*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ \ الأحد ٢٣ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Sunday, January 22, 2017
نویسنده کتاب معرفت ‌شناختی در فلسفه اسلامی تلاش کرده­ ام به بدفهمی ­هایی که در مورد فلسفه اسلامی وجود دارد پاسخ دهم حوزه/ معرفت شناسی دانشی است فلسفی که درباره معرفت بشری و ارزش آن سخن می گوید. این دانش در فلسفه غرب دارای پیشینه قابل توجهی است ولی در فلسفه اسلامی به عنوان یک رشته علمی، سابقه قابل توجهی ندارد.
۱۳۹۵/۵/۲۷ - ۱۱:۵۹
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه؛ وجوه فقهی نقش مردم در حكومت حوزه / با توجه به پس زمینه فقه محور جامعه ایرانی و ارائه پرسشهای گوناگون فردی و اجتماعی به فقه و توقع شنیدن پاسخ از متولیان آن، بررسی نظریه فقهی «نقش مردم در حکومت »، از اهمیت بسزایی برخوردار است و تأخیر در آن جایز نیست.
۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۱۱:۰۰
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه ؛ بررسی را ههای تقويت انگيزه رفتارهای اخلاقی از ديدگاه قرآن حوزه / این رساله، با هدف «بررسی را ههای تقویت انگیزة رفتار اخلاقی از دیدگاه قرآن »، نظریه های مشهور ایجاد انگیزه در علوم رفتاري را بررسی و با استفاده از روش تأویل و تفهیم متن و تحلیل محتوا، نکات کلیدی هر یک از آنها را معرفی کرده است.
۱۳۹۵/۵/۱۷ - ۱۰:۴۸
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه اخلاق ورزشی راهبردها و راهكارها از منظر اخلاق اسلامی حوزه / این رساله، افزون بر واکاوی ورز شهای جدید از دیدگاه اسلام، معیارهای فعل اخلاقی در ورزش و تاریخچه اخلاق ورزشی را بررسی نموده و به حیطه های اخلاق ورزشی شامل بازی منصفانه، رفتار جوانمردانه و رفتار پهلوانی پرداخته است.
۱۳۹۵/۵/۵ - ۱۷:۳۱
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه تار و پود (كارگاه شعر و شاعری) حوزه / کتاب تار و پود (كارگاه شعر و شاعری) تالیف سيد مهدي موسوي که از سوی بوستان کتاب به چاپ رسیده در همایش هفدهم کتاب سال حوزه و در گروه علمی: ادبيات و هنر به عنوان اثر شایسته تحسین برگزیده شد .
۱۳۹۵/۵/۴ - ۰۹:۵۸
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه حقوق كودك (مطالعه تطبيقی در اسلام و اسناد بين المللی) حوزه / اثر پيش رو، راهنمایی است برای حقوق کودک از نظر اسلام و اسناد بين المللي که حقوق کودکان را با رويکرد تطبيقي و با رهيافت هاي فقهي مكتب اهل بيت(ع) و مهم ترين اسناد بين المللي در پنج فصل، بررسی می کند.
۱۳۹۵/۵/۱ - ۰۰:۱۵
گفت گو با برگزیده کتاب سال حوزه: نقش آموزه های مهدویت در تحقق مهندسی تمدن نوین اسلامی حوزه /کتاب «نقش باورداشت آموزه مهدویت در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی» یکی از آثار شایسته تقدیر هفدهمین همایش کتاب سال حوزه بود که به قلم حجت الاسلام و المسلمین امیرمحسن عرفان، پژوهشگر و مدرس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم تدوین شده است.
۱۳۹۵/۴/۳۰ - ۱۱:۵۴
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه شناخت كليسای كاتوليك حوزه / آگاهی از ادیان، به ویژه آیین کاتولیک، بر وسعت و عمق جهان بینی انسان می افزاید و وی را به قوت های دین خود بیشتر واقف می کند.
۱۳۹۵/۴/۲۷ - ۱۶:۲۸
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه روش های تربيت اخلاقی در الميزان حوزه / این رساله، در الگویی که ارائه می کند، ابتدا روش ها را به سه بخش ،شناختی ، انگیزشی و عملی و سپس هر بخش را به زمینه سازی، ایجابی و رفع موانع تقسیم کرده است.
۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۱۰:۰۱
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه روش شناسی تاريخی در علوم قرآن و حديث حوزه / کتاب رو ش شناسی تاریخی در علوم قرآن و حدیث، با تقریظ چهره ماندگار،مرحوم «استاد صادق آئینه وند » به تبیین رابطه «تاریخ » و «علوم قرآن و حدیث » می پردازد.
۱۳۹۵/۴/۲ - ۱۸:۲۹
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه؛ خريد و فروش و پيوند اعضا از ديدگاه فقه و حقوق حوزه / اثر حاضر، در صدد است با استدلال و استنباط، راهکارهای فقهی و حقوقی را پیرامون محورهای منابع تأمین عضو، نقل و انتقال و پیوند آن تبیین کند.
۱۳۹۵/۴/۱ - ۱۲:۴۹
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه کتابی برای شناخت فهرست نسخه های خطی جهان حوزه / كتا بشناسي فهارسِ دستنويس هاي اسلامي كتابخانه هاي جهان در كتابخانه بزرگ مرحوم آيت الله العظمي مرعشي نجفي کاری ماندگاردر شناسایی نسخه های خطی است که به جامعه علمی تقدیم شده است .
۱۳۹۵/۳/۲۹ - ۱۳:۰۶
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه نگاهی ديگر به تاريخ در قرآن حوزه / « نگاهی ديگر به تاريخ در قرآن» تعریفی از موضوع تاریخ در قرآن و ویژگیهای تاریخ نگاری قرآنی ارائه داده که گامی ابتدایی در تعریفی اسلامی از تاریخ است.
۱۳۹۵/۳/۲۳ - ۱۶:۲۲
در گفت و گو با برگزیده کتاب سال حوزه تشریح شد؛ گزارشی از تدوین دانشنامه امام مهدی و ترجمه چکیده آن به انگلیسی حوزه/ مترجم دانشنامه امام مهدی(عج) گفت: بخش جالب این دانشنامه، سیره حکومتی حضرت است که سبک قضایی، سیاست های فرهنگی، اقتصادی، نظامی، روابط بین الملل، مدیریت داخلی و ... ایشان جمع آوری شده است.
۱۳۹۵/۳/۲۳ - ۱۱:۰۹
اثر برگزیده کتاب سال حوزه چالش ها و پرسش های پیش روی بانکداری حوزه / بانکداری جهان اسلام، با همه ضرورت و اهمیتش در عرصه اقتصاد،چالش ها و پرسش های متعددی پیش رو دارد که آنها را می توان در سه عنوان خلاصه کرد: مالکیت بانکها، ماهیت سپرده های بانکی و ربوی نبودن بانکها .
۱۳۹۵/۳/۱۹ - ۱۰:۵۵
با آثار برگزیده کتاب سال حوزه؛ فرهنگ نامه سوره های قرآن حوزه / فرهنگ نامه سوره های قرآن، یک دوره آشنایی با معارف قرآن کریم بر محور سوره های قرآن است و مخاطب اصلی آن نوجوانان و جوانان هستند که البته برای عموم مردم هم قابل استفاده خواهد بود.
۱۳۹۵/۳/۱۶ - ۱۴:۰۰
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه کتابی درباره شیوه تعامل قدما با ضعف حدیث حوزه/ نگارنده، در این اثر تلاش کرده است با نگاهی تاریخی - تحلیلی، ملا ک های متعدد قدما را در ارزیابی حدیث بنمایاند و در حد امکان، تصویری تاریخی و کلی از شیوه و ملا ک های قدما در تعامل با حدیث ضعیف ارائه دهد.
۱۳۹۵/۳/۱۳ - ۱۴:۰۵
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه؛ « قاموس المعارف» دائرة المعارفى فارسى حوزه / این اثر، دائرة المعارفى فارسى است که ۴۵ هزار مدخل و اصطلاح دينى، كلامى، فلسفى، رياضى، نجومى، تاريخى، ادبى و... را به قلم مرحوم آيت الله محمدعلي مدرس تبريزى (متوفای ۱۳۳۳ ش) گرد آورده است.
۱۳۹۵/۳/۱۱ - ۱۹:۱۹
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه؛ نقش باورداشت آموزه مهدويت در احيای فرهنگ و تمدن اسلامی حوزه / ظرفیت بی بدیل رویکرد تمدنی در سنجش کارآمدی نظام های اندیشه ای، خیزش تمدنی مسلمانان دوران معاصر و ضرورت همپایی یک مسلمان با شرایط زیست محیطی امت اسلامی، از مهم ترین ضرورت های اتخاذ رویکرد تمدنی به آموزه های اسامی است.
۱۳۹۵/۳/۹ - ۱۵:۴۰
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه؛ تبیین قواعد و اصول بهره مندی از روایات تفسیری در«مبانی تفسیر روایی » حوزه / تبیین مبانی، قواعد و اصول بهره مندی از روایات تفسیری، ضرورتی بود که مؤلف را برانگیخت با نگارش کتاب «مبانی تفسیر روایی » به این نیاز پاسخ دهد.
۱۳۹۵/۳/۳ - ۰۰:۰۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس