*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۷ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 23, 2019
آثاربرگزیده کتاب سال حوزه (6) موسوعة الشهيد الثاني حوزه/ موسوعة الشهيد الثاني، نخستین اثری جامع از تألیف‌ها و تحقیق‌های شهید ثانی است که در مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به صورتى بديع و دقیق و طبق آخرين روش‏های تحقيق و تصحیح، احیا و منتشر شده است.
۱۳۹۳/۱۱/۱۸ - ۰۸:۲۴
آثار برگزیده کتاب سال حوزه (5) نظریه فلسفی مشترک صدرالمتألهین و ابن عربی حوزه/کتاب «نحوه وجود نفس وکیفیت حدوث و قِدم» ازدیدگاه ابن عربی وملاصدرا درقالب پایان نامه اثرحجت الاسلام محمدمیری درهمایش شانزدهم به عنوان اثربرگزیده شناخته شد.
۱۳۹۳/۱۱/۱۶ - ۰۸:۵۹
آثاربرگزیده کتاب سال حوزه (4) نظریه سازی دینی در علوم اجتماعی حوزه / کتاب نظریه سازی دینی درعلوم اجتماعی اثر حجت الاسلام حسین بستان (نجفی) با گروه علمی علوم اجتماعی ازسوی انتشارات پژوهشگاه حوزه ودانشگاه به چاپ رسیده است .
۱۳۹۳/۱۱/۱۴ - ۱۰:۰۵
آثار برگزیده کتاب سال حوزه (3) حركت حبي و نقش آن در ظهور تعینات حوزه/ کتاب «حركت حبي» اثر حجت الاسلام والمسلمین عبدالطیف عالمی عنوان برگزیده کتاب سال شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه را کسب کرد.
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۳
آثار برگزیده کتاب سال حوزه (2) نگاهی به کتاب برگزیده استاد ربانی گلپایگانی کتاب عقل ودین اثر حجت الاسلام والمسلمین علی ربانی گلپایگانی در شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه عنوان برگزیده را کسب کرده است.
۱۳۹۳/۱۱/۹ - ۱۰:۲۳
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(1) معجم الاحادیث المعتبره سرویس علمی و فرهنگی خبرگزاری حوزه چکیده‌ای از آثار برگزیده کتاب سال حوزه را منتشر می‌کند.
۱۳۹۳/۱۱/۸ - ۱۰:۱۴
برگزیده کتاب سال حوزه پژوهش مسأله محور، کلید حلّ گره‌های علمی و عملی است حوزه/ بزرگان حوزه باید با تدبیر، درایت و با تغییر و تحول در نظام ارزیابی، از آموزش جزوه محور و جزوه بازاری جلوگیری نمایند؛ آموزش جزوه محوری به هیچ وجه نمی تواند، پژوهشگر تربیت کند.
۱۳۹۳/۱۱/۷ - ۱۲:۳۰
در گفتگو با برگزیده کتاب سال حوزه مطرح شد: راه پیشرفت ادبیات فارسی در حوزه، تشکیل حلقه های ادبی است اگر حلقه‌های ادبی تشکیل شود، ارتقای ادبیات و هنر نویسندگی در حوزه عملی می‌شود، من کلاس‌هایم به طلاب توصیه می‌کنم دور هم بنشینند و آثار اصیل و کهن فارسی مثل مثنوی و گلشن راز یا طاقدیس ملااحمد نراقی را بخوانند.
۱۳۹۳/۹/۹ - ۱۱:۲۶
برگزیده کتاب سال حوزه: حلقه مفقوده آموزش حوزه، روشمندی است حوزه/به دوستان اهل قلم توصیه می کنم زود کتاب چاپ نکنند، هزار صفحه نوشتن و پاره کردن می‌ارزد تا هزار و یکمین صفحه را درست و صحیح چاپ کنیم، دست به قلم شدن، مثل خوشنویسی است، آنقدر باید کج و معوج نوشت تا خوب نوشتن را یاد گرفت.
۱۳۹۳/۸/۱ - ۰۹:۵۳
در گفتگو با پژوهشگر حوزوی مطرح شد فلسفه ریشه ایرانی دارد نه یونانی یکی از دغدغه­های مقام معظم رهبری جدی گرفتن فلسفه در حوزه است. ایشان خوب می­دانند که اگر فلسفه به شوخی گرفته شود دیگر علوم ،اساس و مبنای خود را از دست خواهند داد. و این امر نیازمند توجه جدی بزرگان است
۱۳۹۳/۶/۳ - ۱۴:۲۲
در گفت‌وگو با برگزیده کتاب سال حوزه مطرح شد ظرفیت شنیدن آرای نو در حوزه بیشتر از دانشگاه است ما برای ارتباط با دنیا سیستم نداریم. غیر از نیاز به شبکه ماهواره‌ای مستقل که مخاطب میلیونی ایجاد می‌کند، ارتباط آکادمیک بین‌المللی مان نیز ضعیف است.
۱۳۹۳/۴/۱۵ - ۱۴:۵۵
گفت‌‌و‌گو با برگزیده کتاب سال حوزه ماجرای روضه‌های زیرزمینی برای امام حسین(ع) در مکه و مدینه زیباترین شعر پیرامون فضیلت پنج تن آل‌عبا در مدینه سروده شده است/ گردآوری زندگی‌نامه‌ هفتاد روضه­خوان امام حسین(ع) در دوره صد سال حکومت سعودی/ قضاوت­های رسمی مدینه تا قرن هشتم توسط شیعیان در مدینه صورت می‌گرفت.
۱۳۹۳/۳/۲۱ - ۱۵:۴۲
گفت‌وگو با نویسنده کتاب«اخلاق ژنتیک» اخلاق و فقه پیرامون تغییر ژن چه می‌گویند مهندسی ژنتیک بحث جدیدی است و نسبت به شاخه‌های دیگر فناوری زیستی و ژنتیکی، ناشناخته‌تر است. در رسانه‌ها زیاد راجع به سلول‌های بنیادی و شبیه‌سازی می‌شنویم...
۱۳۹۲/۱۱/۱۶ - ۲۱:۱۲
برگزیده کتاب سال حوزه امنیت روانی پژوهشگران تأمین گردد نزدیک 20 سال است کار تحقیقاتی می‌کنم، اگر تحقیقاتی که انجام می‌دهم حمایت می‌شد، می‌توانستم چندین اثر ارزشمند خاصه در حوزه تاریخ و... ارایه دهم، ...
۱۳۹۲/۹/۲۶ - ۰۴:۰۳
اخلاق‌پژوه غربی غربی‌ها بر سر دور راهی‌اند غربیان بر سر دوراهي‏اند و هيچ ‏نشان و راهنمايي در میان آنها نيست. اختلافات اخلاقي موجود در نظام اجتماعي ‏و فرهنگي غرب، رفع‌نا‏شدنی و پايان‏ناپذير است.
۱۳۹۲/۹/۹ - ۱۸:۱۵
نویسنده کتاب حقوق زن و خانواده خانواده را باید حقوقی دید و اخلاقی اداره کرد اسلام به‌عنوان یک نظام فکری، فرهنگی، حقوقی و سیاسی در هر مرحله‌ای از تاریخ، باید نسبت خود را با رقبایش مشخص کند،ه مانند مرزهای جغرافیایی اگر‌چه اعتباری‌اند، ولی آنها را با سانتی‌متر مشخص می‌کنند، در حوزه مباحث فکری هم باید به شاخص‌ها و مرزهای مشخصی با دیگران برسیم.
۱۳۹۲/۷/۱۷ - ۰۸:۵۵
با بر گزیدگان کتاب سال حوزه (10) تصحیح معروفترین اثر علامه عاملی «الدر المنثور من الماثور و غیر الماثور» نوشته علامه عاملی که به همت آقای منصور ابراهیمی تصحیح شده است، عنوان برگزیده گروه علمی تصحیح وتحقیق چهاردهمین همایش کتاب سال را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۲/۷/۷ - ۰۲:۵۲
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (9) بیش از ۴۹۰۰ اثر از علمای شیعه در یک کتاب «تصحیح مرآه الکتب» به همت مرحوم حجت الاسلام محمد علی حائری خرم آبادی و حجت الاسلام علی صدرایی خویی، عنوان برگزیده گروه علمی تصحیح و تحقیق چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۲/۶/۱۷ - ۲۲:۱۴
نویسنده «کمال نهایی» کمال نهایی، دغدغه فطری همه انسانهاست خبرگزاری حوزه/ اثر حجت الاسلام مهدی عبداللهی با عنوان «کمال نهایی انسان و راه تحصیل آن از دیدگاه فیلسوفان اسلامی» در همایش کتاب سال حوزه، حائز رتبه برگزیده شد، گپ و گفت خبرنگار خبرگزاری حوزه با این محقق و پژوهشگر در خصوص ویژگی‌های این اثر ارزشمند را در ذیل می‌‌خوانیم.
۱۳۹۲/۶/۱۴ - ۰۲:۲۷
برگزیده کتاب سال حوزه سیستم آموزشی ما منجر به تولید علم نمی‌شود! مشکل این است که فضای علمی ما برای تولید علم طراحی نشده و کسی که از ابتدا وارد کار علمی می‌شود، تا انتها برای تولید علم، پرورش و آموزش نمی‌یابد.
۱۳۹۲/۴/۱۳ - ۱۸:۵۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس