسخ از متولیان آن، بررسی نظریه فقهی «نقش مردم در حکومت »، از اهمیت بسزایی برخوردار است و تأخیر در آن جایز نیست.
۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۱۱:۰۰
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه ؛ بررسی را ههای تقويت انگيزه رفتارهای اخلاقی از ديدگاه قرآن حوزه / این رساله، با هدف «بررسی را ههای تقویت انگیزة رفتار اخلاقی از دیدگاه قرآن »، نظریه های مشهور ایجاد انگیزه در علوم رفتاري را بررسی و با استفاده از روش تأویل و تفهیم متن و تحلیل محتوا، نکات کلیدی هر یک از آنها را معرفی کرده است.
۱۳۹۵/۵/۱۷ - ۱۰:۴۸
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه اخلاق ورزشی راهبردها و راهكارها از منظر اخلاق اسلامی حوزه / این رساله، افزون بر واکاوی ورز شهای جدید از دیدگاه اسلام، معیارهای فعل اخلاقی در ورزش و تاریخچه اخلاق ورزشی را بررسی نموده و به حیطه های اخلاق ورزشی شامل بازی منصفانه، رفتار جوانمردانه و رفتار پهلوانی پرداخته است.
۱۳۹۵/۵/۵ - ۱۷:۳۱
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه تار و پود (كارگاه شعر و شاعری) حوزه / کتاب تار و پود (كارگاه شعر و شاعری) تالیف سيد مهدي موسوي که از سوی بوستان کتاب به چاپ رسیده در همایش هفدهم کتاب سال حوزه و در گروه علمی: ادبيات و هنر به عنوان اثر شایسته تحسین برگزیده شد .
۱۳۹۵/۵/۴ - ۰۹:۵۸
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه حقوق كودك (مطالعه تطبيقی در اسلام و اسناد بين المللی) حوزه / اثر پيش رو، راهنمایی است برای حقوق کودک از نظر اسلام و اسناد بين المللي که حقوق کودکان را با رويکرد تطبيقي و با رهيافت هاي فقهي مكتب اهل بيت(ع) و مهم ترين اسناد بين المللي در پنج فصل، بررسی می کند.
۱۳۹۵/۵/۱ - ۰۰:۱۵
گفت گو با برگزیده کتاب سال حوزه: نقش آموزه های مهدویت در تحقق مهندسی تمدن نوین اسلامی حوزه /کتاب «نقش باورداشت آموزه مهدویت در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی» یکی از آثار شایسته تقدیر هفدهمین همایش کتاب سال حوزه بود که به قلم حجت الاسلام و المسلمین امیرمحسن عرفان، پژوهشگر و مدرس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم تدوین شده است.
۱۳۹۵/۴/۳۰ - ۱۱:۵۴
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه شناخت كليسای كاتوليك حوزه / آگاهی از ادیان، به ویژه آیین کاتولیک، بر وسعت و عمق جهان بینی انسان می افزاید و وی را به قوت های دین خود بیشتر واقف می کند.
۱۳۹۵/۴/۲۷ - ۱۶:۲۸
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه روش های تربيت اخلاقی در الميزان حوزه / این رساله، در الگویی که ارائه می کند، ابتدا روش ها را به سه بخش ،شناختی ، انگیزشی و عملی و سپس هر بخش را به زمینه سازی، ایجابی و رفع موانع تقسیم کرده است.
۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۱۰:۰۱
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه روش شناسی تاريخی در علوم قرآن و حديث حوزه / کتاب رو ش شناسی تاریخی در علوم قرآن و حدیث، با تقریظ چهره ماندگار،مرحوم «استاد صادق آئینه وند » به تبیین رابطه «تاریخ » و «علوم قرآن و حدیث » می پردازد.
۱۳۹۵/۴/۲ - ۱۸:۲۹
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه؛ خريد و فروش و پيوند اعضا از ديدگاه فقه و حقوق حوزه / اثر حاضر، در صدد است با استدلال و استنباط، راهکارهای فقهی و حقوقی را پیرامون محورهای منابع تأمین عضو، نقل و انتقال و پیوند آن تبیین کند.
۱۳۹۵/۴/۱ - ۱۲:۴۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس